MOTO-ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εκτιμώ πολύ το "να το ζήσω" γιατί βγάζει εξαιρετικά αποτελέσματα συχνά, ακόμα και στην αποτυχία. Το "μπουνιά στο μαχαίρι" γιατί έτσι...
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Μπορεί να έκλεισαν το stream, γιατί έχει καρό σημαία.
Επίσης εκεί, παίζει να γίνεται χαμός από χιόνι.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μακάρι να είναι έτσι, να είναι καλά και να κάνουν αυτό που ήθελαν και ας πάει στα κομμάτια το live tracking
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μπορεί να έκλεισαν το stream, γιατί έχει καρό σημαία.
Επίσης εκεί, παίζει να γίνεται χαμός από χιόνι.
Εάν έχει χιόνι εκεί (απίθανο) θα είναι ελάχιστο.
Παγωνιά όμως θα έχουνε βρει σίγουρα.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Πάντως σχετικά με το extreme24, τους παρακολουθεί κόσμος - τουλάχιστον φίλοι και μαθητές - και δεν έχει βγει να κάνει μια ανακοίνωση «είμαστε καλά».

Τραγικό.
 

Defsta

Ο ιπτάμενος...
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Multistrada 1000
950 Adventure
Φαίνεται ότι επικράτησε η... Κοινή; Λογική και διανυκτέρευση Καλαμπάκα.


Διάβασα και για 40 παλικάρια που πήγαν πεζοπορία Δίρφυ, ακολουθώντας μάλλον την ίδια λογική του ας κάνω κάτι ακραίο για περιπέτεια και έμειναν στο καταφύγιο με το λεωφορείο και ζητούσαν διάσωση.
Χαιρετώ την ομάδα!
Να σας ενημερώσω ότι η ομάδα που αναφέρεται στις ΨΕΎΤΙΚΕΣ ειδήσεις που μεταδόθηκαν χθές ΔΕΝ αποκλείστηκε ούτε συνέβη τίποτα από όλα όσα ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑΝ οι δημοσιογράφοι.
Και εξηγώ, η ομάδα πρόκειται για εκπαιδευόμενους σχολής αρχαρίων με βοηθό εκπαιδευτή εμένα και άλλους συνορειβατες με πολλές αναρριχήσεις και αποστολές σε Ελλάδα και εξωτερικό. Οπότε ήμουν εκεί και προσωπικά δέχτηκα τα άκυρα τηλεφωνήματα από Μάνεση Παπαδάκη και λοιπά κοράκια που διψούσαν για αίμα.
Η σχολή είχε πρόγραμμα ανάβαση στο καταφύγιο το Σάββατο από το διάσελο όπου τους άφησε το λεωφορείο και κατάβαση στην Στενή την επόμενη ημέρα όπως και έγινε κανονικά. Το λεωφορείο δεν μπορεί να πάει καταφύγιο ούτε το καλοκαίρι πόσο μάλλον τον χειμώνα, οπότε το ραντεβού είχε δοθεί την επόμενη στην Στενή. Αυτά που έγραψαν τα γράφουν μόνο άσχετοι που δεν γνωρίζουν ούτε τον δρόμο ούτε τις συνθήκες.
Ξαφνιασμένοι και χωρίς λόγο αρχίσαμε να δεχόμαστε τηλέφωνα από δημοσιογράφους χώρις τελικά να ανακαλύψουμε από που προέκυψε αυτό. Προφανώς κάποιος κάτι ανέβασε σε αυτά τα σοσιαλ που έχουν και άρχισε η φαντασία να καλπάζει. Πραγματικά δεν ξέρω.
Δήμος και πυροσβέστες κτλ ήξεραν την κατάσταση και μάλιστα γελούσαμε με αυτά που γραφαν. Τα περί διάσωσης είναι γελοία, εξάλλου ποιος να μας διασώσει αφού οι διασώστες της περιοχής ήμασταν εμείς!
Από αυτό το περιστατικό που έτυχε να το ζήσω ετ των έσω πραγματικά κατάλαβα τι μπαρουφες ταιζουν τον κόσμο ( όχι ότι δεν το ήξερα, απλά επαληθεύτηκε)
Το μόνο που κατάφεραν ήταν να κάνουν τις μητέρες και τις οικογένειές κάποιων να κλαίνε χωρίς λόγο!
Συγνώμη για την ένταση της γραφής αλλά από χθές είμαι έξω φρενών με τα ψέματα και την δίψα για αίμα που έχουν για μια χούφτα δολάρια.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Χαιρετώ την ομάδα!
Να σας ενημερώσω ότι η ομάδα που αναφέρεται στις ΨΕΎΤΙΚΕΣ ειδήσεις που μεταδόθηκαν χθές ΔΕΝ αποκλείστηκε ούτε συνέβη τίποτα από όλα όσα ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑΝ οι δημοσιογράφοι.
Και εξηγώ, η ομάδα πρόκειται για εκπαιδευόμενους σχολής αρχαρίων με βοηθό εκπαιδευτή εμένα και άλλους συνορειβατες με πολλές αναρριχήσεις και αποστολές σε Ελλάδα και εξωτερικό. Οπότε ήμουν εκεί και προσωπικά δέχτηκα τα άκυρα τηλεφωνήματα από Μάνεση Παπαδάκη και λοιπά κοράκια που διψούσαν για αίμα.
Η σχολή είχε πρόγραμμα ανάβαση στο καταφύγιο το Σάββατο από το διάσελο όπου τους άφησε το λεωφορείο και κατάβαση στην Στενή την επόμενη ημέρα όπως και έγινε κανονικά. Το λεωφορείο δεν μπορεί να πάει καταφύγιο ούτε το καλοκαίρι πόσο μάλλον τον χειμώνα, οπότε το ραντεβού είχε δοθεί την επόμενη στην Στενή. Αυτά που έγραψαν τα γράφουν μόνο άσχετοι που δεν γνωρίζουν ούτε τον δρόμο ούτε τις συνθήκες.
Ξαφνιασμένοι και χωρίς λόγο αρχίσαμε να δεχόμαστε τηλέφωνα από δημοσιογράφους χώρις τελικά να ανακαλύψουμε από που προέκυψε αυτό. Προφανώς κάποιος κάτι ανέβασε σε αυτά τα σοσιαλ που έχουν και άρχισε η φαντασία να καλπάζει. Πραγματικά δεν ξέρω.
Δήμος και πυροσβέστες κτλ ήξεραν την κατάσταση και μάλιστα γελούσαμε με αυτά που γραφαν. Τα περί διάσωσης είναι γελοία, εξάλλου ποιος να μας διασώσει αφού οι διασώστες της περιοχής ήμασταν εμείς!
Από αυτό το περιστατικό που έτυχε να το ζήσω ετ των έσω πραγματικά κατάλαβα τι μπαρουφες ταιζουν τον κόσμο ( όχι ότι δεν το ήξερα, απλά επαληθεύτηκε)
Το μόνο που κατάφεραν ήταν να κάνουν τις μητέρες και τις οικογένειές κάποιων να κλαίνε χωρίς λόγο!
Συγνώμη για την ένταση της γραφής αλλά από χθές είμαι έξω φρενών με τα ψέματα και την δίψα για αίμα που έχουν για μια χούφτα δολάρια.
Κοράκια ''δημοσιογράφοι'' ,ταίζουν τρόμο τον κόσμο για να μην κάτσει καμιά στραβή και χάσουν τη καρέκλα τα αφεντικά τους.

Εμείς για παράδειγμα ,πετάγαμε χθες από Θεσσαλονίκη για Αθήνα και μετά είχαμε δρόμο μέχρι Πάτρα και με αυτά που διάβαζαν οι συνάδελφοι επικρατούσε πανικός, μέχρι να φτάσουμε Ελ.Βεν. Μέχρι που έκαναν κρατήσεις σε ξενοδοχεία στην Αθήνα μερικοί υπό τον φόβο αποκλεισμού. Ευτυχώς επικράτησε η ψυχραιμία των νεότερων (και άτεκνων) και πιο μυημένων στα fake news. Τελικά όλοι οι δρόμοι ήταν καθαροί και ανοιχτοί εκτός από τα ''ειδησεογραφικά'' sites που έβλεπαν χιόνι ενός μέτρου και αποκλεισμένους δρόμους.

Υ.Γ 1 Έζησα 4 χρόνια χωρίς τηλεόραση και τώρα μετανιώνω που υπέκυψα και αγόρασα μια.

Υ.Γ 2 Επιλέγω το twitter για ενημέρωση και πέτυχα ένα post που αναφερόταν στη περίπτωσή σας...ήταν ένα ανάμεσα στα δεκάδες που έλεγε ότι είναι fake.

Υ.Γ 3 Τα κανάλια ασχολούνται με την ελαφριά κακοκαιρία ,και Τουρκία-Συρία μετράνε 1000δες νεκρούς και 2 σεισμούς κοντά στα 8 ρίχτερ. Η καρέκλα πάνω απ'ολα.
 

Defsta

Ο ιπτάμενος...
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Multistrada 1000
950 Adventure
Δημήτρη, ήταν απίστευτο το σκηνικό.
Ξαφνικά τηλέφωνα από δημοσιογράφους γονείς οικογένειές.
Ήξερα την τακτική των μέσων μαζικής εξαπάτησης αλλά το να το ζεις είναι άλλο πράγμα!
Η ομάδα θα κατέβαινε Στενή, αυτό ήταν το πρόγραμμα. Το λεωφορείο είχε φύγει από την προηγούμενη και ο οδηγός άραζε Στενή. Κανένας αποκλεισμός κανένα θέμα

Αυτό που πραγματικά με εξοργίζει είναι πως παίζουν με τις οικογένειες των ανθρώπων έτσι απλά
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλά κάνεις και ενημερώνεις, τι να πω...

Όχι ότι δεν έχουν συμβεί αντίστοιχα περιστατικά, αλλά χαίρομαι που το συγκεκριμένο αποδεικνύεται ψευδές.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Δημήτρη, ήταν απίστευτο το σκηνικό.
Ξαφνικά τηλέφωνα από δημοσιογράφους γονείς οικογένειές.
Ήξερα την τακτική των μέσων μαζικής εξαπάτησης αλλά το να το ζεις είναι άλλο πράγμα!
Η ομάδα θα κατέβαινε Στενή, αυτό ήταν το πρόγραμμα. Το λεωφορείο είχε φύγει από την προηγούμενη και ο οδηγός άραζε Στενή. Κανένας αποκλεισμός κανένα θέμα

Αυτό που πραγματικά με εξοργίζει είναι πως παίζουν με τις οικογένειες των ανθρώπων έτσι απλά
Live μετάδοση και ένα ''γ@μιέστε όλοι'' θέλουν αυτά τα σκηνικά
 

Defsta

Ο ιπτάμενος...
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Multistrada 1000
950 Adventure
Τρολαρισμα θέλουν αλλά ποιος έχει όρεξη και χρόνο για χάσιμο...
Μια από τις fake πληροφορίες χθές ήταν ότι στην ομάδα ήταν 4 νεφροπαθεις, οπότε όταν έπαιρναν τα τηλέφωνα έπρεπε να απαντούσαμε
"Είμαστε σε άθλια κατάσταση, οι νεφροπαθεις δεν τα κατάφεραν, έχουμε μείνει από φαγητό και τώρα τους τρώμε" η κάτι τέτοιο...
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Είδα τώρα ποστ, πριν μια ώρα Κόρινθο, όλοι καλά.

Να το πω τώρα γιατί πριν κρατήθηκα, χαίρομαι που η φύση νικάει τους μεγάλους εγωισμούς.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Χαιρετώ την ομάδα!
Να σας ενημερώσω ότι η ομάδα που αναφέρεται στις ΨΕΎΤΙΚΕΣ ειδήσεις που μεταδόθηκαν χθές ΔΕΝ αποκλείστηκε ούτε συνέβη τίποτα από όλα όσα ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑΝ οι δημοσιογράφοι.
Και εξηγώ, η ομάδα πρόκειται για εκπαιδευόμενους σχολής αρχαρίων με βοηθό εκπαιδευτή εμένα και άλλους συνορειβατες με πολλές αναρριχήσεις και αποστολές σε Ελλάδα και εξωτερικό. Οπότε ήμουν εκεί και προσωπικά δέχτηκα τα άκυρα τηλεφωνήματα από Μάνεση Παπαδάκη και λοιπά κοράκια που διψούσαν για αίμα.
Η σχολή είχε πρόγραμμα ανάβαση στο καταφύγιο το Σάββατο από το διάσελο όπου τους άφησε το λεωφορείο και κατάβαση στην Στενή την επόμενη ημέρα όπως και έγινε κανονικά. Το λεωφορείο δεν μπορεί να πάει καταφύγιο ούτε το καλοκαίρι πόσο μάλλον τον χειμώνα, οπότε το ραντεβού είχε δοθεί την επόμενη στην Στενή. Αυτά που έγραψαν τα γράφουν μόνο άσχετοι που δεν γνωρίζουν ούτε τον δρόμο ούτε τις συνθήκες.
Ξαφνιασμένοι και χωρίς λόγο αρχίσαμε να δεχόμαστε τηλέφωνα από δημοσιογράφους χώρις τελικά να ανακαλύψουμε από που προέκυψε αυτό. Προφανώς κάποιος κάτι ανέβασε σε αυτά τα σοσιαλ που έχουν και άρχισε η φαντασία να καλπάζει. Πραγματικά δεν ξέρω.
Δήμος και πυροσβέστες κτλ ήξεραν την κατάσταση και μάλιστα γελούσαμε με αυτά που γραφαν. Τα περί διάσωσης είναι γελοία, εξάλλου ποιος να μας διασώσει αφού οι διασώστες της περιοχής ήμασταν εμείς!
Από αυτό το περιστατικό που έτυχε να το ζήσω ετ των έσω πραγματικά κατάλαβα τι μπαρουφες ταιζουν τον κόσμο ( όχι ότι δεν το ήξερα, απλά επαληθεύτηκε)
Το μόνο που κατάφεραν ήταν να κάνουν τις μητέρες και τις οικογένειές κάποιων να κλαίνε χωρίς λόγο!
Συγνώμη για την ένταση της γραφής αλλά από χθές είμαι έξω φρενών με τα ψέματα και την δίψα για αίμα που έχουν για μια χούφτα δολάρια.
Φιλαράκι φίρμα έγινες, ο εισαγγελάτος συνεχίζει, είδατε τι έπαθαν χθες στην Στενή...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είδα τώρα ποστ, πριν μια ώρα Κόρινθο, όλοι καλά.

Να το πω τώρα γιατί πριν κρατήθηκα, χαίρομαι που η φύση νικάει τους μεγάλους εγωισμούς.
Από την μια θα ήθελα να έχει νικήσει την φύση το τρίο, γιατί πάντα είναι γλυκιά η νίκη του ανθρώπου με όνειρο.

Από την άλλη έχοντας κάποια ελάχιστη εμπειρία από κακές συνθήκες, λέω πάλι καλά που το έκλεισαν έτσι και όχι φάση "χάθηκαν τρεις στο βουνό" και να τους βρουν κόκκαλο μετά μέρες.

Δεν είμαστε και φάση "ο πρώτος που θα πάει Νότιο Πόλο" ξέρω γω. Σε πιο νορμάλ συνθήκες την βόλτα την έχει ο Νίκος.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Είδα τώρα ποστ, πριν μια ώρα Κόρινθο, όλοι καλά.

Να το πω τώρα γιατί πριν κρατήθηκα, χαίρομαι που η φύση νικάει τους μεγάλους εγωισμούς.
Η έπαρση είναι άσχημο (και επικίνδυνο) χαρακτηριστικό μιας προσωπικότητας. Έχω σταματήσει να τον παρακολουθώ αρκετό διάστημα.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Η έπαρση είναι άσχημο (και επικίνδυνο) χαρακτηριστικό μιας προσωπικότητας. Έχω σταματήσει να τον παρακολουθώ αρκετό διάστημα.
Μπορει να ηταν ευκολακι και να ξαναπανε οταν χιονισει αντρικα.
:ha
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Παιδιά ψάχνουμε που μαζεύουν εφόδια στους δήμους μας και στέλνουμε οτι μπορούμε εκεί κάτω .

 
Top Bottom