Moto GP, 2019

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ο bautista με το sbk μηχανακι ηταν μεσα?
Ο Bautista Μανωλη ειναι πλεον δοκιμαστης της εργοστασιακης Ducati και τρεχει στα sbk με την panigale ;)


Edit: ειχαν και τα sbk τεστ στη Jerez, εδω βεβαια ειναι ο χρονος του με τη GP19
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Βρε χτικιάρη άστεγε της Ταβουλιας...

Στο ποσταρισμα εβαλα τον χρονο που εκανε και φωτο απο το νεο ντεποζιτο...
Φαινετε πως σιγα σιγα θα το βρει. Αξιοσημειωτη η διαφορα των αγωνιστικων τμηματων μεταξυ εργοστασιων , και ναι , αναφερομαι στα εξαρτηματα/βελτιωσεις που ζητα ο αναβατης και στον χρονο αντιδρασης του εργοστασιου. (λες φευγοντας απο την Ducati να εκρυψε κανα ντεποζιτο κατω απο την μασχαλη :roflmao::roflmao::roflmao: )

Νομιζω πως θα γινει χαμος το 2019 , και εαν παρει πρωταθλημα ο Χορχε θα ριξω το ιντερνέ...

ΤεςΠα , τι νέα εκει στο 1:39.564 ???
Μια χαρα τα νεα απο το 1.39.564 ;)
Ο ΘΡΥΛΟΣ ως γνωστο, κανει χρονους εκει που πρεπει και ποτε χρονους ενυυπωσιασμου και τονωσης της ψυχολογιας του !
Δε χρειαζεται τετοια πραματα, σ αντιθεση με 99,93 και 12 που τα επιζητουν εναγωνιως!!!
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Μια χαρα τα νεα απο το 1.39.564 ;)
Ο ΘΡΥΛΟΣ ως γνωστο, κανει χρονους εκει που πρεπει και ποτε χρονους ενυυπωσιασμου και τονωσης της ψυχολογιας του !
Δε χρειαζεται τετοια πραματα, σ αντιθεση με 99,93 και 12 που τα επιζητουν εναγωνιως!!!


Τα εβαλες και με τον Βινιαλες τωρα ? :eek:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τα εβαλες και με τον Βινιαλες τωρα ? :eek:
Όταλ λέω αυτό που κάνουν, σημαίνει ότι τα "βάζω" μαζί τους ρε ψηλέ;
Με κανέναν δεν τα βάζω. Απλώς λέω ό,τι βλέπω.
Τώρα που είπες Βινιάλες....
Μα δεν καταλαβαίνει ότι δείχνοντας τις δυνατότητες της μοτό του από το 1ο τεστ, δίνει χρόνο στις πανίσχυρες Χόντα και Ντουκάτι να αντιδράσουν;
3 χρόνια την πάτησαν έτσι οι Γιαμαχαίοι με τον 99 και με το Βινιάλες. Αφού οι άλλοι αποδείχθηκαν καλύτεροι στις αντιδράσεις τους, τι πρέπει να γίνει για να καταλάβει ότι ο 1ος χρόνος έχει σημασία μόνο στο Q2 του 1ου αγώνα και ποτέ νωρίτερα!!!!
Μέχρι τότε κάνεις δουλειά ουσίας, χωρίς πυροτεχνήματα , εφόσον μάλιστα δεν είσαι στο απολύτως ίδιο επίπεδο με τον ανταγωνισμό, ωστε να αντιδράσεις στη δική του αντίδραση (μιλάω για Γιαμάχα, εναντίον Χόντα - Ντουκάτι, ως εργοστάσια και ομάδες στο moto gp ). Και φυσικά αυτό δεν είναι άποψη, αλλά μόνο η αλήθεια (επιβεβαιωμένη εκ του αποτελέσματος μετα από 3 συναπτά έτη! ).
Στη τελική οι άλλοι που το κάνουν (κι ο Ντόβι μαζί) έχουν πιο δυνατές ομάδες πίσω τους , τουλάχιστον από το 2016 κι ύστερα. Ο υποδεέστερος, δεν δικαιούται να ρίχνει φωτοβολίδες και να κοκορεύεται.... Αντίθετα, κρύβεται επιμελώς και δείχνει δόντια μόνο όταν πρέπει και τότε που είναι ήδη αργα (....σφραγισμένα μοτέρ ;) ). Μέχρι τότε, κάνει ό,τι κάνει κι η γριά αλεπού..... Δουλειά, δουλειά, δουλειά και σκυμένο κεφάλι!

Τες παν....
Ένας γερο-ξεκούτης και παράξενος είμαι εγώ (που υποστηρίζω και τον άλλο γέρο που πράττει αναλόγως ;) ). Αυτοί είναι τα νειάτα όμως και ξέρουν καλύτερα:p
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Τώρα που είπες Βινιάλες....
Μα δεν καταλαβαίνει ότι δείχνοντας τις δυνατότητες της μοτό του από το 1ο τεστ, δίνει χρόνο στις πανίσχυρες Χόντα και Ντουκάτι να αντιδράσουν;
3 χρόνια την πάτησαν έτσι οι Γιαμαχαίοι με τον 99 και με το Βινιάλες. Αφού οι άλλοι αποδείχθηκαν καλύτεροι στις αντιδράσεις τους, τι πρέπει να γίνει για να καταλάβει ότι ο 1ος χρόνος έχει σημασία μόνο στο Q2 του 1ου αγώνα και ποτέ νωρίτερα!!!!
Μέχρι τότε κάνεις δουλειά ουσίας, χωρίς πυροτεχνήματα , εφόσον μάλιστα δεν είσαι στο απολύτως ίδιο επίπεδο με τον ανταγωνισμό, ωστε να αντιδράσεις στη δική του αντίδραση (μιλάω για Γιαμάχα, εναντίον Χόντα - Ντουκάτι, ως εργοστάσια και ομάδες στο moto gp ). Και φυσικά αυτό δεν είναι άποψη, αλλά μόνο η αλήθεια (επιβεβαιωμένη εκ του αποτελέσματος μετα από 3 συναπτά έτη! ).
Στη τελική οι άλλοι που το κάνουν (κι ο Ντόβι μαζί) έχουν πιο δυνατές ομάδες πίσω τους , τουλάχιστον από το 2016 κι ύστερα. Ο υποδεέστερος, δεν δικαιούται να ρίχνει φωτοβολίδες και να κοκορεύεται.... Αντίθετα, κρύβεται επιμελώς και δείχνει δόντια μόνο όταν πρέπει και τότε που είναι ήδη αργα (....σφραγισμένα μοτέρ ;) ). Μέχρι τότε, κάνει ό,τι κάνει κι η γριά αλεπού..... Δουλειά, δουλειά, δουλειά και σκυμένο κεφάλι!

Τες παν....
Ένας γερο-ξεκούτης και παράξενος είμαι εγώ (που υποστηρίζω και τον άλλο γέρο που πράττει αναλόγως ;) ). Αυτοί είναι τα νειάτα όμως και ξέρουν καλύτερα:p
Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω και ζητάω συγνώμη προκαταβολικά, είναι ένα από τα πιο άκυρα ποστ που έχω διαβάσει για τα μοτο τζι πι εδώ και πολλά χρόνια.
Συγνώμη και πάλι
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω και ζητάω συγνώμη προκαταβολικά, είναι ένα από τα πιο άκυρα ποστ που έχω διαβάσει για τα μοτο τζι πι εδώ και πολλά χρόνια.
Συγνώμη και πάλι
Δε με προσβάλεις. Διαφωνείς και συνεισφέρεις στο διάλογο. Υγειές το βλέπω.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Παντως μεχρι στιγμης βλεπουμε και ενα δυνατο πετρουτσι.Μαλλον το εργοστασιακο εχει <πειραγματακια> σε σχεση με το πραμακ,παροτι λενε οτι ειναι ιδια
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Όσο ίδια και να είναι, αποκλείεται να είναι στο 100%. Ακόμα κι αν είναι, παίζει ρόλο όλο το team μέσα σε κάθε box!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
Kαι μετά από όλα αυτά, ακόμα το προηγούμενο ποστ μου το βρίσκεις άκυρο ; ;)
Forester νέα χρονιά, νέο Θέμα "Moto GP, 2019" και βλέπω όλοι ορεξάτοι, έχει γλέντι εδώ.

Αληθεύει ότι αλλάζουν οι κανονισμοί?
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ναι, δεν υπάρχει δουλειά ουσίας. Ούτε πυροτεχνήματα
Ή μπορείς να στρεσαρεις τέρμα το μηχανάκι να δεις αν δουλεύει
ή δεν μπορείς οπότε έχεις πρόβλημα.
Ο Ρόσσι δεν κρύβεται. Δεν μπορεί. Για αυτό και δεν κάνει χρόνους.
Ο Βινιάλες είναι πιο νέος και πιθανά και πιο γρήγορος
Ο ΜΜ που του έχει ταιριάξει το μηχανάκι από την 1η ώρα κερνάει πόνο.
Η απρίλια από την 1η ώρα ως την τελευταία παλεύει με την ΚΤΜ
και οι πιο πολλοί δεν είναι σίγουροι ούτε ποιοί τις οδηγάνε
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
κάτι άκουσα για συνολικό βάρος ... μοτο + Αναβάτη ... έχετε ακούσει κάτι?
Οχι φετος, ουτε φετος...
Μονο μοτο 2 και μοτο 3 αυτο.
Αλλαζουν σ αλλα πραγματα, πχ κοινη IMU, εκτος της ecu που ηδη υπαρχει
Και μοτο 2 και 3 θα εχουν διαδικασια q2 επισης.
Αυτα θυμαμαι προχειρα.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ναι, δεν υπάρχει δουλειά ουσίας. Ούτε πυροτεχνήματα
Ή μπορείς να στρεσαρεις τέρμα το μηχανάκι να δεις αν δουλεύει
ή δεν μπορείς οπότε έχεις πρόβλημα.
Ο Ρόσσι δεν κρύβεται. Δεν μπορεί. Για αυτό και δεν κάνει χρόνους.
Ο Βινιάλες είναι πιο νέος και πιθανά και πιο γρήγορος
Ο ΜΜ που του έχει ταιριάξει το μηχανάκι από την 1η ώρα κερνάει πόνο.
Η απρίλια από την 1η ώρα ως την τελευταία παλεύει με την ΚΤΜ
και οι πιο πολλοί δεν είναι σίγουροι ούτε ποιοί τις οδηγάνε
Αυτα ειναι οτι καταλαβαινει κανεις, σε πρωτη αναγνωση κι εντελως επιφανειακα.
Θυμιζω οτι ο Βινιαλες τα ιδια κανει-λεει καθε χρονο απο το τελος του 2016. Και στο τελος του 2015 ο 99 τα ιδια, αλλα το 2016 κι επειτα αλλοι ειχαν προβαδισμα κι οχι η Γιαμαπα ;)
Εν τω μεταξυ, ο Γιατρος λεει τα ιδια καθε φορα, ακριβως τα ιδια! Κι ω! Του θαυματος!!!! Πεφτει μεσα οταν ερθει ο καιρος της αληθειας ;)
 

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
Αυτα ειναι οτι καταλαβαινει κανεις, σε πρωτη αναγνωση κι εντελως επιφανειακα.
Θυμιζω οτι ο Βινιαλες τα ιδια κανει-λεει καθε χρονο απο το τελος του 2016. Και στο τελος του 2015 ο 99 τα ιδια, αλλα το 2016 κι επειτα αλλοι ειχαν προβαδισμα κι οχι η Γιαμαπα ;)
Εν τω μεταξυ, ο Γιατρος λεει τα ιδια καθε φορα, ακριβως τα ιδια! Κι ω! Του θαυματος!!!! Πεφτει μεσα οταν ερθει ο καιρος της αληθειας ;)
@forester να ρωτήσω κάτι το οποίο έχω απορία και αφορά κάτι ως ανασκόπηση του 2018 (... τώρα που τέλειωσε)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
Νωρίς ήταν όταν το έβαλες, αλλά πού να κρατηθείς από τη χαρά σου;;;:p:p:p





Έχασε ο 99 κι από το Νακαγκάμι με τη ΜΗ εργοστασιακή:laugh::roflmao:
Αυτός στην 17η θέση είναι ακόμα σε εργοστασιακή ομάδα?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@forester να ρωτήσω κάτι το οποίο έχω απορία και αφορά κάτι ως ανασκόπηση του 2018 (... τώρα που τέλειωσε)
Ναι ρε φιλος. Για πες
 
Top Bottom