Moto Guzzi V100 Stelvio

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
μπροστά θυμίζει tracer?
..κι εμένα Ηλία κάποιο άλλο αλλά ΔΕΝ γράφονται αυτά για Ευρωπαϊκό μηχανάκι και δη Ιταλικό.
Θες να μας βρουν πουθενά πεταμένους;
:dnl:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
..κι εμένα Ηλία κάποιο άλλο αλλά ΔΕΝ γράφονται αυτά για Ευρωπαϊκό μηχανάκι και δη Ιταλικό.
Θες να μας βρουν πουθενά πεταμένους;
:dnl:
Οι υπεύθυνοι σχεδιασμού των Yamaha TDM: Etsuo Matsuki και Takuya Mochizuk.... ήταν Ιταλικής καταγωγής... :roflmao:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Κάτι μεταξύ καπονορντ και τουαρεγκ μοιάζει το μπροστινό του,αλλά έχει βγει ωραιο
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
το βασικό είναι να μη βγει ουρδέλο όπως το προηγούμενο....
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ρε Νίκο KTiNoS μη γελάς γιατί θα νομίζουν ότι τρολάρω, Το εννοώ, το έχω λατρέψει το Mandello (εδώ άλλοι λατρεύουν τα άσπαστα ΚΤΜ) και ακόμη πιο πολύ έχω λατρέψει την ιστορικότητα της εταιρείας. Η επίσκεψη μου το καλοκαίρι στο μουσείο της Motoguzzi ήταν μια εκπληκτική εμπειρία.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Εννοείς το Stelvio ναι; Γιατί το ακριβώς προηγούμενο που είναι το Mandello γ@μεί!
Καλά μην πάρεις και όρκο
Ένα κάρο προβλήματα είχε από σπασμένα πιρούνια, ρόδες που ξεφούσκωναν τετραβάλβιδες κεφαλές που αλλάχτηκαν όλες με διαφορετικές και κάποια ηλεκτρικά που μέχρι να τα βρουν δεν έπαιρνε μπροστά (καλωδιάκι μίζας) Άσε τις διαρροές λαδιού
Στα τελευταία μοντέλα λέει το είχαν μαζέψει αλλά δεν μπήκα στο κόπο να το ψάξω
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ρε Νίκο KTiNoS μη γελάς γιατί θα νομίζουν ότι τρολάρω, Το εννοώ, το έχω λατρέψει το Mandello (εδώ άλλοι λατρεύουν τα άσπαστα ΚΤΜ) και ακόμη πιο πολύ έχω λατρέψει την ιστορικότητα της εταιρείας. Η επίσκεψη μου το καλοκαίρι στο μουσείο της Motoguzzi ήταν μια εκπληκτική εμπειρία.
Δε ν κακό να γουστάρεις ένα μηχανάκι (άσπαστα ΚΤΜ? ωραίο κι αυτό :pointu: ρέντι του ρέις άσπαστο!)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλά μην πάρεις και όρκο
Ένα κάρο προβλήματα είχε από σπασμένα πιρούνια, ρόδες που ξεφούσκωναν τετραβάλβιδες κεφαλές που αλλάχτηκαν όλες με διαφορετικές και κάποια ηλεκτρικά που μέχρι να τα βρουν δεν έπαιρνε μπροστά (καλωδιάκι μίζας) Άσε τις διαρροές λαδιού
Στα τελευταία μοντέλα λέει το είχαν μαζέψει αλλά δεν μπήκα στο κόπο να το ψάξω
Για το σύγχρονο Mandello λέω εγώ, για Stelvio είχα διαβάσει κατά καιρούς.
Έτσι όπως έχουν γίνει σήμερα όλες οι εταιρείες δε νομίζω η αξιοπιστία της Motoguzzi να υστερεί σημαντικά σε αξιοπιστία σε σύγκριση με τις υπόλοιπες Ευρωπαϊκές (ο θεος να τις κάνει Ευρωπαϊκές).
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οδήγησαν την τελική έκδοση υποτίθεται προ-παραγωγης. Περίεργη επιλογή η Αμερική για αυτό, άλλα έχει ισχυρή αγορά "adventure* και σημασία για την γκουτσι ιστορικά.


 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Τι έγινε εκεί στη γκουτσι;
Αλλάξανε σχεδιαστές και φτιάξανε όμορφα μηχανάκια;
Το τελευταίο παλιάς σχεδίασης ήταν το v85 που προσωπικά μου άρεσε αλλά είχε αυτο το παλιό ιδιαίτερο ύφος της γκουτσι.
Το μαντελο και αυτό είναι εντελώς διαφορετικα,πιο συμβατικά σε εμφάνιση θα έλεγα.
Πολύ όμορφο είναι εκ πρώτης όψεως.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τι έγινε εκεί στη γκουτσι;
Αλλάξανε σχεδιαστές και φτιάξανε όμορφα μηχανάκια;
Το τελευταίο παλιάς σχεδίασης ήταν το v85 που προσωπικά μου άρεσε αλλά είχε αυτο το παλιό ιδιαίτερο ύφος της γκουτσι.
Το μαντελο και αυτό είναι εντελώς διαφορετικα,πιο συμβατικά σε εμφάνιση θα έλεγα.
Πολύ όμορφο είναι εκ πρώτης όψεως.
Έχω πετύχει στο κέντρο 2-3 νέα μοντέλα....πανεμορφα
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Αυτό έγινε όμορφο γιατί βγήκε κατ ευθείαν από τα σχεδιαστήρια.................???????????????


Της απρίλια !
:cool:


το προηγούμενο στέλβιο δεν το είχαν σχεδιάσει μόνοι τους το είχαν παραγγέλλει σε κάποιον σχεδιαστή και μετά πήραν ανάποδες και αυτός τους είπε ότι ζητήσατε σας έδωσα και άρχισαν τα μαλλιοτραβήγματα
:bxr:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχει και ραντάρ.

Από τα ιταλικά που είναι κομψά και στιλάτα, όχι τα άσχημα των Γερμανών.


 
Top Bottom