R 1150 GS (02)

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πωλείται 1150 GS του 02, μονό-μπουζο (Έχει μόνο τα εξωτερικά καπάκια του επόμενου μοντέλου από τότε που το αγόρασα), με απλό abs το οποίο δουλεύει κανονικά.

Τιμή 2500 ευρώ.

Ανταλλάσεται και με μικρότερο δικυλινδρο.

Έχει 170.000 km τα περισσότερα από τα οποία έχουν γίνει σε ταξίδια. Αυτό φαίνεται (και) από τις δισκοπλακες που είναι σε πολύ καλή κατάσταση .

Δεν έχει πέσει κάτω πάρα μόνο μια φορά στην Σικελία στατικά σε βενζινάδικο χωρίς συνέπειες.

Δουλεύουν όλα μια χαρά.

-αλλαγμένος δίσκος συμπλέκτη στις 115.000 km
-O άξονας είναι μια χαρά. Έγινε προληπτική επισκευή σε 2 ρουλεμάν στις 150.000 km. Έχουν αλλαχθεί και οι τσιμουχες μπροστά και πίσω.
-αλλαγμένα τα 2 ρουλεμάν του άξονα (2 x 80 ευρώ γιατί παίζουν μόνο γνήσια)
-εχει τσιπ stage 5 του Γιάννη - johns performance , ΚΝ φίλτρο και τελικό Remus (υπάρχει και η μαμά εξάτμιση)
-ζελατίνα από adventure η οποία όμως έχει θαμπώσει με τα χρόνια
-μπαγκστερ κάλυμμα ντεπόζιτου
-προσθετη βάση - σχάρα στην ουρά για βαλίτσα givi ή kappa
-φρεσκες ντιζες γκαζιού γνήσιες (160 ευρώ)
-αλλαγμένα μπουζοκαλώδια beru
-μεταλλικά σωληνάκια φρένων
-αλλαγμένο hall sensor προληπτικά οπότε υπάρχει και το παλιό.
-ειχα αλλάξει τρόμπα βενζίνης στις 150.000 km

Από το 2015 που το αγόρασα η συντήρηση γίνεται στο boxer garage με λάδι liqui molly 15-50 ημισυνθετικά.

Το δίνω γιατί το χρησιμοποιώ κυρίως για ένα ταξίδι που κάνω το χρόνο στο εξωτερικό και τον υπόλοιπο χρόνο κάθεται και στις μέρες μας αυτό λέγεται πολυτέλεια.
Οι βόλτες εντός των συνορων δεν είναι πια πολλές αφού κυρίως κάνω εντούρο ή εκδρομικό εντουρο με το CCM. Επιπλέον δεν τρέχω και συνήθως κινούμαι σε επαρχιακούς δρόμους οπότε μπορώ να βολευτώ και με κάτι μικρότερο.

Είναι δουλεμένο γλυκά όπως αρμόζει σε μια κατασκευή με άξονα μετάδοσης.

 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Θα το μετανιώσεις.....
Η μήπως θα το ξανά μετανιώσεις :).

Καλοπουλητη φίλε, έχω μπει κ εγώ στον πειρασμό για τους ίδιους λόγους αλλά όταν την καβαλάω η την χαζεύω παρκαρισμένη αλλάζω γνώμη.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
γυναικα,ντουφεκι κ gs παλιας κοπης ΔΕΝ δινονται...
βαστα το,κανενα αλλο δεν θα σε παγαινει μακρυα με τετοια ανεση..
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλοπούλητη Κωστή. Καλώς ή κακώς οι πραγματικές μας ανάγκες καθορίζουν πολλές φορές το γκαράζ. Μακάρι να είχαμε την πολυτέλεια να είχαμε 15 μηχανές και ας κάθονταν το πιο πολύ καιρό.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Με τόσα km είναι χλωμό έως πολύ χλωμό να πουληθεί μια τέτοια μοτοσυκλέτα.

Ειδικά στην Ελλάδα ο κόσμος δεν αγοράζει μοτοσυκλέτα με πολλά km και προτιμά με λίγα που συνήθως ή έχουν γυρισμένα km ή είναι παρατημένες για καιρό και μετά αρχίζουν τα παρατράγουδα. Βέβαια μιλάμε για μοτοσυκλέτα 21 ετών οπότε πάει αλλού το πράμα.

Η λογική μου λέει να τη δώσω, το συναίσθημα και η γυναίκα λέει " τι πας να κάνεις?" και η αγορά μεταχειρισμένων απλά γελάει ειρωνικά.

Θέλω καιρό τώρα να αγοράσω ένα στριτάκι γυμνό στρογγυλοφάναρο αλλά μάλλον πάω για 4η μοτό αφού δεν μου κάθεται καλά να φύγει το 1150 οπότε για την ώρα θα καταθέσω πινακίδα και άστο να υπάρχει.

Οπότε ας την πάρει την αγγελία το ποτάμι (για άλλη μια φορά).
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σοφή απόφαση να την κρατήσεις και όχι να τη σκοτώσεις για 2500€...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Με τόσα km είναι χλωμό έως πολύ χλωμό να πουληθεί μια τέτοια μοτοσυκλέτα.

Ειδικά στην Ελλάδα ο κόσμος δεν αγοράζει μοτοσυκλέτα με πολλά km και προτιμά με λίγα που συνήθως ή έχουν γυρισμένα km ή είναι παρατημένες για καιρό και μετά αρχίζουν τα παρατράγουδα. Βέβαια μιλάμε για μοτοσυκλέτα 21 ετών οπότε πάει αλλού το πράμα.

Η λογική μου λέει να τη δώσω, το συναίσθημα και η γυναίκα λέει " τι πας να κάνεις?" και η αγορά μεταχειρισμένων απλά γελάει ειρωνικά.

Θέλω καιρό τώρα να αγοράσω ένα στριτάκι γυμνό στρογγυλοφάναρο αλλά μάλλον πάω για 4η μοτό αφού δεν μου κάθεται καλά να φύγει το 1150 οπότε για την ώρα θα καταθέσω πινακίδα και άστο να υπάρχει.

Οπότε ας την πάρει την αγγελία το ποτάμι (για άλλη μια φορά).
Εχω καταληξει φιλε στο συμπερασμα οτι αυτο που μας αρεσει να το δουλευουμε καθε μερα. Και στην δουλεια εννοω. Κι ας μην εχει τα αλογα ή το κρατημα.
Με το street παλι το ιδιο θα δουλευει εαν πηγαινεις με το ποδηλατο.

Παλι 1 μερα αντεξε η αγγελια, οπως και το 2021.
Την επομενη φορα να την ανεβασεις 31 Δεκεμβρη, ωστε να εχεις να λες "αντεξα απο περυσι"
:hh:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Σκάρτο 12ωρο...

Κώστα είσαι υποψήφιος για Σπάμερ αγγελιοφόρος της χρονιάς.. Περνάς στον επόμενο γύρο..:wacky:
Μην χαλας το θεμα του παιδιου.
:ha
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Όποιος ήθελε είχε 12 ώρες να κάνει κίνηση. Δεν χαλάω τίποτα.. Άλλη φορά να έχετε το νού σας..:hungry:
Σοβαρα τωρα, δεν με καταλαβες χωρις την φατσουλα?
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
νομ
Σοβαρα τωρα, δεν με καταλαβες χωρις την φατσουλα?
Σε κατάλαβα ρε.. Πλάκα σου κάνω κι εγώ! Εδώ σου έβγαλα ολόκληρη γλώσσα..:hungry:

Άμα όμως θες να μαλώσεις Λευτέρη έλα.. Σε προειδοποιώ όμως έχω κάνει νίντζα 12 μήνες... Kawasaki ninja... δε παίζω...:bxr:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εχω καταληξει φιλε στο συμπερασμα οτι αυτο που μας αρεσει να το δουλευουμε καθε μερα. Και στην δουλεια εννοω. Κι ας μην εχει τα αλογα ή το κρατημα.
Με το street παλι το ιδιο θα δουλευει εαν πηγαινεις με το ποδηλατο.

Παλι 1 μερα αντεξε η αγγελια, οπως και το 2021.
Την επομενη φορα να την ανεβασεις 31 Δεκεμβρη, ωστε να εχεις να λες "αντεξα απο περυσι"
:hh:

Του χρόνου πάλι :friendship::mooning:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
νομ

Σε κατάλαβα ρε.. Πλάκα σου κάνω κι εγώ! Εδώ σου έβγαλα ολόκληρη γλώσσα..:hungry:

Άμα όμως θες να μαλώσεις Λευτέρη έλα.. Σε προειδοποιώ όμως έχω κάνει νίντζα 12 μήνες... Kawasaki ninja... δε παίζω...:bxr:
Δεν μαλωνω.
Θελω να εισαι επιεικης οταν βαλω αγγελια το παπι. :happy:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
...Σε προειδοποιώ όμως έχω κάνει νίντζα 12 μήνες... Kawasaki ninja... δε παίζω...:bxr:
Δεν έβγαινε σε κινέζικο...?:friend:
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Δεν μαλωνω.
Θελω να εισαι επιεικης οταν βαλω αγγελια το παπι. :happy:
Το παπί δεν δίνεται.
Δίνεται μόνο για άλλο παπί.
Νομός για εμάς τους παπακιδες :friend:
 
Top Bottom