R1200 GS/GSA LC.....τα υδροψυκτα (...προβλήματα)

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr


Ορίστε λυσαξατε όλοι !!! Έμενα μου έστειλαν και χαρτί χαχαχχαεχε


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πες το στον χριστιανό που το έδωσες.... Μην πάει και σκοτωθεί πουθενά!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το εχει πουλήσει και αυτός σε άλλον Χαχαχαχχαχαχαχα δεν κανω πλακα!! Οπου φύγει φύγει
Ντόμινο...:D
Ισχύει η προσφορά ανταλλαγής με το αθραυστο μου....:pΠες τους
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ντόμινο...:D
Ισχύει η προσφορά ανταλλαγής με το αθραυστο μου....:pΠες τους
Μια μερα τον ειδα τον νεο ιδιοκτήτη ανέβαινε την Πεντελης ! Το γνώρισα απο τις βαλιτσες που είχε πανω ! Οποτε κάπου κοντα μου ειναι προς τα εκει ! Θα τον βρω και θα του το προτείνω κύριε Κωστα
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ρε παιδια να ρωτησω κατι εγω ο ασχετος;
Γιατι η μπεμβε δεν εβαλε μονοκοματα καλαμια που να σφιγγουν στην πανω τιμονοπλακα με βιδες οπως σε ολα τα μηχανακια; Υπαρχει καποιος λογος που δεν το εκανε και που να συνδεεται με την σωστη λειτουργια της αναρτησης;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ρε παιδια να ρωτησω κατι εγω ο ασχετος;
Γιατι η μπεμβε δεν εβαλε μονοκοματα καλαμια που να σφιγγουν στην πανω τιμονοπλακα με βιδες οπως σε ολα τα μηχανακια; Υπαρχει καποιος λογος που δεν το εκανε και που να συνδεεται με την σωστη λειτουργια της αναρτησης;
Ποιος ξέρει?
Βέβαια και τα παλιά τα δικά μας που είναι ασπαστα :D....δεν είναι μονοκομματα, οπότε δεν φταίει αυτό γιατί είναι δοκιμασμένο!
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Ότι κι αν σκέφτηκε, μελέτησε, σχεδίασε ο κατασκευαστής, έγινε πριν 30 χρόνια.......οπότε δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να αναλύσουμε μια κατασκευή που τόσα χρόνια λειτουργεί άψογα, και που μέχρι τώρα εκτός των τελευταίων, έσωζε επικίνδυνες καταστάσεις και δεν δημιουργούσε...
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Πάντως εγώ όσα LC συνάντησα σήμερα σε φανάρι, τα κοίταγα στα καλάμια.....διακριτικά βέβαια...:D:D
Σήμερα συνάντησα έναν χεσμένο δικαβαλο, που για να περάσει τις γραμμές του τραμ στο Ζάππειο να πάει προς Συγγρού, έκοψε τόσο πολύ, που παραλίγο να τον περάσω από πάνω με το παπί....πήγα να του τη πω αλλά .....Η αλληλεγγύη βλέπεις...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σήμερα συνάντησα έναν χεσμένο δικαβαλο, που για να περάσει τις γραμμές του τραμ στο Ζάππειο να πάει προς Συγγρού, έκοψε τόσο πολύ, που παραλίγο να τον περάσω από πάνω με το παπί....πήγα να του τη πω αλλά .....Η αλληλεγγύη βλέπεις...
Νομίζω ότι κάνει λάθος όποιος το "προσεχει"....εγω θα το έριχνα σε κάθε λακκούβα και σαμαράκι που θα έβλεπα....αλλα θα έβγαζα το φιλερακι από την τσέπη μετά!!!:D
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Νομίζω ότι κάνει λάθος όποιος το "προσεχει"....εγω θα το έριχνα σε κάθε λακκούβα και σαμαράκι που θα έβλεπα....αλλα θα έβγαζα το φιλερακι από την τσέπη μετά!!!:D
:D:Dάντε πάλι με το φιλεράκι.....εντάξει είναι κρίμα πραγματικά να βλέπεις αυτήν την εργαλιαρα δίπλα σου, και μετά να σου πηδάει την ψυχολογία...
 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ποιος ξέρει?
Βέβαια και τα παλιά τα δικά μας που είναι ασπαστα :D....δεν είναι μονοκομματα, οπότε δεν φταίει αυτό γιατί είναι δοκιμασμένο!
Ότι κι αν σκέφτηκε, μελέτησε, σχεδίασε ο κατασκευαστής, έγινε πριν 30 χρόνια.......οπότε δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να αναλύσουμε μια κατασκευή που τόσα χρόνια λειτουργεί άψογα, και που μέχρι τώρα εκτός των τελευταίων, έσωζε επικίνδυνες καταστάσεις και δεν δημιουργούσε...
Nai δεν λεω, αλλα πραγματικα ειλικρινη τεχνικη απορια εχω Γιατι δηλαδη να ειναι ετσι και οχι αλλιως δηλ. μονοκοματα; Ξερει κανεις;
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Nai δεν λεω, αλλα πραγματικα ειλικρινη τεχνικη απορια εχω Γιατι δηλαδη να ειναι ετσι και οχι αλλιως δηλ. μονοκοματα; Ξερει κανεις;
Πώς ρε Κωστα;

Μασιφ=θεοβαρο
Χυτό φαντάζομαι δε μπορεί να γηνει σε τέτοια πάχη. Σε μαγαλητερα πάχη θα ηταν παλι θεοβαρο.

Ποιο σωστό κουμπωμα θελει. Όπως ήταν στα παλιότερα. Κάτι αλλαξανε μάλλον για οικονομία υλικών.
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Εκτός κι αν εννοείς να συνεχίζει σωλήνας μέχρι πάνω και να μπαίνει στην τιμονοπλακα όπως όλες οι τιμονοπλακες.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εκτός κι αν εννοείς να συνεχίζει σωλήνας μέχρι πάνω και να μπαίνει στην τιμονοπλακα όπως όλες οι τιμονοπλακες.
Ayto ακριβως λεω!
Γιατι δεν το κανανε ετσι στα τζιες;
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
δεν ξερω αν εχει γραφτει στο θεμα
το καλαμι το παλιο ηταν 43 χλιοστα και το καινουργιο 38 χιλιοστα
 
Top Bottom