R1200 GS/GSA LC.....τα υδροψυκτα (...προβλήματα)

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Χωρις πλακα....Οποιος εχει 2007 και 2010-2012 και το δωσει πριν να βγει 3η γενια LC χρειαζεται χαιδεμα στο ποπουδακι....διοτι θα το θελει:yew:
εγω δεν το δίνω το 11αρι μου, ούτε κι η 4η γενιά να βγει:cool:
αμα μου δώκουν ένα όμως, όχι δε λέω:D Απλώς η μαυρούλα θα κάνει σιέστα:p, αλλά από κοντά μου δε φεύγει :)
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
@mitch Δημήτρη, έγραψα κάπου "έκαναν εντούρο"..
Σε κάποιες καταστάσεις συμβαίνει. Δεν είπα ότι τα GS είναι εντούρο!!! Ή ότι κάνουν για εντούρο! Ήμαρτον.
Γνωρίζω πολύ καλά τι είναι και δε θα πω "το άσπρο-μαύρο".
Έγραψα για συγκεκριμένη περίπτωση που μπήκε τέτοιο μηχανάκι σε μοτο κρος πίστα. Ε, είναι γνωστό. Δεν το λέω εγώ.
Όλα τα παραπάνω στο "βωμό" της απουσίας περιστατικών στην Ελλάδα. Τίποτα άλλο.

Όχι ρε φίλος, δε λέω να τρεξουμε εντούρο γενικώς... πόσο μάλλον μα ε τα ποταμόπλοια που λες.
Κανά τρειλ ραιντ, μέσα. Το 'χουμε ;) (εσύ έχεις και το εντούρο βέβαια, αλλά μαζί μόνο μεχρι τρειλ ραιντ:D )
Λοιπόν, με το σκεπτικό ότι όποιος συμμετέχει (ειδικά αν τερματίσει) "έτρεξε κιόλας" , και τα ποταμόπλοια σε έδαφος εντούρο, αυτό κάνανε. Εννοώ ότι το έδαφος είναι που οριοθετεί τη δυσκολία κι όχι η ταχύτητα! Η ταχύτητα θα φέρει τη
διάκριση, αλλά η έλειψή της δεν ακυρώνει τη δραστηριότητα!




Και μην πεις ότι εκεί είναι μια απλή χωματόβολτα.....:D
Τώρα αν ο αναβάτης έκανε λάθος και πήγε από το 1 μέτρο βάθος, τι φταίει η χοντρή? (το έχω κάνει κι εγώ παρόμοιο λάθος, υπάρχει και βιδεάκι:rolleyes::D ) Ας πήγαινε μισό μέτρο παραδίπλα, πέρναγε μια χαρά! Υπάρχουν κι οι ροδιές των άλλων που πέρασαν πριν ;) Αν είχε 110- 130 κιλά μηχανάκι κι αναλόγως λεπτό, ας πέρναγε κι από το βούρκο....:sneaky:
Σαφώς η βόλτα δε σχεδιάστηκε έτσι, τους έτυχε. Πέρασαν όμως. Δεν έσπασε κάποιο κι ήταν τα μισά LC στην παρέα.
Αυτό το ανέφερα στατιστικά και καλά, στην κουβέντα που έλεγα ότι εδώ δεν έχουμε περιστατικά και στην ουσία παγκοσμίως, τα 5-10 μηχανάκια που έπαθαν ζημιά, είναι απειροελάχιστα.
Αυτό γιατί δε μ αρέσει να δημιουργούνται εντυπώσεις και να κάνουμε την "τρίχα-τριχιά"....
Σαφώς -όπως είπα πάνω από 3 φορές μέχρι τώρα- τα χώνω στο εργοστάσιο για την αντιμετώπιση του θέματος, αλλά μέχρι εκεί. Δεν απαξιώνω τα GS εν γένει, ή το LC σε καμιά περίπτωση.
@mitch Δημήτρη, έγραψα κάπου "έκαναν εντούρο"..
Σε κάποιες καταστάσεις συμβαίνει. Δεν είπα ότι τα GS είναι εντούρο!!! Ή ότι κάνουν για εντούρο! Ήμαρτον.
Γνωρίζω πολύ καλά τι είναι και δε θα πω "το άσπρο-μαύρο".
Έγραψα για συγκεκριμένη περίπτωση που μπήκε τέτοιο μηχανάκι σε μοτο κρος πίστα. Ε, είναι γνωστό. Δεν το λέω εγώ.
Όλα τα παραπάνω στο "βωμό" της απουσίας περιστατικών στην Ελλάδα. Τίποτα άλλο.



Θοδωρη, Εδω δεν συμφωνω.

Και 1 κρουσμα να εχει οφειλει να το ερευνησει. Να αποφανθει και να διορθωσει πριν διασυρθει, εστω και απο τις δυνατες αγορες της Δυσης.

Ο τροπος που το γραφεις ειναι οτι, ΑΝ , ειχαμε πχ 10 περιστατικα στην Ελλαδα βαση στατιστικων και αγορας , θα επρεπε να μην δωσει σημασια.

Δεν ειναι αυτο που περιμενω απο μια premium μοτοσυκλετα και την premium τιμη της, και σιγουρα ουτε απο μια εταιρια με το κυρος την BMW.



Προσωπικα με καλυψε το ποστ που παρατεθηκε με τα λεγομενα του πρωην μηχανικου της.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θοδωρη, Εδω δεν συμφωνω.

Και 1 κρουσμα να εχει οφειλει να το ερευνησει. Να αποφανθει και να διορθωσει πριν διασυρθει, εστω και απο τις δυνατες αγορες της Δυσης.

Ο τροπος που το γραφεις ειναι οτι, ΑΝ , ειχαμε πχ 10 περιστατικα στην Ελλαδα βαση στατιστικων και αγορας , θα επρεπε να μην δωσει σημασια.

Δεν ειναι αυτο που περιμενω απο μια premium μοτοσυκλετα και την premium τιμη της, και σιγουρα ουτε απο μια εταιρια με το κυρος την BMW.



Προσωπικα με καλυψε το ποστ που παρατεθηκε με τα λεγομενα του πρωην μηχανικου της.
Λάθος κατάλαβες Γιώργη.
Το αντίθετο γράφω.
Ότι έπρεπε εξ αρχής να κάνει , ότι υποχρεώθηκε να κάνει ένεκα ΗΠΑ.....
Επίσης λέω, ότι ανεξάρτητα του τι έπρεπε το εργοστάσιο να κάνει, έστω και με 1 περιστατικό (του δοκιμαστή της το 2012 ας πούμε...), καλό είναι να μην παρασυρόμαστε από τα ΜΜΕ και το "αίμα" που κυνηγάνε. Εκεί ακριβώς λέω ότι στην Ελλάδα (και στην Ευρώπη γενικότερα) δεν υπάρχουν περιστατικά και σ όλον τον κόσμο είναι μάξιμουμ 10 (3 επιβεβαιωμένα και πολλάκις δημοσιευμένα, άντε να υπάρχουν κι άλλα τόσα, στις 168 χιλιάδες πουλημένα κομμάτια). Δε χρειαζεται πανικός λοιπόν, αυτό λέω.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τις "μπαρούφες " του πρωην μηχανικού της..., τις καλύπτω εύκολα με μια πρόταση!



Τότε λοιπόν που η BMW πρόσφερε στο φανατικό της κοινό αξιοπιστία και άνεση (1150 και πριν εποχή δηλαδή), πού ήταν στις πωλήσεις?????
Ενώ μετά με τα σκάρτα 1200, έγινε το σύμβολο κι ο βασιλιάς τον on/off!


Ευχαριστώ :)
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Για αυτό λοιπόν επειδή όλα γίνονται στον βωμό του χρήματος, σε τόσο σοβαρά θέματα, ο πανικός και κατ επέκταση διασυρμός, είναι απαραίτητος....Για να ξυπνάει ο κόσμος......
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Ο chriss harris στην αρχή του άρθρου το αναφέρει ότι τους κάλεσε η εταιρία το 1999 και τους ανακοίνωσε ότι ετοιμάζεται να παράξει μοτοσυκλέτες, που θα απευθύνονται σε ανθρώπους που θα έχουν 280000€ εισοδήματα, θα κάνουν 1000 χλμ. Τον χρόνο, και θ αλλάζουν κάθε 2 χρόνια μοτοσυκλέτα. Και εσείς θα βγάζετε χρήματα από τις εγγυήσεις....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για αυτό λοιπόν επειδή όλα γίνονται στον βωμό του χρήματος, σε τόσο σοβαρά θέματα, ο πανικός και κατ επέκταση διασυρμός, είναι απαραίτητος....Για να ξυπνάει ο κόσμος......
Ποιος να ξυπνήσει ρε Κωστή??.
Πουλάνε σαν τρέλα ακόμη....
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Δεδομένου ότι όσοι επιλέγουν μπεμβέ δεν το κάνουν για την αξεπέραστη αξιοπιστία τους ή τις απίστευτες off-road δυνατότητες, δεν καταλαβαίνω γιατί να δεχθούν πλήγμα οι πωλήσεις τους. Τίποτα δε θα αλλάξει.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεδομένου ότι όσοι επιλέγουν μπεμβέ δεν το κάνουν για την αξεπέραστη αξιοπιστία τους ή τις απίστευτες off-road δυνατότητες, δεν καταλαβαίνω γιατί να δεχθούν πλήγμα οι πωλήσεις τους. Τίποτα δε θα αλλάξει.
Σωστα ;)
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Ποιος να ξυπνήσει ρε Κωστή??.
Πουλάνε σαν τρέλα ακόμη....
Έχεις δίκιο....γιατί πολύ απλά η δουλειά του marketing πέτυχε αναμφισβήτητα σε όλους μας...απλά ξέρεις...με πιάνει κάτι όταν βλέπω να γίνεται αυτός ο φασισμός προς τον πελάτη που δίνει τα πολλά λεφτά του, και κατά τ αλλά ...Αυτό είναι και άμα σ αρέσει...το έχω ακούσει εκ των έσω όπως ξέρεις στην Γερμανία....Και έβγαζα καπνούς...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εδώ λοιπόν πρέπει ο καθένας (αν μιλάμε για κατόχους, ή wannabe owners BMW) να κατατάξει τον εαυτό του.
Βλέποντας τα 2013+ μοδελάκια κι εξετάζοντας τον τιμοκατάλογο, ομολογώ ότι δεν τρελάθηκα κιόλας με την αλλαγή σε υδρόψυκτο. Τα καβάλησα τότε, ήμανε και καλοπληρωτής 3easy ride και με ζάλισαν με τηλ και μέιλ να αλλάξω τη μαυρούκω, που μόλις είχα ξοφλήσει (αρχές 2015). Είχα όμως δοκιμάσει και τα νέα ΚΤΜια. Δε μπορούτσα ειλικρινά να δικαιολογήσω τη διαφορά στην τιμή πλέον!!!
ΟΚ το 990 ήταν άλλη φάση, καμιά σχέση με το 1200.
Το 1190 και ειδικά το 1290 έχει έρθει κοντά, πολύ κοντα στη φιλοσοφία των 1200 όμως! Έχει παραπλήσια άνεση και προσφέρεται για 2κάβαλο ταξίδι πλέον, πολύ περισσότερο από το 990.
Άρα οι κάτοχοι 1200 έχουν σοβαρούς λόγους να λοξοκοιτάνε προς Αυστρία μεριά και ξέρω κάμποσους που το έκαναν κι έμειναν. Κάποιοι ξαναγύρισαν στους μπόξερ. Όλα υπάρχουν και συμβαίνουν.
Σε α' πρόσωπο, κι ενώ εκτιμώ το 1150 σαν μηχανάκι, ποτέ δεν ήθελα να το πάρω. Το 1200 το ήθελα όμως.
Τώρα πάλι, δε θέλω να το αλλάξω σε 1200 υδρόψυκτο και να μπω στη διαδικασία αλλαγής κάθε 3-4 χρόνια. Γιατί όπως σωστα΄είπε ο αμερικάνος στο άρθρο (αλήθεια μάλλον...) ο στόχος τους πλέον είναι οι συνεχείς ανανεώσεις/αλλαγές μοντέλων κατά τα Ιαπωνικά πρότυπα και οι συνεχείς πωλήσεις. Το κατάφεραν δε λέω. Οπότε πέτυχαν!
Αλλά όχι μ εμένα μαζί τους πλέον ;) (με κατέταξα :) )
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Εδώ λοιπόν πρέπει ο καθένας (αν μιλάμε για κατόχους, ή wannabe owners BMW) να κατατάξει τον εαυτό του.
Βλέποντας τα 2013+ μοδελάκια κι εξετάζοντας τον τιμοκατάλογο, ομολογώ ότι δεν τρελάθηκα κιόλας με την αλλαγή σε υδρόψυκτο. Τα καβάλησα τότε, ήμανε και καλοπληρωτής 3easy ride και με ζάλισαν με τηλ και μέιλ να αλλάξω τη μαυρούκω, που μόλις είχα ξοφλήσει (αρχές 2015). Είχα όμως δοκιμάσει και τα νέα ΚΤΜια. Δε μπορούτσα ειλικρινά να δικαιολογήσω τη διαφορά στην τιμή πλέον!!!
ΟΚ το 990 ήταν άλλη φάση, καμιά σχέση με το 1200.
Το 1190 και ειδικά το 1290 έχει έρθει κοντά, πολύ κοντα στη φιλοσοφία των 1200 όμως! Έχει παραπλήσια άνεση και προσφέρεται για 2κάβαλο ταξίδι πλέον, πολύ περισσότερο από το 990.
Άρα οι κάτοχοι 1200 έχουν σοβαρούς λόγους να λοξοκοιτάνε προς Αυστρία μεριά και ξέρω κάμποσους που το έκαναν κι έμειναν. Κάποιοι ξαναγύρισαν στους μπόξερ. Όλα υπάρχουν και συμβαίνουν.
Σε α' πρόσωπο, κι ενώ εκτιμώ το 1150 σαν μηχανάκι, ποτέ δεν ήθελα να το πάρω. Το 1200 το ήθελα όμως.
Τώρα πάλι, δε θέλω να το αλλάξω σε 1200 υδρόψυκτο και να μπω στη διαδικασία αλλαγής κάθε 3-4 χρόνια. Γιατί όπως σωστα΄είπε ο αμερικάνος στο άρθρο (αλήθεια μάλλον...) ο στόχος τους πλέον είναι οι συνεχείς ανανεώσεις/αλλαγές μοντέλων κατά τα Ιαπωνικά πρότυπα και οι συνεχείς πωλήσεις. Το κατάφεραν δε λέω. Οπότε πέτυχαν!
Αλλά όχι μ εμένα μαζί τους πλέον ;) (με κατέταξα :) )
Αυτό!!!
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Εδώ λοιπόν πρέπει ο καθένας (αν μιλάμε για κατόχους, ή wannabe owners BMW) να κατατάξει τον εαυτό του.
Βλέποντας τα 2013+ μοδελάκια κι εξετάζοντας τον τιμοκατάλογο, ομολογώ ότι δεν τρελάθηκα κιόλας με την αλλαγή σε υδρόψυκτο. Τα καβάλησα τότε, ήμανε και καλοπληρωτής 3easy ride και με ζάλισαν με τηλ και μέιλ να αλλάξω τη μαυρούκω, που μόλις είχα ξοφλήσει (αρχές 2015). Είχα όμως δοκιμάσει και τα νέα ΚΤΜια. Δε μπορούτσα ειλικρινά να δικαιολογήσω τη διαφορά στην τιμή πλέον!!!
ΟΚ το 990 ήταν άλλη φάση, καμιά σχέση με το 1200.
Το 1190 και ειδικά το 1290 έχει έρθει κοντά, πολύ κοντα στη φιλοσοφία των 1200 όμως! Έχει παραπλήσια άνεση και προσφέρεται για 2κάβαλο ταξίδι πλέον, πολύ περισσότερο από το 990.
Άρα οι κάτοχοι 1200 έχουν σοβαρούς λόγους να λοξοκοιτάνε προς Αυστρία μεριά και ξέρω κάμποσους που το έκαναν κι έμειναν. Κάποιοι ξαναγύρισαν στους μπόξερ. Όλα υπάρχουν και συμβαίνουν.
Σε α' πρόσωπο, κι ενώ εκτιμώ το 1150 σαν μηχανάκι, ποτέ δεν ήθελα να το πάρω. Το 1200 το ήθελα όμως.
Τώρα πάλι, δε θέλω να το αλλάξω σε 1200 υδρόψυκτο και να μπω στη διαδικασία αλλαγής κάθε 3-4 χρόνια. Γιατί όπως σωστα΄είπε ο αμερικάνος στο άρθρο (αλήθεια μάλλον...) ο στόχος τους πλέον είναι οι συνεχείς ανανεώσεις/αλλαγές μοντέλων κατά τα Ιαπωνικά πρότυπα και οι συνεχείς πωλήσεις. Το κατάφεραν δε λέω. Οπότε πέτυχαν!
Αλλά όχι μ εμένα μαζί τους πλέον ;) (με κατέταξα :) )

Τι ;;;;;;;;; Δεν αλλαζεις καθε χρονο το GS με το νεοτερο μοντελο ;;;;;;


ου μαρή , γιαλατζή μπεμβεδάκια....








Οσο για το "αιμα"... Ναι ρε Θοδωρε Αιμα. Γιατι που το προβλημα ; 1 -3 -13 περιστατικά παραμενουν περιστατικα. Δεν διαφωνουμε και οπως τα γραφεις εν μερη συμφωνουμε, εξ αλλου εγραψα ποια η διαφωνια.,αλλα αιμα απο ολους φιλε θελω να σταξει διοτι ειμαστε πελατακια. Νισαφι πια με τους κατασκευαστες. Εδω να χωνουμε και για μια βιδα και να μην περνουν ανασα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εδώ λοιπόν πρέπει ο καθένας (αν μιλάμε για κατόχους, ή wannabe owners BMW) να κατατάξει τον εαυτό του.
Βλέποντας τα 2013+ μοδελάκια κι εξετάζοντας τον τιμοκατάλογο, ομολογώ ότι δεν τρελάθηκα κιόλας με την αλλαγή σε υδρόψυκτο. Τα καβάλησα τότε, ήμανε και καλοπληρωτής 3easy ride και με ζάλισαν με τηλ και μέιλ να αλλάξω τη μαυρούκω, που μόλις είχα ξοφλήσει (αρχές 2015). Είχα όμως δοκιμάσει και τα νέα ΚΤΜια. Δε μπορούτσα ειλικρινά να δικαιολογήσω τη διαφορά στην τιμή πλέον!!!
ΟΚ το 990 ήταν άλλη φάση, καμιά σχέση με το 1200.
Το 1190 και ειδικά το 1290 έχει έρθει κοντά, πολύ κοντα στη φιλοσοφία των 1200 όμως! Έχει παραπλήσια άνεση και προσφέρεται για 2κάβαλο ταξίδι πλέον, πολύ περισσότερο από το 990.
Άρα οι κάτοχοι 1200 έχουν σοβαρούς λόγους να λοξοκοιτάνε προς Αυστρία μεριά και ξέρω κάμποσους που το έκαναν κι έμειναν. Κάποιοι ξαναγύρισαν στους μπόξερ. Όλα υπάρχουν και συμβαίνουν.
Σε α' πρόσωπο, κι ενώ εκτιμώ το 1150 σαν μηχανάκι, ποτέ δεν ήθελα να το πάρω. Το 1200 το ήθελα όμως.
Τώρα πάλι, δε θέλω να το αλλάξω σε 1200 υδρόψυκτο και να μπω στη διαδικασία αλλαγής κάθε 3-4 χρόνια. Γιατί όπως σωστα΄είπε ο αμερικάνος στο άρθρο (αλήθεια μάλλον...) ο στόχος τους πλέον είναι οι συνεχείς ανανεώσεις/αλλαγές μοντέλων κατά τα Ιαπωνικά πρότυπα και οι συνεχείς πωλήσεις. Το κατάφεραν δε λέω. Οπότε πέτυχαν!
Αλλά όχι μ εμένα μαζί τους πλέον ;) (με κατέταξα :) )
Αυτό με το δικαβαλο-φορτωμενο ταξίδι για τα 1190-1290.....μην ορκιζεσαι:rolleyes:
Οι κατοχοι γκρινιάζουν για κούνημα....υπερβολικο:p

Να πάμε την κουβέντα και στα κτμ ια:D
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Αυτό με το δικαβαλο-φορτωμενο ταξίδι για τα 1190-1290.....μην ορκιζεσαι:rolleyes:
Οι κατοχοι γκρινιάζουν για κούνημα....υπερβολικο:p

Να πάμε την κουβέντα και στα κτμ ια:D

Μονοκαβαλο κουναει βρε...οχι δικαβαλο....















Δεν μας φτανει το φορουμ ολο για τις αρρωστιες των ΚΤΜ.:hungover:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μονοκαβαλο κουναει βρε...οχι δικαβαλο....















Δεν μας φτανει το φορουμ ολο για τις αρρωστιες των ΚΤΜ.:hungover:
Δικαβαλο -βαλιτσες και φορτωμένο από την κυρά -λενη??
Ίπταται????:p
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Δικαβαλο -βαλιτσες και φορτωμένο από την κυρά -λενη??
Ίπταται????:p
Λεμε οχι στις μετακομισεις....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λεμε οχι στις μετακομισεις....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Εγώ βλέπω ένα τεράστιο κατασκευαστικό λάθος της εταιρείας, το οποίο θα έπρεπε να είχε γίνει ανάκληση ολόκληρη η Ανάρτηση, γιατί είναι επικίνδυνο να ταξιδεύεις με το μισό σπίτι σου και να κουναει:p
Αλλά βάζουν αυτούς τους αγωνιαρηδες και τραβάνε βιδεο και αλματα-σουζες κλπ καγκουριες....τς βλέπουν οι φλώροι και νομίζουν ότι θα κάνουν τα ιδια όταν το αγοράσουν.....τι σου κάνει το μάρκετινγκ :wacky::wacky::wacky::wacky:
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Εγώ βλέπω ένα τεράστιο κατασκευαστικό λάθος της εταιρείας, το οποίο θα έπρεπε να είχε γίνει ανάκληση ολόκληρη η Ανάρτηση, γιατί είναι επικίνδυνο να ταξιδεύεις με το μισό σπίτι σου και να κουναει:p
Αλλά βάζουν αυτούς τους αγωνιαρηδες και τραβάνε βιδεο και αλματα-σουζες κλπ καγκουριες....τς βλέπουν οι φλώροι και νομίζουν ότι θα κάνουν τα ιδια όταν το αγοράσουν.....τι σου κάνει το μάρκετινγκ :wacky::wacky::wacky::wacky:



:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:




.....δεν εμαθες τα νεα ? με ξενα κολυβα ειμαι και εγω Chris Birch :mooning:
 
Top Bottom