R1200 GS & R1200 GSA L/C _ 2013+

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κατ'αρχήν ,ελπίζω να μη τα πήρες ,γιατί πλακο-φατσούλες έβαλα ,οπότε σε "πειράζω".

Απ'την άλλη...
O Μανιακός δε νομίζω να μέτρησε τίποτις ,ούτε κόμπασε με την μεγαλύτερη τελική του GS έναντι άλλων μοτοσυκλετών.
Την ταχύτητα "ταξιδίου" του σε ΕΟ κατέγραψε.

Στα σοβαρά τώρα ,με ποίο σκεπτικό συγκρίνεις 4Κ μοτο SS με καρατιμόνα (XR) -vs- 2Κ αερόψυκτο OnOff (GS) ?
1700 στροφές είχα για τελική... Έρχεται σε επόμενο βιδεο.
Σοβαρά τώρα.. Στα 130 όλα τα μεγάλα μοτό είναι κουραστικά.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
1700 στροφές είχα για τελική... Έρχεται σε επόμενο βιδεο.
Σοβαρά τώρα.. Στα 130 όλα τα μεγάλα μοτό είναι κουραστικά.
Σοβαρά τώρα ,στα 130 ,κ τα μεσαία κουραστικά είναι.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λοιπόν με συγχωρείτε, έχω άλλη άποψη.

στα 130 ο πήγασος μου σπάει τα νεύρα και με τσακίζει (Τρίκαλα/Αθήνα δικάβαλο σταθερά βλαστημήσαμε και οι δύο).

Το XR στα 130 GPSάτα με χαλαρώνει. Ίσως γιατί μπορώ να πάω με τα διπλά και το ξέρω, δεν εξηγείται. Με το fazer το ίδιο. Και είναι εξίσου χαλαρό και σε πολλά περισσότερα ΟΤΑΝ και ΑΝ θέλω ;)
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
τελικα ποιο κερδισε για εμας τους περιεργους που δεν εχουμε προσβαση στο περιοδικον?
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
αλλά στο φόρουμ γιατί να τα πάρω; Στα σοβαρά ρώτα τον μάνιακ που το ξεκίνησε.
Κανε του καθρεφτάκι



Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κανε του καθρεφτάκι



Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τοκ του δε χαντ πρέπει.

Σοβαρά τώρα, δεν υπάρχει άνθρωπος που να πιστεύει ότι σοβαρά τα λέει και εκείνος και εγώ, ναι; Εκείνος μανιακ GS εγώ τετρακύλινδρος αλλά χαζός δεν είναι κανείς. Μην το πεις
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Το vstrom δεν ειναι ιδιο μηχανακι απο τοτε που πρωτοβγηκε με αλλα πλαστικα και βελτιωμενη αναρτηση???? φετος ειδανε το φως το αληθινο???? οτι να ναι...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το vstrom δεν ειναι ιδιο μηχανακι απο τοτε που πρωτοβγηκε με αλλα πλαστικα και βελτιωμενη αναρτηση???? φετος ειδανε το φως το αληθινο???? οτι να ναι...
Και άλλες ρυθμίσεις. Από 2 χρόνια πίσω το λένε, ακόμα και ο birch είχε εντυπωσιαστεί είχαν γράψει.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Όλοι λένε ότι είναι καλό μηχανάκι, τι διάολο, συννενοημενοι είναι?
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Το vstrom δεν ειναι ιδιο μηχανακι απο τοτε που πρωτοβγηκε με αλλα πλαστικα και βελτιωμενη αναρτηση???? φετος ειδανε το φως το αληθινο???? οτι να ναι...
Τα οδηγησες- ταξίδεψες και τα 2;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τελικά πιο κέρδισε ρε παιδιά?

Γιατί δεν το γράφετε, μη τυχόν ξεπουλήσει και δεν φτάσουν για όλους? ;)
Ένα είναι το μηχανάκι που κερδίζει τετιου είδους συγκριτικά.

KTM 990 Adventure μοντ. 07 πρώτη άδεια 08, με 57K χλμ.
Τιμή ευκαιρίας παιδιά... Προλάβετε :roflmao:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τελικά πιο κέρδισε ρε παιδιά?

Γιατί δεν το γράφετε, μη τυχόν ξεπουλήσει και δεν φτάσουν για όλους? ;)
Η βεστρομαρα βγαίνει καλύτερο overall, κυρίως ως value for money και ότι τα κάνει όλα καλά.
Επίσης κέρδισε τις εντυπώσεις και στο χώμα, δεδομένου ότι δεν το περίμενε κανείς από τους αναβάτες.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Η βεστρομαρα βγαίνει καλύτερο overall, κυρίως ως value for money και ότι τα κάνει όλα καλά.
Επίσης κέρδισε τις εντυπώσεις και στο χώμα, δεδομένου ότι δεν το περίμενε κανείς από τους αναβάτες.

Μάλιστα...

Thanks Captain.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Η βεστρομαρα βγαίνει καλύτερο overall, κυρίως ως value for money και ότι τα κάνει όλα καλά.
Επίσης κέρδισε τις εντυπώσεις και στο χώμα, δεδομένου ότι δεν το περίμενε κανείς από τους αναβάτες.
Πω πω, ποιος τον ακουει τωρα τον todor :muted:!!!!!!!!! :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η βεστρομαρα βγαίνει καλύτερο overall, κυρίως ως value for money και ότι τα κάνει όλα καλά.
Επίσης κέρδισε τις εντυπώσεις και στο χώμα, δεδομένου ότι δεν το περίμενε κανείς από τους αναβάτες.
Πρόπερσι δεν το περίμεναν. Φέτος ήταν στο "τα λέγαμε εμείς". Γενικότερα στα άρθρα βγαίνει μιά κομπλεξίλα εναντίον όλων, άλλων δημοσιογράφων, απλών ανθρώπων, δηλαδή κιόλας άγιοι πατέρες συγγνώμη που υπάρχουμε, αλήθεια τον Αμβρόσιο τι τον έχετε;
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Το τενερε βγήκε καλυτερο overall, το vstrom βγήκε το καλύτερο στα 1000άρια λόγω συνδυασμού επιδόσεων και τιμής, χάνει όμως στο πουλ μουρ....Δυο κατηγορίες συγκρίνανε, τα μεσαία και τα μεγάλα....και ανάμεσα το tiger.........εμένα πάντως με ψήσανε να πάω να δω το vstrom από κοντά.....το κίτρινο !!!!
 
Top Bottom