R1200 GS & R1200 GSA L/C _ 2013+

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Με βλέπω με 1290 2023 μοντέλο και αγγλικές μέχρι το πρώτο ΜΟΤ και YOLO.
Αν μπορείς για τις πινακίδες, κακώς που δεν το έχεις κάνει ήδη. Κακώς και για το ότι δεν το έχεις ήδη πάρει το KTM, είναι το ιδανικό μηχανάκι για σένα πιστεύω.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Έλα μωρέ σιγά!!!!
Τι είναι 25 με 26 χιλιάρικα για... δίτροχο; :wacky:
Δυστυχώς ότι είναι ένα πιτόγυρο στα 4 ευρώ και ένας φραπέ στα 5 ευρώ.


1200+ δραχμούλες στα παλιά
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Tόσο είναι τώρα ρε μανμου τα τίμια, θα πάρουν και τα πάνω τους...

Με βλέπω με 1290 2023 μοντέλο και αγγλικές μέχρι το πρώτο ΜΟΤ και YOLO.
Στο λέμε χρόνια τώρα αλλά τι να κάνουμε ,είσαι περίεργο τραίνο :)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο Μπρους είναι σχεδόν συνομήλικος, σε παρόμοια κυβικά και... Δεν έχει καθόλου εύκολα τα λεφτά αλλά αν μη τι άλλο χαίρεται την ζωή του, δεν έχει κάνει επένδυση σε κουμπαρά. Την γνώμη του την σέβομαι. Το βίντεο δεν το ανεβάζω γιατί έχει καμία τρελή σοφία μέσα που δεν την βρίσκει κανείς πουθενά αλλά για το τελευταίο που λέει για το after sales service and support (και έχει γυρίσει όλο τον κόσμο, μια ιδέα την έχει πάρει).



 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εγώ δεν έχω καταλάβει.
Θα αλλάζουν άξονα σε όλα τα Boxer κάθε 60000χλμ? Τσάμπα? Από μοντέλα 2013 και μετά? Λίγο κουφό μου ακούγεται σαν κόστος...
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Εγώ δεν έχω καταλάβει.
Θα αλλάζουν άξονα σε όλα τα Boxer κάθε 60000χλμ? Τσάμπα? Από μοντέλα 2013 και μετά? Λίγο κουφό μου ακούγεται σαν κόστος...
σιγα το κοστος,μην νομιζεις οτι θαναι και απο τιποτα μεταλλα της προκοπης,κινεζιες θα ειναι ισα ισα να βγαλουν 60000 χλμ.Θα τα παραγγελνουν στην LONCIN ,που τους βγαζει τους κινητηρες. :ha:ha:ha
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
σιγα το κοστος,μην νομιζεις οτι θαναι και απο τιποτα μεταλλα της προκοπης,κινεζιες θα ειναι ισα ισα να βγαλουν 60000 χλμ.Θα τα παραγγελνουν στην LONCIN ,που τους βγαζει τους κινητηρες. :ha:ha:ha
τα καλα τα βαζουν στα αυθεντικά κινεζικά...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ δεν έχω καταλάβει.
Θα αλλάζουν άξονα σε όλα τα Boxer κάθε 60000χλμ? Τσάμπα? Από μοντέλα 2013 και μετά? Λίγο κουφό μου ακούγεται σαν κόστος...
Έτσι λένε......αν ισχύσει μιλάμε για τρομερό μπόνους
Είναι σαν να σου αλλάζει αλυσιδογραναζα η ktm τσάμπα.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Έτσι λένε......αν ισχύσει μιλάμε για τρομερό μπόνους
Είναι σαν να σου αλλάζει αλυσιδογραναζα η ktm τσάμπα.
Αν ισχύει έτσι όπως το έχουν γράψει, είναι φοβερό. Βέβαια είναι λίγο κάπως η αλλαγή τέτοιου εξαρτήματος κάθε 60000χλμ αλλά οκ, αφού είναι τσαμπέ ψιλοτρώγεται.
Δεν ξέρω στα συνεργεία τι άποψη θα έχουν για το θέμα και πόσος επιπλέον φόρτος θα δημιουργηθεί...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν ισχύει έτσι όπως το έχουν γράψει, είναι φοβερό. Βέβαια είναι λίγο κάπως η αλλαγή τέτοιου εξαρτήματος κάθε 60000χλμ αλλά οκ, αφού είναι τσαμπέ ψιλοτρώγεται.
Δεν ξέρω στα συνεργεία τι άποψη θα έχουν για το θέμα και πόσος επιπλέον φόρτος θα δημιουργηθεί...
Νομίζω ότι θα κάνουν αλλαγή σε όποιο παρουσιάσει φθορά.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Εγώ δεν έχω καταλάβει.
Θα αλλάζουν άξονα σε όλα τα Boxer κάθε 60000χλμ? Τσάμπα? Από μοντέλα 2013 και μετά? Λίγο κουφό μου ακούγεται σαν κόστος...
Άλλαξα με 100 ευρώ το ένα ημιαξόνια στο αυτοκίνητο. Ιμιτασιόν όχι τα δικά του.
Το ημιαξόνιο είναι μία παρόμοια κατασκευή με τον άξονά της BMW και μάλλον πιο δαπανηρή κατασκευή.
Το πραγματικό κόστος του άξονα για την BMW δεν πρέπει να είναι πάνω από 50 ευρώ, συν βέβαια τα εργατικά για την αντικατάσταση.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Άλλαξα με 100 ευρώ το ένα ημιαξόνια στο αυτοκίνητο. Ιμιτασιόν όχι τα δικά του.
Το ακραξόνιο μία παρόμοια κατασκευή με τον άξονά της BMW και μάλλον πιο δαπανηρή κατασκευή.
Το πραγματικό κόστος του άξονα για την BMW δεν πρέπει να είναι πάνω από 50 ευρώ, συν βέβαια τα εργατικά για την αντικατάσταση.
Δεν νομίζω κάτι που κοστίζει μόνο 50 ευρώ, να το πουλάνε 800.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Δεν νομίζω κάτι που κοστίζει μόνο 50 ευρώ, να το πουλάνε 800.
Προσθέτουν το κόστος της έρευνας και το δοκιμών πριν την παραγωγή, το μερίδιο που αντιστοιχεί στο κόστος της διαφήμισης και των λειτουργικών εξόδων της εταιρείας, και το κόστος τις αποσβέσεις των μηχανημάτων παραγωγής.
Και μετά προστίθεται το ποσοστό κέρδους τους, τα ποσοστά κέρδους των μεσαζόντων, και βεβαίως οι φόροι.

Στην αγορά του εξαρτήματος πληρώνεις 24% ΦΠΑ, στη δωρεά αντικατάσταση δεν νομίζω στο κόστος για την εταιρεία να μπαίνει πουθενά ΦΠΑ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Έτσι λένε......αν ισχύσει μιλάμε για τρομερό μπόνους
Είναι σαν να σου αλλάζει αλυσιδογραναζα η ktm τσάμπα.
Ισχύει, αν έχει προβλημα στο αλλάζουν άμεσα, αν δεν έχει προβλημα στο αλλάζουν όταν συμπληρώσει 60000κ χλμ χωρις καμία επιβάρυνση.
Για όλα τα υδρόψυκτα gs 1200 κ 1250
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom