SOS - DOMINATOR 650

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πολύ καλός φίλος κάτοχος dominator 650 έχει πρόβλημα μάλλον με την ηλεκτρονική.

Θέλει να δοκιμάσει από κάποιο άλλο Domi για να βεβαιωθεί πως όντως είναι η ηλεκτρονική οπότε θέλει να βρεθεί με κάτοχο Dominator εντός Αττικής, για να κάνει τραμπα την ηλεκτρονική για να δει τι γινεται (10 λεπτά δουλειά είναι).
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Πολύ καλός φίλος κάτοχος dominator 650 έχει πρόβλημα μάλλον με την ηλεκτρονική.

Θέλει να δοκιμάσει από κάποιο άλλο Domi για να βεβαιωθεί πως όντως είναι η ηλεκτρονική οπότε θέλει να βρεθεί με κάτοχο Dominator εντός Αττικής, για να κάνει τραμπα την ηλεκτρονική για να δει τι γινεται (10 λεπτά δουλειά είναι).
ειμαι , μακρυα , κριμα. Ενημερωσε μας ,αργοτερα για συμπτωματα και λυση
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τι συμπτωματα εχει?

Μια παίρνει και πολλές δεν παίρνει μπρος.

Κι αν πάρει και το σβήσεις λίγο μετά, μετά δεν ξαναπαίρνει.

Τι είναι?



(Όταν πάρει όμως δουλεύει ρολόι.)
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Μια παίρνει και πολλές δεν παίρνει μπρος.

Κι αν πάρει και το σβήσεις λίγο μετά, μετά δεν ξαναπαίρνει.

Τι είναι?



(Όταν πάρει όμως δουλεύει ρολόι.)
ηλεκτρονικη θα πω και εγω γιατι ετσι ακριβως μου εκανε στο χοντακι πριν χαλασει εντελως. Ψαξε μηπως μπορεις να δοκιμασεις απο εταιρο Χοντα μονοκυλινδρο, πανω κατω ειχανε περιπου τον ιδιο χρονισμο. Με την προυποθεση βεβαια οτι ειναι ρυθμισμενο σωστα κλπ
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Επισης δινε μιζιες και κοπανησε τη ελαφρα με τη λαβη απο ενα κατσαβιδι (οπως κανουμε με τις μιζες) , αν παρει με το ελαφρυ κοπανημα ειναι στανταρ ηλεκτρονικη. Δε δουλευει παντα αυτο το κολπο αλλα ισως πιασει.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
ηλεκτρονικη θα πω και εγω γιατι ετσι ακριβως μου εκανε στο χοντακι πριν χαλασει εντελως. Ψαξε μηπως μπορεις να δοκιμασεις απο εταιρο Χοντα μονοκυλινδρο, πανω κατω ειχανε περιπου τον ιδιο χρονισμο. Με την προυποθεση βεβαια οτι ειναι ρυθμισμενο σωστα κλπ

:friendship:
Είναι χρόνια εντουράς και τα ξέρει τα μηχανάκια. Στο Domi έχει αλλάξει άλλη μια φορά ηλεκτρονική.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
in you never owned one
you will never understand

τελικά τα παλιά δεν φτιάχνονται στην μέση της Σαχάρας από μερακλή βεδουίνο όσο απολαμβάνεις την όαση και το χαρέμι; Πέφτω από τα σύννεφα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δωστου το τηλέφωνο μου Κωστή.

Οι cdi των domi είναι γνωστό ότι θελουν τις κλωτσιές τους.
Hrc rules
Όταν έχουν πρόβλημα... Ανοίγεις διακόπτη πατάς μίζα και συγχρόνως τον κοπανάς και παίρνει.
Δεν σε αφήνει δηλαδή στην Σαχάρα για να σε φάνε οι βεδουινοι.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δωστου το τηλέφωνο μου Κωστή.

Οι cdi των domi είναι γνωστό ότι θελουν τις κλωτσιές τους.
Hrc rules
Όταν έχουν πρόβλημα... Ανοίγεις διακόπτη πατάς μίζα και συγχρόνως τον κοπανάς και παίρνει.
Δεν σε αφήνει δηλαδή στην Σαχάρα για να σε φάνε οι βεδουινοι.
Έμαθες και από αφτα λουγκρα ......
Δώσε στον συντροχο και τίποτα κοκοράκια να τα έχει σπειρ......
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
in you never owned one
you will never understand

τελικά τα παλιά δεν φτιάχνονται στην μέση της Σαχάρας από μερακλή βεδουίνο όσο απολαμβάνεις την όαση και το χαρέμι; Πέφτω από τα σύννεφα.
Κάπου έχω το τσαντάκι του domi, που έχω μέσα όσα χρειάζεται για επισκευή στην έρημο
Όντως φτιάχνονται παντού τα Ρδελα.
Αλλιώς πας με μονοδρομο, που δεν χαλάει.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
in you never owned one
you will never understand

τελικά τα παλιά δεν φτιάχνονται στην μέση της Σαχάρας από μερακλή βεδουίνο όσο απολαμβάνεις την όαση και το χαρέμι; Πέφτω από τα σύννεφα.
:fun:fun:fun

Δεν παίζεσαι!!!!! :ok:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Κάπου έχω το τσαντάκι του domi, που έχω μέσα όσα χρειάζεται για επισκευή στην έρημο
Όντως φτιάχνονται παντού τα Ρδελα.
Αλλιώς πας με μονοδρομο, που δεν χαλάει.
Χωράει σε τσαντάκι άλλο ένα domi :muted:;;;; :laugh:
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
ειναι πιθανο να φταιει και ο αισθητηρας της αναφλεξης, καλο ειναι να το τσεκαρει και αυτο αν μπορει...
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
in you never owned one
you will never understand

τελικά τα παλιά δεν φτιάχνονται στην μέση της Σαχάρας από μερακλή βεδουίνο όσο απολαμβάνεις την όαση και το χαρέμι; Πέφτω από τα σύννεφα.
μια χαρα φτιαχνονται, απλα ο ανθρωπος προσπαθει να ελαχιστοποιησει το κοστος του...επισης με 200ε αλλαζεις ολα τα ηλεκτρολογικα σε ενα τετοιο μηχανακι που το πιθανοτερο ειναι να το εχει φαει ο ηλιος, η βροχη και το χωμα και να εχει γυρισει το κοντερ του 3 φορες, σε ενα καινουριο τοσο κανει το μπεκ μονο
 
Top Bottom