spartan's route

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ηλια για ΠΣΚ το υπολογίζετε η ΣΚ γιατι ειναι πολλα τα χλμ και τα μηχανάκια, αν ειναι ΣΚ να ξερω να παρω μια σελλα comfort :)
Παντως προλαβαίνετε μέχρι τοτε να αλλάξετε μηχανές !!!!!!!!!!!καπιοι !!!!!


Από αδιευκρίνιστο !!!!
 

enkefalos

Μέλος
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Μοτό
TUAREG 660
Παντως προλαβαίνετε μέχρι τοτε να αλλάξετε μηχανές !!!!!!!!!!!καπιοι !!!!!


Από αδιευκρίνιστο !!!!
και καλα θα κανεις να το αλλαξεις Στεργιο πως θα την παλεψεις με τοσο χωμα :pointu:εγω θα ποναω ληγω αλα θα ειμαι στην ωρα μου
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
παίδες καλησπέρα ακόμα δεν εχουμε καταλήξει εάν είναι πσκ η σκ!! θα εξαρτηθεί σε λίγο καιρό που θα είναι ετοιμη η διαδρομή για να δούμε τα ακριβλη χλμ και πόσα είναι χωμάτινα και ποσα ασφάλτινα!! τότε θα αποφασιστεί!! Οπότε αναμένουμε όλοι γιατί θέλει πολύ δουλειά ακόμα!! Σήμερα είχαμε πάλι την ευκαρία να πούμε για αυτό το θέμα στην κοπή της πίτας στο Λεωνίδιο και όλοι θετικοί από εκεί!! Οπότε δεν αλλάζει κάτι και όπως είπα και στην αρχή είτε 10 είτε 100 είτε 300 το συγκεκριμένο θα το πάμε !! ελπίζω να είμαστε πολλοι και γιατί όχι να καθιερωθεί!!Αυτός είναι ο σκοπός!!
 

ΜΟΤ.Ο.Ε.

Μέλος
Όνομα
ΜΟΤΟΕ
Μοτό
Όλες
Πολύ όμορφη ιδέα, για οποιαδήποτε βοήθεια, συμβουλή, συμπαράσταση, σύμπραξη και βοήθεια από μοτολέσχες στην διαδρομή, το ταξιδιωτικό τμήμα της ΜΟΤΟΕ στην διάθεσή σας. Αν θέλεις δίνεις ένα σκαρίφημα της διαδρομής για να δούμε τί μπορούμε να κάνουμε για κάλυψη από ασθενοφόρα (κάτι υπάρχει σαν σκέψη, χρειάζεται λίγο πιο συγκεκριμένο δρομολόγιο για να διερευνηθεί). Επαφή στο travel@motoe.gr
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Παντως προλαβαίνετε μέχρι τοτε να αλλάξετε μηχανές
Αν καθιερωθουν οσα τρεχουν γυρω μας και μεσσ στο advride εγω θα αλλαξω σιγουρα παντως!
Δεν θα αντεξει ουτε αυτη ουτε εγω με αυτην!
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Αν καθιερωθουν οσα τρεχουν γυρω μας και μεσσ στο advride εγω θα αλλαξω σιγουρα παντως!
Δεν θα αντεξει ουτε αυτη ουτε εγω με αυτην!
Εγώ μπορεί να μην αλλάξω μηχανή αλλά σπίτι θα αλλάξω σίγουρα, γιατί προβλέπω να με πετάει από το παράθυρο:punch:
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Πολύ όμορφη ιδέα, για οποιαδήποτε βοήθεια, συμβουλή, συμπαράσταση, σύμπραξη και βοήθεια από μοτολέσχες στην διαδρομή, το ταξιδιωτικό τμήμα της ΜΟΤΟΕ στην διάθεσή σας. Αν θέλεις δίνεις ένα σκαρίφημα της διαδρομής για να δούμε τί μπορούμε να κάνουμε για κάλυψη από ασθενοφόρα (κάτι υπάρχει σαν σκέψη, χρειάζεται λίγο πιο συγκεκριμένο δρομολόγιο για να διερευνηθεί). Επαφή στο travel@motoe.gr
Eυχαριστούμε για τη στήριξη θα είμαστε σε επικοινωνία!!
 

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Να ρίξω δύο σκέψεις.
1. Άν η εκδρομή περιλαμβάνει κατασκήνωση, τότε σκεφτείτε το θέμα της τουαλέτας, χώρου για στήσιμο κ.λ.π. Προτείνω οργανωμένο κάμπινγκ, ή ξενοδοχεία;;;
2. Ο ανεφοδιασμός θα πρέπει να οργανωθεί σε μεγάλα βενζινάδικα, ώστε να έχει πολλές αντλίες. Σε γκρούπ 45 μοτοσυκλετών, είχαν χρόνο ανεφοδιασμού 2,5ώρες.

Τα λέω αυτά γιατι επηρρεάζουν τη χάραξη της διαδρομής.
Γειά χαρά.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Hλια θα σου μεταφερω μια σειρα από εμπειριες σκεψεις και πραξεις που καταληγουν σε ερωτηση για βοηθεια!
Λιγες εβδομαδες πριν μπει το πρωτο τουβλο στο advride.gr επιχειρησαμε με τα παιδια απο τη Βορεια Παρεα Gsακηδων
να κρατησουμε επαφη αλλα και να διαχειριστουμε το ηλεκτρονικο κομματι της διτροχης τρελας μας μεσα απο μια ομαδα του fb.Ανακαλυψαμε στη διαρκεια πως η ομαδα οπως βρισκοταν εκει δεν μπορουσε λογω της γνωστης μορφης του fb να δημιουργησει αρχειο δραστηριοτητων, αλλα και ταξιδιωτικων και τεχνικων αρθρων για τον απλουστατο λογο οτι χανονταν στα βαθη του ωκεανου κατω απο το πολυ αγαπητο αλλα ανελεητο chat του fb..Δεν μπορουσε να πεισει κανεναν απο τους χαρισματικους συγγραφεις εικονογραφημενων ταξιδιωτικων (ξερεις, απο κεινα που σε στελνουν το λιγοτερο για τσιγαρο διπλα στη μηχανη βραδιατικα) να μοιρασει τα σωψυχα και τις υπεροχες φωτογραφιες του αναμεσα στις διαφημισεις παπουτσιων και παραγωγων πετρελαιου στην καλυτερη μεχρι τις οδηγιες για ανωδυνο τοκετο με καταποση ζωμου βιολογικου ανιθου της Αλεξανδρας Μαλιπαρτιδου στη χειροτερη.Να βγαλει οτι εζησε και οτι ειδε το ποσο πονεσε να αποταμιευσει και το ποσο ξενυχτησε για να σχεδιασει το ταξιδι στη ....Λαρισα λαμβανοντας για απαντηση ενα εφημερο like και για γειτονα στην αρθρακλα του απο το βιντεο μιας μαιμους που νικαει στο ταβλι τρεις ..Ιταλους μεχρι αυτο με τις 40 τρακες καραμεθυσμενων ρωσσων νταλικιερηδων..
Ουτε το πιο εφημερο πραγμα της Παρεας, ο καφες της Τεταρτης, δεν μας αρεσε ποσταρισμενος εκει μεσα
γιατι οι μισοι καναν λαθος στην ωρα και οι υπολοιποι στην ημερομηνια λογω γραμματοσειρας!!
Μετα ειδαμε το www.travelstories.gr...
Σε μια υπερσυγχρονη πλατφορμα με απολαυστικες γραμματοσειρες απλετο χωρο για θεματα και φωτογραφιες αλλα και δυνατοτητες μοναδικες οπως η ομαδικη προσωπικη συζητηση(μεγαλη τεχνη αυτη).
Ηταν το γνωστο xenforo η πλατφορμα πανω στην οποια διαβαζεις τωρα εμενα και που στηθηκε σαν advride.gr
στα μετρα της ατελειωτης και κυριως αθανατης τρελας που κουβαλανε οσοι καβαλανε διτροχα, με κινητηρα ή χωρις.
Απο μια εκ γενετης μεταβλητη ενδεκαδα μηχανοβιων που ηθελε να ''φυγει'' απο την παραπανω γειτονια και να φιλοξενησει τις δικες τις -αλλα κυριως οσων την ακολουθουσαν πεπεισμενοι πως ετσι πρεπει- Ιστοριες του Δρομου εκει που τους αρμοζει. Κατω απο εναν πρωτογνωρο στους καραβαναδες των μοτοφορουμ μηχανισμο λειτουργιας, με ολα τα θεματα της ανοιχτα στους παντες, μελη και επισκεπτες και με την εξασφαλιση μεσω απλων κανονων διαδοχης -στην υπεροχη θεση του admin:p οιουδηποτε καταφερει να πεισει την κοινοτητα γι'αυτο- οτι ολα αυτα που λεγονται και γραφονται εδω θα ειναι στον αερα για να μαθουν ακομα και τα παιδια των παιδιων μας τι κουμασια ηταν ο παππους και η γιαγια..
Φυσικα,για να μην χαθουμε απο προσωπου ..fb και για να μας βρισκουν και οι γυναικες μας, κρατησαμε κι εκει μια ομαδα με το ονομα του forum περισσοτερο για αμεση ενημερωση σε θεματα π.χ. κλοπων εμπορικων νεων ή απλα εβδομαδιαιου καφε.
Καλα τα λες ρε θειο θα μου πεις κι ολα καλα αλλα η ερωτηση?
Ειναι απλη η ερωτηση φιλε μου,βοηθα με να βρω τι σε εκανε εδω μεσα να αισθανθεις πως το περιβαλλον ειναι στενο ή πως οι χωματινες εκδηλωσεις που εχεις στο μυαλο σου μαζι με τη τοπικη λεσχη κι αλλους ονειροπολους της μοτο βρισκονται σε στενο κλοιο οντας φιλοξενουμενες σε ενα χωρο με τα παραπανω χαραστηριστικα κι ο οποιος φερει το ονομα αυτης της μεγαλης αγαπης που λεγεται Βολτα Περιπετειας (Θα εχεις προσεξει πως αναφερεται σε ride κι οχι σε rider).
Τι δεν σε εκανε να αφησεις πισω τον θορυβωδη μαχαλα που λεγεται fb
και να μιλησεις πλεον για μηχανακια στα...στεκια για τα μηχανακια.
(Το advride εδω που τα λεμε σιγουρα δεν ειναι μονο του).
Πες το μου να παρω το σφυρι μαζι με τα υπολοιπα παιδια και να το γκρεμισουμε και κρατα την προσωπικη προσκληση φιλοξενιας για αυτες τις εκδρομαρες που σχεδιαζεις-ετε αλλα και την ομαδικη σε ολους τους ανθρωπους που τους ελαχε το καλο μικροβιο του μοιραζεσθαι κι ευφραινεσθαι καβαλα στο μηχανακι...
Σε ευχαριστω -κι ολους τους υπολοιπους- για το χρονο σας:)

p.s.
Η απαντηση δεν ειναι υποχρεωτικη και την προτιμω απο ενα like
διχως να σημαινει πως δεν εχω πεσει κι εγω μεσα στην παγιδα τους!
 

taxydromos

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Sotris
Μοτό
ktm 950adv dark
πολύ καλό project! :friendship:

ελπίζω να γίνει πράξη με τη βοήθεια των λεσχών,της πολιτείας και των μμε..
σίγουρα αν οι αναβάτες είναι πολλοί,θα γίνουν τα ανάλογα γκρουπ,με διαφορετική ώρα εκκίνησης και προφίλ :ok:
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Hλια θα σου μεταφερω μια σειρα από εμπειριες σκεψεις και πραξεις που καταληγουν σε ερωτηση για βοηθεια!
Λιγες εβδομαδες πριν μπει το πρωτο τουβλο στο advride.gr επιχειρησαμε με τα παιδια απο τη Βορεια Παρεα Gsακηδων
να κρατησουμε επαφη αλλα και να διαχειριστουμε το ηλεκτρονικο κομματι της διτροχης τρελας μας μεσα απο μια ομαδα του fb.Ανακαλυψαμε στη διαρκεια πως η ομαδα οπως βρισκοταν εκει δεν μπορουσε λογω της γνωστης μορφης του fb να δημιουργησει αρχειο δραστηριοτητων, αλλα και ταξιδιωτικων και τεχνικων αρθρων για τον απλουστατο λογο οτι χανονταν στα βαθη του ωκεανου κατω απο το πολυ αγαπητο αλλα ανελεητο chat του fb..Δεν μπορουσε να πεισει κανεναν απο τους χαρισματικους συγγραφεις εικονογραφημενων ταξιδιωτικων (ξερεις, απο κεινα που σε στελνουν το λιγοτερο για τσιγαρο διπλα στη μηχανη βραδιατικα) να μοιρασει τα σωψυχα και τις υπεροχες φωτογραφιες του αναμεσα στις διαφημισεις παπουτσιων και παραγωγων πετρελαιου στην καλυτερη μεχρι τις οδηγιες για ανωδυνο τοκετο με καταποση ζωμου βιολογικου ανιθου της Αλεξανδρας Μαλιπαρτιδου στη χειροτερη.Να βγαλει οτι εζησε και οτι ειδε το ποσο πονεσε να αποταμιευσει και το ποσο ξενυχτησε για να σχεδιασει το ταξιδι στη ....Λαρισα λαμβανοντας για απαντηση ενα εφημερο like και για γειτονα στην αρθρακλα του απο το βιντεο μιας μαιμους που νικαει στο ταβλι τρεις ..Ιταλους μεχρι αυτο με τις 40 τρακες καραμεθυσμενων ρωσσων νταλικιερηδων..
Ουτε το πιο εφημερο πραγμα της Παρεας, ο καφες της Τεταρτης, δεν μας αρεσε ποσταρισμενος εκει μεσα
γιατι οι μισοι καναν λαθος στην ωρα και οι υπολοιποι στην ημερομηνια λογω γραμματοσειρας!!
Μετα ειδαμε το www.travelstories.gr...
Σε μια υπερσυγχρονη πλατφορμα με απολαυστικες γραμματοσειρες απλετο χωρο για θεματα και φωτογραφιες αλλα και δυνατοτητες μοναδικες οπως η ομαδικη προσωπικη συζητηση(μεγαλη τεχνη αυτη).
Ηταν το γνωστο xenforo η πλατφορμα πανω στην οποια διαβαζεις τωρα εμενα και που στηθηκε σαν advride.gr
στα μετρα της ατελειωτης και κυριως αθανατης τρελας που κουβαλανε οσοι καβαλανε διτροχα, με κινητηρα ή χωρις.
Απο μια εκ γενετης μεταβλητη ενδεκαδα μηχανοβιων που ηθελε να ''φυγει'' απο την παραπανω γειτονια και να φιλοξενησει τις δικες τις -αλλα κυριως οσων την ακολουθουσαν πεπεισμενοι πως ετσι πρεπει- Ιστοριες του Δρομου εκει που τους αρμοζει. Κατω απο εναν πρωτογνωρο στους καραβαναδες των μοτοφορουμ μηχανισμο λειτουργιας, με ολα τα θεματα της ανοιχτα στους παντες, μελη και επισκεπτες και με την εξασφαλιση μεσω απλων κανονων διαδοχης -στην υπεροχη θεση του admin:p οιουδηποτε καταφερει να πεισει την κοινοτητα γι'αυτο- οτι ολα αυτα που λεγονται και γραφονται εδω θα ειναι στον αερα για να μαθουν ακομα και τα παιδια των παιδιων μας τι κουμασια ηταν ο παππους και η γιαγια..
Φυσικα,για να μην χαθουμε απο προσωπου ..fb και για να μας βρισκουν και οι γυναικες μας, κρατησαμε κι εκει μια ομαδα με το ονομα του forum περισσοτερο για αμεση ενημερωση σε θεματα π.χ. κλοπων εμπορικων νεων ή απλα εβδομαδιαιου καφε.
Καλα τα λες ρε θειο θα μου πεις κι ολα καλα αλλα η ερωτηση?
Ειναι απλη η ερωτηση φιλε μου,βοηθα με να βρω τι σε εκανε εδω μεσα να αισθανθεις πως το περιβαλλον ειναι στενο ή πως οι χωματινες εκδηλωσεις που εχεις στο μυαλο σου μαζι με τη τοπικη λεσχη κι αλλους ονειροπολους της μοτο βρισκονται σε στενο κλοιο οντας φιλοξενουμενες σε ενα χωρο με τα παραπανω χαραστηριστικα κι ο οποιος φερει το ονομα αυτης της μεγαλης αγαπης που λεγεται Βολτα Περιπετειας (Θα εχεις προσεξει πως αναφερεται σε ride κι οχι σε rider).
Τι δεν σε εκανε να αφησεις πισω τον θορυβωδη μαχαλα που λεγεται fb
και να μιλησεις πλεον για μηχανακια στα...στεκια για τα μηχανακια.
(Το advride εδω που τα λεμε σιγουρα δεν ειναι μονο του).
Πες το μου να παρω το σφυρι μαζι με τα υπολοιπα παιδια και να το γκρεμισουμε και κρατα την προσωπικη προσκληση φιλοξενιας για αυτες τις εκδρομαρες που σχεδιαζεις-ετε αλλα και την ομαδικη σε ολους τους ανθρωπους που τους ελαχε το καλο μικροβιο του μοιραζεσθαι κι ευφραινεσθαι καβαλα στο μηχανακι...
Σε ευχαριστω -κι ολους τους υπολοιπους- για το χρονο σας:)

p.s.
Η απαντηση δεν ειναι υποχρεωτικη και την προτιμω απο ενα like
διχως να σημαινει πως δεν εχω πεσει κι εγω μεσα στην παγιδα τους!
Προς θεού το συγκεκριμένο φορουμ οπως και αλλα δυο που γραφω ειναι μια χαρα και μου αρεσει εδω να μοιράζομαι τις εκδρομές που σκεφτόμαστε και διάφορα αλλα θεματα γύρω απο τη μοτοσυκλέτα!! Επισης θεωρώ πως υπαρχουν παρα πολλές πληροφορίες σχετικα με ταξιδιωτικά και πολλα αλλα που εμενα προςωπικα διαβάζοντας τα μου εχουν φανεί παρα πολυ χρήσιμα!!
Στην εκδρομη του παρνωνα δεν ήμουν μονος μου!! Βεβαια το έτρεξα παραπανω γτ ειχα το χρονο την συγκεκριμένη στογμη! Βοήθησαν και πολλοί άλλοι ο καθένας με τον τροπο του οπως θα βοηθήσουν και τωρα με το Σπάρτη θερμοπυλες !!οποτε για να μην πέφτει το βάρος μονο σε εμενα και στα θετικά αλλα και στα αρνητικά σκεφτήκαμε να κανουμε μια ομαδα που να διαχειρίζεται και να οργανώνει τις ιδέες που εχουμε ολοι!! Ο σκοπός που η συγκεκριμένη ομαδα μπήκε στο φβ ηταν επειδη αρκετός κοσμος που ασχολείτε με τη μοτο καλως η κακώς δεν ασχολείτε με τα φορουμ καθολου!! Οποτε το κάναμε και εκει για να μπορούν να ενημερώνονται κάποιοι φίλοι χωρις αυτο να σημαίνει οτι δεν θα γραφω και θα ενημερώνω στα φορουμ περί των εκδρομών και των ιδεών μας!! Αλλωςτε μου αρεςει να γραφω εμενα προςωπικα εδω!!Αυτος ειναι ο λόγος που ολο αυτο στήνετε και στο φβ!! Δεν υπαρχει κανενας αποκυτως αλλος λόγος!! Φυσικά στις σκέψεις μας και στις ιδέες μας θελουμε και την υποστήριξη τη δικη σας οπως και πολλών άλλων!
Το κανουμε επειδη αγαπάμε τα ταξίδια αγαπάμε τη μοτοσυκλέτα και θελουμε να μοιραζόμαστε τις ιδέες μας με ολους! Αρκεί να σέβονται και εμας γιατι αυτο το κανουμε χωρις χρηματικό κίνητρο !! Οι δουκειες μας ειναι ανεξάρτητες απο τη μοτο και δεν εχουν καμια αποκυτως σχεση!! Εχεις δίκιο εδω ειναι το στέκι για αυτές τις κουβεντες αλλα πολλοί οπως ειπα και πιο πανω δεν ειναι γραμμένοι σε φορούμ και δε διαβάζουν καν !! Πίστεψε με αυτος ειναι ο λόγος που η ομαδα ανέβηκε και στο φβ!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όλα τα παραπάνω σεβαστά και κατανοητά. ..
Υπάρχει το βήμα σε αυτή την ενότητα για ενημέρωση κλπ...
Καλή συνέχεια ....
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Όλα τα παραπάνω σεβαστά και κατανοητά. ..
Υπάρχει το βήμα σε αυτή την ενότητα για ενημέρωση κλπ...
Καλή συνέχεια ....
Mακάρι να ήταν διαφορετικά τα πράγματα και ολοι να διαβαζαν και να εγραφαν στα φορουμ και να μην χρειαζόταν το φβ προς ενημέρωση του κόσμου!! Είναι και αυτό μέσα στο παιχνίδι όμως και δεν γίνεται να το αφήσουμε εκτός !! Ευχαριστούμε θα συνεχίσουμε και θα θέλαμε και τη συμπαράσταση όλων εσάς και τη στήριξη σας εννοείτε!!:friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Mακάρι να ήταν διαφορετικά τα πράγματα και ολοι να διαβαζαν και να εγραφαν στα φορουμ και να μην χρειαζόταν το φβ προς ενημέρωση του κόσμου!! Είναι και αυτό μέσα στο παιχνίδι όμως και δεν γίνεται να το αφήσουμε εκτός !! Ευχαριστούμε θα συνεχίσουμε και θα θέλαμε και τη συμπαράσταση όλων εσάς και τη στήριξη σας εννοείτε!!:friendship:
Συμφωνω....αυτος ειναι και ο λογος , που εχουμε ομαδα και στο φβ;)
Συνεχιστε την σχεδιαση της ομορφης ιδεας...
 
Top Bottom