Summer tour 2015: Βουνό, Καταρράκτες και μπόλικα Γιοφύρια...

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Ηλία όταν ήταν να αλλάξω μηχανάκι ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο xr250 επειδή γούσταρα και χώμα. Τελικά πήρα αυτό και τον πρώτο χρόνο το ξέσκισα στο χώμα. Όταν ήρθε όμως η στιγμή να αλλάξω λάστιχα και αλυσογράναζα λόγω ότι τα είχα φάει τελείως μου ήρθε εγκεφαλικό, και από τότε δεν ξαναπήγα σε χώμα εκτός από κάποιες διαδρομές. Όταν το πήγαινα όμως σε χώμα η συμπεριφορά του μπορώ να πω ότι ήταν πολύ καλή. Τώρα θα δείξει και στην πράξη.. Άμα δω τα δύσκολα θα πάω από πιο βατούς δρόμους..
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ηλία όταν ήταν να αλλάξω μηχανάκι ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο xr250 επειδή γούσταρα και χώμα. Τελικά πήρα αυτό και τον πρώτο χρόνο το ξέσκισα στο χώμα. Όταν ήρθε όμως η στιγμή να αλλάξω λάστιχα και αλυσογράναζα λόγω ότι τα είχα φάει τελείως μου ήρθε εγκεφαλικό, και από τότε δεν ξαναπήγα σε χώμα εκτός από κάποιες διαδρομές. Όταν το πήγαινα όμως σε χώμα η συμπεριφορά του μπορώ να πω ότι ήταν πολύ καλή. Τώρα θα δείξει και στην πράξη.. Άμα δω τα δύσκολα θα πάω από πιο βατούς δρόμους..
Απλα στο χωμα να μην βιαζεσαι ,σιγα κ πιστευω οτι θα εισαι ενταξει. οσο για τα λαστιχα κ τα γραναζια οταν δεις καποια τοπ μερη που οπως ειπε ο Κωστας τα αλλα θα θυμιζουν βρυσουλες, εγω ειχα πεσει διπλος σε μια φουρκετα στην καλλιακουδα εγδαρα την μηχανη κ ουτε που με ενοιαξε,τα ασφαλτινα λαστιχα ουτε που τα σκεφτομουνα....θελω να πω οτι οταν με το καλο τελειωσεις το ταξιδακι σου νομιζω οτι καπως ετσι θα νιωσεις....τα αναλωσημα καποια στιγμη θα τα αλλαξεις ετσι κ αλλιως.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ηλία όταν ήταν να αλλάξω μηχανάκι ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο xr250 επειδή γούσταρα και χώμα. Τελικά πήρα αυτό και τον πρώτο χρόνο το ξέσκισα στο χώμα. Όταν ήρθε όμως η στιγμή να αλλάξω λάστιχα και αλυσογράναζα λόγω ότι τα είχα φάει τελείως μου ήρθε εγκεφαλικό, και από τότε δεν ξαναπήγα σε χώμα εκτός από κάποιες διαδρομές. Όταν το πήγαινα όμως σε χώμα η συμπεριφορά του μπορώ να πω ότι ήταν πολύ καλή. Τώρα θα δείξει και στην πράξη.. Άμα δω τα δύσκολα θα πάω από πιο βατούς δρόμους..
Ένα απο τα πολλα προσόντα του καλού μοτοσυκλετιστή ειναι η ελαστικότητα στον τροπο διαχείρισης των παραμέτρων που αντιμετωπίζει σε κάθε τερέν σε σχέση παντα με την μοτοσυκλέτα του και την ψυχολογική του κατάσταση
Προχωρά δυναμικά !!!!
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Λοιπόν, μετά από τόσο καιρό ήρθε η στιγμή να πραγματοποιήσω το συγκεκριμένο τουρ που συζητάγαμε.. Το τουρ θα αρχίσει στις 18 του μήνα ημέρα Τρίτη και υπολογίζω την πρώτη μέρα να περάσω από Προυσσό, Πάντα Βρέχει και άμα προλάβω και Καρπενήσι..
Θα προσπαθώ να ενημερώνω κάθε μέρα που βρίσκομαι και να ανεβάζω φωτογραφικό υλικό..

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! :)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλό δρόμο Άλεξ. ....Όλα θα πάνε καλά.
Δεν ξέρω τι πρόγραμμα έχεις μετά το πάντα βρεχει, αλλά η πόλη του Καρπενησίου, δεν έχει νόημα.
Περιμένουμε ανταπόκριση. ...:friendship:
 

billaras

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F 650 GS
Αλέξανδρε καλημέρα.Οι καταρράκτες που αναφέρεις στα Τζουμέρκα έχουν στεγνώσει αυτή την εποχή,σύμφωνα με πληροφορίες ντόπιων πριν μια βδομάδα.Μιλάω για τον καταρράκτη που βρίσκεται πάνω από το χωριό Βλαγκάδα.Για τον καταρράκτη της σούδας θα σου πρότεινα να μην παραλείψεις να πας.Φτάνοντας στην κεντρική πλατεία παίρνεις τον ανηφορικό δρόμο(ένας είναι),στα 500m περίπου έχει πινακίδα για καταρράκτες,στρίβεις αριστερά και από εκεί περίπου 1χλμ χωματόδρομο με κροκάλες(προσοχή στα λάστιχα).Παρκάρεις και ακολουθείς το μονοπάτι,είναι γύρω στα 650m κανά 30λεπτο υπολόγισε.Οτι και αν επιλέξεις καλά να περάσεις και καλό σου ταξίδι!
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Σας ευχαριστώ πολύ όλους! Κώστα ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!

Βασίλη πάρα πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σου! Τον έβγαλα τον συγκεκριμένο καταρράκτη.

Άντε να αρχίσει το πακετάρισμα σιγά σιγά!!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
στα κεντρικα τζουμερκα,ειναι το χωριο της γυναικας και ειδικα αυτην την εποχη,ειναι πολλοι γνωστοι μας πανω.
αν χρειαστεις οτιδηποτε ....
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Ευχαριστώ και πάλι!
Νίκο καλά που μου το είπες επειδή δεν το είχα προσέξει, το έβαλα και αυτό στον χάρτη.

Άκη πραγματικά σε ευχαριστώ πολύ!
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Αυτό εννοείται! Απλά επειδή θα έχω μόνο κινητό μαζί μου ξέρετε κάποιον εύκολο τρόπο να τις ανεβάζω? Μέχρι τώρα τις ανέβαζα facebook και από εκει έκανα copy την διεύθυνση (url) και paste εδώ..
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Από το κινητό σου, βάλε το tapatalk..έχει ένα εικονίδιο για να ανεβάσεις photo από το τηλ και μετά τα κάνει όλα μόνο του.
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Μόλις την κατέβασα την εφαρμογή! Ευχαριστώ πολύ! Τελικά θα ξεκινήσω αύριο λόγω κάποιων τελευταίων υποχρεώσεων..

Στάλθηκε από το C5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom