Tuareg-660

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Έτσι όπως χάζευα στο fb είδα ότι η HYPERSKID έχει βγάλει σχάρα για το Tuareg που φαίνεται ενδιαφέρουσα. Υποθέτω θα βγάλει και ποδιά που απ όσο καταλαβαίνω η μαμά δεν είναι πολύ αξιόπιστη.
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23





Ένα πολεμικό διήμερο(by heliotis) με πολύ χώμα εκπληκτικές διαδρομές ανατροπές και αλλα πολλά.
Μόνος ανάμεσα σε καμια 40ρια τενερια!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660





Ένα πολεμικό διήμερο(by heliotis) με πολύ χώμα εκπληκτικές διαδρομές ανατροπές και αλλα πολλά.
Μόνος ανάμεσα σε καμια 40ρια τενερια!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τέλεια Νίκο !
Η ζελατίνα είναι τις puig η touring ? Αν ναι για πες μας εντυπώσεις
 
Τελευταία επεξεργασία:

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Τέλεια Νίκο !
Η ζελατίνα είναι τις puig η touring ? Αν ναι για πες μας εντυπώσεις
Ειναι τις isotta ειναι μια ιταλικη εταιρεια
Ειναι εξαιρετικη και με καλυπτει πληρως εμενα στα 1.82 που ειμαι.
edit
Πρωτη φορα χωμα με το tuareg απλα ονειρο!!! Τα κανει ολα τοσο ωραια αυτο το μηχανακι παιδια, που φαινεται παιχνιδι. Αναρτησεις πλαισιο και γενικα το στησιμο που εχουν κανει οι ιταλοι και στο off κοματι ειναι για πολλα συνχαρητηρια.
Στο δρομο τι να πουμε.Απλα απολαυση, με ολα τα ηλεκρονικα να σου κανουν την ζωη ευκολη.
Γενικα ειμαι εντυπωσιασμενος με τον Ιταλο.Αν και απο αξιοπιστια τα παει καλα τότε ισως ι καλυτερη επιλογη στην μεσαια κατηγορια με 12.000 ευρω.
Επίσης ενα σημαντικο ειναι οτι τα μαμα καγγελα μπρος και πίσω παρολο τις πτωσεις δεν αφησαν ουτε μια γρατζουνια στα πλαστικα.Πολυ σωστα μελετημένα απο τους ιταλους και αυτο το κομματι.
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Σε επαρχιακό κομμάτι ότι και να του κάνεις 4.3-4.5 καίει το εργαλείο,και σε συνδυασμό με τα 18 λίτρα έχουμε περίπου 400 χιλιόμετρα αυτονομία. Απίστευτα νούμερα από την Ιταλίδα παιδιά.

Nikos Note 20 ultra snapdragon
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Σε επαρχιακό κομμάτι ότι και να του κάνεις 4.3-4.5 καίει το εργαλείο,και σε συνδυασμό με τα 18 λίτρα έχουμε περίπου 400 χιλιόμετρα αυτονομία. Απίστευτα νούμερα από την Ιταλίδα παιδιά.

Nikos Note 20 ultra snapdragon
Εθνική με 140-150 πες μας τι καίει, επαρχιακό και το gs με δίπλα κυβικά καίει 5.5.για δώστε παραπανω πληροφοριες έχει ενδιαφέρον
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Εθνική με 140-150 πες μας τι καίει, επαρχιακό και το gs με δίπλα κυβικά καίει 5.5.για δώστε παραπανω πληροφοριες έχει ενδιαφέρον
Στις 6000 στροφές και με 130 στο κοντέρ είναι 5.2
Μετά όσο ανεβαίνεις τσιμπάει.
Μην ξεχνάμε ότι είναι 660 κυβικά και 80 άλογα.
Δεν θυμάμαι τις σταθερές 140-150 αλλα πρέπει να είναι 5.5-5.8 πάνω κάτω, αλλα πραγματικά δεν θυμάμαι. Ας μας πουν και αλλα παιδιά που το έχουν


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18


1200 χλμ και σήμερα λοιπόν έγινε η πρώτη αλλαγή λαδιών και κατά συνέπεια το πρώτο σέρβις !
Συνονόματε κάπου σε είδα (την μοτοσυκλέτα δηλαδή) Κόρινθο!
Πάρε τηλ να πιούμε καφέ να το δούμε από κοντά, το κουκλί ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Συνονόματε κάπου σε είδα Κόρινθο!
Πάρε τηλ να πιούμε καφέ να το δούμε από κοντά, το κουκλί ;)
Καλός τον. Έχω μπλέξει με τις δουλειές. Από βδομάδα θα τα καταφέρω και θα κατέβω. Αν και εσυ όμως ανέβεις καμία βυτινα το βλέπουμε.
Τώρα που έστρωσες το εργαλείο θέλει δρόμο!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Εθνική με 140-150 πες μας τι καίει, επαρχιακό και το gs με δίπλα κυβικά καίει 5.5.για δώστε παραπανω πληροφοριες έχει ενδιαφέρον
Γύρω στα 6,5 είναι στα πραγματικά 140-150

Επίσης το κοντέρ είναι κάπως "αισιόδοξο", στα 100 είναι +7 (93 πραγματικά δλδ) και απο τα 120-130 και πάνω είναι στο +10 σταθερά (αν θυμάμαι καλα)
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Διάβαζα σε περιοδικό πρόσφατα ότι οι αναρτήσεις του είναι πολύ "δρομίσιες" και σε τινάζουν από το τιμόνι σε μεγάλες πέτρες και σε προσγειώσεις στο χώμα. Μου φάνηκε λίγο κουλό μια ανάρτηση με 24εκ διαδρομή να μην είναι (εν μέρει τουλάχιστον) χωμάτινη . Έχετε παρατηρήσει τίποτα τέτοιο οι ιδιοκτήτες;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Διάβαζα σε περιοδικό πρόσφατα ότι οι αναρτήσεις του είναι πολύ "δρομίσιες" και σε τινάζουν από το τιμόνι σε μεγάλες πέτρες και σε προσγειώσεις στο χώμα. Μου φάνηκε λίγο κουλό μια ανάρτηση με 24εκ διαδρομή να μην είναι (εν μέρει τουλάχιστον) χωμάτινη . Έχετε παρατηρήσει τίποτα τέτοιο οι ιδιοκτήτες;
Χωρίς να είμαι ιδιοκτήτης απλά σε χωμάτινη βόλτα που έκανα με το προαναφερθέν παρατήρησα απότομη συμπεριφορά του μπροστινού αλλά όχι σε σημείο που να σου φεύγει από τα χέρια.
Με την ίδια άποψη είχε συμφωνήσει και ο ιδιοκτήτης του παρόλο που ειχε ασχοληθεί με τις ρυθμίσεις της ανάρτησης.
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Εμένα προσωπικά δεν μου φαίνεται τόσο απότομο όσο λένε μερικοί, πχ το 690 μου είναι πιο σκληρό και απότομο (με πιο μικρή όμως διαδρομή). Δεν έχει την "προοδευτικότητα" που έχει ένα εντούρο αλλα έχει να διαχειριστεί και αρκετά περισσότερα κιλά. Προσωπικά το προτιμώ έτσι οπως είναι γιατι στην άσφαλτο δεν υποφέρει τοσο απο το βύθισμα του μπροστινού στα φρένα σε αντίθεση πχ οσο το 990 μου
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εμένα προσωπικά δεν μου φαίνεται τόσο απότομο όσο λένε μερικοί, πχ το 690 μου είναι πιο σκληρό και απότομο (με πιο μικρή όμως διαδρομή). Δεν έχει την "προοδευτικότητα" που έχει ένα εντούρο αλλα έχει να διαχειριστεί και αρκετά περισσότερα κιλά. Προσωπικά το προτιμώ έτσι οπως είναι γιατι στην άσφαλτο δεν υποφέρει τοσο απο το βύθισμα του μπροστινού στα φρένα σε αντίθεση πχ οσο το 990 μου
Φυσικά και είναι πιο μαλακό από την ανάρτηση του 950 αλλά για να είμαι πιο σαφής η απότομη λειτουργία του μπροστινού δεν ήταν σε ισορροπία με τη smooth λειτουργία της πίσω ανάρτησης.
Αυτό κυρίως.
Προσωπικά θεωρώ ότι δεν υπήρχε περίπτωση να μου δημιουργήσει κανένα απολύτως πρόβλημα σε απαιτητικό τερέν.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Συνονόματε κάπου σε είδα (την μοτοσυκλέτα δηλαδή) Κόρινθο!
Πάρε τηλ να πιούμε καφέ να το δούμε από κοντά, το κουκλί ;)
Αλήθεια Θανάση ; Δεν το γνώριζα . Εννοείται όποτε θες να πιούμε κάνα καφέ να τα πούμε φίλε :friendship:
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Γύρω στα 6,5 είναι στα πραγματικά 140-150

Επίσης το κοντέρ είναι κάπως "αισιόδοξο", στα 100 είναι +7 (93 πραγματικά δλδ) και απο τα 120-130 και πάνω είναι στο +10 σταθερά (αν θυμάμαι καλα)
Μαρινο δεν το έχω μετρήσει ακόμα , και στο αφρικα πάντως που είχα το ίδιο εκεί 10 χλμ έκλεβε κάπου , ίσως και παραπάνω
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Γύρω στα 6,5 είναι στα πραγματικά 140-150

Επίσης το κοντέρ είναι κάπως "αισιόδοξο", στα 100 είναι +7 (93 πραγματικά δλδ) και απο τα 120-130 και πάνω είναι στο +10 σταθερά (αν θυμάμαι καλα)
Καλά είναι γιατί έχει τα αλογάκια του που θέλουν φαι και μη ξεχνάμε πως είναι 660cc.
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Μαρινο δεν το έχω μετρήσει ακόμα , και στο αφρικα πάντως που είχα το ίδιο εκεί 10 χλμ έκλεβε κάπου , ίσως και παραπάνω
Προφανώς και όλα κλέβουν απο ένα σημείο κ πάνω, για τα πρακτικά το ανεφερα περισσότερο

Καλά είναι γιατί έχει τα αλογάκια του που θέλουν φαι και μη ξεχνάμε πως είναι 660cc.
ναι, μια χαρα το βρίσκω σε κατανάλωση. Στην πόλη μέσα είμαι περίπου στα 5-6 l/100 ανάλογα με το πως θα συμπεριφέρομαι στο γκάζι. Εντύπωση μου έκανε στο λεωνίδιο, στους επαρχιακούς παρόλο που κυνηγούσα να φτάσω τα ΚΤΜ δεν ξεπέρασε τα 4,5
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Btw μπήκαν και καγκελα της heed πριν κάποιες μέρες. Φαίνονται αρκετά καλή κατασκευή, κάτσανε καλά στην μηχανή και μπήκαν σχετικά εύκολα αν κ οι οδηγίες που δίνουν δεν ειναι κ οι καλύτερες μιας κ περισσότερο μπερδεύουν οπως τα γράφουν παρά βοηθάνε παρόλο που μιλαμε για 5 βιδες ολες κι ολες.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom