Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Καλησπέρα,
Τι γίνεται με τις παραγγελίες από Uncle Wang που είναι συνήθως μεγαλύτερα ποσά? Υπάρχει πρόβλημα τελωνείου? Να μην την πληρώσουμε και χρυσή... Μέχρι τώρα έχω κάνει πολλές παραγγελίες από ali αλλά καμία δεν ξεπερνούσε τα 25€. Θέλω να πάρω και εγώ την ποδιά αλλά το σκέφτομαι λόγω τελωνείου. Υπάρχει τέτοιο πρόβλημα ή έχει βρει λύση?
Είχα πάρει ποδιά και μπαράκι gps από Wang , σύνολο περίπου 125€, δεν πλήρωσα τπτ έξτρα
 

Yannis60

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW K1200R (2007)
VOGE 300 RALLY (2024)
Mεχρι τα 150 ευρω συνολικα (προιον + μεταφορικα) δεν εχει τελωνειο Πληρωνει ομως καποιος το ΦΠΑ
Επισης αναλογα την μεταφορικη εταιρεια και ανεξαρτητως συνολικου ποσου ισως να πληρωσει και την αμοιβη του εκτελωνισμου Και αυτο ανεξαρτητα αν τελικα επιβληθει τελος εισαγωγης ή οχι!
Πχ η DHL με χρεωσε καποτε 50 ευρω χωρις να πληρωσω τιποτα αλλο για τελωνειο παρα μονο το ΦΠΑ Και τελικα το φτηνο προιον απο την Ταυλανδη ...βγηκε ο κουκος αηδονι! Στα ΕΛΤΑ για μικρης αξιας πραγματα αλλες φορες εχω πληρωσει μια αμοιβη της ταξης των μερικων ευρω συν το ΦΠΑ και αλλες φορες (τις περισσοτερες) τιποτα! Ουτε το ΦΠΑ!

Τυχαια λινκς μετα απο προχειρο γκουγκλαρισμα:
ΕΛΤΑ: Πώς διαμορφώνονται τα νέα τέλη εκτελωνισμού για μικρά δέματα

Τελωνείο: τι ισχύει με χρεώσεις και έγγραφα το 2024
Έχω ακούσει ότι οι κινέζοι έχουν βρει κάποιους τρόπους για να ξεφεύγουν (πχ εισαγωγή από Ολλανδία που δεν έχει φόρους και μετά οπουδήποτε αλλού) αλλά και στο site του UncleWang αναφέρει ότι VAT included... τώρα δεν ξέρω να δούμε...
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Δεν θυμάμαι, ή courier center ήταν ή acs. Απλά αργησε, μήνα σίγουρα
 

rovolata

Μέλος
Όνομα
γιώργος
Μοτό
voge rally 300
και εγώ σκέφτομαι να ψωνίσω από τον θέιο (βέβαια μετά από κανένα μήνα που θα παρλάβω την μηχανή) αλλά αυτό που σκέφτομάι κάνει άνω των 150 ευρώ.
Έχει αγοράσει κανέις κάτι άνω των 150?
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
και εγώ σκέφτομαι να ψωνίσω από τον θέιο (βέβαια μετά από κανένα μήνα που θα παρλάβω την μηχανή) αλλά αυτό που σκέφτομάι κάνει άνω των 150 ευρώ.
Έχει αγοράσει κανέις κάτι άνω των 150?
Για ένα τεμάχιο μιλάς;
Άνω των 150 ευρω θα πάει πολλά!!!!
 

rovolata

Μέλος
Όνομα
γιώργος
Μοτό
voge rally 300
Ναι για ένα....
κατάλαβα θα πρέπει να πορευθώ διαφορετικά
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Για ένα τεμάχιο μιλάς;
Άνω των 150 ευρω θα πάει πολλά!!!!
Μίλα με Wang ίσως να μη πληρώσεις τίποτα γιατί περνάει ΦΠΑ απευθείας.
Το πακέτο τώρα που βλέπω τη διαδρομή πέρασε 3 άλλες ευρωπαϊκές χώρες πριν μπει Ελλαδα
 

rovolata

Μέλος
Όνομα
γιώργος
Μοτό
voge rally 300
Α οκ έτσι παίζει. Έχει εξάτμιση μαύρη σαν της μαμάς χωρίς καταλύτη στα 150 κάτι ευρώ και μου έχει μπει ο διάολος τωρα
 

R.o.C.

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
ΚΤΜ 990 Adventure
Ξερει κανεις αν υπαρχουν σε ετοιμα τπτ stickers για τα στεφανια ή πρεπει να βρω καποιον να μου φτιαξει;
(Θελω να διωξω το κιτρινακι)
 

Aetos

aetos
Περιοχή
Λαγονησι
Όνομα
Μενιος
Μοτό
Voge 300 Rally
Ξερει κανεις αν υπαρχουν σε ετοιμα τπτ stickers για τα στεφανια ή πρεπει να βρω καποιον να μου φτιαξει;
(Θελω να διωξω το κιτρινακι)
Αν βρεθεί κάποια λύση ας ενημερωθούμε κι εμείς γιατί κι εγώ θέλω να εξαφανίσω το κίτρινο από την ζάντα.
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Έχω ακούσει ότι οι κινέζοι έχουν βρει κάποιους τρόπους για να ξεφεύγουν (πχ εισαγωγή από Ολλανδία που δεν έχει φόρους και μετά οπουδήποτε αλλού) αλλά και στο site του UncleWang αναφέρει ότι VAT included... τώρα δεν ξέρω να δούμε...
Σίγουρα ισχύει, καθώς εισάγουν με shady πρακτικές προϊόντα σε αποθήκες στην Ευρώπη και τα διανέμουν με δική τους εγγύηση. Π.χ. για κάμερες και φακούς υπάρχουν δύο μεγάλα site, το Panamoz και το E-infinity που κοστολογούν φωτ. μηχανές και φακούς στο 60-70% της τιμής που τα βρίσκεις εδώ.
 

mixvid

Μέλος
Όνομα
Michalis
Μοτό
Voge 300 Rally
Α οκ έτσι παίζει. Έχει εξάτμιση μαύρη σαν της μαμάς χωρίς καταλύτη στα 150 κάτι ευρώ και μου έχει μπει ο διάολος τωρα
Την παρήγγειλα αλλά με ενημέρωσε πως ήθελε ένα μήνα για να παραλάβει από τον προμηθευτή συν 2 μήνες η θαλάσσια μεταφορά (αεροπορικώς ήταν πολύ ακριβότερα), σύνολο 3 μήνες οπότε την ακύρωσα. Αρχές Απρίλη αυτά, δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι από τότε.
 

R.o.C.

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
ΚΤΜ 990 Adventure
Αν βρεθεί κάποια λύση ας ενημερωθούμε κι εμείς γιατί κι εγώ θέλω να εξαφανίσω το κίτρινο από την ζάντα.
Lampa αυτοκολλητη ταινια σε διαφορα χρωματα. Αυτο βρηκα απο ετοιμες... την πηρα την τοποθετησα , εφαγε κ ενα πλυσιμο κ ειναι ακομη στη θεση της.... για την ωρα τουλαχιστον. Ο οδηγος τοποθετησης που εχει μεσα δεν πεφτει στο σημειο που ηθελα να καλύψω οπότε την εβαλα με το χερι. Θελει υπομονη κ προσοχη γιατι ειναι λεπτη κ καλυπτει οριακά. Επίσης μία δεν φτανει , δεν ειχαν στο νου τους τον 21 μπροστα . Κοστος 12.5 ευρω αλλα αλλου την ειδα κ λιγο φθηνοτερα
 

Aetos

aetos
Περιοχή
Λαγονησι
Όνομα
Μενιος
Μοτό
Voge 300 Rally
Μιχάλη μιλάς για πλαϊνή ταινία που δεν λύνει το αισθητικό πρόβλημα γιατί πάλι το κίτρινο θα φαίνεται πάνω στην ζάντα.
Πιστεύω μόνο με βαφή είτε απλή,είτε ηλεκτροστατική γίνεται δουλειά.

Υ.Γ. Αγορασα μιά μτχ βαλίτσα 46αρα της Kappa και δεν ταιριάζουν οι τρύπες στην βάση.Τι κάνω?
 

R.o.C.

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
ΚΤΜ 990 Adventure
Μιχάλη μιλάς για πλαϊνή ταινία που δεν λύνει το αισθητικό πρόβλημα γιατί πάλι το κίτρινο θα φαίνεται πάνω στην ζάντα.
Πιστεύω μόνο με βαφή είτε απλή,είτε ηλεκτροστατική γίνεται δουλειά.

Υ.Γ. Αγορασα μιά μτχ βαλίτσα 46αρα της Kappa και δεν ταιριάζουν οι τρύπες στην βάση.Τι κάνω?
Πλαινή ταινία ναι, έβαλα μαυρη κ δεν φαινεται τπτ.
**Εχω την εκδοση του '23 που τρεχει το κιτρινο μονο στο πλάι.
 

Aetos

aetos
Περιοχή
Λαγονησι
Όνομα
Μενιος
Μοτό
Voge 300 Rally
Αν και το παρέλαβα Γενάρη του ´24 το κίτρινο είναι και εσωτερικά στην μισή ζάντα.
 
Top Bottom