WHITE POWER ESA

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Καλημέρα, :)

και γιατί στα παλιότερα δεν ξερνάνε Θόδωρα 04-05-06-07, δεν έχω διαβάσει για σκασμένη ανάρτηση εκτός και αν έχουν άλλο σύστημα έδρασης, το γκαπ πάντως το κάνουν και τα παλιότερα μοντέλα.
Αλλη παραγγελια Σταυρο....
Απο το 04 εως το 06 στην WP και απο το 06-07 στην Showa.
Kι απο το 08 μετα,αλλαγες λογω ESA και εγινε ''της κακομοιρας'' ειτε ειναι Showa ειτε ειναι WP.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αλλη παραγγελια Σταυρο....
Απο το 04 εως το 06 στην WP και απο το 06-07 στην Showa.
Kι απο το 08 μετα,αλλαγες λογω ESA και εγινε ''της κακομοιρας'' ειτε ειναι Showa ειτε ειναι WP.

Μάλιστα.
Τώρα είναι σαφές.
Προς το παρόν περιμένω μια WP σαν τη δική μου. Αν είναι ΟΚ (όπως θα φαίνεται δηλαδή...., ποτέ δε θα μάθω χλμ κλπ) τη βάζω πάνω και θα πάω τη δική μου για επισκευή στο K-shock.
Μου είπαν ότι είναι μικρές οι πιθανότητες να την φτιάξουν, αλλά δε χάνω και κάτι.
Περιμένω κι άλλες απαντήσεις από ψαξίματα γενικώς....
Από Δευτέρα βλέπουμε.

I 'll keep you posted mates :)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Update.......


Το αμορτισεράκι που περίμενα, τζίφος!:(
Από δική μου παράλειψη, δεν είπα για WP. Αυτό που ήρθε είναι showa, οπότε δε μας κάνει.
Η λύση Wilbers φάντασε μονόδρομος κάποια στιγμή, βλέποντας τιμές στο site και βάζοντας στη ζυγαριά τα πάντα.
Στην επικοινωνία όμως προέκυψε μια "αισιοδοξία" του site κατά 10% περίπου στην τιμή. Αν προστεθούν και τα εργατικά στην τιμή της αγοράς (80€ για το ταίριασμα του υπάρχοντος ESA με το νέο αμορτισέρ, + βάλε - βγάλε στο εδώ συνεργείο) περνάμε τα 600 γιούρα...:hungover:
Πάμε για λύση Kshock με απεριόριστο χρόνο στη διάθεσή του, μπας και κάνουμε δουλειά.
Είδομεν....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Νέα......


Ταιριάζει Ohlins (ακριβώς όπως και τα Wilbers) στο υπάρχον ESA! Το κόστος είναι αντίστοιχο και χωρίς την αναμονή και την αποστολή-παραλαβή από και προς Θεσ/νικη.
Πίσω μένουμε "μαμά", όσο δουλεύει ακόμα.
Οπότε προτιμάται σαφώς η λύση Ohlins, έναντι οποιασδήποτε άλλης!;););)

Για ότι νεότερο θα σας κρατώ ενήμερους και με φώτο στο τέλος :cool:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το μηχανάκι είναι λυμένο, η εμπρός ανάρτηση στο γιατρό της (Τασούλης http://www.extraproducts.gr/ ) κι επισκευάζεται.
Ναι, η WP ESA για τα R1200 GS & GSA επισκευάζεται!!!!
Με κόστος στα 120€ + τα βάλε βγάλε....
To project Ohlins μένει γι αργότερα. Αυτή τη στιγμή δεν ήταν ετοιμοπαράδοτο και προκειμένου να είμαι 20 μέρες χωρίς μηχανή, προτίμησα την επισκευή.
Για απορίες-ερωτήσεις, βαράτε!!!:):):):)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Από Παρασκευή 19/12 είμαι μια χαρά με το επισκευασμένο εμπρός αμορτισέρ μου.
Η εντύπωση θετική και η συμπεριφορά καλύτερη από πριν. Το "θέμα" που είχα με την απότομη συμπεριφορά στα λίγα χλμ, εισακούστηκε από τον Τασούλη και κάτι άλλαξε επισκευάζοντας. Ενώ δεν υποσχέθηκε κάτι προ της επισκευής, λέγοντας ότι είναι "φιξ" τα πράγματα, τελικά έκανε το θαύμα του!
Πλέον είναι πολύ πιο προοδευτικό κι απορροφητικό μπροστά το μηχανάκι. Εκεί που "κοπάναγε" περνάει πολύ πιο άνετα.
Στα πολλά χαω ήταν πολύ καλό , έτσι κι αλλιώς.
Μάλλον θα προχωρήσω και στο πίσω για ένα service!
Σίγουρα δε χρειάζεται να περιμένω πότε θα φτύσει τα λάδια του:cool:
 
Top Bottom