WiLdRidE Δίρφυ/Εύβοια 26/27 Νοέμβρη 2016

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Υπέροχη βόλτα, άψογη διοργάνωση... χίλια ευχαριστούμε στον Φοίνιξ!

Τι να πρωτοπεί κανείς, ο καιρός ιδανικός, τα τοπία φανταστικά, η ομιχλη στα ελάχιστα σημεία (ήθελα πιο πολλά!) έκανε το σκηνικό όλο να αποτυπωθεί καλά στις φωτογραφίες του μυαλού που σε κάνουν να χαμογελάς με ηρεμία και η πλοήγηση-φιλοξενία όπως προείπα άψογη!
Η παρέα μάχιμη και με πολύ κέφι! Χάρηκα πολύ που σας ξαναείδα όλους μα όλους.
Ευχαριστώ για τα φώτα στον γυρισμό στην εθνική, αλλά αισθάνομαι άσχημα όταν μεγάλες μηχανές αναγκάζονται να πηγαίνουν με ρυθμούς XR και δεν το θέλω... δεν υπάρχει πρόβλημα ή κίνδυνος εξάλλου! Μου άρεσε η τελευταία ατάκα του Βαγγέλη (tc drift) στον χαιρετισμό μετά τα διόδια ... και μετά ο καθένας τον δρόμο του, έτσι πρέπει.
Κι εδώ να συμπληρώσω κάτι ακόμα. Υπάρχουν λίγοι άνθρωποι (πχ el gatto) που με γνώρισαν από τα πρώτα χωμάτινα βήματά μου με ένα xr125, που έριξαν πολύ γέλιο αλλά και πολύ ανησυχία και ιδρώτα για να με μαζεύουν (κι εμένα κ το μηχανάκι) κάθε 5 μέτρα που αποφάσιζα να κάνω κάποια βλακεία όπως να πάω να δοκιμάσω κάτι στη διαδρομή παρόλο που ήξερα ότι δεν το είχα και σαβουρδιαζόμουν και μετά φώναζα για βοήθεια! Χάρη σε αυτούς σιγά σιγά και πολλές πτώσεις τύπου φτερου (όπου πονούσε μόνο το μηχανάκι κι εγώ δεν καταλάβαινα τπτ) έμαθα και μπορώ και σας ακολουθώ πλέον στις βόλτες χωρίς να αισθάνομαι ότι γίνομαι βάρος (τότε αισθανόμουν και ήμουν..) και για όλο αυτό τους ευχαριστώ ΠΑΡΑ πολύ! Και μου αρέσει πολύ που συνεχίζουμε να βολτάρουμε παρέα.

Να πω και ευχαριστώ πολύ και τους φωτογράφους γιατί χωρίς αυτούς δεν θα είχα τίποτε για αναμνήσεις.

Και τέλος Βαγγέλη (dr evil)... πρεπει να κανονίσουμε κάτι ασφάλτινο...θα σε πρήξω από δω και πέρα!
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Β ο Λ τ α ρ α !!!! Μπραβο σε όλους και το πιο μεγάλο μπραβο στον υπέροχο αδιευκρίνιστο πλοηγό σας που σας οδήγησε στα χώματα της Εύβοιας !!

ΥΓ : γυρνώντας απο Αραχωβα αμαξατος με ενα mini συνάντησα μετα τη Χαλκίδα στην εθνική ενα μαυρο κτμ 950 με αλλα 3 μηχανακια και άρχισα τις κόρνες απο διρφυ γυρνουσατε ρε κουφάλες και εσεις;;;
Κοιτα φιλε είμαι σχεδον σίγουρος οτι ηταν απο Διρφυ γιατι με αυτά τα παλιοπαιδα ειχαμε χωριστή λιγο πριν ;)

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μια τέλεια αδιευκρίνιστη ΒΟΛΤΑΡΑ...!!!
Να'στε καλά να γυρνάτε!!!:ok:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Μπράβο αδερφε μου......:friendship:

Και 1200 μπράβο σε όσους άντεξαν το μαθημα της ΦΑΡΣΑ
Μεχρι κ με τον καιρο μιλάει ο ανθρωπος....

Βρεξε τωρα κ βρεχει.

Μην βρεξεις κ δεν βρεχει.

Εκτος την πλοήγηση εχει κ αλλα χαρισματα. :cool:



Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η θετική σκέψη, η καλοσύνη, το original του χαρακτήρα του πουλιού μας, εξαργυρώνονται με ωραίες βόλτες, καιρό κατά παραγγελία κλπ.... ;)


Έχει κι ένα άλλο προσόν ο Στέργιος μας όμως!


¨Θάρσειν Χρη" ;)

Πεζοναύτης! Δεν παίζει ;)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Υπέροχη βόλτα, άψογη διοργάνωση... χίλια ευχαριστούμε στον Φοίνιξ!

Τι να πρωτοπεί κανείς, ο καιρός ιδανικός, τα τοπία φανταστικά, η ομιχλη στα ελάχιστα σημεία (ήθελα πιο πολλά!) έκανε το σκηνικό όλο να αποτυπωθεί καλά στις φωτογραφίες του μυαλού που σε κάνουν να χαμογελάς με ηρεμία και η πλοήγηση-φιλοξενία όπως προείπα άψογη!
Η παρέα μάχιμη και με πολύ κέφι! Χάρηκα πολύ που σας ξαναείδα όλους μα όλους.
Ευχαριστώ για τα φώτα στον γυρισμό στην εθνική, αλλά αισθάνομαι άσχημα όταν μεγάλες μηχανές αναγκάζονται να πηγαίνουν με ρυθμούς XR και δεν το θέλω... δεν υπάρχει πρόβλημα ή κίνδυνος εξάλλου! Μου άρεσε η τελευταία ατάκα του Βαγγέλη (tc drift) στον χαιρετισμό μετά τα διόδια ... και μετά ο καθένας τον δρόμο του, έτσι πρέπει.
Κι εδώ να συμπληρώσω κάτι ακόμα. Υπάρχουν λίγοι άνθρωποι (πχ el gatto) που με γνώρισαν από τα πρώτα χωμάτινα βήματά μου με ένα xr125, που έριξαν πολύ γέλιο αλλά και πολύ ανησυχία και ιδρώτα για να με μαζεύουν (κι εμένα κ το μηχανάκι) κάθε 5 μέτρα που αποφάσιζα να κάνω κάποια βλακεία όπως να πάω να δοκιμάσω κάτι στη διαδρομή παρόλο που ήξερα ότι δεν το είχα και σαβουρδιαζόμουν και μετά φώναζα για βοήθεια! Χάρη σε αυτούς σιγά σιγά και πολλές πτώσεις τύπου φτερου (όπου πονούσε μόνο το μηχανάκι κι εγώ δεν καταλάβαινα τπτ) έμαθα και μπορώ και σας ακολουθώ πλέον στις βόλτες χωρίς να αισθάνομαι ότι γίνομαι βάρος (τότε αισθανόμουν και ήμουν..) και για όλο αυτό τους ευχαριστώ ΠΑΡΑ πολύ! Και μου αρέσει πολύ που συνεχίζουμε να βολτάρουμε παρέα.

Να πω και ευχαριστώ πολύ και τους φωτογράφους γιατί χωρίς αυτούς δεν θα είχα τίποτε για αναμνήσεις.

Και τέλος Βαγγέλη (dr evil)... πρεπει να κανονίσουμε κάτι ασφάλτινο...θα σε πρήξω από δω και πέρα!
Εμείς σε ευχαριστούμε γιατρέ μας ,εσένα κ το βαλιτσάκι σου.:D
Η παρουσία σου στο βουνό ,μας δίνει ελπίδες ανάνηψης. :p



ΥΓ: Ναι...ψήσε τον dr evil για ασφάλτινη ...μέσα κι εγώ...θέλω να δώ την φάτσα του ,όταν θα τον περνάς απο εξωτερική με τον Πήγασο. :pointu:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Διαβάζω όλα αυτά που γράφετε για τη βόλτα σας και ξέρω πως είστε χαμογελαστοί την ώρα που πληκτρολογείτε.
Και αυτό είναι το πιό σημαντικό!!!
Χίλια μπράβο σε διοργανωτές και συμμετέχοντες για πανέμορφες εικόνες που μας μεταφέρατε!
Με το καλό και στην επόμενη!!
:friendship:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Η εικονα ολων σας να μιλατε για "τελεια βολτα" ειναι οτι απλως περιμενα...:geek::inlove:ΜΠΡΑΒΟ σε διοργανωτη,συμμετεχοντες και στην Ευβοια...ολα αυτα τα meeting μάς φερνουν ενα κλικ πιο κοντα αλλά και ενα κλικ πιο μακρυα απο ολα οσα δεν ταιριαζουν με Μοτοσυκλετα...αυτα γουσταρουμε αυτα ζουμε...Παμε γερά!!!:friendship: Ζηλευουμε λιγουλακι που δεν το μπορεσα να τα πουμε κι απο κοντα αλλά σιτ χαπενζ οπότε νεξτ ταϊμ ελπιζω ;)
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
πολυ ομορφη παρεα-εχω την τυχη να γνωριζω καποιους οι οποιοι ειναι εξαιρετικοι ανθρωποι πρωτα- τελεια Ελληνικη φθινοπωρινη φυση και απο οτι διαβαζω αψογη οργανωση της εκδρομης.Συγχαρητηρια σε ολους που καταφερνετε και γεμιζετε τις ψυχες σας με χαμογελα,χρωματα,γελιο και χαρα πανω σε 2 ροδες που τοσο αγαπαμε ολοι μας.Παντα τετοιες βολτες να εχει το φορουμ ευχομαι.
Το οτι "ζηλευω" και ολοι καταλαβαινετε οτι η ζηλεια ειναι καλοπροαιρετη δεν θα το κρυψω.Η αποσταση των 1000-1200 χλμ δεν ειναι απαγορευτικη να φτασω και να ακολουθησω στο 2ημερο αλλα απαγορευτικο ειναι το γεγονος οτι το 2016 με παει τεζα -οι μουτζες ειναι με 2 χερια- και δεν σηκωνω κεφαλι.
Παντα ομορφα να περνατε οσοι συμμετεχετε σε τετοιες αποδρασεις- καταδρομικες που λεγαμε στον στρατο- και βαλτε φωτο να ξεφευγουμε και οι υπολοιποι.
:friendship:
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Εμείς σε ευχαριστούμε γιατρέ μας ,εσένα κ το βαλιτσάκι σου.:D
Η παρουσία σου στο βουνό ,μας δίνει ελπίδες ανάνηψης. :p



ΥΓ: Ναι...ψήσε τον dr evil για ασφάλτινη ...μέσα κι εγώ...θέλω να δώ την φάτσα του ,όταν θα τον περνάς απο εξωτερική με τον Πήγασο. :pointu:
Μπα συνηθησα πια Κωστα να με περνανε τα νιατα και απο εξωτερικη και εσωτερικη...τρυπια καλτσα φιλε...:pointu::pointu::pointu:
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Εμεις που καναμε την βολτα, πότε εχουμε την ΦΑΡΣΑ 2 ???
Μην τον προκαλεις Λευτερη θα μπλεξουμε...εχει κρυφα κομματια εκει πανου στην περιοχη του, που δινουν πονοοοο....χαχαχα
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Η φωτο με τον αδιευκρινιστο να αγναντευει πανω στη ραχουλα ειναι ο Ορισμος του σωστου Πλοηγου !!!!!!!!
Ουτε οι ιχνηλατες στη αγρια δυση τετοιο πραγμα !!!!!!!
Δεν ιχνηλατουσε ...τον δρομο της επιστροφης εψαχνε ...αλλα δεν βλεπει και καλα.
 

Lazao

Μέλος
Όνομα
Λάζαρος
Μοτό
KTM adv 950
Κοιτα φιλε είμαι σχεδον σίγουρος οτι ηταν απο Διρφυ γιατι με αυτά τα παλιοπαιδα ειχαμε χωριστή λιγο πριν ;)

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι εμείς ήμασταν το θυμάμαι το μίνι πριν τα διόδια.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Top Bottom