Xωμάτινη Σούνιο 30/12/17

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δεν μου ανοιγει το λινκ.
Forester εχουμε γνωριστει, Γιαννης με Adv. 950 και Adv. 640 αργοτερα, (Doudo και στο παλιο φορουμ των trail ride) ειχα τρεξει σε καποια απο το 2008 μεχρι 2012. Τελευταια φορα σε θυμαμε το 2013 στην Αναβυσσο-Αλυκες στην παρουσιαση-βολτα των καινουργιων τοτε 1190 με τον Σπανο.
Δυστηχως, τον Ιουνιου του ‘13 ειχα ενα ατυχημα και εμεινα αρκετο καιρο εκτος.
Απο εδω και περα ομως, χιλιομετρο και ξερο ψωμι! Και On και Off!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αγαπητέ καλώς ήρθες στο φόρουμ. Καλή επάνοδο και τα λέμε αύριο απο κοντά.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ωραία ιδέα Κώστα (Kordix)!:ok:
Κι ότι το μελετούσα!!

Αλλά γιατί τόσο νωρίς? για να πάω με ρυτίδες στο πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν???:wacky:

Το ρεβεγιον ειναι την Κυριακή βράδυ, η βολτα Σάββατο, προλαβαίνεις και μάσκα προσώπου να κάνεις και κάλαντα να πεις.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
αα ρε Κωστή, όλο κάτι γίνεται και τη χάνω αυτή τη βόλτα ...:(

Θα προσπαθήσω να την κοπανήσω το Σάββατο, γιατί δουλεύω κανονικά, μπας και έρθω κι εγώ παρέα

Μακάρι να σε δούμε. Αυτή θα ειναι η ον/οφ εκδοχή της βολτας. Εχω και σε πιο σκληροπυρηνικο εντουρο αλλα αλλη φορά.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ έκανα μια βόλτα στην Πόλη και πρέπει να δουλέψω αύριο, για να μαζέψω τα ασυμμάζευτα :D
Νομίζω όμως ότι μπορώ να πεταχτώ να σας βρω στην στάση για καφέ στο Σούνιο....αν πείτε περίπου την ώρα και το σημείο που θα τον πιείτε :)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγώ έκανα μια βόλτα στην Πόλη και πρέπει να δουλέψω αύριο, για να μαζέψω τα ασυμμάζευτα :D
Νομίζω όμως ότι μπορώ να πεταχτώ να σας βρω στην στάση για καφέ στο Σούνιο....αν πείτε περίπου την ώρα και το σημείο που θα τον πιείτε :)
εκεί μπορεί να σας βρω κι εγώ, για πείτε ;)
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
...
Για ολες τις ον/οφ, μεγαλες και μικρες με χωμάτινα λάστιχα. Γεμάτα ντεπόζιτα και τα σχετικά λεβιεδοσάμπρελοεργαλεια.
Φαντάζομαι ότι τα AVON Distanzia (ας πούμε ότι μοιάζουν με τα Tourance στο πέλμα) δεν συμπεριλαμβάνονται στα χωμάτινα ελαστικά, σωστά;
Επίσης, όσον αφορά εργάλεια, σαμπρέλες κτλ, αλλά και γνώσεις χρήσεις τους, τι ακριβώς περιλαμβάνουν προκείμενου να μπορεί να συμμετέχει κανείς χωρίς να "γίνει βάρος" στους υπολοίπους;
/ Β
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Φαντάζομαι ότι τα AVON Distanzia (ας πούμε ότι μοιάζουν με τα Tourance στο πέλμα) δεν συμπεριλαμβάνονται στα χωμάτινα ελαστικά, σωστά;
Επίσης, όσον αφορά εργάλεια, σαμπρέλες κτλ, αλλά και γνώσεις χρήσεις τους, τι ακριβώς περιλαμβάνουν προκείμενου να μπορεί να συμμετέχει κανείς χωρίς να "γίνει βάρος" στους υπολοίπους;
/ Β
Tα λάστιχα είναι ακατάλληλα για χώμα, ειδικά τέτοια εποχή που έχει λάσπη.

Σαμπρέλα και λεβιέδες +τρόμπα κουβαλάμε για να επισκευάσουμε ένα σκασμένο λάστιχο επί τόπου στο βουνό. Πρέπει να ξέρεις πως, θέλει μερικές φορές να το κάνεις με κάποιον που ξερει να δεις πως γίνεται.

Όταν βγαίνεις βόλτα στο βουνό πρέπει να υπάρχουν βασικά εργαλεία γιατί συμβαίνουν διάφορες βλάβες.
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Tα λάστιχα είναι ακατάλληλα για χώμα, ειδικά τέτοια εποχή που έχει λάσπη.

Σαμπρέλα και λεβιέδες +τρόμπα κουβαλάμε για να επισκευάσουμε ένα σκασμένο λάστιχο επί τόπου στο βουνό. Πρέπει να ξέρεις πως, θέλει μερικές φορές να το κάνεις με κάποιον που ξερει να δεις πως γίνεται.

Όταν βγαίνεις βόλτα στο βουνό πρέπει να υπάρχουν βασικά εργαλεία γιατί συμβαίνουν διάφορες βλάβες.
Ευχαριστώ,
θα ετοιμαστώ για κάποια επόμενη,
καλά να περάσετε!
/ Β
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Αλλος ενας νυχτερινος(εργασια)...πιστευω να τα καταφερω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom