Xωματαδα στο Μεγαλοχωρι Νο3 (Κυριακη 30/10)

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)




Σήμερα πέρασα πολύ όμορφα, γνώρισα πολύ κόσμο και με βοήθησε πολύς κόσμος αν και τώρα ψάχνομαι με τα nick για να καταλάβω ποιος είναι ποιος... Αν και με ελάχιστη εμπειρία στο χώμα πράγμα που καθυστέρησε αρκετούς από το γκρουπ, εισέπραξα μόνο χαμόγελα...Ηταν μια πολύ όμορφη βόλτα είχα και τις πτώσεις μου αλλά τι να κάνουμε θα μάθουμε.... :rolleyes: :rolleyes:

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
χαρη με ασφαλτινα και σερνεις το χορο ???:friendship:

και δις ..ντουπ και κατω σε σταση???
τοκακοτοματι , τοκακοτοματι....:D:D:D:yew::yew::yew::yew::yew:


:photo::friendship:
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Πολύ ωραία σήμερα !!!
Καλή, όπως πάντα, παρέα, ΠΟΛΥ καλή μέρα, και τα χώματα σούπερ !

Ευχαριστούμε τον Βανζέλ, που ανέλαβε την άχαρη ευθύνη της πλοήγησης, καθώς και το Γάτο
που θυσιάζεται σε κάθε βόλτα, αναλαμβάνοντας το σκούπισμα !
Σήμερα ειδικά, σφουγγάρισε και σιδέρωσε κιόλας ... :ok:
Στο σκούπισμα ήταν και ο Γιάννης Donkeynator

Στάλθηκε από το SM-J320F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Που μας πάνε μάναα;

- Στο βουνό παιδί.μου!!!

Αυτό το παλιόπαιδο ο Λευκάδιος
με έψησε...
Και ευτυχώς που την σκούπα την κράταγε ο Gatto-ούλης αλλιώς θα με βρίσκατε την άνοιξη...
:yew:
Οουπς ξέχασα τις μπύρες
:friendship: :friendship:
Τόσα χρόνια ήσουν πρώτος στους καφέδες και στις μπύρες, ήρθε η ώρα να βασανιστείς μαζί μας :p
Βάλε τακούνια στο Φτερωτό Άτι και βουρ για λασπομαχίες.

Στάλθηκε από το SM-J320F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
@Λευκάδιος περιμενουμε φωτο αναβαση!!!
Στο προφίλ μου είναι ο τραπεζικός μου λογαριασμός,ότι έχετε ευχαρίστηση :D






Για χωματάδα στο Μεγαλοχώρι ξεκινήσαμε στο Περού καταλήξαμε :Watching:




Το πιο γρήγορο ΚουΛουΡι ever




Άτσα και παντιλίκια ο νέος :cool:
















Πήγες να ξεφύγεις αλλά σε τσάκωσα!:cool:




Κάτσε να ανάψω τα προβόλια να σκάσουν απ'την ζήλια τους τα ρεμάλια :cool:


Αυτά τα ολίγα,στις επόμενες :friendship:

Στάλθηκε από το SM-J320F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Επιτελους σπιτι,εφαγα στον κολοσουρτη το νερο της αρκουδας.
Αν και ο χρονος περιορισμενος πολυ το χαρηκα σημερα,ΩΡΑΙΑ βολτα-ΟΜΟΡΦΗ παρεα,κανονιστε την επομενη και αν γινεται δι-η τριημερη ,ετσι ναχουμε χρονο να γνωριστουμε ακομα καλυτερα
Α και κατι πουμουκανε εντυπωση,αν καναμε μοτοκαλιστεια θα κερδιζε το GS του Σταυρου (Staga)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επιτελους σπιτι,εφαγα στον κολοσουρτη το νερο της αρκουδας.
Αν και ο χρονος περιορισμενος πολυ το χαρηκα σημερα,ΩΡΑΙΑ βολτα-ΟΜΟΡΦΗ παρεα,κανονιστε την επομενη και αν γινεται δι-η τριημερη ,ετσι ναχουμε χρονο να γνωριστουμε ακομα καλυτερα
Α και κατι πουμουκανε εντυπωση,αν καναμε μοτοκαλιστεια θα κερδιζε το GS του Σταυρου (Staga)
O Staga.....σαν προεδρος των λελων εχει και ομορφο μοτορι, αλλα ειναι και κουκλος:D
Ηρθες απο Πελλοπονησο μονοημερη και επεστρεψες??:eek:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
O Staga.....σαν προεδρος των λελων εχει και ομορφο μοτορι, αλλα ειναι και κουκλος:D
Ηρθες απο Πελλοπονησο μονοημερη και επεστρεψες??:eek:
Ναι
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Επιτελους σπιτι,εφαγα στον κολοσουρτη το νερο της αρκουδας.
Αν και ο χρονος περιορισμενος πολυ το χαρηκα σημερα,ΩΡΑΙΑ βολτα-ΟΜΟΡΦΗ παρεα,κανονιστε την επομενη και αν γινεται δι-η τριημερη ,ετσι ναχουμε χρονο να γνωριστουμε ακομα καλυτερα
Α και κατι πουμουκανε εντυπωση,αν καναμε μοτοκαλιστεια θα κερδιζε το GS του Σταυρου (Staga)
O Staga.....σαν προεδρος των λελων εχει και ομορφο μοτορι, αλλα ειναι και κουκλος:D
Ηρθες απο Πελλοπονησο μονοημερη και επεστρεψες??:eek:

Ολο το παρεακι ηταν super χθες και μακαρι να υπηρχε χρονος να το παμε μεχρι τελους στα Σκουρτα.
Ξαναλεω για το λαθος μου που φυγαμε 4 απο Αυλωνα αντι για 5 η 6.... @Padis , χιλια συγνωμη!
Ο Δημητρης απο πανου, ηρθε απο το Αριοχωρι, 10 χλμ απο την Καλαματα το Σαββατο το βραδυ. Νομιζα οτι ειχε καποια δουλεια και το συνδυασε.... Ηρθε ομως μονο για μια 3ωρη βολτα! Με το κουλουρι 550 χλμ ασφαλτο, συν τα 150 Βαρκιζα-Κρυονερι και Αυλωνα - Βαρκιζα στην επιστροφη. Με Τ63 και μεγιστη 100 χαω....
Respect φιλος!!!!:hailbig:

Του οφειλουμε 3ημερο χωμα με σκηνακια - οπως το γουσταρει- στα χωματα του, που εχουν πολλα να μας προσφερουν!!!!!!:cool:

ΥΓ: κι αν εχει περιποιημενες αναρτησεις στο κουλουρι, με πυραυλο μπορει και να βλεπουμε τη σκονη του:D:D:D
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Που μας πάνε μάναα;

- Στο βουνό παιδί.μου!!!

Αυτό το παλιόπαιδο ο Λευκάδιος
με έψησε...
Και ευτυχώς που την σκούπα την κράταγε ο Gatto-ούλης αλλιώς θα με βρίσκατε την άνοιξη...
:yew:
Οουπς ξέχασα τις μπύρες
:friendship: :friendship:
Τακη μονδελο εισαι στη φωτο !!!!! με τα λαστιχα που μου ειπες στο καφε πηγες ? ειχες θεμα ?
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Του οφειλουμε 3ημερο χωμα με σκηνακια - οπως το γουσταρει- στα χωματα του, που εχουν πολλα να μας προσφερουν!!!!!!:cool:
Μεσα απο τωρα για τριημερο στον συνονοματο. :yew::yew:

Μητσαρα εισαι παληκαρι:friendship:
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Τακη μονδελο εισαι στη φωτο !!!!! με τα λαστιχα που μου ειπες στο καφε πηγες ? ειχες θεμα ?
Ασφάλτινα λάστιχα με φούλ αέρα και ασφάλτινες ρυθμίσεις αναρτήσεων ήταν ο χειρότερος συνδυασμός για την χτεσινή χωματάδα.
Στο "σπαστήρι" που περάσαμε η καταπόνηση ήταν μεγάλη και για μένα αλλά και για την μοτο.
Αλλο πράμα η απλή διάσχιση χωματόδρομου και άλλο αυτό που κάναμε
χθές.;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ασφάλτινα λάστιχα με φούλ αέρα και ασφάλτινες ρυθμίσεις αναρτήσεων ήταν ο χειρότερος συνδυασμός για την χτεσινή χωματάδα.
Στο "σπαστήρι" που περάσαμε η καταπόνηση ήταν μεγάλη και για μένα αλλά και για την μοτο.
Αλλο πράμα η απλή διάσχιση χωματόδρομου και άλλο αυτό που κάναμε
χθές.;)
Τα εχουμε ξαναπεί. .....με τέτοιες συνθήκες και ασφάλτινα, είναι σχεδόν σίγουρη η πτώση και δεν υπάρχει οδηγική απόλαυση.
Τι διαστάσεις φοράς? ?
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Αν και πήρα τζούρα βόλτας, καλά ήταν !
Ο γνωστός Βαγγέλης με το χάρτη από μνήμης (δεν δούλευε λέει το gps του κινέζου...μη χ3σw!) μας έβαλε σε γνωστές περπατησιές... Βαγγέλα ευχαριστώ!
Γνώρισα νέα παλικάρια (!) και τρελούς για δέσιμο (@KORAX = θηρίο μονάχο! Έκανε τόσα χλμ για μια βόλτα !!!, @takis 652= ασφάλτινα λάστιχα και μπαγκαζιέρα στο βουνό ! Μπράβο όμως για το πείσμα!!! )
Λίγο πρόβλημα με την συνεννόηση είχαμε, αλλά τίποτε σπουδαίο. Μια χανόμασταν, μια βρισκόμασταν, μια πέφταμε και ευτυχώς ο γατούλης ήταν εκεί να μας σηκώσει, κάτι γρήγοροι με προπέλες δεν περίμεναν κι εμάς τους φτερωτούς να πάμε παρέα (οχι ρε... δεν σε συγχωρώ που έφυγες !!! :p) αλλά τελικά όλα καλά !!!
Χάρη, θέλεις λαστιχάκια. Αν βάλεις ντεμί χωμάτινα θα εκπλαγείς απο τις δυνατότητες του Africa...

Και παρακαλώ, μην με ξαναφωτογραφίσετε κοιμισμένο...
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Αν και πήρα τζούρα βόλτας, καλά ήταν !


Και παρακαλώ, μην με ξαναφωτογραφίσετε κοιμισμένο...
Ti πινεις ρε φιλε..? τι πινεις πες μας!!!!!
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Τα εχουμε ξαναπεί. .....με τέτοιες συνθήκες και ασφάλτινα, είναι σχεδόν σίγουρη η πτώση και δεν υπάρχει οδηγική απόλαυση.
Τι διαστάσεις φοράς? ?
130/80 17 και 100/90 19 είναι οι
διαστάσεις.
Οσο για την οδηγική απόλαυση :
Και ο πόνος είναι κομμάτι της...:yew:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ατάκα ΝεοΝτούρου 1.0 :
"Ρε Γάτε ,να σε ρωτήσω κάτι;"
Και δε ρωτάς.
"Ρε συ ,όταν βλέπετε λασπολακούβες ,γιατί τις περνάτε απο γύρω ;"
Για να μην λερώνουμε τα μηχανάκια ρε συ.
"Κι εγώ που τις περνάω από μέσα δηλαδή ,τι είμαι ,ο μ@λ@κας της παρέας...;"
Χαχαχαχαχαχα....συ είπας... :D
"Ω ρε πστ μου...κι εγώ νόμιζα ότι έτσι πρέπει να περνάμε....κι έδωσα κ 15 €υρά για να την πλύνω χθές...κοίτα πως είναι τώρα...μες στη λάσπη...πάλι...":(
:pointu:


Ατάκα ΝεοΝτούρου 1.1 :
"Ρε Γάτε ,να σε ρωτήσω κάτι;"
Και δε ρωτάς.
Τώρα...αυτή η χωματάδα που κάνουμε σήμερα ,τι βαθμό δυσκολίας έχει ,σε σχέση με αυτές που πάτε συνήθως ;
Ζέσταμα. :D :sneaky: :roflmao:
Α...ΝΑΙ ε ... ; ...καλά...
:UH:




Ατάκα ΝεοΝτούρου 1.2 :

. . . δεν . . . υπήρξε . . . έφυγε ...με το που βγήκαμε στην πρώτη άσφαλτο . . . :friend:

:pointu:

 
Top Bottom