Xt660r Daily & Adv project its ready!!!!

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Σημερα λεπτομεριο δουλεια με στησιμο τιμονου μανετο και λοιπον περι της θεση οδηγησης...... Το μονο που μενει τωρα ειναι να βαλω λαδια και εξαεωρωσεις φρενων και ειμαστε ετοιμοι.... Επομενη σταση μολις πληρωθω ισωμα σελας και η περιπετεια ξεκιναειιι......


Η θα με απογοητευση στην πρωτη βολτα


#xrv_world_explorer
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Απόστολε, για την εργαλειοθήκη που θέλεις να έχεις μαζί σου.

Άλεν Νο 14 κομμένο:





Αντάπτορας που μετατρέπει το γερμανοπολύγωνο καστάνιας σε "καστάνια". Υπάρχουν 3 μεγέθη, το 1/4 μπαίνει σε 10άρι γερμανοπολύγωνο, το 3/8 που μπαίνει σε 13άρι και το 1/2 που μπαίνει σε 19άρι. Το συγκεκριμένο είναι 1/4 σε 10άρι. Ξαναστήνω τη φορητή συλλογή γιατί μου έκλεψαν την προηγούμενη.




Παρόμοια με τα παρακάτω:

Στεφανε εχει κανα λινκ η πως τα αναζητω αυτα.... Θα μου γλυτωσεις μεγαλο βαρος απο την μεγαλη καστανια που κουβαλω μαζι....

Ευχαριστω παρα πολυ

#xrv_world_explorer
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αυτα δουλευουν σαν καστανια, εννοω εχουν περιστροφη ή ειναι σταθερά;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στεφανε εχει κανα λινκ η πως τα αναζητω αυτα.... Θα μου γλυτωσεις μεγαλο βαρος απο την μεγαλη καστανια που κουβαλω μαζι....

Ευχαριστω παρα πολυ

#xrv_world_explorer
Αν δεν ήταν ο covid θα σου έφερνα εγώ από Ρόδο που τα πήρα. Λινκ έχω από amazon.de αν σου κάνει...



Καλύτερη επιλογή το κομπλέ σετ...


Από Ελλάδα θα βρεις σίγουρα στα εργαλειομάγαζα της Σπ.. Πάτση. Λογικά έχει και ο Ηλίας Βράττης της Facom, αν δεν έχει μας τα φέρνει. Εκεί του λες ότι έρχεσαι από εμένα (Στέφανος με το WR250R).

Αντάπτορας που μετατρέπει τα γερμανοπολύγωνα καστάνιας σε καστάνια και καταλαβαίνουν.

 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καστανια.
Αν δεν ήταν ο covid θα σου έφερνα εγώ από Ρόδο που τα πήρα. Λινκ έχω από amazon.de αν σου κάνει...



Καλύτερη επιλογή το κομπλέ σετ...


Από Ελλάδα θα βρεις σίγουρα στα εργαλειομάγαζα της Σπ.. Πάτση. Λογικά έχει και ο Ηλίας Βράττης της Facom, αν δεν έχει μας τα φέρνει. Εκεί του λες ότι έρχεσαι από εμένα (Στέφανος με το WR250R).

Αντάπτορας που μετατρέπει τα γερμανοπολύγωνα καστάνιας σε καστάνια και καταλαβαίνουν.

Αρα θελουν γερμανικα με καστανια για να δουλεψουν, δεν εχουν δικο τους μηχανισμο περιστροφής.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτα δουλευουν σαν καστανια, εννοω εχουν περιστροφη ή ειναι σταθερά;
Να το εξηγήσω λίγο καλύτερα.
Αν τα βάλεις σε γερμανοπολύγωνο καστάνιας περιστρέφεται με το τρόπο της καστάνιας. Από τη μια πλευρά αριστερά, από την άλλη δεξιά.
Αν το βάλεις σε απλό γερμανοπολύγωνο δουλεύει και αυτό σταθερά.

Δεν έχει την ισχύ μια κλασικής καστάνιας αλλά για εργασίες μοτό φθάνει και παραφθάνει χωρίς κανένα πρόβλημα. Πλεονέκτημα -εκτός του βάρους- ότι χωράει σε πιο στενά σημεία γιατί αποφεύγεις το πάχος της κλασικής καστάνιας.

Edit: Με πρόλαβες, το κατάλαβες σωστά

 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Βραδια προβας η αποψινη, και αφου βαλαμε λαδακια εγω βαζω εδω και χρονια συνθετικα belray 10w40, ελενξα για διαροες και και εκτος απο κατι ψιλα δεν ειδα κατι ιδιαιτερο.... Επομενος ελεγχος στην βολτα οταν μας επιτρεξει η γιαμαχα να φερει τα βιδακια της τρομπας φρενου μπροστινου γιατι δεν ξεσφυγκουν με τιποτα και τα περιμενω...... Μια τελεταια προβα του προτζεκτ οπως το ειχα στο μυαλο μου και αυριο μετρηματα size πισω αναρτησεις.....


Θα απαλαχτητε απο το ζαλισμα που σας εκανα τοσες μερες μεχρι την πρωτη βολτα και ενα ολοκληρομενο review τον εντυπωσεων μου πρωτη φορα χωμα με τουτο......


Καλο βραδυ και ευχαριστω για ολες της συμβουλες σας!!!


#xrv_world_explorer
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μπράβο ρε Αποστόλη, πολύ θαυμάζω την ικανότητα και την όρεξή σου στο μαστόρεμα. Με το καλό να το βγάλεις στο δρόμο και περιμένουμε το review ;)
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μπράβο ρε Αποστόλη, πολύ θαυμάζω την ικανότητα και την όρεξή σου στο μαστόρεμα. Με το καλό να το βγάλεις στο δρόμο και περιμένουμε το review ;)
Ευχαριστω αντον..... Να σαι καλα

#xrv_world_explorer
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπράβο βρε ηφαιστε
Είμαι περίεργος να μας πεις εντυπώσεις στο χωμα
Γενικα στο χώμα δεν έχουν πατήσει τα XT
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μπράβο βρε ηφαιστε
Είμαι περίεργος να μας πεις εντυπώσεις στο χωμα
Γενικα στο χώμα δεν έχουν πατήσει τα XT
Χχαχαχα την βρισκω να με φωναζεις ετσι γεροντα, μακαρι να ξερα να κολλαω οπως αυτος χαχαχαχα


Αυτο αναμενω και γω, θελω να το δω και να δω σε τι υστερη να το βελτιωσω....

#xrv_world_explorer
 
Top Bottom