Yamaha MT 09 Tracer

lari

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Λαζαρος
καλησπερα παλικαρια μου!!

Να σας πω εγω τι εκανα και πειτε μου τη γνωμη σας..καλη κακη..ιιιιιισως κατι προλαβω ν αλλαξω..(εχω δωσει για ανταλλαγη το μηχανακι μου)αν και νιωθω αρκετα σιγουρος..

εχω δωσει το μηχανακι μου για ανταλλαγη διοτι δεν με καλυπτε σε θεμα ανεσης συνεπιβατη..η θεση του fz8 ειναι ΠΟΛΥ κατηφορικη και δε βολευει καθολου!!!

ηθελα να παω σε on-off, υπαρχει τεραστια γκαμα επιλογων για ολα τα βαλαντια αλλα εγω εχω μερικους περιορισμους:

περιορισμος 1. ειμαι 1.68
περιορισμος 2. δεν εχω 20 χιλιαρικα να διαθεσω για μηχανακι
περιορισμος 3. δε με πολυενδιαφερει το off κομματι. με ενδιαφερει να μπορω να περασω βατο χωματοδρομο

Οποτε το υψος μου απο μονο του ειναι ενας πολυ περιοριστικος παραγοντας ο οποιος μου αποκλειει ενα σωρο επιλογες τις οποιες θα γραψω με τυχαια σειρα ktm adventure 990, bmw gs 1200 και το adventure, bmw f800 gs κ.α
Δυστηχως υπηρχαν πολλες αξιολογες επιλογες με αρκετα εξτρα τα οποια θα ηταν ηδη επανω στο μηχανακι και ΤΕΣΤΑΡΙΣΜΕΝΑ μοτερ αλλα δυστηχως..

Δεδομενου οτι ειχα οδηγησει ενα tiger 1050 μου αρεσε πολυ ο τροπος που ειναι στημενο. Ενα ψηλο street με ΤΡΟΜΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟ κινητηρα. Δυστηχως δε βασιζομαι να παω σε αγορα μεταχειρισμενου..και γιατι δεν εχω βρει κανενα καλο μηχανακι αλλα και γιατι δε κανουν ανταλλαγες καποιοι με τους οποιους μιλησα..Και αυτη η βρωμα με τα πιστονια με εσκιαξε λιγο..

Οι αμεσως επομενες επιλογες μου ηταν το bmw s1000xr (παναγιτσα μου
) αλλα και το ducati multistrada 1200. Πολυ κοντα στο στησιμο που θελω αλλα ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μακρια στα λεφτα..

Επισης επειδη ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΜΗΧΑΝΙΚΟ (με βοηθησε παντα σε οτι κι αν ηθελα κι οποτε το ηθελα..δε μου εχει παρει ουτε ενα ευρω τζαμπα κι αυτο εχει αποδειχθει ουκ ολιγες φορες!!!!) κι αυτος ειναι ενας μεγαλος λογος που επελεξα τη μοτο που επελεξα. Αν θελετε σας λεω ποιος ειναι δεν υπαρχει κανενα προβλημα απλα δε το γραφω επειδη δε ξερω αν επιτρεπεται..

τελος, πουλησα ολο αυτον τον παπα για να σας πω οτι πριν απο κανα 2 μερες παρηγγειλα το yamaha mt09 tracer!!!!

εκανα καλα? εκανα ασχημα? θα ηθελα τη γνωμη οσων πιο πολλων γινεται..


Ξερω οτι αυτο το μηχανακι δεν ειναι οπως των περισσοτερων σας..δεν ειναι OFF δηλαδη..και δεν ειναι τοσο στο target group του advride. ειναι πιο πολυ sport touring ας πουμε..

αυτα..
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Lari καλοριζικο και καλοταξιδο το μοτορι...να ξερεις ολα ταξιδευουν και ολα πατανε το χωματακι αλλα οχι σε extreme καταστασεις
απο εκει και περα ειναι στο μυαλο μας ολα...
Παρε την αποφαση να ξεκινησεις και ολα θα τα βρεις στην πορεια..
ΥΓ δεν γραφω τιποτα για την επιλογη σου γιατι απλουστατα δεν γνωριζω κατι για το συγκεκριμενο μοντελο... :D:D:D
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
το έχουμε πει πολλές φορές.,
τα μηχανάκια δεν είναι ADV αλλα οι αναβάτες.,.:)
κατα τα άλλα θέτεις πολλα θέματα που πέρνουν πολύ κουβέντα.,
όπως περι υψους αναβάτη και μηχανής.,
δεν χρειάζονταιι 20 χιλιάρικα για να παρεις ένα καλό ον᾽οφ .,

και στην ουσία παρε όποια μηχανη .,. γουσταρει η καρδιά σου .,
γιατι εσύ θα το καβαλάς .,:)
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Περι ορεξεως κολοκυθοπρασσοπιτα..... ;)
Στο ταρκετ γκρουπ του αντβραιντ ειναι ολα τα μηχανακια.
Καλοταξιδο αδερφε και να παρεις και τις βαλιτσες του..... θα σε χρειαστουν!!!!! :ok:
 

lari

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Λαζαρος
οχι μουτρο ελεγα να παρω τις earth exporer η τις atlas.. γι αυτο ρωτησα και σε αλλο ποστ..αυτες οι 2 εχουν καμια διαφορα? και οι 2 ελληνικες, και οι 2 απο λαρισα, και οι 2 ιδιο πατρον..
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Ωραίο μηχάνημα. Το καβάλησα για λιγο. Μετα το Nuda οτι πιο γκαζιαρικο εχω οδηγήσει.
Θα σε δυσκολέψει λιγο στα μάκρυνα ταξίδια λόγω κάλυψης απο τον άνεμο και την κάπως σκληρή σέλα.
Μπορει βέβαια βα εχω γεράσει και να εχω κακομάθει απο τη χοντρή.
Πάντως απο πλευράς οδήγησης ειναι απόλαυση. Εύκολη και γκ@βλ@...
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Υ.Γ. Δεν το εχω οδηγήσει Ελλαδα και ετσι δεν μπορω να πω μετα βεβαιότητας τι λεει στους γυαλιστερους δρομους μας...
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
οχι μουτρο ελεγα να παρω τις earth exporer η τις atlas.. γι αυτο ρωτησα και σε αλλο ποστ..αυτες οι 2 εχουν καμια διαφορα? και οι 2 ελληνικες, και οι 2 απο λαρισα, και οι 2 ιδιο πατρον..
...τις διαφορές εσύ θα τις βρεις, αν υπάρχουν. μίλα με 2 κατόχους που έχει ο μεν τις πρώτες ο δε τις άλλες και αποφάσισε:)
δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τις ξένες εταιρίες πάντως.
επίσης στα τρίκαλα είναι και οι 2. μπορείς να επισκεφτείς τα σαιτ τους ή να έρθεις σε επικονωνία μαζί τους ακόμα καλύτερα.
 

lari

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Λαζαρος
επικοινωνησα μαζι τους για τιμες κλπ κλπ, απλα ηθελα να δω αν ξερει καποιος ρε παιδι μου μετα απο εκτεταμενη χρηση την ποιοτητα τους κλπ
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Πολύ καλή επιλογή έκανες ,
θεωρώ θα γίνει best seller το συγκεκριμένο σύντομα . :D

Καλορίζικο λοιπόν και καλόβολτο ,
και μην έχεις 2ες σκέψεις ... απλά καβάλα το μόλις το παραλάβεις με το καλό
και ''λιώσε'' το όπως εσύ νομίζεις καλύτερα !! ;):)
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Ειναι πολυ καλο για την κατηγορια του!!!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό που είπε ο κεντιδιας.
Δεν έχει καμμια σημασία τι καβαλαμε..
Το yamaha. .δείχνει πολύ καλή επιλογή.
Φράγκα για μπενζινα και βουρ στους δρόμους.

Σταλθηκε απο advφον!!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Μου φαινεται μηχαναρα φρεσκια ομορφη και γρηγορη..
Και τα τρικυλινδρα εχουν εναν ηχο....αλλο καπελο.
Με το καλο να το ακουσουμε να δουλευει και να το δουμε να ταξιδευει!
 

alkinoos

Μέλος
Επαγγελματίας
Μπράβο φίλε! Κατ εμε έκανες πολύ καλή επιλογή!
Πόσο βγήκε τελική τιμή κ με τι εξοπλισμό το πήρες?
 

lari

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Λαζαρος
δεν υπαρχει επισημη τιμη απ τη μοτοδυναμικη ακομα..δε ξερω..απλα εχω αφησει το μηχανακι μου για ανταλλαγη με σκεπτικο οτι θα παω στο tracer
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
ωραιο μοτορι φιλε
μπραβο για την επιλογη
το advride εχει ανθρωποκεντρικη φιλοσοφια,πρωταγωνιστης ειναι ο χειρηστης και οχι το εργαλειο απο την αλλη πιστεψε! με τα παντα πας παντου φτανει να αντεχει η καρδια και η ψυχη
καλες βολτες και παντα ορθιος
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
ολα θα τα κανεις με αυτο !!!!!!!!
 
Top Bottom