Yamaha MT 09 Tracer

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
στο θεμα βαλιτσων εχω κανει το εξης. εχω παραγγειλει μανησιες βασεις της γιαμαχα και πανω θα κουμπωσω τριβαλιτσο απο earth explorer. 42 λιτρα το topcase και απο 38 λιτρα οι πλαινες.. ενταξει δεν ειναι??
Μια χαρά είναι.και για εκδρομές με σπορ οδήγηση, δοκίμασε μόνο με τις πλαϊνές, χωρίς την topcase, μεγάλη διαφορά σε όλα. Αν και στις βαλίτσες μου γράφει έως 180 km/h σε μία βόλτα μου,στην Εγνατία σε στροφή με 230 km/h και στην ευθεία 270 km/h (ευτυχώς δεν φύγαν)!!! όπως και σε πολύ κλειστές στροφές, βλέπ. Ζαγόρι έδειξαν να μην έχουν καμία αρνητική επιρροή στην Οδήγηση. Σε ίδια μηχανή πάντως με μόνο την topcase, η οδηγική απόλαυση και συμπεριφορά της, ήτανε δραματικά υποδιαίστερη
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Συμφωνω απολυτα με Χαρη(la veloce). Το top για μες την πολη αντε καμμια παραλια. Στις μεγαλες βολτες εξαφανιζεται !!!!
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
πολύ καλό review
μπράβο για την αυξημένη (ποτέ δεν είναι απόλυτη σε κανέναν μας) αντικειμενικότητα

πράγματι για τα λεφτά του είναι άπαιχτο... άξιος συνεχιστής του TDM (και ΠΟΛΥ πληρέστερη μηχανή από αυτό εδώ που τα λέμε)
ίσως κάτι για να ψάξει η BMW με κάποιο μικρότερο XR ή και η Ducati με μικρότερο MST - εύκολη η συνταγή

ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΗ
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Η Ducati κοιτάζει προς αυτήν την κατεύθυνση με το hyperstrada ένα πανέμορφο στριφτερο μηχανάκι στην σύλληψη του hypermotard με μια σειρά από στοιχεία εξοπλισμού ειδικά για ταξίδια
Δηλαδή Όλοι λίγο πολύ ψάχνονται σε αυτή την κατηγορία και νομίζω ότι υπερκαλύπτει τις ανάγκες μας Τα άλλα είναι. :inlove::inlove: και :rolleyes:
 

sakis18

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
triumph tiger 1050 abs
Γεια σας κι από μένα..Καινούριος εδώ. Φίλε μου LARI, θέλω να σε ρωτήσω κάτι.Εχω tiger 1050, αξίζει καποια μετάβαση σε tracer? Από τελική πως τα πάει?Ευχαριστώ
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Και Tracer GT στα σκαριά καθώς η Yamaha κατοχυρώνει την παραπάνω ονομασία για να ρίξει στην αγορά ένα Grand Tourer μοντέλο για το οποίο ακόμα δε γνωρίζουμε λεπτομέρειες.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πιστεύω μάλλον θα φοράει τον κινητήρα του MT10 καθώς έβγαλε αντίστοιχη έκδοση στο MT με την ονομασία Tourer αλλά αυτό είναι κατηγορία naked με λίγο πιο soft ρυθμισμένες αναρτήσεις! Ωραία είδηση @lleonidas
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Πιστεύω μάλλον θα φοράει τον κινητήρα του MT10 καθώς έβγαλε αντίστοιχη έκδοση στο MT με την ονομασία Tourer αλλά αυτό είναι κατηγορία naked με λίγο πιο soft ρυθμισμένες αναρτήσεις! Ωραία είδηση @lleonidas
:)
Σύντομα θα έχουμε την απάντηση!
Δείτε και εδώ
 
Reactions: STF
Top Bottom