Yamaha T7 Tenere

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Θα κάνουμε τα 64 άλογα 67 με stage 1 ( 4000€)
Τι παίζουμε gran tourismo?:)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θα κάνουμε τα 64 άλογα 67 με stage 1 ( 4000€)
Τι παίζουμε gran tourismo?:)
Η αλήθεια είναι ότι δεν είδα τιμές. Αν όντως είναι αυτά τα νούμερα, σίγουρα όχι.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Και λίγα λέει...

Αλλά παίρνει 9 αλογάκια.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ktm 1290 r και 35 κιλά βαρύτερο!!!
Δεν πειράζει πατάει αλλιώς :)
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Η αλήθεια είναι ότι δεν είδα τιμές. Αν όντως είναι αυτά τα νούμερα, σίγουρα όχι.
700e έχει η ecu. Τα υπόλοιπα είναι φιλτροκουτι της gytr, εξάτμιση ολόσωμη agrapa τιτάνιο και διάφορα αλλα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Grappa μόνο και συμπόνια.

Το πλεονέκτημα του Τ7 είναι η τιμή.
Αν πληρώσω ΚΤΜ/husqvarna θα πάρω αυτά.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Grappa μόνο και συμπόνια.

Το πλεονέκτημα του Τ7 είναι η τιμή.
Αν πληρώσω ΚΤΜ/husqvarna θα πάρω αυτά.
Κοιτάς μόνο την αναλογία χρηστικότητα/τιμή όσον αφορά την μοτοσυκλέτα. Νομίζω ότι όλα αυτά τα αξεσουάρ δεν έχουν καμία τέτοια λογική. Απευθύνονται στον κάτοχο που θέλει να τροποποιήσει το μηχανάκι (γιατί θέλει να πετάξει λεφτά αλλά όχι να αλλάξει μηχανάκι) χωρίς να υπάρχει καταναγκη χρηστικότητα.
Το σχόλιο το έγραψα γιατί η ουσία της αλλαγής (η χαρτογράφηση δλδ) μπορεί να γίνει με 7κατοσταρικα για όποιον θέλει.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κοιτάς μόνο την αναλογία χρηστικότητα/τιμή όσον αφορά την μοτοσυκλέτα. Νομίζω ότι όλα αυτά τα αξεσουάρ δεν έχουν καμία τέτοια λογική. Απευθύνονται στον κάτοχο που θέλει να τροποποιήσει το μηχανάκι (γιατί θέλει να πετάξει λεφτά αλλά όχι να αλλάξει μηχανάκι) χωρίς να υπάρχει καταναγκη χρηστικότητα.
Το σχόλιο το έγραψα γιατί η ουσία της αλλαγής (η χαρτογράφηση δλδ) μπορεί να γίνει με 7κατοσταρικα για όποιον θέλει.
Η ουσία δεν είναι μόνο ο εγκέφαλος, είναι και η εισαγωγή και εξαγωγή. Όταν η Χόντα αλλάζει φιλτροκούτι και εξάτμιση και παίρνει 7% ροπή κατά δήλωση, το πιστεύω και το 10% της Yamaha με ελεύθερη εξάτμιση και εισαγωγή αλλά όπως λες, είναι φάση θέλω το καλύτερο Τ7 και όχι μηχανή 100 ίππων γενικότερα.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Ο mallllias θα μας πει...
Πριν κανενα μηνα περιπου που εβαλα ολόσωμη Arrow ( η οποια δεν υπαρχει σε κανενα βιντεακι ακομα )
+ dna stage 2 + προγραμμα , πηρα 5.5 αλογα στη ροδα κ το μηχανακι ειναι φωτια.
(Το προγραμμα εγινε στον Αντωνογλου - Powertech Ξανθη ) οποιος ξερει τι παιζει με τον ανθρωπο , ξερει .
Τα 5.5 ,μπορει να μην ακουγονται πολλα ,αλλα πιστεψτε με , λογο του οτι ειναι καθαρα ατμοσφαιρικα κ οχι τουρμπισια να το πω
πιανουν πραγματικα τοπο...
η ροπη του ειναι παρα παρα πολυ καλη κ δε κανει εκεινο το τζερκινγκ που λενε να σκαρφαλωνει αποτωμα οταν πιανει 3000 στροφες οπως εκανε μαμα.
Σημερα πχ ,μια απτις πρωτες ζεστες μερες ,εκανα κατι μπαντιες σε ενα ασφαλτινο σημειο που περσι ας πουμε καλοκαιρι ,
εκανε παλι ,αλλα οχι τοσο πολυ !
Τυφλα ναχουν τα υπολοιπα...
Τενερε μονο ! Αχχχ ποσο σε ειχα αδικησει εξαρχης !!!
(σημερα εβαλα κ χουφτες Bargbusters που με λιγο βαψιμο γινανε οπως τις ηθελα)
Ερχεται βιντεακι σε συντομο χρονικο διαστημα ολης της μοτοσυκλετας με τον απιστευτο πλεον ηχο που ηθελα εδω κ τοσο καιρο !!.....;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
εγω παιδια πριν κανενα μηνα που εβαλα ολόσωμη Arrow ( η οποια δεν υπαρχει σε κανενα βιντεακι ακομα )
+ dna stage 2 + προγραμμα , πηρα 5.5 αλογα στη ροδα κ το μηχανακι ειναι φωτια.
κ τα 5.5 ,μπορει να μην ακουγονται πολλα ,αλλα πιστεψτε με , λογο του οτι ειναι καθαρα ατμοσφαιρικα κ οχι τουρμπισια να το πω
πιανουν πραγματικα τοπο...
η ροπη του ειναι παρα παρα πολυ καλη κ δε κανει εκεινο το τζερκινγκ που λενε να σκαρφαλωνει αποτωμα οταν πιανει 3000 στροφες οπως εκανε μαμα.
Σημερα πχ ,μια απτις πρωτες ζεστες μερες ,εκανα κατι μπαντιες σε ενα ασφαλτινο σημειο που περσι ας πουμε καλοκαιρι ,
εκανε παλι ,αλλα οχι τοσο πολυ !
Τυφλα ναχουν τα υπολοιπα...
Τενερε μονο ! Αχχχ ποσο σε ειχα αδικησει εξαρχης !!!
(σημερα εβαλα κ χουφτες Bargbusters που με λιγο βαψιμο γινανε οπως τις ηθελα)
Ερχεται βιντεακι σε συντομο χρονικο διαστημα ολης της μοτοσυκλετας με τον απιστευτο πλεον ηχο που ηθελα εδω κ τοσο καιρο !!.....;)
Mister mister της yamaha βγες από τον mallllias...ξεπέρασες μέχρι και τον STF ...με λίγα λόγια μας λες οτι σε λίγο καιρο θα θες τραξιον κοντρολ στο μηχανάκι...
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Mister mister της yamaha βγες από τον mallllias...ξεπέρασες μέχρι και τον STF ...με λίγα λόγια μας λες οτι σε λίγο καιρο θα θες τραξιον κοντρολ στο μηχανάκι...
δε μπορω να ανεβασω φωτος με το ταπαταλκ εδω κ καιρο ,για να δηξω κ τις δυναμομετρησεις...
Στο βιντεο που θα κανω ομως ,σε λιγες μερες ...
Αυτο που θα θελω σε λιγο καιρο δεν ειναι τραξιον κοντρολ ,
αλλα λαστιχα !!!
πισω στανταρ ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Πριν κανενα μηνα περιπου που εβαλα ολόσωμη Arrow ( η οποια δεν υπαρχει σε κανενα βιντεακι ακομα )
+ dna stage 2 + προγραμμα , πηρα 5.5 αλογα στη ροδα κ το μηχανακι ειναι φωτια.
(Το προγραμμα εγινε στον Αντωνογλου - Powertech Ξανθη ) οποιος ξερει τι παιζει με τον ανθρωπο , ξερει .
Τα 5.5 ,μπορει να μην ακουγονται πολλα ,αλλα πιστεψτε με , λογο του οτι ειναι καθαρα ατμοσφαιρικα κ οχι τουρμπισια να το πω
πιανουν πραγματικα τοπο...
η ροπη του ειναι παρα παρα πολυ καλη κ δε κανει εκεινο το τζερκινγκ που λενε να σκαρφαλωνει αποτωμα οταν πιανει 3000 στροφες οπως εκανε μαμα.
Σημερα πχ ,μια απτις πρωτες ζεστες μερες ,εκανα κατι μπαντιες σε ενα ασφαλτινο σημειο που περσι ας πουμε καλοκαιρι ,
εκανε παλι ,αλλα οχι τοσο πολυ !
Τυφλα ναχουν τα υπολοιπα...
Τενερε μονο ! Αχχχ ποσο σε ειχα αδικησει εξαρχης !!!
(σημερα εβαλα κ χουφτες Bargbusters που με λιγο βαψιμο γινανε οπως τις ηθελα)
Ερχεται βιντεακι σε συντομο χρονικο διαστημα ολης της μοτοσυκλετας με τον απιστευτο πλεον ηχο που ηθελα εδω κ τοσο καιρο !!.....;)
Το τενερε το εχω αγαπησει κ εγω,πολυ ωραιο μηχανακι,οι αρετες του ομως ειναι αλλου κ οχι στην ιπποδυναμη. Αν ειναι τοσο σημαντικα τα αλογα για σενα ...πηρες λαθος μηχανακι
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Το τενερε το εχω αγαπησει κ εγω,πολυ ωραιο μηχανακι,οι αρετες του ομως ειναι αλλου κ οχι στην ιπποδυναμη. Αν ειναι τοσο σημαντικα τα αλογα για σενα ...πηρες λαθος μηχανακι
Καλα τα αλογα προκύψαν μετα την αναγκαστικη ρύθμιση της ecu εφόσον αλλαξα εξατμιση και φιλτρο..
Τα αναφερα λογο των προιγουμενων σχολιων στο θρετ.
Τον ηχο ηθελα ,οχι τα παραπανω αλογα , αυτα προκυψαν και φυσικα ειναι καλοδεχουμενα..
Γιαυτο αλλοστε αρνηθικα οταν απτο μαγαζι που εκανα τη ρυθμιση,
μου ειπαν οτι μπορουμε να το ανεβασουμε μεχρι κ 9-10 αλογα.
Για το χωμα ειναι υπεραρκετα κ τα μαμα αλογα του Τενερε , δε το συζηταω ..
Το σωστο πηρα φιλε Korax !
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom