Yamaha T7 Tenere

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπέρα σας γνωρίζει κάποιο στο Yamaha Tenere 700 Extreme 2024 αν το εμπρός φτερό βγαίνει και σε μαύρο ;;; Και αν υπάρχει και κωδικός ανταλλακτικού δεκτός!!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Καλησπέρα σας γνωρίζει κάποιο στο Yamaha Tenere 700 Extreme 2024 αν το εμπρός φτερό βγαίνει και σε μαύρο ;;; Και αν υπάρχει και κωδικός ανταλλακτικού δεκτός!!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
BAG-F15L0-00-00
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
hallooo Tenerακιδες !!
Ειμαι στο παρατσακ να παρω τις χουφτες
Acerbis factory x, αυτες βασικα :
αλλα δε ξερω αν μπαίνουν μαζι με τα μανησια "βαρίδια" που εχει στις ακρες το τιμονι του Τενερε 700.
Καπου καπως καποτε ειδα οτι αλλαζεις λεει τη βιδα που εχει η συσκευασια της Acerbis σε ποιο μικρη
κ μπαινουν οι χουφτες μαζι με τα "βαριδια".
Αλλα δε θυμαμαι που για να ανατρεξω κ να ρωτησω..
Εχει κανεις ιδεα τι παιζει ???
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
hallooo Tenerακιδες !!
Ειμαι στο παρατσακ να παρω τις χουφτες
Acerbis factory x, αυτες βασικα :
αλλα δε ξερω αν μπαίνουν μαζι με τα μανησια "βαρίδια" που εχει στις ακρες το τιμονι του Τενερε 700.
Καπου καπως καποτε ειδα οτι αλλαζεις λεει τη βιδα που εχει η συσκευασια της Acerbis σε ποιο μικρη
κ μπαινουν οι χουφτες μαζι με τα "βαριδια".
Αλλα δε θυμαμαι που για να ανατρεξω κ να ρωτησω..
Εχει κανεις ιδεα τι παιζει ???
Τις φοράω εγώ αλλά σε τιμόνι ProTaper.
Θα χρειαστεί να αγοράσεις έξτρα ειδικό αντάπτορα που δίνει η acerbis ειδικά για Tenere και θα καταργήσεις τα μαμίσια ακρόμπαρα.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Τις φοράω εγώ αλλά σε τιμόνι ProTaper.
Θα χρειαστεί να αγοράσεις έξτρα ειδικό αντάπτορα που δίνει η acerbis ειδικά για Tenere και θα καταργήσεις τα μαμίσια ακρόμπαρα.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
αυτο εννοεις σαν εξτρα?
Να τα καταργησω? χμμμ .....
δεν εχεις παραπανω κραδασμους τωρα?
εδω βρηκα αυτο που αναφερα πριν...
αυτος εχει βαλει κ τα ακρομπαρα..λιγο ποιο κατω το δειχνει
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
αυτο εννοεις σαν εξτρα?
Να τα καταργησω? χμμμ .....
δεν εχεις παραπανω κραδασμους τωρα?
εδω βρηκα αυτο που αναφερα πριν...
αυτος εχει βαλει κ τα ακρομπαρα..λιγο ποιο κατω το δειχνει
Ναι, αυτό είναι το σετ. Δεν έχω αντιληφθεί περισσότερο κραδασμό στο τιμόνι, ίσως επειδή οι αποστάτες που βάζεις λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο με τα μαμίσια βάρη.
Είδα την τοποθέτηση που πόσταρες, ενδεχομένως θα δουλέψει και έτσι. Νομίζω ότι διαφορά που κάνει ο αντάπτορας της acerbis είναι ότι κλειδώνει τη χούφτα (θηλυκώνουν μεταξύ τους) και δεν της επιτρέπει να κινηθεί πάνω κάτω. Όπως και να 'χει το δοκιμάζεις πρώτα χωρίς και εάν δε δουλεύει σωστά βάζεις τον αντάπτορα.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Ναι, αυτό είναι το σετ. Δεν έχω αντιληφθεί περισσότερο κραδασμό στο τιμόνι, ίσως επειδή οι αποστάτες που βάζεις λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο με τα μαμίσια βάρη.
Είδα την τοποθέτηση που πόσταρες, ενδεχομένως θα δουλέψει και έτσι. Νομίζω ότι διαφορά που κάνει ο αντάπτορας της acerbis είναι ότι κλειδώνει τη χούφτα (θηλυκώνουν μεταξύ τους) και δεν της επιτρέπει να κινηθεί πάνω κάτω. Όπως και να 'χει το δοκιμάζεις πρώτα χωρίς και εάν δε δουλεύει σωστά βάζεις τον αντάπτορα.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
το εξτρα κιτ απο δω Ελλαδα το πηρες;
ξεχασα να σε ρωτησω σχετικα με το ποσο κενο υπαρχει για τα δαχτυλα στις μανησιες μανετες..
Ειναι οκ η πολυ στενα τα πραμματα;;
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Τις φοράω εγώ αλλά σε τιμόνι ProTaper.
Θα χρειαστεί να αγοράσεις έξτρα ειδικό αντάπτορα που δίνει η acerbis ειδικά για Tenere και θα καταργήσεις τα μαμίσια ακρόμπαρα.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Αν δε σoυ κάνει κόπο μπορείς να μας πεις πιο μοντελο τιμονιού (Contouρ ή EVO Adventure) φορας και αν μπορείς μια φωτογραφία;
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
το εξτρα κιτ απο δω Ελλαδα το πηρες;
ξεχασα να σε ρωτησω σχετικα με το ποσο κενο υπαρχει για τα δαχτυλα στις μανησιες μανετες..
Ειναι οκ η πολυ στενα τα πραμματα;;
Όχι, από motostorm.it, έπαιζε μια έκπτωση τότε 20% νομίζω.
Αφήνουν αρκετό χώρο στις μανέτες, θα στείλω φωτό αργότερα.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Όχι, από motostorm.it, έπαιζε μια έκπτωση τότε 20% νομίζω.
Αφήνουν αρκετό χώρο στις μανέτες, θα στείλω φωτό αργότερα.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
αυτο που κανει εδω ο Ιταλος ,στο 3:10 λεπτο , κανει το εξτρα κιτ δλδ ??
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
πολυ εξω δε βγαινουν? ισως γιαυτο κ εχουν τοσο αερα ο μανετες
Τι να σου πω, μπορεί να είναι λίγο πιο έξω 5-10mm σε σχέση με τοποθέτηση με OEM αντίβαρα. Αυτή πάντως είναι και η τοποθέτηση που προτείνει η Acerbis.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
To EVO Adventure ειναι αυτό; Πως σου έχει κάτσει σε σχέση με το εργοστασιακό σε διαστάσεις;
Το contour είναι, όχι το Evo. Αν και τοποθετημένο τέρμα όρθιο, το νιώθω πιο άνετο και πιο εργονομικό από το OEM που δεν το έφτανα καλά και είχα αναγκαστεί να το έχω ξαπλωμένο προς το μέρος μου. Συστήνεται ανεπιφύλακτα και με τιμή ίδια με το original.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Top Bottom