Yamaha T7 Tenere

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
"Πράγματι ετοιμάζεται, όπως γράφαμε πρόσφατα έχοντας τις κατασκοπευτικές φωτογραφίες από την πολιτική έκδοση, αλλά δεν θα είναι στην EICMA όπως το περιμέναμε. Κατά πάσα πιθανότητα θα παρουσιαστεί στα μέσα του ’18 ως μοντέλο για τέλος χρονιάς ή αρχές του ’19!"
:UH:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
@lleonidas αρχίζει και παίρνει σχήμα η τελική μορφή του T7. Βλέπω νέα σαφώς μικρότερη αλλά μεταλλική ποδιά. Νέο φανάρι και νέο πλαστικό φαίρινγκ με άλλου τύπου συνδέσμους σε σχέση με το πρωτότυπο. Είμαστε κοντά...
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Πάνε τα όνειρα... :(
Αυτό το μηχανάκι θα ήταν λόγος να καβαλήσω ξανά γρηγορότερα. Όταν άκουσα το τύπο να λέει πως ακόμα είναι πρωτότυπο... έφαγε το βρίσιμο του αιώνα.
Οι περισσότερες θυμωμένες φατσούλες στο FB ήταν δικές μου.
Δώσανε μια στην καρδάρα και έχυσαν το γάλα. Για άλλη μια χρονιά η ΚΤΜ θα τρίβει τα χέρια της. Καλό δεν λέω το 790 αλλά δεν δίνω άλλο νεφρό στην ΚΤΜ.
Γαμώτ γαμώτ.. :mad::mad::mad::mad::mad:
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Έκραξα κι εγώ χθες στο FB της Live παρουσίασης. Μα πάλι πρωτότυπο? Τι κάνετε τόσο καιρό ρε παιδιά?
Το Tenere 700 φαίνεται πολύ ωραίο και ικανό αλλά αργεί υπερβολικά. Ο κινητήρας είναι έτοιμος από το 2013 που παρουσιάστηκε το ΜΤ-07..
Αν βγάλει η ΚΤΜ το 790 Adventure κοντά στο πρωτότυπο που είδαμε μέχρι το καλοκαίρι θα έχει ξεπουλήσει, θα παίζει μόνο του..
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
πιο νωρίς θα βγάλουν το ΝΙΚΕΝ με φαίνεται... :(
 

CrazyMits

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW F650GS 01'
Απο οσο διαβασα θα βγει στη παραγωγή αμέσως μετά το tour που θα κάνει σε παγκόσμιο επιπεδο(το 2ο που γινεται αν δεν κανω λάθος)
Επισης σε ποστ στη σελιδα τους στο fb λένε πως θα βγεί μεσα στο 2018.. μαλλον προς το τέλος το κόβω όμως !

Κρίμα να βγει πρώτο το ΚΤΜ και να του "φάει" τις πωλήσεις. Το συγκεκριμένο Yamaha φαίνεται πολυ ωραίο εργαλείο και αισθητικα μαρέσει περισσοτερο.
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Τελικά μπορεί και να βγει νωρίτερα από το ΚΤΜ 790.
Στην EICMA για το 790 είπαν πως είναι "Consept bike". Άρα ούτε κι αυτό βγαίνει άμεσα.
 

CrazyMits

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW F650GS 01'
Ναι ειναι κουκλα! Στα δικα μου γούστα οπτικα πάντα..ειναι πολυ κοντα σε αυτο που θέλω να γλυκοκοιταω κάθε πρωί

Μαλλον σε αυτην τη κυρια θα δωθει το νεφρό. :p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ναι ειναι κουκλα! Στα δικα μου γούστα οπτικα πάντα..ειναι πολυ κοντα σε αυτο που θέλω να γλυκοκοιταω κάθε πρωί

Μαλλον σε αυτην τη κυρια θα δωθει το νεφρό. :p
Νταξ...
Έχεις κανά - δυο χρόνια ακόμα με το νεφρό στη θέση του ;) :laugh::laugh::laugh:
 
Reactions: STF
Top Bottom