Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Το είδα από κοντά , το πήρε ένας γνωστός . Touch η οθόνη που συνδέεται με το κινητό και βάζεις το gps σε όλη την οθόνη της μηχανής .
Αλλά όμως το θέμα με τον ψεκασμό δεν το είχαν διορθώσει ακόμα είπε , έκανε λοξιγκα πλι
Άμα δεν το καβαλήσω δεν ακούω τίποτα περί ψεκασμού .
Μπορεί και να μ'αρεσει.
Εδώ είχα χάσει τον ύπνο μου με το gs ,ούτε γκόμενα να ήταν .
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Άμα δεν το καβαλήσω δεν ακούω τίποτα περί ψεκασμού .
Μπορεί και να μ'αρεσει.
Εδώ είχα χάσει τον ύπνο μου με το gs ,ούτε γκόμενα να ήταν .
Κάπου στις 3 χιλιάδες στόφες κάνει έναν λοξιγκα αυτό είναι το βασικό
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το Άφρικα είναι γνωστό ψοφιμ και σε άνοιγμα μου έφευγε το 07.

Πάμε τώρα στο 10αρι , σε άνοιγμα με lc βελτιωμενα και το δικό μου τελείως στοκ με κάγκελα κτλ ---> σε ανοιγμα μου φεύγει το lc 2-3 μηχανάκια και μετά κραταμε σταθερή απόσταση μέχρι τα 200+

Το 1100 που οδηγησα εγώ dct δεν καταλάβαινα αν έχει γκάζι , με μπερδευε το σασμάν .

Lc είχα και δεν θα ξανά έπαιρνα για τα θεματα των προβλημάτων και το δικό μου ηταν 2016 triple black , από την άλλη έχει τρομερά καλό handling control .

Η μεσαία κατηγορία δεν μου ταιριάζει , την δοκίμασα και το λέω αυτό καθώς γράφω χιλιόμετρα κ με κουράζει να ταξιδεύω με υψηλές στροφές .

Τα υπόλοιπα μεγάλα είναι όλα καλά , μέχρι να βρεις τι σου ταιριάζει , σε τι κουμπωνεις και μετά δεν κοιτάς νουμερα από ιπποδυνάμεις κτλ

Στο δικό μου gs 1200/2012 έβαλα ένα πακέτο tractive αναρτήσεις εμπρος - πίσω και ένα λάστιχο και έχω γίνει ένα .
Σε αυτά τα χρήματα που παίζουν θα μπορούσα να πάρω οτιδήποτε καινούργιο η έστω 3-4 ετών .

Από την άλλη έχει να κάνει κ με το σωματότυπο.
Κάποιος πιο ψηλός από εμένα θα του έλεγα να πάρει το adve καθώς είναι το πιο μελετημένο μηχανάκι από το εργοστάσιο και χωρίς καμία προσθήκη κ μετατροπή , μπορείς να γράφεις κάθε μέρα 1000αρες χωρίς ίχνος κούρασης.

Και για να γίνω λίγο χαοτικός , είδα προχθές ένα μπουσα 2021-2023 και μου άρεσε πολύ , έχω στο καλάθι και ένα τουονο 1100 2021 το απλό .

Ελπίζω να μην βοήθησα
Μπουσα έχω επίσης στο νοερό καλάθι για το μέλλον ως δεύτερο τρίτο

Camhead GS όχι.

Η 1100 με βάση μετρήσεις είχε λίγο καλύτερο γκάζι από 890/901 και λίγο καλύτερα φρένα, δηλαδή απολύτως αποδεκτή απόδοση. Η καινούρια καλύτερα ακόμα.

Εντάξει brainfart για μπόξερ τέλος, πλάκα είχε όσο κράτησε.
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
Οχι , πειτε μου μιας και καναμε coming out :p:eek:,



να θελει αλλα 2.000 για μεταφορικα και εκτελωνισμο?

μεσα ειμαι 16 δεν υπάρχει περιπτωση να βρεις εδω με αυτα τα χρηματα gen3

και με εγγυηση που θα ισχυει και στην Ελλαδα.

Sport Adventure μηχανακι κοιταω ναι...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Τι λέει το μπούσα στον επαρχιακό?
Παλεύεται?

Μπορείς να κρατήσεις ρυθμό η θα σου βγάλει τον γκαρκίνο?

Για ένα φίλο ρωτάω...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Τι λέει το μπούσα στον επαρχιακό?
Παλεύεται?

Μπορείς να κρατήσεις ρυθμό η θα σου βγάλει τον γκαρκίνο?

Για ένα φίλο ρωτάω...
Δεν νομίζω να έχει αλλάξει στα βασικά του στοιχεία από όταν είχα το δικό μου (2005 μοντέλο). Καταπληκτική μοτοσυκλέτα για πολύ πολύ γρήγορο ταξίδι ΕΟ, μοτέρ που ράβει παντού αλλά δεν κάνει για επαρχιακό, θα κουράσει. Είναι βέβαια και στις ανοχές/αντοχές του αναβάτη, ο άλλος γύρισε τον κόσμο με τζίξερ οπότε περί ορέξεως...

Για δευτεροτρίτο μηχανάκι, να το βγάζεις μια στις τόσες για να γουστάρεις το πως ταξιδεύει στα 200 και να ταπεινώνεις κάτι XR, από μένα είναι ναι.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Τι λέει το μπούσα στον επαρχιακό?
Παλεύεται?

Μπορείς να κρατήσεις ρυθμό η θα σου βγάλει τον γκαρκίνο?

Για ένα φίλο ρωτάω...
Αν δεν μιλάμε για φουρκέτες ναι μπορείς να πηγαίνεις τάπα άνετα κ ωραία, στο παρά πολύ κλειστό με φουρκέτες δεν είναι ευχάριστο να κυνηγιεσαι αλλά βολτάρει άνετα.
Πάντως από πλαίσιο αναρτήσεις κ γενικά για επαρχιακό κυνήγι θα πήγαινα με κλειστά τα μάτια σε ζζρ.
Πες στο φίλο από το χωριό ότι αυτά τα μαραφέτια είναι εθιστικα γιατί είναι από άλλο πλανητη
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Τι λέει το μπούσα στον επαρχιακό?
Παλεύεται?

Μπορείς να κρατήσεις ρυθμό η θα σου βγάλει τον γκαρκίνο?

Για ένα φίλο ρωτάω...
Τσίμπα το ρε,άφοβα!Προίκα για την κοράκλα σου!:ha
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ανελέητοι οι νόμοι της αγοράς για τα παιδιά και τα εγγόνια. Ο Ιντιάνα Τζόουνς 2070 θα βρίσκει 1150gsa σε σπηλιές που θα παίρνουν μπρος με μισή μιζιά και θα ξεφεύγει από τους ιθαγενείς (μέχρι τότε δεν μπορεί, θα έχει δικαιωθεί ο Αλ Γκορ και η γρινπριτς και θα έχει καεί/πνιγεί/παγώσει ο πλανήτης αλλά το 1150 και τα camhead θα κυριαρχούν στο δρόμο)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ανελέητοι οι νόμοι της αγοράς για τα παιδιά και τα εγγόνια. Ο Ιντιάνα Τζόουνς 2070 θα βρίσκει 1150gsa σε σπηλιές που θα παίρνουν μπρος με μισή μιζιά και θα ξεφεύγει από τους ιθαγενείς (μέχρι τότε δεν μπορεί, θα έχει δικαιωθεί ο Αλ Γκορ και η γρινπριτς και θα έχει καεί/πνιγεί/παγώσει ο πλανήτης αλλά το 1150 και τα camhead θα κυριαρχούν στο δρόμο)
ΟΙ ιθαγενεις .......με gs1100 ?
:ha
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ΟΙ ιθαγενεις .......με gs1100 ?
:ha
Hayabusa που δεν βολεύει στους σφιχτούς επαρχιακούς που θα έχουν καταρρεύσει γιατί χωρίς πετρέλαιο δεν έχουμε και άσφαλτο.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κάπου στις 3 χιλιάδες στόφες κάνει έναν λοξιγκα αυτό είναι το βασικό
Εγώ πάντως που είχα καβαλήσει του Τζανετάκου απο εδώ με την αναβάθμιση στην ECU μια χαρά δουλευε χωρίς λόξυγγες.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο δικηγόρος που έχει αναλάβει το ατύχημα: "δεν πιστεύω να κοιτάς ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ πέραν του ΜΤ800".
Ο ίδιος βέβαια ορίτζιναλ άφρικα δακαρίσια σε κατάσταση συλλεκτική γκαραζάτη και 1100 τσιές "έχει τόσες μετατροπές το μοτέρ που δεν θυμάμαι πια" φουλ των τοτέμ του μοτοσικλετισμού.
 
Top Bottom