Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τα χλμ δεν πρέπει να είναι είναι πρόβλημα!
Αλλά πράγματα έχουν σημασία και πρέπει να ελέγχονται πριν την αγορά. Τα χλμ είναι το τελευταίο για'μένα!!!
Σε αυτήν πχ, και 5.000 χλμ να είχε στο κοντέρ, και μόνο που άλλαξε έμβολα..... είναι ένα μεγάλο όχι!!!!!
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Μου κανει εντυπωση πως μια μεταχειρισμενη μοτοσυκλετα 14 ετων με 130.000 χλμ

κοστιζει τοσο.....

Εχασε δλδ μονο 20% της αρχικης της αξιας....κατι δεν παει καλα εδω και καιρο στην αγορα και καποια στιγμη θα σκασει-δεν γινεται....
Ο καθένας πλέον ζητάει ότι του λείπει.. Εμένα μου κάνει εντύπωση που υπάρχουν υποψήφιοι αγοραστές για τέτοια μηχανάκια..
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Ο καθένας πλέον ζητάει ότι του λείπει.. Εμένα μου κάνει εντύπωση που υπάρχουν υποψήφιοι αγοραστές για τέτοια μηχανάκια..
Νομίζω αν δεν εγραφε OHLINS θα το προσπερνούσε το παλικάρι.
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Τσάμπα πράμα....πάρτε κόσμε!Αδούλευτο είναι!Edoμεtaxi άμα θωρώ και γράφουνε τιμή 2πλα στο κάθε extra που"φοράει"η μοτό δι@ολίζομ@ι!!!!Σα πως θα τα πληρώσει καινούργια ο υποψήφιος αγοραστής.
Απο εμένα είναι όχι,δεν λυπάσαι τα χρήματα σου?
Εντάξει υπάρχουν κ χειρότερα,κάποιοι αναφέρουν ως έξτρα τα αλυσιδογραναζα,τα λάστιχα κ πάει λέγοντας..
 

DioSolo

Μέλος
Όνομα
Dionisis
Μοτό
Tuareg 660
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες με προβληματισατε αρκετά. Σε θετικό βαθμό θα έλεγα. Επίσης μόλις το έβαλα στο Park του car μου το έβγαλε 6200e. Επίσης το θέλω πρώτη μηχανή για αυτό σκέφτηκα μεταχειρισμένο και όχι πχ ένα τενερε
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες με προβληματισατε αρκετά. Σε θετικό βαθμό θα έλεγα. Επίσης μόλις το έβαλα στο Park του car μου το έβγαλε 6200e. Επίσης το θέλω πρώτη μηχανή για αυτό σκέφτηκα μεταχειρισμένο και όχι πχ ένα τενερε
1000€ κάτω στο παρκάρισμα δηλ..μωρέ μπράβο
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
1000€ κάτω στο παρκάρισμα δηλ..μωρέ μπράβο
Αυτό δεν το έχω ξαναδεί ομολογώ! Τέτοιος ενθουσιασμός άμα το παρκάρει κάποιος?!!
 

DioSolo

Μέλος
Όνομα
Dionisis
Μοτό
Tuareg 660
Εγώ δεν έχω καταλάβει το λόγο να σας πω την αλήθεια αν έχει κάποιος καμία ιδέα.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Εγώ δεν έχω καταλάβει το λόγο να σας πω την αλήθεια αν έχει κάποιος καμία ιδέα.
Είναι λειτουργία της πλατφόρμας του car και έχει το νόημα του να κάνεις ένα σκόντο σε κάποιον που κοιτάει το μηχανάκι σοβαρά. Από το να βάλεις μια χαμηλή τιμή στην αρχική ανάρτηση και να δεχτείς ίσως περισσότερα άσχετα τηλέφωνα, δίνεις μια καλύτερη τιμή σε όσους είναι ίσως πιο ψημένοι.
Δεν το βρίσκω κακό, ούτε κάτι σημαντικό όμως. Στην προκειμένη η διαφορά είναι πολύ μεγαλύτερη του συνηθισμένου και ίσως να υπονοεί κάποια εξαίρεση από τα έξτρα. Με ένα τηλέφωνο θα μάθεις.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εγώ δεν έχω καταλάβει το λόγο να σας πω την αλήθεια αν έχει κάποιος καμία ιδέα.
Διότι τις αναγραφόμενες τιμές πώλησης τις παίρνει ο έμπορος και σου λέει 1-2000 λιγότερο, διότι σε παίρνει ο τάδε για ανταλλαγή και σου βγάζει την διαφορά που τον βολεύει από το υπερτιμημένο δικό του και το λογικά τιμολογημένο δικό σου.

Εντάξει, τα έχουμε πει περί τιμών.
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Εγώ δεν έχω καταλάβει το λόγο να σας πω την αλήθεια αν έχει κάποιος καμία ιδέα.
....και πέρνω τηλ.τον "άλλο"που το έχει 5500€ συζητήσιμη και 5300€ παρακαρισμένο και μου απαντάει ακατέβατα 5500€ και έκανα λάθος όταν ανέβασα την αγγελία,ε τράβα άλλαξε την βρέ π@π@ρ@,για να καταλάβεις τι παίζει δλδ....ότι νάναι τα"τυπάκια".Πλέον όσοι θέλουν να πουλήσουν και ΟΧΙ να βγάλουν κέρδος βάζουν τις καθώς πρέπει τιμές και οι μοτο πουλιούνται,οι λοιποί τις έχουν μη σου πω κια χρόνια να τις καμαρώνουν:ha
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
αντε να σας κανω να γελασετε,

εχθες κανω ενα τηλ σε μια αγγελία για ενα GS 1250adv , εκτος οτι τα χιλιομετρα ηταν λαθος ,πχ απο 4.000χιλ που εγραφε ἦταν 40.000 (απο αμέλεια πιστεύω)

πιανω την κουβεντα με τον πωλητη, ρωταω μερικες βασικες πληροφορίες και φτιάνουμε στην συζητήσιμη τιμή, σύμφωνα με την αγγελία.

μου εκανε στα 20κ 500€ εκπωση ..
 

DioSolo

Μέλος
Όνομα
Dionisis
Μοτό
Tuareg 660
Αν δε βιάζεσαι να προχωρήσεις στην αγορά άμεσα και θες να περιμένεις καμια βδομάδα μπορώ να κανονίσω να το δω από κοντά και να περάσω και μια βόλτα από Παναγιωτόπουλο να ρωτήσω τον τον υπεύθυνο συνεργείου να δω τι θα μου πεί. Μένω πολύ κοντά στον Παναγιωτόπουλο και τα προηγούμενα 2 μηχανάκια μου τα πήγαινα εκεί. Στείλε μου pm να συνεννοηθούμε ;)
Ρε φίλε δεν μπορώ να σου ζητήσω τέτοια χάρη σίγουρα το να πας να το δεις. Αλλά αν σε βγάλει ο δρόμος από το συνεργείο αυτό και μπορείς να κάνεις μια ερώτηση θα μου έλυνες πολλές απορίες καθώς είμαι επαρχία και μου είναι δύσκολο να το κάνω. Να ξέρεις μόλις το διάβασα το σχόλιο σου ανατρίχιασα. Λέω αυτοί εδώ μέσα δεν είναι καλά. Σε ευχαριστώ άπειρα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ρε φίλε δεν μπορώ να σου ζητήσω τέτοια χάρη σίγουρα το να πας να το δεις. Αλλά αν σε βγάλει ο δρόμος από το συνεργείο αυτό και μπορείς να κάνεις μια ερώτηση θα μου έλυνες πολλές απορίες καθώς είμαι επαρχία και μου είναι δύσκολο να το κάνω. Να ξέρεις μόλις το διάβασα το σχόλιο σου ανατρίχιασα. Λέω αυτοί εδώ μέσα δεν είναι καλά. Σε ευχαριστώ άπειρα.
Ότι δεν είμαστε καλά δεν είμαστε αλλά σίγουρα ο λόγος δεν είναι η αλληλεγγύη!

Ίσως με ένα τηλέφωνο αύριο να μπορεί να σου δώσει σίγουρες πληροφορίες και ο XR Maniac . Αν έγινε επισκευή μοτέρ εκεί μέσα θα μάθεις ακριβώς τι έγινε.
 

DioSolo

Μέλος
Όνομα
Dionisis
Μοτό
Tuareg 660
Ότι δεν είμαστε καλά δεν είμαστε αλλά σίγουρα ο λόγος δεν είναι η αλληλεγγύη!

Ίσως με ένα τηλέφωνο αύριο να μπορεί να σου δώσει σίγουρες πληροφορίες και ο XR Maniac . Αν έγινε επισκευή μοτέρ εκεί μέσα θα μάθεις ακριβώς τι έγινε.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο τύπος είναι "λίγο" βαρετός, είδα το πρώτο μέρος από ταξιδιωτικό, αλλά δεν ήξερα την αρχή του.

Το βάζω εδώ γιατί λέγαμε για φθηνά BMW με καλό εξοπλισμό (το Φέρινγκ-φετιχ εν προκειμένω) που μπορεί να φαίνονται ευκαιρία. Θα ταίριαζε και στο άλλο νήμα, αν έχουν οι φτωχοί δικαιώματα στο ταξίδι, μάλλον ναι αλλά μόνο με Χόντα λέει ο Ράιαν.


 
Top Bottom