Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Κάπου έχω φωτογραφία με εμένα πίσω και έναν σαν εμένα+ μπροστά και ήταν όντως χαλαρά. Σταματημένο, στα 200 δεν ξέρω πως είναι.

Επίσης δεν ξέρω πως είναι 700+ χιλιόμετρα βόλτα, τύπου XR και 950
Φιλος και έμπειρος αναβάτης που ειχε 8αρι,το έδωσε και πήρε τι αλλο... :p,για το λόγο ότι μετά από ταξίδι στην αλλοδαπή, κατέληξε οτι ειναι μια υπέροχη τουριστική μοτό αλλα για έναν...
Ετσι για το αρχείο..
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Το"άλλο",έχω παρκάρει μοτό στο γνωστό site στα 3000€,μιλάω με τον πωλητή(ιδιώτης έτσι?)να πάει φίλος να την τσεκάρει σε 1ή φάση και σε 2η να πάει μηχανικό.Μετά 3,4ς μέρες κατεβαίνει η αγγελία,μλκ Μίλτο πέταξε το πουλάκι,άξιζε η μοτό και σε"λογική"τιμή για τα σημερινά δεδομένα"έφυγε"σκέφτηκα.Μετά απο 2,3ς μέρες ξαναβλέπω την μοτό με όνομα ιδιοκτήτριας αυτή τη φορά και....+500€ πάνω
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το"άλλο",έχω παρκάρει μοτό στο γνωστό site στα 3000€,μιλάω με τον πωλητή(ιδιώτης έτσι?)να πάει φίλος να την τσεκάρει σε 1ή φάση και σε 2η να πάει μηχανικό.Μετά 3,4ς μέρες κατεβαίνει η αγγελία,μλκ Μίλτο πέταξε το πουλάκι,άξιζε η μοτό και σε"λογική"τιμή για τα σημερινά δεδομένα"έφυγε"σκέφτηκα.Μετά απο 2,3ς μέρες ξαναβλέπω την μοτό με όνομα ιδιοκτήτριας αυτή τη φορά και....+500€ πάνω
Θα του ήρθε η ΔΕΗ
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Aanmelden bij Facebook

κ αυτός το τερμάτησε .

Στα έξτρα έχει βάλει και το μπρελόκ Honda 5€ .

για τα σχόλια μπήκα
Ψυχαναγκας,με αρίθμηση κανονικά !
254 αξεσουάρ!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Το"άλλο",έχω παρκάρει μοτό στο γνωστό site στα 3000€,μιλάω με τον πωλητή(ιδιώτης έτσι?)να πάει φίλος να την τσεκάρει σε 1ή φάση και σε 2η να πάει μηχανικό.Μετά 3,4ς μέρες κατεβαίνει η αγγελία,μλκ Μίλτο πέταξε το πουλάκι,άξιζε η μοτό και σε"λογική"τιμή για τα σημερινά δεδομένα"έφυγε"σκέφτηκα.Μετά απο 2,3ς μέρες ξαναβλέπω την μοτό με όνομα ιδιοκτήτριας αυτή τη φορά και....+500€ πάνω
Το τσιμπησε ο μηχανικος και του το πουλαει η γυναικα του!! :hh:
:ha
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το"άλλο",έχω παρκάρει μοτό στο γνωστό site στα 3000€,μιλάω με τον πωλητή(ιδιώτης έτσι?)να πάει φίλος να την τσεκάρει σε 1ή φάση και σε 2η να πάει μηχανικό.Μετά 3,4ς μέρες κατεβαίνει η αγγελία,μλκ Μίλτο πέταξε το πουλάκι,άξιζε η μοτό και σε"λογική"τιμή για τα σημερινά δεδομένα"έφυγε"σκέφτηκα.Μετά απο 2,3ς μέρες ξαναβλέπω την μοτό με όνομα ιδιοκτήτριας αυτή τη φορά και....+500€ πάνω
Το γελάμε αλλά έχει και άλλη πλευρά.
Βάζει γνωστός μου ένα αυτοκίνητο σε τιμή που θεωρούσε δίκαιη και δεν χτυπάει το τηλέφωνο. Το συζητάει με μαντρά, του λέει ΟΚ, βάλε το ένα χιλιάρικο επάνω, θα φύγει.

Έφυγε.

Όχι ότι χρειάζεται να το σκεφτούμε πολύ, ειδικά φέτος, αλλά το γουστάρουμε το δούλεμα ως λαός.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Το γελάμε αλλά έχει και άλλη πλευρά.
Βάζει γνωστός μου ένα αυτοκίνητο σε τιμή που θεωρούσε δίκαιη και δεν χτυπάει το τηλέφωνο. Το συζητάει με μαντρά, του λέει ΟΚ, βάλε το ένα χιλιάρικο επάνω, θα φύγει.

Έφυγε.

Όχι ότι χρειάζεται να το σκεφτούμε πολύ, ειδικά φέτος, αλλά το γουστάρουμε το δούλεμα ως λαός.
Αυτό το έχω ξανακούσει (μου είπε κάποιος που το είπαν κτλ) αλλά νόμιζα ότι ήταν μύθος!

Οh well...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φιλος και έμπειρος αναβάτης που ειχε 8αρι,το έδωσε και πήρε τι αλλο... :p,για το λόγο ότι μετά από ταξίδι στην αλλοδαπή, κατέληξε οτι ειναι μια υπέροχη τουριστική μοτό αλλα για έναν...
Ετσι για το αρχείο..
Στην αλλοδαπή πας φυλακή στην πρώτη πολιτισμένη χώρα που θα βρεθείς, απορώ δηλαδή πως κρατάνε διπλώματα στην Αγγλία με τα όρια 20 μίλια στις πόλεις.
Έχω δει μερικά σε καλή τιμή, αλλά ΞΕΡΩ ότι θα κάνω το ίδιο με τον φίλο σου, μία βόλτα και τέλος, μετά απλά θα περιμένω να πουληθεί για να πάρω το επόμενο. Το θέμα είναι αν αξίζει να το κάνω μόνο και μόνο για να γίνει η συζήτηση "στα έλεγα και επέμενες".


Αυτό το έχω ξανακούσει (μου είπε κάποιος που το είπαν κτλ) αλλά νόμιζα ότι ήταν μύθος!

Οh well...
Η θεωρία του ήταν ότι ο κόσμος πίστευε ότι είναι χαλασμένο και το κρύβει, γιατί οι άλλοι πουλάνε παραπάνω; Δεν μάθαμε ποτέ (πως θα γινόταν άλλωστε), μικρή σημασία έχει κιόλας.
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Προφορτιση ελατηρίου
Αυτό το σημείο λέω.


Εσύ το.ντουκατι θα το πας στο Νυμφαίο, φωτό με τις αρκούδες και να βαράει το ντέφι.
Ο υπαινιγμός είναι πως είναι γυφταριό το ντουκάτι? :rolleyes:
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Μ'αρέσει το ντέφι στα φανάρια όταν έρχεται δίπλα μου. Σπάνια μέν, αλλά όταν...
Δηλώνει χαρακτήρα!

(από κάτι τέτοιες "σπόντες" που δεν καταλαβαίνω, καταλαβαίνεις πόσο αρχάριος είμαι με τα ΜΕκανάκια! :roflmao::roflmao:)
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Μ'αρέσει το ντέφι στα φανάρια όταν έρχεται δίπλα μου. Σπάνια μέν, αλλά όταν...
Δηλώνει χαρακτήρα!

(από κάτι τέτοιες "σπόντες" που δεν καταλαβαίνω, καταλαβαίνεις πόσο αρχάριος είμαι με τα ΜΕκανάκια! :roflmao::roflmao:)
Παρε ενα να ερωτευτεις, το βγαζεις βολτα μια στο τοσο και κανεις ψυχοθεραπεια
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Παρε ενα να ερωτευτεις, το βγαζεις βολτα μια στο τοσο και κανεις ψυχοθεραπεια
Δεν θα του μείνουν λεφτά για ψυχολόγο και προτιμάμε να τα δίνετε εκεί, τόσα χρόνια σπουδές (σε αντίθεση με τον γορίλα που σας χαλάει το μηχανάκι ενώ δήθεν κάνει σέρβις)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Για να λυθούν οι απορίες.



Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
αυτο εδω


το είχε πριν κανα μηνα στα 11.700, του στέλνω μυνημα να μου πει την καλυτερη τιμη και μου απανταει οτι δεν το δινω κατω απο 11,500


δεν του ξανααπαντησα, τώρα το δίνει 10.700...
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
αυτο εδω


το είχε πριν κανα μηνα στα 11.700, του στέλνω μυνημα να μου πει την καλυτερη τιμη και μου απανταει οτι δεν το δινω κατω απο 11,500


δεν του ξανααπαντησα, τώρα το δίνει 10.700...
Αν δεν έχεις άνθρωπο να στο τσεκαρει, υπολόγισε 15000 θα σου φτάσει
Καλή τιμη
 
Top Bottom