Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Για κάθε μοτό υπάρχει και ένας αγοραστής.
Όπως για καθε κλανιά υπάρχει και ένας κλαστής.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για κάθε μοτό υπάρχει και ένας αγοραστής.
Όπως για καθε κλανιά υπάρχει και ένας κλαστής.
Έχεις οίστρο τώρα τελευταία...να κοιτάξεις τις ορμονες σου
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Έχεις οίστρο τώρα τελευταία...να κοιτάξεις τις ορμονες σου
Πιέζω τα βυζα μου να βγάλουν λίγο γάλα αλλά τίποτα :ha
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Fockers :ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό με τα έξτρα έχει για εμένα μια εξήγηση.
Ψάχνει κάποιος με συγκεκριμένο ποσό μια μηχανή και οι τιμές με τα έξτρα είναι πιο ψηλές από το ποσό που έχει εκείνη την στιγμή
Ψωνίζει λοιπόν μια "γυμνή" έκδοση που φτάνουν τα χρήματα του και τα επόμενα χρόνια το φορτώνει με τα έξτρα που θέλει.
Τα πληρώνει στο τέλος πιο ακριβά και όλα καλά.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η δική μου απάντηση είναι απλή.

Πόσα από αυτά θέλω/χρειάζομαι;

Μάλλον τίποτα, οπότε για εμένα έχουν μηδενική αξία στο μεταχειρισμένο. Αν κάποιος τα θέλει όλα, ίσως να θέλει και να τα πληρώσει και για αυτόν να είναι καλή τιμή.

Ευκαιρία πάντως δεν το λες. Είναι μια κανονική τιμή στην δική μας αγορά, ίσως και προς το ακριβό λόγω των 45000χλμ.
Αυτό που πουλιέται είναι η μοτοσυκλέτα. Πόσο έκανε καινούργια?? Απάντηση δεν βλέπω. Αν έκανε 29-30 χιλιάρικα που είναι το πρόβλημα?

Και αν έχει και 2-3 χιλιάρικα έξτρα επάνω ακόμα καλύτερα. Το αν εσένα σου χρειάζονται είναι irrelevant!

Σε λίγο θα βάζουμε αγγελίες από lamborghini ας πούμε θα λέμε τι ζητάει ο άνθρωπος!!

Αν έκανε καινούργια 26 χιλιάρικα και ζητάει τώρα 24.700 είναι άκυρο οκ. Αλλά τόσο έκανε?

Δε λέω πως θα αγόραζα η με ενδιαφέρει αλλά σε μια τέτοια μοτοσυκλέτα να χάσει 5-6 χιλιάρικα αξία σε 2 χρόνια νομίζω είναι σε λογικά πλαίσια. Αν όμως μιλάμε πως με 2-3 χιλιάρικα παραπάνω παίρνεις κούτα οκ πρόβλημα
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό που πουλιέται είναι η μοτοσυκλέτα. Πόσο έκανε καινούργια?? Απάντηση δεν βλέπω. Αν έκανε 29-30 χιλιάρικα που είναι το πρόβλημα?

Και αν έχει και 2-3 χιλιάρικα έξτρα επάνω ακόμα καλύτερα. Το αν εσένα σου χρειάζονται είναι irrelevant!

Σε λίγο θα βάζουμε αγγελίες από lamborghini ας πούμε θα λέμε τι ζητάει ο άνθρωπος!!

Αν έκανε καινούργια 26 χιλιάρικα και ζητάει τώρα 24.700 είναι άκυρο οκ. Αλλά τόσο έκανε?

Δε λέω πως θα αγόραζα η με ενδιαφέρει αλλά σε μια τέτοια μοτοσυκλέτα να χάσει 5-6 χιλιάρικα αξία σε 2 χρόνια νομίζω είναι σε λογικά πλαίσια. Αν όμως μιλάμε πως με 2-3 χιλιάρικα παραπάνω παίρνεις κούτα οκ πρόβλημα
Δεν διαφωνώ κάπου.


Ως υποψήφιος πελάτης μεταχειρισμένου οχήματος, βλέπω τι περιλαμβάνει, τι θέλω, πόσο πωλείται και για εμένα και μόνο είναι κακό ντιλ και όχι ευκαιρία.

Αν οποιοσδήποτε άλλος θέλει αυτό, αν όντως το έχει κοστολόγησει 30 και το βρει 25 και του κάνει γιατί θα το έφτιαχνε έτσι ακριβώς, όλα καλά, καλοτάξιδο. Το 890 που είχα δει είχε πολύ μικρές διαφορές με αυτό που θα έφτιαχνα εγώ και πρακτικά καινούριο και ο άνθρωπος ήξερε ότι χάνει τα έξτρα γιατί μεταχειρισμένο αφού επειδή.

Αλλιώς ας βρεθεί κάποιος να πάρει όλα τα έξτρα της βουντερλιχ και να το συζητήσουμε κάτω από 20, θα είναι πιο τίμιο για εμένα ως υποψήφιο πελάτη μεταχειρισμένου και όχι ως Μωυσή νομοθέτη φέροντα τον λόγο του Κυρίου.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό που πουλιέται είναι η μοτοσυκλέτα. Πόσο έκανε καινούργια?? Απάντηση δεν βλέπω. Αν έκανε 29-30 χιλιάρικα που είναι το πρόβλημα?
27510 βλέπω στο configurator σήμερα (edit) στο πιο ακριβό χρώμα που είναι διαθέσιμο σήμερα και με όλα τα πακέτα διαλεγμένα. Το 1300 με όλα τα έξτρα που θα το ψώνιζα είναι 26720, ψηλή ανάρτηση, εντούρο πακ συναγερμό κλπ (/edit), δεν έχω ιδέα αν τότε είχε τα ίδια πακέτα (πχ τα φώτα είναι 1240 ευρώ αν υπήρχαν/ήταν διαθέσιμα γιατί κάποιο χρονικό διάστημα δεν είχαν καν το απλό led φανάρι).

Και ξαναλέω, 45000 χιλιόμετρα δεν είναι πολλά για μοτοσικλέτα γενικότερα, αλλά είναι "πολλά" για μοτοσικλέτα που ΟΛΟΙ θεωρούν βιτρίνα/μπιμπελό κλπ και το λέω σε σύγκριση με όλα τα άλλα που έχουν βγει για πούλημα αυτές τις ημέρες. Μόνο και μόνο που με βάση τις νέες οδηγίες θέλει άξονα σε ακόμα 15000 είναι κάτι.

εδιτ2
Η βούντερλιχ (μπήκα τώρα να δω στο Γερμανικό μαγαζί) έχει 38 σελίδες επί 20 προϊόντα. Η δήλωση "όλα τα έξτρα" κρίνεται μάλλον ανεπαρκής και υπερβολική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
27510 βλέπω στο configurator σήμερα (edit) στο πιο ακριβό χρώμα που είναι διαθέσιμο σήμερα και με όλα τα πακέτα διαλεγμένα. Το 1300 με όλα τα έξτρα που θα το ψώνιζα είναι 26720, ψηλή ανάρτηση, εντούρο πακ συναγερμό κλπ (/edit), δεν έχω ιδέα αν τότε είχε τα ίδια πακέτα (πχ τα φώτα είναι 1240 ευρώ αν υπήρχαν/ήταν διαθέσιμα γιατί κάποιο χρονικό διάστημα δεν είχαν καν το απλό led φανάρι).

Και ξαναλέω, 45000 χιλιόμετρα δεν είναι πολλά για μοτοσικλέτα γενικότερα, αλλά είναι "πολλά" για μοτοσικλέτα που ΟΛΟΙ θεωρούν βιτρίνα/μπιμπελό κλπ και το λέω σε σύγκριση με όλα τα άλλα που έχουν βγει για πούλημα αυτές τις ημέρες. Μόνο και μόνο που με βάση τις νέες οδηγίες θέλει άξονα σε ακόμα 15000 είναι κάτι.

εδιτ2
Η βούντερλιχ (μπήκα τώρα να δω στο Γερμανικό μαγαζί) έχει 38 σελίδες επί 20 προϊόντα. Η δήλωση "όλα τα έξτρα" κρίνεται μάλλον ανεπαρκής και υπερβολική.
Αν 27 είχε καινούργια και θέλει 24 πεντακο χλωμό. Τώρα αν θέλει να αποσβέσει τη βουντερλιχ ας μπει στην ομάδα gs λοβας και ας τα κάνει sale αλλά θα πρέπει να πιάσει δράπανοκατσαβιδο να λύνει και η ελπίδα του δεν έχει πεθάνει ακόμα πως θα κάνει το colpo grosso και πάρει πίσω το κεφάλαιο του με μικρή απώλεια χωρίς να σταξει ιδρώτα..
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
για το συγκεκριμένο μια σωστη τιμη πιστεύω θα ήταν να πουληθεί στα 18.

απο την στιγμή που με 20 βρίσκεις με ελάχιστα χιλιόμετρα.. τα μπλιμπλικια δεν ειναι ουσιας...

Τα GS κρατάνε αξία γενικότερα , αλλά μην το παραχεζουμε
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Διαχρονική αξία, αξεπέραστο ντιζάιν,μια κούκλα
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Διαχρονική αξία, αξεπέραστο ντιζάιν,μια κούκλα
Όπως τα λες, αν και έχει και έναν καλό αντίπαλο, που τον ονομάζουμε speed triple
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Top Bottom