Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Πρέπει να έχει τιμή πάτωμα αυτό.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Για να πάμε λίγο on topic!

Πως σας φαίνεται αυτό?
Είναι αυτόματο (DCT) που με ενδιαφέρει.
Έχει μόνο 1820 χλμ και είναι μοντέλο του 2016.

















Link

Κούκλα. Αλλά και 109.900 kr σε μαμησε. Πες του να κάνει ψαλίδι..:roflmao:

9800€ απ'.οτι είδα ισοτιμία. Καθόλου άσχημα για τέτοιο εργαλείο και καινούργιο ουσιαστικά
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Δηλαδή, αυτός που θα δώσει 5κ για το πιο πάνω τενερε , θα τα δώσει γιατί δεν έχει εναλλακτικές ή για την όποια ''σπανιότητα'', ''ιστορία'' και κατάσταση της μηχανής?
Άλλο να πουλάς ένα kle 5κ και άλλο ένα R80gs για παράδειγμα. Μηχανολογικά τα ίδια χρέπια είναι , αλλά στο ένα θα πληρώσεις τη σπανιότητα του , αλλιώς βρείτε μου μια vespa vbb1t με 200€ που θα έπρεπε να αξίζει βάσει χρονολογίας.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Κούκλα. Αλλά και 109.900 kr σε μαμησε. Πες του να κάνει ψαλίδι..:roflmao:
10.000€ αντιστοιχεί

πάρε ματι ίδια (παρόμοια λόγω οτι είναι καινούργια) με ελληνικά δεδομένα:


το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δεν εχω οδηγήσει ποτέ τέτοιου είδους μηχανή. Πάντα είχα "adventure" στυλ.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δηλαδή, αυτός που θα δώσει 5κ για το πιο πάνω τενερε , θα τα δώσει γιατί δεν έχει εναλλακτικές ή για την όποια ''σπανιότητα'', ''ιστορία'' και κατάσταση της μηχανής?
Άλλο να πουλάς ένα kle 5κ και άλλο ένα R80gs για παράδειγμα. Μηχανολογικά τα ίδια χρέπια είναι , αλλά στο ένα θα πληρώσεις τη σπανιότητα του , αλλιώς βρείτε μου μια vespa vbb1t με 200€ που θα έπρεπε να αξίζει βάσει χρονολογίας.
Αν κάποιος θεωρεί πως το συγκεκριμένο τενερε έχει συλλεκτική αξία 5 χιλιάρικα ας το πάρει. Δεν ξέρω,δεν ασχολούμαι με συλλεκτικά να ξέρω αξίες. Εξάλλου συλλέκτες διαθέσιμους στην Ελλάδα να δώσουν σοβαρά λεφτά είναι απειροελάχιστοι.

Σαν μηχανάκι απόδοση αυτό το τενερε πάντως δε λέει και μία για μένα. Πλαίσιο λάστιχο, αναρτήσεις φρένα καλώς ήρθε το ΠΑΣΟΚ.

Χίλιες φορές ένα kle. Πουλήσε ο Στέφανος 2.5Κ λουλουδάκι έφυγε στο φτερο. Να δούμε πόσο καιρό θα βλέπουμε εκεί το tenere το συλλεκτικο

Στα 3000-3500€ θα την έβλεπα σοβαρή την αγγελία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχει πλάκα η συζήτηση γιατί χτες έβλεπα ένα short "εξοργισμένοι και έκπληκτοι οι Αμερικανοί με το γεγονός ότι ο πρωταγωνιστής της ταινίας Μόνος στο σπίτι ψώνισε πράγματα κάτω από 20 δολλάρια το 1990 και το ίδιο καλάθι τώρα στοιχίζει σχεδόν 80".

Αυτό που θα έπρεπε να μας κάνει εντύπωση δεν είναι ακριβώς το ότι ακριβαίνουν τα πράγματα γύρω μας, είναι ότι οι αμοιβές δεν ακολουθούν την ίδια αυξητική πορεία (αλλά τα κέρδη των εταιριών είναι κάθε χρόνο περισσότερα).
Στην προκειμένη περίπτωση τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά.
Πρόκειται για ένα προϊόν του '89 το οποίο πωλείται πολύ ακριβά σήμερα, δεν είναι το ίδιο προϊόν που έβγαινε και το '89 με σημερινή τιμή...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δεν εχω οδηγήσει ποτέ τέτοιου είδους μηχανή. Πάντα είχα "adventure" στυλ.
Ένα θα σου πω.

Θα πονέσεις ΠΟΛΥ (100 χλμ).
Θα πονέσεις αρκετά (600 χλμ).
Δεν πονάνε τα παλικάρια ή περίπου... (800χλμ)
Stages of streetbike acceptance.

Βέβαια είσαι αρκετά πιο ψηλός οπότε όπως λένε στο χωριό πάρε ένα pinch of salt και λόγω Τσικνοπέμπτης. Θα φας κάμποσο αέρα που απλά δεν υπάρχει στα ονοφ.

Σε αυτά τα λεφτά αξίζει η δοκιμή, μπορεί να μην ήταν ποτέ σε επίπεδο ΧΧ/Hayabusa/K1300S/ΖΖR1400 αλλά ποιός νοιάζεται πλέον.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Για να πάμε λίγο on topic!

Πως σας φαίνεται αυτό?
Είναι αυτόματο (DCT) που με ενδιαφέρει.
Έχει μόνο 1820 χλμ και είναι μοντέλο του 2016.

















Link

Για τη μοτοσυκλέτα δεν θα πω τίποτα, αλλα Γιώργο πως θα χωρέσεις 2 μέτρα παλικάρι εκεί;
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Για τη μοτοσυκλέτα δεν θα πω τίποτα, αλλα Γιώργο πως θα χωρέσεις 2 μέτρα παλικάρι εκεί;
Καλή ερώτηση, θα επανέλθω με φωτο. Πιστεύω πως θα καταφέρω να περάσω να τη δω αύριο.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τα χόντα έχουν καλά μελετημένη εργονομία.

XR Maniac ανακαλύψαμε ότι εκτός από την "ροζ" κάλτσα, τα συλλεκτικά superstar με τα λουλουδάκια έχουν φωτοευαίσθητη βαφή και "ανθίζουν ροζ" στον ήλιο! #pinkisthenewblack

 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Δεν την έχω καβαλήσει την μεγάλη Βέφα, άλλα θυμάμαι προ δεκαετίας στα χέρια ικανών αναβατών στο mybike να κανει θαύματα και να μην έχουν παράπονα από τον άξονα της.

Στα μάτια μου παλιωνει όμορφα η 1200. Επίσης είναι από τις "παλαιάς κοπής" Honda από ποιοτικής απόψης, κάτι που φαίνεται ιδαίτερα και στο κομμάτι της βαφής στην βυσσινί έκδοση της.

Θα διαβάσεις παντού παράπονα για μικρό τεποζιτο και δείκτη βενζίνης, δεν ξέρω αν σε απασχολούν.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ε προφανώς. Να δίνεις ένα delta integrale,ένα rb22,μια supra του 89 Βάλτα όσο θες.

Και σημειωτέον στα αμάξια ακόμα δεν έχουμε επιλογές εναλλακτικές (απο Κίνα Ινδια κλπ) και κρατάνε τιμές τρελές.

Στις μηχανές έχει αλλάξει το καθεστώς

Με 6500€ παίρνεις σύγχρονο V2 75 αλογα κούτα με εγγύηση με τα πάντα επάνω

Και δώρο τα κάγκελα για τον κηπο
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Για να πάμε λίγο on topic!

Πως σας φαίνεται αυτό?
Είναι αυτόματο (DCT) που με ενδιαφέρει.
Έχει μόνο 1820 χλμ και είναι μοντέλο του 2016.

















Link

Εξαιρετικο μηχανακι,και κατ εμέ το πιο ομορφο χοντα.Ποιοτητα αξεπεραστη,αλλα πολυ βενζινοβορο,και με μικρο ρεζερβουαρ.Κυριολεκτικα μηχανακι κυριακατικης βολτας με 170 αλογα.Αν σε ψηνει το παιρνεις αβλεπί.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Για να πάμε λίγο on topic!

Πως σας φαίνεται αυτό?
Είναι αυτόματο (DCT) που με ενδιαφέρει.
Έχει μόνο 1820 χλμ και είναι μοντέλο του 2016.

















Link

Είχα ανέβει σε ένα τέτοιο πριν καιρό και δεν μου άρεσε. Πολύ σπορ θέση. V4 μπλέξιμο με εργατικά σε (μεγάλο) σέρβις, από μένα είναι όχι.

Πάρε Busa.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είχα ανέβει σε ένα τέτοιο πριν καιρό και δεν μου άρεσε. Πολύ σπορ θέση. V4 μπλέξιμο με εργατικά σε (μεγάλο) σέρβις, από μένα είναι όχι.

Πάρε Busa.
1820 χιλιόμετρα λέει βρε, στα 48000 που είναι οι βαλβίδες δεν προλαβαίνει να φτάσει, θα έχει πάρει άλλο.

Μπούσα δεν είναι λιγότερο σπορ, αλλά έχει καλύτερη αυτονομία.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
1820 χιλιόμετρα λέει βρε, στα 48000 που είναι οι βαλβίδες δεν προλαβαίνει να φτάσει, θα έχει πάρει άλλο.

Μπούσα δεν είναι λιγότερο σπορ, αλλά έχει καλύτερη αυτονομία.
Μπορεί να έχεις δίκιο, εμένα δεν μου έκανε κλικ. Πιστευώ ότι είναι μια μηχανή που όλοι θαυμάζουν (Χόντα V4, άγιο δισκοπότηρο και Ιερά Σινδόνη μαζί) αλλά κανείς δεν θέλει μιας και δεν έχει ξεκάθαρο χαρακτήρα.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Τα χόντα έχουν καλά μελετημένη εργονομία.

XR Maniac ανακαλύψαμε ότι εκτός από την "ροζ" κάλτσα, τα συλλεκτικά superstar με τα λουλουδάκια έχουν φωτοευαίσθητη βαφή και "ανθίζουν ροζ" στον ήλιο! #pinkisthenewblack

Άλλοι έχουν το όνομα (χονταδιστη) και άλλοι την χάρη...
 
Top Bottom