Αγορα bmw gs 1200/1250 adventure!

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Μάρκο βγες από το προφίλ του παίχτη.
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Θα πω κατι που ισως να μην συμφωνειτε...
Γιατι να μπεις στη διαδικασια να παρεις bmw 1250 με 20-27.000, αναλογα αν θες κουτα ή μεταχειρισμένο, με τον φόβο να μείνεις στο δρόμο ή με το άγχος (στο μεταχειρισμένο) αν εχουν περαστει οι ανακλίσεις?
Γιατί να μην πάρεις ένα οποιοδήποτε japan που ξερεις οτι δεν προκειται να σε αφησει στο δρομο;
Απλή απορία ενός σύντροχου τζαπανόφιλου!
Εγώ έχω το R1200GS 08

Έχω φάει με το 'κουτάλι' τα βουνά μας τα Βαλκάνια . Και μπόλικο από Ευρώπη Ισπανία Πορτογαλία Γαλλία..
Ποτέ δεν σκέφτηκα ότι θα με αφήσει στο δρόμο και πότε δεν με άφησε .
Τώρα στα 250.000 χιλιόμετρα που έχει πάνω έβγαλε πρόβλημα με μια βαλβίδα με την ευκαιρία που το άνοιξα άλλαξα πιστόνια και βαλβίδες και ο μάστορας με είπε να το ξαναστρωσω στα πρώτα 1000 χιλιόμετρα και θα έχω για άλλα τόσα χρόνια και χιλιόμετρα απροβληματιστα το εργαλείο να κάνω τα ταξιδακια μου ..Δεν σκέφτομαι να πάρω καινούργιο αλλά αν έπαιρνα και είχα τα φράγκα και ήθελα πάλι GS θα έπαιρνα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μάρκο βγες από το προφίλ του παίχτη.
Ο Μάρκος θα έγραφε και ότι τα τριψήφια άλογα είναι περιττά
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Ο Μάρκος θα έγραφε και ότι τα τριψήφια άλογα είναι περιττά
Ο Μάρκος θα έγραφε ότι και τα άλογα είναι περιττά.
Γαϊδούρια μόνο.
VFM.
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Και γω είχα caponord 1ης γενιάς δεν έπαθε ποτέ τίποτα

μετά πήρα raid και μου έβγαλε ότι έχει γραφτεί στο ολανητη + καινούργια βιβλιογραφία που έκανα εγώ.

Βγάλε συμπέρασμα τώρα....
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
...
Γιατί να μην πάρεις ένα οποιοδήποτε japan που ξερεις οτι δεν προκειται να σε αφησει στο δρομο;
Απλή απορία ενός σύντροχου τζαπανόφιλου!
Δεν ξερω αν απανταω στην ερωτηση σου,αλλα εδωσα το bandit οταν καταλαβα οτι δεν θα με αφησει ποτε στον δρομο.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Καλησπερα!

Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα bmw gs 1200/1250 adventure...
Επειδη δεν εχω εμπειρια απο την συγκεκριμενη μηχανη,εκτος απο 4-5 φορες που εχω οδηγησει ενος γνωστου μου,ηθελα την γνωμη σας!
Η προσωπικη μου χρηση ειναι κυριως ασφαλτο,πολυ λιγες φορες θα μπω στο χωμα, αρκετες φορες εχω 2ο ατομο.επισης δεν κανω πολλα χιλιομετρα το χρονο.
Οσο αναφορα την επιλογη της μηχανης(γτ bmw?)μου αρεσει πολυ σαν μηχανη,για εμενα ειναι απο τα πρωτα κριτηρια για να αγορασω κατι!Επισης οδηγησα καποιες μηχανες στην κατηγορια και μου αρεσε περισσοτερο η bmw...τουλαχιστον στα γουστα μου...
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν για την χρηση που θελω εγω αξιζει να παω σε κατι καινουριο η σε κατι μεταχειρισμενο μετα του 2015??
αυτα για αρχη και βλεπουμε...
ευχαριστω
Σε θέματα Τσι ες κάνεις ο,τι σου πει ο μάνιακ...ακόμα και οι Γερμανοί τον μάνιακ ρωτάνε...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν ξερω αν απανταω στην ερωτηση σου,αλλα εδωσα το bandit οταν καταλαβα οτι δεν θα με αφησει ποτε στον δρομο.
Ήθελες κάτι που να χαλάει για να έχεις σασπένς στην βόλτα;
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Ήθελες κάτι που να χαλάει για να έχεις σασπένς στην βόλτα;
Οχι ακριβως,αλλα περιπου ετσι.Ηθελα κατι που να με κραταει σε εκγρηγορση και να μου βγαζει βλαβες διαχειρισιμες που να μπορω να τις κανω μονος μου.
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Μη λέτε μεγάλες κουβέντες,
φίλος με 1250 bandit εχει τραβήξει τα θεματακια του , και βασανίστηκε και για να βρει το πρόβλημα με διάφορους ιατρούς της συμφοράς.

Αυτά τα δεν χαλάνε όπως και το αντίστοιχο αυτά όλα χαλάνε είναι για κουβέντες καφενείου από άνθρωπους που όλη τους ή ζωή είναι σπίτι καφενείο και καφενείο σπίτι , και δεν νομίζω ότι είστε τέτοιοι, οπότε ξεκολλάτε με τα στερεότυπα .
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το ξεκόλλημα είναι πιο δύσκολο από ρυμούλκηση με πορτοκαλί ιμάντες σε Χόντα.


Το 1250 πέραν της βαλβίδας της νεκράς είναι απορίας άξιο πώς έβγαλε θέματα.
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Οχι ακριβως,αλλα περιπου ετσι.Ηθελα κατι που να με κραταει σε εκγρηγορση και να μου βγαζει βλαβες διαχειρισιμες που να μπορω να τις κανω μονος μου.
Κάπου το χάνεις αλλά είπαμε γυναίκες μηχανές και ναρκωτικά είναι προσωπικά πάθη του κάθενος!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Κάπου το χάνεις αλλά είπαμε γυναίκες μηχανές και ναρκωτικά είναι προσωπικά πάθη του κάθενος!
Ισως Χρηστο αλλα για μενα μηχανη δεν ειναι μονο το ταξιδι.Φυσικα δεν θα ηθελα να εχω ενα μηχανακι που θα ηταν περισσοτερες μερες στο συνεργειο απ οτι στον δρομο.
 

Pektis

Μέλος
Όνομα
Janis
Μοτό
Vfr vtec rc 46
Οχι ακριβως,αλλα περιπου ετσι.Ηθελα κατι που να με κραταει σε εκγρηγορση και να μου βγαζει βλαβες διαχειρισιμες που να μπορω να τις κανω μονος μου.
Ήθελες κάτι που να σου βγάζει βλαβες;
Δεν το καταλαβαίνω αυτό...
Όλοι ευχόμαστε το αντίθετο για τις μηχανές μας και εσύ θες να είσαι με κάποιο τρόπο μόνιμα μπλεγμενος;!!!

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ήθελες κάτι που να σου βγάζει βλαβες;
Δεν το καταλαβαίνω αυτό...
Όλοι ευχόμαστε το αντίθετο για τις μηχανές μας και εσύ θες να είσαι με κάποιο τρόπο μόνιμα μπλεγμενος;!!!

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είναι βαρετή κατά κάποιο τρόπο η ζωή στην επαρχία...:wacky:
Σε περίπτωση πλήρους αξιοπιστίας η άλλη του επιλογή θα ήταν να πετάει τάπες στα βαρέλια...:roflmao:
 

Pektis

Μέλος
Όνομα
Janis
Μοτό
Vfr vtec rc 46


Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Ήθελες κάτι που να σου βγάζει βλαβες;
Δεν το καταλαβαίνω αυτό...
Όλοι ευχόμαστε το αντίθετο για τις μηχανές μας και εσύ θες να είσαι με κάποιο τρόπο μόνιμα μπλεγμενος;!!!

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα ειπε ολα ο συντροχος. :roflmao:

Είναι βαρετή κατά κάποιο τρόπο η ζωή στην επαρχία...:wacky:
Σε περίπτωση πλήρους αξιοπιστίας η άλλη του επιλογή θα ήταν να πετάει τάπες στα βαρέλια...:roflmao:
Οχι δεν ψαχνομαι για μπελαδες.Καποια θεματακια που μπορω να τα λυσω μονος μου,να μαθω πραγματα αλλα και να περασω την ωρα μου ειναι καλοδεχουμενα.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Υπάρχουν μεταχειρισμένα GS 1250 σε άριστη κατάσταση και γλιτώνεις 4000 ευρώ το λιγότερο. Μια μηχανή 1 ή 2 ετών με 10-20 χιλ χιλιόμετρα σε ταξίδια δεν την λες ότι χρειάζεται κάτι. Είναι παραπάνω από άψογη και δεν στερεί τίποτε από μια σε κούτα, εκτός ότι στη σέλα δεν θα είσαι ο πρώτος πισινός που κάθεται πάνω της.
 
Top Bottom