"Αναζωογόνηση" Africa Twin XRV 650

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Ακόμα θέλω στο μυαλό μου κάτι να του κάνω .....χωρίς τα πίσω ντεπόζιτα θέλω να πάρω μεγάλο ντεποζιτο μπροστά. .... έχει σε 38 και 42, τα φόραγαν τα κάνανε μεγάλους " σε απόσταση " αγώνες .....τα λεγόμενα MARATHON. Αλλά ακόμα θα μείνει με το δικό τις ....





Κάποια στιγμή θα βρω και ένα κουστούμι και θα το βάψω στα χρώματα τις ROTHMAΝS και τότε θα έχω "ολοκληρωθεί σαν άντρας" έεε σαν παιδί ήθελα να πω......Αυτά προς στιγμήν. .
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τεό αυτό που βρήκες εσύ, ήταν πολύ καλύτερο σε κατάσταση από του Παναγιώτη. Φάνηκες πιο τυχερός....

Αυτό που λέει ο Γιάννης για το ZZR & GPz, με βρίσκει αδιάφορο... Δε μου λέει , ούτε μου είπε κάτι η συγκεκριμένη κατηγορία.
Αυτά είναι γούστα όμως....:cool:
 

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Ο Μάνος έχει πάρα πολλές γνώσεις .....τα μοντέλα που είπε βέβαια εμένα δεν μου κάνουν κλικ.....Εγώ είμαι ποιο πολύ του ον οφ κατά 99,9 τις εκατό. .....

;-) ;-)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μάνος....

Σωστά!!!!:D:D:D:D


Κι εγώ αυτό λέω, η κατηγορία που μου "κάθεται" καλά, είναι τα on/off. Είπαμε, αυτά είναι γούστα.
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Σας διαβάζω και σας χαίρομαι..
Για την αγάπη σας και το μεράκι..
Που ρίχνετε στις ιστορικές αφρικανες...
Πραγματικά την ανεστησες Παναγιώτη......
Και θα σε ανταμείψει το εργαλείο με της βόλτες του..
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Ο Μάνος έχει πάρα πολλές γνώσεις .....τα μοντέλα που είπε βέβαια εμένα δεν μου κάνουν κλικ.....Εγώ είμαι ποιο πολύ του ον οφ κατά 99,9 τις εκατό. .....

;-) ;-)

Θεολογε και Θοδωρη οπως ειπατε ''περι ορεξεως'' κλπ,εγω λογο υψους πανω απ όλα ειμαι στριτάς.
Το Νιντζα οπως και το Αφρικα εχουν ιστορια και καθε ενα εχει το κοινο του.
Φευγουμε απο αυτο το θεμα και παμε στο επομενο.
Απο την στιγμη που καποιος δεν εχει γνωσεις να κατσει να ασχοληθει με βαφες,επισκευες κινητηρα κλπ,λογικα θα πεσει στα νυχια των μηχανικων,μπογιατζηδων κλπ.
Εκει το κοστος ξεφευγει ομως και καποιες φορες φτανει σε επιπεδα καινουριας μοτο.Τα 5000 που λεει ο Παναγιωτης,εαν τελικα φτασει τοσο ειναι το κοστος ενος καλοπροσεγμενου 650 2-3 χρονων.
Το να δωσει 5Κ για να το βαλει βιτρινα ειναι υπερβολη,το να το κυκλοφοραει παλι..................θα υπαρχει η αμφιβολια του κατα ποσο ικανο θα ειναι να παει ενα ταξιδι απροβληματιστα.
Πανω απ ολα ομως ειναι γουστα αυτα και κ@@λα οποτε παμε παλι στο αρχικο ''περι ορεξεως''............

Και για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους........εκανα ριζικη ανακατασκευη το 6βολτο μου,πληρωσα μονο ανταλλακτικα,μου κοστισε κανενα 400αρι και τωρα αναρωτιεμε εαν τελικα εκανα μ@@κια.Ισως θα επρεπε να παρω κανενα 110αρι παπι 10ετις που και αναρτησεις εχει και γκαζι αρκετο για 2 ατομα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θεολογε και Θοδωρη οπως ειπατε ''περι ορεξεως'' κλπ,εγω λογο υψους πανω απ όλα ειμαι στριτάς.
Το Νιντζα οπως και το Αφρικα εχουν ιστορια και καθε ενα εχει το κοινο του.
Φευγουμε απο αυτο το θεμα και παμε στο επομενο.
Απο την στιγμη που καποιος δεν εχει γνωσεις να κατσει να ασχοληθει με βαφες,επισκευες κινητηρα κλπ,λογικα θα πεσει στα νυχια των μηχανικων,μπογιατζηδων κλπ.
Εκει το κοστος ξεφευγει ομως και καποιες φορες φτανει σε επιπεδα καινουριας μοτο.Τα 5000 που λεει ο Παναγιωτης,εαν τελικα φτασει τοσο ειναι το κοστος ενος καλοπροσεγμενου 650 2-3 χρονων.
Το να δωσει 5Κ για να το βαλει βιτρινα ειναι υπερβολη,το να το κυκλοφοραει παλι..................θα υπαρχει η αμφιβολια του κατα ποσο ικανο θα ειναι να παει ενα ταξιδι απροβληματιστα.
Πανω απ ολα ομως ειναι γουστα αυτα και κ@@λα οποτε παμε παλι στο αρχικο ''περι ορεξεως''............

Και για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους........εκανα ριζικη ανακατασκευη το 6βολτο μου,πληρωσα μονο ανταλλακτικα,μου κοστισε κανενα 400αρι και τωρα αναρωτιεμε εαν τελικα εκανα μ@@κια.Ισως θα επρεπε να παρω κανενα 110αρι παπι 10ετις που και αναρτησεις εχει και γκαζι αρκετο για 2 ατομα.
Μιλώντας ορθολογιστικά, όπως ακριβώς το θέτεις, έχεις απόλυτο δίκιο!!!!
 

giclas

Μέλος
Περιοχή
Limassol
Όνομα
Michael Michael
Μοτό
hp2
Θεολογε και Θοδωρη οπως ειπατε ''περι ορεξεως'' κλπ,εγω λογο υψους πανω απ όλα ειμαι στριτάς.
Το Νιντζα οπως και το Αφρικα εχουν ιστορια και καθε ενα εχει το κοινο του.
Φευγουμε απο αυτο το θεμα και παμε στο επομενο.
Απο την στιγμη που καποιος δεν εχει γνωσεις να κατσει να ασχοληθει με βαφες,επισκευες κινητηρα κλπ,λογικα θα πεσει στα νυχια των μηχανικων,μπογιατζηδων κλπ.
Εκει το κοστος ξεφευγει ομως και καποιες φορες φτανει σε επιπεδα καινουριας μοτο.Τα 5000 που λεει ο Παναγιωτης,εαν τελικα φτασει τοσο ειναι το κοστος ενος καλοπροσεγμενου 650 2-3 χρονων.
Το να δωσει 5Κ για να το βαλει βιτρινα ειναι υπερβολη,το να το κυκλοφοραει παλι..................θα υπαρχει η αμφιβολια του κατα ποσο ικανο θα ειναι να παει ενα ταξιδι απροβληματιστα.
Πανω απ ολα ομως ειναι γουστα αυτα και κ@@λα οποτε παμε παλι στο αρχικο ''περι ορεξεως''............

Και για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους........εκανα ριζικη ανακατασκευη το 6βολτο μου,πληρωσα μονο ανταλλακτικα,μου κοστισε κανενα 400αρι και τωρα αναρωτιεμε εαν τελικα εκανα μ@@κια.Ισως θα επρεπε να παρω κανενα 110αρι παπι 10ετις που και αναρτησεις εχει και γκαζι αρκετο για 2 ατομα.

εδω σε θελω καβουρα , να περπατας στα καρβουνα

οταν επιλεγουμε ενα μηχανακι για ανακατασκευη δεν περνουμε ενα μηχανακι οτι νανε που το γουσταρουμε
αλλα πριν το επιλέξουμε καθομαστε και βλεπουμε διαφορα.
οπως ημερομηνια κατασκευης ,ποσα κομματια κατασκευαστηκα, ακομα το χρωμα ειναι πολυ συμαντηκο, ποσους ιδιοκτιτες ειχε , αυτα ειναι καποια συμαντηκα για εμενα
πχ δεν θα ανακατασκευαζα ενα rt 850 αλα για ενα r90 θα εδηνα κε το φεσι μου η αν θα επελεγα ενα Κ100 θα το ηθελα σε ασπρο χρωμα κε 16 βαλβηδο ,κε rs
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Ρε παιδιά, τί Νίντζα με κουταλοπήρουνα και το τί παίρνεις με 5.000 κάθεστε και λέτε; ο τίτλος είναι :
"Αναζωογόνηση" Africa Twin XRV 650", δεν είναι, ούτε "τί να πάρω με πέντε χιλιάρικα", ούτε "δανείστε μου πέντε χήνες να κάνω την κ@υλα μου". Άλλωστε το γράφω και πολύ καθαρά παραπάνω.
"Να πραγματοποιείς τα νεανικά σου όνειρα - Αξία ανεκτίμητη"
Όποιος μπορεί να το εννοήσει, καλώς.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Οκ Παναγιώτη περιμένω να την δω φώτο. ...εάν δεν καταφέρω να την βρω εδώ θα κάνεις τον κόπο να μου την στείλεις? ???




H τιμή της είναι 15€, αν δεν την έχουν στοκ έρχεται σε μιά βδομάδα.
 

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Ευχαριστώ πανό καλή συνέχεια στο στήσιμο τις χοντρουλα σου!!!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Το thread ειναι απο τα πολυ αγαπημενα μου στο advride, οπως και η πρωταγωνιστρια!
Καθημερινα βλεπω με χαρα να προστιθενται πολυτιμα μυστικα και λυσεις.
Προσεξτε μονο λιγο συντροχοι στο ...αλατοπιπερο!



Και Θεολογε,,,,
εκτος απο το μανταλακι βγαλε και τα λευκα περιγραμματα απο τα στεφανια ρε..:confused:
την εκανες σαν ''στρηταδικο αντβε'' του '12...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το thread ειναι απο τα πολυ αγαπημενα μου στο advride, οπως και η πρωταγωνιστρια!
Καθημερινα βλεπω με χαρα να προστιθενται πολυτιμα μυστικα και λυσεις.
Προσεξτε μονο λιγο συντροχοι στο ...αλατοπιπερο!



Και Θεολογε,,,,
εκτος απο το μανταλακι βγαλε και τα λευκα περιγραμματα απο τα στεφανια ρε..:confused:
την εκανες σαν ''στρηταδικο αντβε'' του '12...

Σ΄αυτό με τα στεφάνια, συμφωνώ....:friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Έτσι:ok::ok::ok::ok:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είμαι από τους τυχερούς, που εχουν καταφέρει να αναπαλαιωσουν όχημα.
Η επιλογή του οχήματος είναι και η μισή μαγεία του εγχειρήματος! !!
Εγώ είχα φάει πολύ κράξιμο από φίλους τότε, με απόψεις σαν του Μάνου! !
Με πείραζε πολύ το κράξιμο, αλλά με βοήθησαν στο να το φτιάξω πιο καλά.

Νομίζω κάτι τέτοιο θέλει και ο Παναγιώτης, πέρα από την χαρά του, να μας δείξει πως ετοιμάζει την κούκλα αφρικανα.

Γνωρίζω πολύ καλά, ότι πολλοί φίλοι θέλουν να αναπαλαιωσουν μια αφρικανα στο μέλλον .
Και οι πληροφορίες είναι πολύ χρήσιμες και ο κύριος λόγος ύπαρξης αυτού του πολύ όμορφου θέματος.

Δώστε πράμα λοιπον. ...
Γνώσεις και πληροφορίες! !!
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
το θέμα είναι "αναζωογόνηση",,,,, & απ ότι βλεπω φίλε Παναγιωτη
καλα κανείς και δεν τις πρεσαρεις μόνο bottox!!!!!
αλλα ουσιώδεις χειρουργεια!!!!!
τώρα το πόσο θα σου κοστίσει,,,,αυτο αφορά το κέφι σου κ το πορτοφόλι σου!!!!
εγω το γουστάρω αυτο που βλεπω!!!!
εύγε ;)


Sent from arkoudotsarko.iphoni
 

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Και αν θες αυτοκόλλητα έχει και εδώ έχει και έξω ......τα έξω τα βρήκα με 60 ευρό , και τα Rothmans τα βρήκα 75 ευρό. .! Εδώ μου τα σκαναρουν με 50 ευρό.εσυ επάνω έχεις κάποιον και πόσο μπορεί να τα βρεις άμα έχεις. ?
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Τα αυτοκόλλητα τα πήρα και εγώ 58 € από Ιταλία. Πριν τα βάλω στην μηχανή, τα έδωσα σε φίλο που έχει επαγγελματικό σκάνερ, τα σκανάρισε και θα τα έχω σε αρχείο αν κάποια στιγμή χρειαστούν σε εμένα ή σε άλλον με κόστος μόνο τις μεμβράνες (δεν ξέρω πόσο μπορεί να είναι αυτό).
 
Top Bottom