Ναι, γεια σας!

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Δεν το ξανακάνω αυτό το πράγμα... Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, δεν καταλαβαίνω από ταλαιπωρία πάνω στο μηχανάκι, είμαι της άποψης ότι η άνεση είναι για τα αυτοκίνητα, αλλά λυπάμαι το μηχανάκι. Κάναμε περίπου 40 συνεχή, καθαρά χωμάτινα χιλιόμετρα. Δυστυχώς είχε τελειώσει η μπαταρία της κάμερας και δεν έχω βίντεο γαμώτο, καθώς ήμασταν προς το τέλος της διαδρομής (είχαν προηγηθεί Μπράλος, Παύλιανη κτλ). Η πίσω ζάντα και η αλυσίδα δε φαίνονταν όταν φτάσαμε στον προορισμό. Είμαι σίγουρος ότι το μπροστινό γρανάζι ακόμα κολυμπάει σε λάσπες, χώμα και σκόνη. Το φίλτρο δεν το έχω δει ακόμα, περιμένω το σέρβις. Οπότε όχι, κρίμα είναι. Άσε που έπλενα πόση ώρα... :p

Αν αποκτήσω δικό μου γκαράζ κάποτε, όμως, έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου να πάρω και ένα μικρό εντουράκι για να παίζω.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Γειά σου Γιώργο, τι έγινε το DRZ-SΜ πάει;
Αν και πέρασαν 14 μήνες από ότι λες σου εύχομαι να είναι πάντα καλοτάξιδο και να το ευχαριστιέσαι όπως εσύ ξέρεις! Η καλύτερη βελτίωση που έκανες εννοείτε πως είναι η Ohlins! :yew:

Υ.Γ.: Αν τυχόν δεν με θυμάσαι είχαμε γνωριστεί στη βόλταδα στις Πλαταιές (τότε είχα ακόμη το XT660Z).
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Το DRZ βάρεσε μπιέλα, το επισκεύασα και το πούλησα. Ο μηχανικός μου μου είπε ότι έπραξα κακώς, γιατί το μοτέρ του ήταν ολοκαίνουριο και, εφόσον αλλάχθηκε η μπιέλα, έπρεπε να το κρατήσω, αλλά εγώ είχα ξενερώσει ήδη. Και είναι κρίμα γιατί ήταν εκπληκτικό μηχανάκι και το είχα περιποιηθεί εξίσου (FCR 39 MX, ολόσωμη Akrapovic, φίλτρα, 3x3, δυναμομετρήσεις, ρυθμίσεις...). Από την άλλη, ήταν επίσης κρίμα γιατί του έπινα το αίμα, κάνοντας μονοήμερες 500-600 χλμ και πολύ συχνά τέρμα γκάζι. Γι'αυτό πήγα στο μικρό ΜΤ, ήταν πολύ συνειδητοποιημένη η επιλογή μου. Θεώρησα το 700άρι δικύλινδρο μοτέρ εξαιρετικό για τη χρήση που κάνω, αλλά ήθελα και την "καγκουριά" (χαμηλό βάρος και ευελιξία) των motard. Χωρίς να ξοδέψω μια περιουσία και χωρίς να φοβάμαι μη μου το φάνε κάθε δευτερόλεπτο (αλλιώς θα περίμενα το 790). Το μόνο που μου λείπει είναι ότι δε μπορώ να καβαλάω άνετα πεζοδρόμια και λοιπά εμπόδια και δεν απενεργοποιείται το abs πίσω. :p Δε μπορείς να τα'χεις όλα...

Δε σε θυμάμαι, είναι η αλήθεια. Δεν τα πάω πολύ καλά με ονόματα. Αν είχαμε συστηθεί, σίγουρα θα θυμάμαι φάτσα. Στην επόμενη. ^^
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το DRZ βάρεσε μπιέλα, το επισκεύασα και το πούλησα. Ο μηχανικός μου μου είπε ότι έπραξα κακώς, γιατί το μοτέρ του ήταν ολοκαίνουριο και, εφόσον αλλάχθηκε η μπιέλα, έπρεπε να το κρατήσω, αλλά εγώ είχα ξενερώσει ήδη. Και είναι κρίμα γιατί ήταν εκπληκτικό μηχανάκι και το είχα περιποιηθεί εξίσου (FCR 39 MX, ολόσωμη Akrapovic, φίλτρα, 3x3, δυναμομετρήσεις, ρυθμίσεις...). Από την άλλη, ήταν επίσης κρίμα γιατί του έπινα το αίμα, κάνοντας μονοήμερες 500-600 χλμ και πολύ συχνά τέρμα γκάζι. Γι'αυτό πήγα στο μικρό ΜΤ, ήταν πολύ συνειδητοποιημένη η επιλογή μου. Θεώρησα το 700άρι δικύλινδρο μοτέρ εξαιρετικό για τη χρήση που κάνω, αλλά ήθελα και την "καγκουριά" (χαμηλό βάρος και ευελιξία) των motard. Χωρίς να ξοδέψω μια περιουσία και χωρίς να φοβάμαι μη μου το φάνε κάθε δευτερόλεπτο (αλλιώς θα περίμενα το 790). Το μόνο που μου λείπει είναι ότι δε μπορώ να καβαλάω άνετα πεζοδρόμια και λοιπά εμπόδια και δεν απενεργοποιείται το abs πίσω. :p Δε μπορείς να τα'χεις όλα...

Δε σε θυμάμαι, είναι η αλήθεια. Δεν τα πάω πολύ καλά με ονόματα. Αν είχαμε συστηθεί, σίγουρα θα θυμάμαι φάτσα. Στην επόμενη. ^^
No problem, είχαμε ανταλλάξει και κάποια pm (με θέμα την ανάρτηση Ohlins) μια εποχή στο moto.gr. Δυο Tenere είχαμε έρθει στη βόλτα, εγώ και ο @el-Gatto.
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Τον Γάτο τον συγκράτησα μόνο μετά την 3η βόλτα που πήγαμε μαζί, οπότε έχεις καιρό ακόμα. :p

(Μην παρεξηγείς, είναι η ηλικία.)
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Πολύ δουλειά και ποιοτικα πράγματα , πάντα να έχεις χρόνο να το χαίρεσαι .




Έλα πες την αλήθεια , το σλιπινγκ μπαγκ το πήρες για την φωτό μόνο .


Sent from my iPad using Tapatalk
:ha
 
Top Bottom