Στον δρόμο του Αννίβα...a lelos love story...

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ θέλω τα άκρως ακατάλληλα :p
τι λελες είστε? ??????

βγαλτα στη φόρα με σεβασμό στην παράδοση...

μπράβο ρε μάγκες, οξυγονοθηκατε με το παραπάνω,,,,ψάρια πίστες, κ προπάντων χαβαλές
Περιμένω να ξεπεράσει τις ντροπές του το τσολιαδακι....γιατι είναι πρωταγωνιστής στην φώτο και θα την βγάλω στον αέρα.
Μέχρι τότε. ...Με απειλει :(

advφον!!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
τι ωραίοι που (εί)στε ρε!!! πολύ μ' αρέσουν αυτές οι ταξιδάρες... ξεφεύγετε εσείς, ξεχνιόματε κι εμείς.... πάντα τέτοια :)

όσο για την καμένη λάμπα...πέτατο...(ή ακόμα καλύτερα, στο αλλάζω με το vstrom μου, χωρίς να με πληρώσεις τη διαφορά...)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αυτο το ταξιδι για μενα ηταν δυσκολο !!!
Περνώντας ο καιρός τα θεματα αδιευκρινηστος τοσο τα προσωπικά οςο και τα επαγγελματικά γινονται σύνθετα
Οι δαίμονες που με κατατρέχουν χρονια τωρα τον τελευταιο καιρο κερδίζαν έδαφος και αναγκάστηκα για πρώτη φορα να τους παίξω μπάλα εκτος !!!
Δώσαμε μια ωραια μάχη και επικράτησα !!!
Σε αυτο με βοήθησαν οι συνοδοιπόροι μου και τους ευχαριστω βαθιά μεσα απο την ψυχή μου
Οπως ειπε και ενας γέροντας--ψιλοαδερφιζων-( εμείς τους φίλους τους κανουμε οικογενεια -)
Το ταξιδι άρχισε καλα και ο δρόμος για την ιγουμενιτσα ηταν ομαλος με ούριο άνεμο το ιδιο ηταν και για το καΐκι !!που μας πήγε στο Μπαρι!!
Μπαρι ενα τυπικό ιταλικό λιμάνι ( νομιζω οτι ολα τα ιταλικά λιμάνια ειναι ιδια !)
Πήραμε δρομο για Σιένα περάσαμε διαμέσου ενός κομματιού της Τοσκάνης και φτάσαμε στην ξακουστή κάστρουπολη
Πήραμε ! Ενα τεκνο ταξιτζή και μας πήγε στο κέντρο !!!!!!!!
Ωραια πόλη η Σιένα ,τα παντα σε τάξη και σε ενα διαφορετικό βιωματικό ρυθμό !
Ξάφνου μεσα στα σοκάκια της ακούμε ελληνικά !!!!
Πατρίδα !!!!!
Ο Βασίλης απο χαλκιδα μαζι με ενα αλλο παλικάρι
Ο Βασίλης φοιτητής της φαρμακευτικής απο τους πιο παλιους και το αλλο παλικάρι ....δε θυμαμαι ...κατι με έρευνα κλπ
Αστέρι ο Βασίλης απο τα λίγα κλασικό δείγμα Χαλκιδαίου
Και ελαλησε ο κόκκορας και εγινε η επόμενη μερα με κατεύθυνση για Μονακό απο τας ριβιερας
Τονε ήπιαμε απο κίνηση και απο ζέστη, πρώτη φορα μεχρι τωρα κατέβηκα απο την μηχανή και αλλου έλεγα να πανε τα πόδια μου και αλλου πηγαίνανε
Κοιμηθήκαμε στα 20 χλμ απο τα γαλλικά σύνορα νομιζω λεγοτανε η πόλη ventmiglia
Και παλι ο αλέκτωρ βρυχήθηκε και ηρθε η τριτη μερα στόχος η ανδορα αφου πρώτα δουμε το Μονακό κλπ
Η γαλλική Ριβιέρα πιο άνετη με λιγότερη κίνηση μας οδήγησε άνετα στο Μονακό όπου εκει ικανοποίησα εναν ευσεβή μου πόθο !!
Απο μικρο παιδι στην ασπρόμαυρη τηλεόραση έβλεπα ολους αυτους που τρέχανε μεσα στα μονοθέσια και στο παιδικό μυαλό μια ιδεα σφηνώθηκε , να πάω εκει !!!
Και πηγα, και οδήγησα , και έγινα και εγω για λίγες στιγμές κομματι του δρόμου και του ρυθμού του
Αισθάνθηκα πολυ όμορφα πολυ πλήρης ειμουνα ευτυχισμένος
Πήραμε δρομο παλι και παίρνοντας έξω απο μεγαλες γαλλικές παραθαλάσσιες πόλεις οπως η μασσαλια η Νίκαια κάναμε προσπάθεια να πιάσουμε αν οχι ανδορα τουλαχιστον καρκασον μια παλιά γαλλική καστρουπολη
Και συνέβη !!!
Μου έπεσε το κινητό !!!
Και ενώ μου είπαν τα παιδιά να γυρισουμε πισω 30 χλμ να το βρούμε ανένδοτος ειπα οχι αλλα στα επόμενα 50 χλμ με έπεισε ο Νίκος και κάναμε μια παράκαμψη 180 χλμ
Τοσο γίδι ειμαι !!!!
Ευτυχως οι συνοδοιπόροι μου είχαν ψυχικά αποθέματα μεγάλα
Γυρίσαμε και λογο συστήματος ανίχνευσης που εχει το κινητό ο Νίκος το βρηκε έχοντας περάσει απο πανω του 300 αμάξια και καμια 30ρια φορτηγα !!
Και ναι !λειτουργουσε με τα ακουστικά !!!
Πλεον ομως το να παμε καρκασον η ανδορα δεν έπαιζε
Πήγαμε Μονπελιέ!!!
Τυπική γαλλική πόλη δηλαδη ολα εν τάξη
Η κούραση μεγάλη και ο ύπνος βαρύς και αδυσώπητος
Ομως το πρωί της τέταρτης μέρας ο αλέκτωρ λάλησε και ξεχύθηκαμε στον δρομο για ανδορα μέσο ενός ωραίου πασου ονόματι μπροκο
Και να και κατι Ιταλοί λουστραριζμενοι με τα σουπερσπορτια και δωσε και πάρε και θα μας θυμούνται καλα !!!!!!!!!!
Απλά θυμαμαι οτι με περνάει ενα Bmw rr και κολλημένος στην πισω ρόδα του ηταν ο Κώστας
Τον δικο μου τον άφησα να με περάσει καποια στιγμη γιατι το πιθανότερο ηταν να έφευγε σε καποια στροφή
Επεται συνεχεια
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτο το ταξιδι για μενα ηταν δυσκολο !!!
Περνώντας ο καιρός τα θεματα αδιευκρινηστος τοσο τα προσωπικά οςο και τα επαγγελματικά γινονται σύνθετα
Οι δαίμονες που με κατατρέχουν χρονια τωρα τον τελευταιο καιρο κερδίζαν έδαφος και αναγκάστηκα για πρώτη φορα να τους παίξω μπάλα εκτος !!!
Δώσαμε μια ωραια μάχη και επικράτησα !!!
Σε αυτο με βοήθησαν οι συνοδοιπόροι μου και τους ευχαριστω βαθιά μεσα απο την ψυχή μου
Οπως ειπε και ενας γέροντας--ψιλοαδερφιζων-( εμείς τους φίλους τους κανουμε οικογενεια -)
Το ταξιδι άρχισε καλα και ο δρόμος για την ιγουμενιτσα ηταν ομαλος με ούριο άνεμο το ιδιο ηταν και για το καΐκι !!που μας πήγε στο Μπαρι!!
Μπαρι ενα τυπικό ιταλικό λιμάνι ( νομιζω οτι ολα τα ιταλικά λιμάνια ειναι ιδια !)
Πήραμε δρομο για Σιένα περάσαμε διαμέσου ενός κομματιού της Τοσκάνης και φτάσαμε στην ξακουστή κάστρουπολη
Πήραμε ! Ενα τεκνο ταξιτζή και μας πήγε στο κέντρο !!!!!!!!
Ωραια πόλη η Σιένα ,τα παντα σε τάξη και σε ενα διαφορετικό βιωματικό ρυθμό !
Ξάφνου μεσα στα σοκάκια της ακούμε ελληνικά !!!!
Πατρίδα !!!!!
Ο Βασίλης απο χαλκιδα μαζι με ενα αλλο παλικάρι
Ο Βασίλης φοιτητής της φαρμακευτικής απο τους πιο παλιους και το αλλο παλικάρι ....δε θυμαμαι ...κατι με έρευνα κλπ
Αστέρι ο Βασίλης απο τα λίγα κλασικό δείγμα Χαλκιδαίου
Και ελαλησε ο κόκκορας και εγινε η επόμενη μερα με κατεύθυνση για Μονακό απο τας ριβιερας
Τονε ήπιαμε απο κίνηση και απο ζέστη, πρώτη φορα μεχρι τωρα κατέβηκα απο την μηχανή και αλλου έλεγα να πανε τα πόδια μου και αλλου πηγαίνανε
Κοιμηθήκαμε στα 20 χλμ απο τα γαλλικά σύνορα νομιζω λεγοτανε η πόλη ventmiglia
Και παλι ο αλέκτωρ βρυχήθηκε και ηρθε η τριτη μερα στόχος η ανδορα αφου πρώτα δουμε το Μονακό κλπ
Η γαλλική Ριβιέρα πιο άνετη με λιγότερη κίνηση μας οδήγησε άνετα στο Μονακό όπου εκει ικανοποίησα εναν ευσεβή μου πόθο !!
Απο μικρο παιδι στην ασπρόμαυρη τηλεόραση έβλεπα ολους αυτους που τρέχανε μεσα στα μονοθέσια και στο παιδικό μυαλό μια ιδεα σφηνώθηκε , να πάω εκει !!!
Και πηγα, και οδήγησα , και έγινα και εγω για λίγες στιγμές κομματι του δρόμου και του ρυθμού του
Αισθάνθηκα πολυ όμορφα πολυ πλήρης ειμουνα ευτυχισμένος
Πήραμε δρομο παλι και παίρνοντας έξω απο μεγαλες γαλλικές παραθαλάσσιες πόλεις οπως η μασσαλια η Νίκαια κάναμε προσπάθεια να πιάσουμε αν οχι ανδορα τουλαχιστον καρκασον μια παλιά γαλλική καστρουπολη
Και συνέβη !!!
Μου έπεσε το κινητό !!!
Και ενώ μου είπαν τα παιδιά να γυρισουμε πισω 30 χλμ να το βρούμε ανένδοτος ειπα οχι αλλα στα επόμενα 50 χλμ με έπεισε ο Νίκος και κάναμε μια παράκαμψη 180 χλμ
Τοσο γίδι ειμαι !!!!
Ευτυχως οι συνοδοιπόροι μου είχαν ψυχικά αποθέματα μεγάλα
Γυρίσαμε και λογο συστήματος ανίχνευσης που εχει το κινητό ο Νίκος το βρηκε έχοντας περάσει απο πανω του 300 αμάξια και καμια 30ρια φορτηγα !!
Και ναι !λειτουργουσε με τα ακουστικά !!!
Πλεον ομως το να παμε καρκασον η ανδορα δεν έπαιζε
Πήγαμε Μονπελιέ!!!
Τυπική γαλλική πόλη δηλαδη ολα εν τάξη
Η κούραση μεγάλη και ο ύπνος βαρύς και αδυσώπητος
Ομως το πρωί της τέταρτης μέρας ο αλέκτωρ λάλησε και ξεχύθηκαμε στον δρομο για ανδορα μέσο ενός ωραίου πασου ονόματι μπροκο
Και να και κατι Ιταλοί λουστραριζμενοι με τα σουπερσπορτια και δωσε και πάρε και θα μας θυμούνται καλα !!!!!!!!!!
Απλά θυμαμαι οτι με περνάει ενα Bmw rr και κολλημένος στην πισω ρόδα του ηταν ο Κώστας
Τον δικο μου τον άφησα να με περάσει καποια στιγμη γιατι το πιθανότερο ηταν να έφευγε σε καποια στροφή
Επεται συνεχεια
Αυτό με το πάσο και τους γληγορους. .....ήταν πριν την βεντιμιλια :D
Αλλά μια χαρά τα λες........για συνεχα
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ειναι σιγουρο οτι σε ενα θολωμένο μυαλό δε εχει σημασία η σειρά αλλα η επιτυχία της συρραφής σκορπιων συναισθημάτων και εικόνων
Και ξάφνου αλλάζει το τοπίο για πολλα χλμ είμασταν διπλα σε θάλασσα και ο αέρας ειχε κατι απο ελλαδα κατάλαβα οτι πλησιάζαμε σε ισπανικά εδάφη
Ταμπέλες για βαρκελωνες Ανδόρρες κλπ
Νάσου και η ταμπέλα η συγκεκριμένη για ανδορα και να και ο 116 που συντροχος μας ειπε
Αφήσαμε πολυ λαστιχο !!!μα πολυ λαστιχο , πολυ στρίψιμο και στιψιμο, Πυριναια !!!
Θαυμάσια , επιβλητικά , μεγαλειώδης !!!!
Ο στόχος μας η ανδορα ηρθε κοντα μας ,και να το το τουνελε !!!!
Ανδορα λα βελα ενα διαμάντι !!!
Φανταστείτε μεσα στα τέμπη μια πόλη και το ποτάμι να την χωρίζει στα δυο
Ψηλά τα σαλέ και οι πίστες και πιο κάτω τα σπίτια τα εμπορικά και οι έδρες των εταιρειών !!!!
Καταπληκτική δόμηση χωρις να προσβάλει το περιβάλλον και οπως παντα ολα σε τάξη
Αλλοι άνθρωποι φασαριόζοι με πιο πολυ χαμόγελο πιο ζεστοί πολυ κοντα σε εμας αν και δεν είδαμε κανέναν ανδοριανο !!!
Οι περισσότεροι ηταν απο Λατινική Αμερική Ισπανοί κλπ
Φάγαμε σε ωραίο μαγαζί και κοιμηθήκαμε στο πιο ωράιο χοτελι
Η βολτα μας εγινε χαλαρά και όμορφα καθως και η επίσκεψη μας στο γνωστό μαγαζί με τα μοτοσυκλετιστικα που ομως ηταν ακριβά !!
Το κλου ηταν με τον ταξιτζή που προσπαθούσα να του πω για την γυναίκα μου και του ειπα mujeres και αυτος μου έκανε το σημα με τις χειροπέδες σταυρώνοντας τα χερια στην κλασική θέση
Νόμιζε για παράνομες γυναίκες !!φυσικα οι υπόλοιποι τα κάνανε λίμπα στο ταξί απο τα γέλια καθως και ο ταξιτζής
Πραγματικα αυτο το γελιο ηταν όλη η αποσυμπίεση της επίτευξης του στόχου
Ανδορα λα βελα σε κατακτήσαμε !!!!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Γυρνώ και βλεπω τα πρόσωπα των συνοδοιπόρων μου
Σκαμμένα πρόσωπα απο άγχος δουλεια ένταση μα και μια λάμψη στα μάτια τους σαν και αυτη που βλεπεις στους στρατιώτες μετα απο μια επιτυχή μάχη
Σκεφτομαι !!
Τι δεμονια τους κατατρέχουν και αυτους
Πως μας εχει κανει ετσι αυτη η πραγματικότητα που βιώνουμε στην πατρίδα μας !!!!
Το φυσικό για υποδεέστερους αλλα οργανωμένους λαούς τρομακτικό επίτευγμα για μας οςο αφορα τα βασικά για μια διαβίωση καθημερινή αλλα και μακροπρόθεσμη ενός μέσου ανθρώπου
Αγαπημένοι φιλοι που ζούμε κατα καποιο τροπο μαζι τα τελευταια χρονια δια μέσου της κοινής μας αγάπης !!!!!
Για ενα κομματι σίδερο που μας ανοίγει την ψυχή και τη καρδια !!!
Και ετσι ξεκινήσαμε απο την ανδορα αλλα διαμέσου της Καταλονίας να μπούμε στην Γαλλία και στον δρομο της επιστροφής
Εκει στα σύνορα ανδορας Ισπανίας ενας τυπικός ελεχγος άνοιγμα βαλιτσων , μια γυναικεία βούρτσα μαλλιών ( δίκη μου ) ενας σαστισμένος τελώνης και καπιοι αλλοι να δαγκώνουν τα χείλια τους για να μην γελάσουν
Γρήγορα ο τελώνης με κοίταξε στα μάτια μου έπιασε την βούρτσα και μου την εδωσε λέγοντας μας οκ οκ οκ
Και μπήκαμε εσπανα
Άλλος τόπος
Ακομα και απο το λιγο που κάναμε πιστεύω οτι ολοι καταλαβαμαι οτι ειναι κατι σαν ελλαδα αλλα πιο εξελιγμένο
Ωραια φύση πιο ήπιο πράσινο και ταμπέλα μπροστα μας να λεει
Barcelona 100
Νικο ειναι μεγάλη πόλη και δεν εχουμε χρονο
Ο Νίκος ξερω το πηρε λιγο βαριά που δεν πήγαμε αλλα θεωρώ οτι το καταλαβε οτι δε μας έπαιρνε
Τεράστια πόλη ,θελεις μια βδομάδα για να καταλάβεις τι πΕζει
Ο δρόμος της επιστροφής ειχε ξεκινήσει !!!!
.............επεται συνεχεια
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Μπράβο σύντροχοι , διαβάζω εδώ και βλέπω πως περάσατε λέλικα και ωραία . Πάντα τέτοια και πάντα όρθιοι .

:ok::ok::ok:
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Μπράβο παίδες!
Να είστε γεροί να ταξιδεύετε, να μας ξεσηκώνετε και να κρατάτε την μπανάνα των Λέλων ψηλά!

Υ.Γ. Στα Τρίκαλα που συναντηθήκαμε, άργησα να σας καταλάβω.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ο δρόμος για το σιστερον ειχε εθνική καμια 200 χλμ
Ειχε ζέστη σαν μεσημέρι απο καουμποικη ταινία
Τα τελευταια ομως 80 ηταν πιο περιφερειακά
Και εμπρός μου αρχίζει να προβάλει το σιστερον -αδερφάτο , με το ποτάμι του με τα βράχια του με τα κάστρα του
Το ξενοδοχείο δε,βγαλμένο απο ταινία νουαρ ,κτίσμα περί των 150 χρονων
Το βραδυ δούλευε και σαν μπαρ καθως η ξανθιά Γαλλίδα μεσόκοπη με εικόνα παλιάς δόξας μάζευε γύρω απο το μπαρ καποιους παράξενους και τους έπαιρνε μερικά ψιλά
Εκει στην παρέα μας ηταν ενας Γερμανός με βέσπα 300 που ταξίδευε προς Ισπανία και ενα ζευγάρι αλλων Γερμανών που μου ειπε οτι κανει κλαιμινγκ - αναρρίχηση
Κάπου κολησα γιατι ο παππούς ηταν 75 και η γιαγιά 65 άσε που λέγανε για την Καλύμνο που πανε κάθε χρονο ενα μήνα για αναρρίχηση ( πρωτάκουστο αυτο για μενα )
Επι της ουσιας το παραδεχτηκανε οτι βρίσκονται στο σπιτι τους στην Γερμανία μονο ενα μήνα το χρονο !!!!
( ο παππούς μεγαλοστέλεχος σε σύνταξη στην ζιμενς) η γιαγιά νοικοκυρά (εγινε θεωρώ αντιληπτό το θεμα τους)
Νάσου και ενας Ολλανδός έμπορας τουλίπας (75 Μαΐων) σε σύνταξη που ζει μόνιμα στην Καμπότζη με την καμποτζιανη γυναίκα του (30 Μαΐων )
Βρεθήκανε απο οτι μου ειπε πριν 10 χρονια στην Καμπότζη,ερωτευτήκανε ( πηγα να γελάσω ....)αλλα τωρα επειδη δε δουλεύουν τα πιστόνια ,μου εκμυστηρεύτηκε οτι την εχει σαν φερερε!!!
Περιττό να σας πω οτι το αδερφάτο μετα της 8 βραδινή μονο κατι σκλια υπήρχανε ,εμείς και αλλοι δέκα νοματοι
Ομως η πιτσα που φάγαμε ηταν πολυ τρομαχτική και οπτικά και γαστρονομικά
( το ειπε και ο γιοντα)
Ετσι με αυτα και αυτα τελείωσε και αυτη η μερα και πέσαμε στην αγκαλιά του Μορφέα ικανοποιημένοι
Επεται συνεχεια
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ο δρόμος για το σιστερον ειχε εθνική καμια 200 χλμ
Ειχε ζέστη σαν μεσημέρι απο καουμποικη ταινία
Τα τελευταια ομως 80 ηταν πιο περιφερειακά
Και εμπρός μου αρχίζει να προβάλει το σιστερον -αδερφάτο , με το ποτάμι του με τα βράχια του με τα κάστρα του
Το ξενοδοχείο δε,βγαλμένο απο ταινία νουαρ ,κτίσμα περί των 150 χρονων
Το βραδυ δούλευε και σαν μπαρ καθως η ξανθιά Γαλλίδα μεσόκοπη με εικόνα παλιάς δόξας μάζευε γύρω απο το μπαρ καποιους παράξενους και τους έπαιρνε μερικά ψιλά
Εκει στην παρέα μας ηταν ενας Γερμανός με βέσπα 300 που ταξίδευε προς Ισπανία και ενα ζευγάρι αλλων Γερμανών που μου ειπε οτι κανει κλαιμινγκ - αναρρίχηση
Κάπου κολησα γιατι ο παππούς ηταν 75 και η γιαγιά 65 άσε που λέγανε για την Καλύμνο που πανε κάθε χρονο ενα μήνα για αναρρίχηση ( πρωτάκουστο αυτο για μενα )
Επι της ουσιας το παραδεχτηκανε οτι βρίσκονται στο σπιτι τους στην Γερμανία μονο ενα μήνα το χρονο !!!!
( ο παππούς μεγαλοστέλεχος σε σύνταξη στην ζιμενς) η γιαγιά νοικοκυρά (εγινε θεωρώ αντιληπτό το θεμα τους)
Νάσου και ενας Ολλανδός έμπορας τουλίπας (75 Μαΐων) σε σύνταξη που ζει μόνιμα στην Καμπότζη με την καμποτζιανη γυναίκα του (30 Μαΐων )
Βρεθήκανε απο οτι μου ειπε πριν 10 χρονια στην Καμπότζη,ερωτευτήκανε ( πηγα να γελάσω ....)αλλα τωρα επειδη δε δουλεύουν τα πιστόνια ,μου εκμυστηρεύτηκε οτι την εχει σαν φερερε!!!
Περιττό να σας πω οτι το αδερφάτο μετα της 8 βραδινή μονο κατι σκλια υπήρχανε ,εμείς και αλλοι δέκα νοματοι
Ομως η πιτσα που φάγαμε ηταν πολυ τρομαχτική και οπτικά και γαστρονομικά
( το ειπε και ο γιοντα)
Ετσι με αυτα και αυτα τελείωσε και αυτη η μερα και πέσαμε στην αγκαλιά του Μορφέα ικανοποιημένοι
Επεται συνεχεια
Αν και στο forum εχουμε περιορισει τον αριθμο των εικονων σε 20 ανα post σε αυτο εδω κ με τροπο αδιευκρινιστο βλεπω τουλαχιστον 40!!
και φανταζομαι πως δεν ειμαι ο μονος. . :cool:

Δωσε!

adv phone
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αν και στο forum εχουμε περιορισει τον αριθμο των εικονων σε 20 ανα post σε αυτο εδω κ με τροπο αδιευκρινιστο βλεπω τουλαχιστον 40!!
και φανταζομαι πως δεν ειμαι ο μονος. . :cool:

Δωσε!

adv phone
Περιμένουμε συνέχεια από το πλι Πασκουάλ....
ακόμα....:thinking:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
To πρωινο της επομενης μερας ηταν μουντο και λιγο βροχερο,μια τζουρα καφε και ο παγωμενος αερας κοιτωντας απεναντι απο το ποταμι τον επιβλητικο βραχο ηταν αρκετο για να ξυπνησω πληρως!!
οι μηχανες εκει αριστερα σαν αλογα σε υπαιθριο σταβλο,βρεγμενες περιμενοντας το καμτσικι του δεξιου γκριπ
σιγα αιγα και τα υπολοιπα μελη της ομαδας αριβαρανε!
Αδερφατο σε αφηνουμε!!!
Και κινησαμε και φυγαμε και παλι,
στην αρχη ο δρομος ηταν λιγο αδιαφορος ομως μετα πεσαμε σε ενα υπεροχο κομματι που μεσα του σαν φιδι γλυστρουσε ανηφορικα ο δρομος των φρουτων,
μια πανδαισια χαμηλων δεντρων πολυ πρασινου και ηρεμιας,ομορφα,μην με ρωτησετε τωρα για τα φρουτα! ουτε που καταλαβα περιτινος προκειτο!!
ο δρομος πλεον ανηφοριζε κατηφοριζε ξανα ανηφοριζε ,μεσα απο βουνα λαγκαδια ωσπου, απο μακρια το βλεπω !!
το καστρο του μπριανσον ,επιβλητικο,και θεμελιωδες φτιαγμενο αγκαλιαζοντας την κορυφη του βουνου!!!!
περασαμε τις πορτες του και μπηκαμε μεσα αφηνοντας της μηχανες σε μια ακρη
καπου με συνεπηρε η κατασταση και νομιζα οτι ακουγα τις οπλες των αλογων να κτυπανε στο πετρινο ανηφορικο δρομακι με αναβατες μιας αλλης εποχης,ποσο ωραια εχουν την κληρονομια τους!!
και ηπιαμε και τον καφε, και βγαλαμε και τις φωτο. και επισκεφτηκαμε και την εκλησσια,

Το παιδι ,το σκυλι ,και η μαμα

και εκει που πηγαινα μονος μου προς την μηχανη ερχετε το σκυλακι και το χαιδευω ,ξαφνου ο μπομπιρας ερχετε εμπρος μου αγκαλιαζοντας μου τα ποδια και κοιτωντας με βαθια στα ματια!!!τι αλλο να κανω τον αγκαλιαζω ,πραγματικα ενιωσα μεγαλη ανακουφιση καθως και αυτος το ιδιο ,η μαμα δε παγωτο!!!
κοιταχτηκαμε με τον μικρο,τον εβαλα στην μηχανη και τον εδωσα στην πολυ ομορφη μαμα του με εναν ανδροπρεπη ελληνικο τροπο
μετα ηρθαν και οι αλλοι και πηραμε δρομο για καποια γαλλοιταλικα συνορα ανεβαινωντα νομιζω στα 2300 οπου και περασαμε στην ιταλια
ηταν ωραιο πασο !!!!!
ιταλια παλι!!! αλλα δε καθησαμε και παρα πολυ διοτι ανεβαινωντας ενα αλλο πασο βγηκαμε παλι στην γαλλια για να παμε στο σαν σενικ .......
 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
T
Αδερφατο σε αφηνουμε!!!

ενα υπεροχο κομματι που μεσα του σαν φιδι γλυστρουσε
και εκει που πηγαινα μονος μου , ερχετε εμπρος μου αγκαλιαζοντας μου τα ... και κοιτωντας με βαθια στα ματια!!!τι αλλο να κανω τον αγκαλιαζω ,πραγματικα ενιωσα μεγαλη ανακουφιση καθως και αυτος το ιδιο !!!

μετα ηρθαν και οι αλλοι .......


μην με ρωτησετε τωρα για τα φρουτα! ουτε που καταλαβα περιτινος προκειτο!!
Συκα ? μουσμουλα ? αντε το πολυ πολυ καμια Αχλαδια ?

Κλαιω με την εξιστόρηση του ταξιδιου !!!

Ειστε ωραιοι !!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
To πρωινο της επομενης μερας ηταν μουντο και λιγο βροχερο,μια τζουρα καφε και ο παγωμενος αερας κοιτωντας απεναντι απο το ποταμι τον επιβλητικο βραχο ηταν αρκετο για να ξυπνησω πληρως!!
οι μηχανες εκει αριστερα σαν αλογα σε υπαιθριο σταβλο,βρεγμενες περιμενοντας το καμτσικι του δεξιου γκριπ
σιγα αιγα και τα υπολοιπα μελη της ομαδας αριβαρανε!
Αδερφατο σε αφηνουμε!!!
Και κινησαμε και φυγαμε και παλι,
στην αρχη ο δρομος ηταν λιγο αδιαφορος ομως μετα πεσαμε σε ενα υπεροχο κομματι που μεσα του σαν φιδι γλυστρουσε ανηφορικα ο δρομος των φρουτων,
μια πανδαισια χαμηλων δεντρων πολυ πρασινου και ηρεμιας,ομορφα,μην με ρωτησετε τωρα για τα φρουτα! ουτε που καταλαβα περιτινος προκειτο!!
ο δρομος πλεον ανηφοριζε κατηφοριζε ξανα ανηφοριζε ,μεσα απο βουνα λαγκαδια ωσπου, απο μακρια το βλεπω !!
το καστρο του μπριανσον ,επιβλητικο,και θεμελιωδες φτιαγμενο αγκαλιαζοντας την κορυφη του βουνου!!!!
περασαμε τις πορτες του και μπηκαμε μεσα αφηνοντας της μηχανες σε μια ακρη
καπου με συνεπηρε η κατασταση και νομιζα οτι ακουγα τις οπλες των αλογων να κτυπανε στο πετρινο ανηφορικο δρομακι με αναβατες μιας αλλης εποχης,ποσο ωραια εχουν την κληρονομια τους!!
και ηπιαμε και τον καφε, και βγαλαμε και τις φωτο. και επισκεφτηκαμε και την εκλησσια,

Το παιδι ,το σκυλι ,και η μαμα

και εκει που πηγαινα μονος μου προς την μηχανη ερχετε το σκυλακι και το χαιδευω ,ξαφνου ο μπομπιρας ερχετε εμπρος μου αγκαλιαζοντας μου τα ποδια και κοιτωντας με βαθια στα ματια!!!τι αλλο να κανω τον αγκαλιαζω ,πραγματικα ενιωσα μεγαλη ανακουφιση καθως και αυτος το ιδιο ,η μαμα δε παγωτο!!!
κοιταχτηκαμε με τον μικρο,τον εβαλα στην μηχανη και τον εδωσα στην πολυ ομορφη μαμα του με εναν ανδροπρεπη ελληνικο τροπο
μετα ηρθαν και οι αλλοι και πηραμε δρομο για καποια γαλλοιταλικα συνορα ανεβαινωντα νομιζω στα 2300 οπου και περασαμε στην ιταλια
ηταν ωραιο πασο !!!!!
ιταλια παλι!!! αλλα δε καθησαμε και παρα πολυ διοτι ανεβαινωντας ενα αλλο πασο βγηκαμε παλι στην γαλλια για να παμε στο σαν σενικ .......

Πλι, μην ξαναπάς μ' αυτούς! Σε χαλάει.... Πολύ ρομάντζο ρε φίλε:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:


:roflmao::laugh:
 
Top Bottom