Συμβαίνει τώρα!

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το συζήτησαν ήδη και στο σχετικό θέμα. Το γιατί πήγε μιά ξεβράκωτη και δυό άσχετοι συν ο καμεραμανατζής/τζου και όχι η αστυνομία ας πούμε, δεν το καταλαβαίνω.

είχε και άλλες σοβαρές ειδήσεις. λουκέτο στο βαρούλκο, γυμνή η τάδε μοντέλα σε σκάφος, έχει κίνηση κάθε μέρα στην Λ. Κηφισού.
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Γιωργη οσο δικιο κι αν ειχαν, υπηρχε αδεια διεξαγωγης αγωνα. Επρεπε να κινηθουν νομικα, αυτο που εκαναν ηταν λαθος και παρανομο φυσικα.
Οπωσδήποτε! Κι από τα λεγόμενα του διοργανωτή φαίνεται πως ήξεραν κι από μόνοι τους, πλην της περιφέρειας ότι η περιοχή <<φιλοξενεί>> φωλιές και το είχαν ψάξει και εκείνοι.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Οπωσδήποτε! Κι από τα λεγόμενα του διοργανωτή φαίνεται πως ήξεραν κι από μόνοι τους, πλην της περιφέρειας ότι η περιοχή <<φιλοξενεί>> φωλιές και το είχαν ψάξει και εκείνοι.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με τη λογική "αφού είχαν πάρει άδεια είναι νόμιμοι", νομίζω ότι η συζήτηση θα καταλήξει να περιστρέφεται ξανά γύρω από το "νόμιμο" κ το "ηθικό" του πράγματος...
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Ήρθα να δω από κοντά αν όντως χάλασαν τις φωλιές..... Γατακια!




Advphone....
Δεν παίζεσαι ρε φίλε...

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Με τη λογική "αφού είχαν πάρει άδεια είναι νόμιμοι", νομίζω ότι η συζήτηση θα καταλήξει να περιστρέφεται ξανά γύρω από το "νόμιμο" κ το "ηθικό" του πράγματος...
Το θέμα είναι τελικά όμως το αν όντως πέρασαν από περιοχή με φωλιές ή οι "οικολόγοι" μόνο στο άκουσμα της παραλίας άρχισαν τις φωνές για να πάρουν τα 15 λεπτά που τους αναλογούν. Πέρασαν τόσες μέρες και καμία πλευρά δεν έχει αποδείξεις ούτε για το ότι πέρασαν, ούτε για το ότι δεν πέρασαν από απαγορευμένη περιοχή. Πράγμα το οποίο στις μέρες μας με το gps του τηλεφώνου να μαρκάρει φωτογραφίες με ροδιές στο google maps, είναι υπόθεση λίγων λεπτών να αποδειχτεί. Τότε που έγινε δηλαδή, τώρα είναι το να είχαμε να λέγαμε.

Δεν έγραψε τίποτα και το άλλο μέλος (δεν θυμάμαι nick) που είχε πει ότι θα περάσει να δει.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Το θέμα είναι τελικά όμως το αν όντως πέρασαν από περιοχή με φωλιές ή οι "οικολόγοι" μόνο στο άκουσμα της παραλίας άρχισαν τις φωνές για να πάρουν τα 15 λεπτά που τους αναλογούν. Πέρασαν τόσες μέρες και καμία πλευρά δεν έχει αποδείξεις ούτε για το ότι πέρασαν, ούτε για το ότι δεν πέρασαν από απαγορευμένη περιοχή. Πράγμα το οποίο στις μέρες μας με το gps του τηλεφώνου να μαρκάρει φωτογραφίες με ροδιές στο google maps, είναι υπόθεση λίγων λεπτών να αποδειχτεί. Τότε που έγινε δηλαδή, τώρα είναι το να είχαμε να λέγαμε.

Δεν έγραψε τίποτα και το άλλο μέλος (δεν θυμάμαι nick) που είχε πει ότι θα περάσει να δει.
«Tα σημεία της διαδρομής οριοθετήθηκαν εντός της προστατευόμενης παραλίας και της ζώνης των αμμοθινών, σε χώρο ωοτοκίας της θαλάσσιας χελώνας Caretta caretta, που ανήκει στο δίκτυο NATURA 2000 και προστατεύεται από γενικές και ειδικές διατάξεις νομοθεσίας», υπενθυμίζει ο κ. Αμυράς.

http://greenagenda.gr/στη-βουλή-το-περιστατικό-με-280-αγωνιστι/
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
«Tα σημεία της διαδρομής οριοθετήθηκαν εντός της προστατευόμενης παραλίας και της ζώνης των αμμοθινών, σε χώρο ωοτοκίας της θαλάσσιας χελώνας Caretta caretta, που ανήκει στο δίκτυο NATURA 2000 και προστατεύεται από γενικές και ειδικές διατάξεις νομοθεσίας», υπενθυμίζει ο κ. Αμυράς.

http://greenagenda.gr/στη-βουλή-το-περιστατικό-με-280-αγωνιστι/
Είναι πολιτικός και κάνει αυτοψίες σαν τον άλλο υπουργό που πήγε να δει την ζημιά από το πετρέλαιο πέρυσι παρουσία τηλεοπτικών συνεργείων, καίτοι τυφλός. Από πότε λένε αλήθεια για το οτιδήποτε τούτοι (πέρυσι μας διαβεβαίωναν ότι καταστράφηκε ο σαρωνικός για δυό γενιές, φέτος έχει μπλε σημαίες). Πρόσεξε δεν λέω ότι σίγουρα δεν έγινε κάτι επιλήψιμο, από την άλλη δεν έχουμε δει αποδείξεις ότι έγινε. Στήσε την κάμερα στο όριο της περιοχής και αντί να ζουμάρεις στα μπουτάκια της οικολόγας πάρε πλάνα μοτό και φωλεών και σκίσε τους όλους και κλείσε και όλα τα στόματα.

Εμένα μου θυμίζει το πράγμα "θα σε τελειώσω γιατί είσαι πετυχημένος και εγώ είμαι άγνωστος", κλασσικά ελληνικά.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Είναι πολιτικός και κάνει αυτοψίες σαν τον άλλο υπουργό που πήγε να δει την ζημιά από το πετρέλαιο πέρυσι παρουσία τηλεοπτικών συνεργείων, καίτοι τυφλός. Από πότε λένε αλήθεια για το οτιδήποτε τούτοι (πέρυσι μας διαβεβαίωναν ότι καταστράφηκε ο σαρωνικός για δυό γενιές, φέτος έχει μπλε σημαίες).
...
Το Ad hominem ως λογική πλάνη

https://el.m.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Κ μετα το Troffy ........
Εχει εβδομάδα προσαρμογης.


Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το εχεις φιλε......πολυ στυλ....ενθουσιασμενη βλεπω τη κορη !!!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
καλά τα λες, έμεινες σε ότι στηρίζει την άποψή σου, που είναι εξίσου τεκμηριωμένη με την δική μου, δηλαδή κανείς μας δεν έχει αποδείξεις για τίποτα.
Χμμμμμμ
Αποδειξεις υπαρχουν.
Αρκει οι ενδιαφερομενοι να ζητησουν το τρακινγκ του αγωνα ;)
Με ακριβεια εκατοστου θα μαθουν τα παντα ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να πω κάτι για τις χελώνες....
Τα τελευταία 30 χρόνια που έρχομαι στην συγκεκριμένη παραλία οι "χελωναδες" έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά, αλλά και αρκετές λαλακιες.
Στο θέμα ραλλυ τώρα..... Προφανώς φταίει η περιφέρεια, αλλά και οι χελωναδες.
Νομίζω αν γνώριζε το θέμα η διοργάνωση, απλά θα άλλαζε διαδρομή και θα γινόταν διαφήμιση και όχι αυτό το μπάχαλο των ΜΜΕ.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
:secret:
Κ μετα το Troffy ........
Εχει εβδομάδα προσαρμογης.


Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
...''ανταποδωτικα'' τα λεne αυτα κατα τον σοφο @gsmaniac ...:secret:
 
Top Bottom