Συμβαίνει τώρα!

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Να πω κάτι για τις χελώνες....
Τα τελευταία 30 χρόνια που έρχομαι στην συγκεκριμένη παραλία οι "χελωναδες" έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά, αλλά και αρκετές λαλακιες.
Στο θέμα ραλλυ τώρα..... Προφανώς φταίει η περιφέρεια, αλλά και οι χελωναδες.
Νομίζω αν γνώριζε το θέμα η διοργάνωση, απλά θα άλλαζε διαδρομή και θα γινόταν διαφήμιση και όχι αυτό το μπάχαλο των ΜΜΕ.
Οι χελωναδες(οπως τους λες)φωναζαν απο πριν(μολις ανακοινωθηκε απο που θα περασει η διαδρομη)αλλα η περιφερεια εκανε τον κουφο επειδη ειχανε δωσει τις αδειες.
Οι χελωναδες(οπως τους λες)τρεχουν ακομα και νυχτιατικα και με προσωπικα τους εξοδα για να προστατευσουν-βοηθησουν στην επιβιωση της αγριας φυσης,τοχω διαπιστωσει προσωπικα οταν επεσα μεσανυχτα σε εξαντλημενη απ τη γεννα χελωνα ,προσπαθησα με τηλ στην αστυνομια-ενδιαφερον μηδεν ,δεν ειναι αρμοδιοι μου ειπαν,βρηκα τηλ της προστασιας αγριας ζωης(εθελοντες ειναι οι ανθρωποι)και αφου τους εξηγησα που ειμαι μου ειπαν οτι συντομα θα ερθουν εξιδεικευμενα ατομα εκει.Μολις 30 λεπτα αργοτερα σκανε οι χελωναδες(οπως τους λετε)στην κυριολεξια με τα σωβρακα και τις πυτζαμες,βοηθησαν και ενυδατωσαν την χελωνα ,βρηκαν την φωλια και εγινε οριοθετηση για να μην τσαλαπατηθει απο περαστικους και με ευχαριστησαν τοσο θερμα λες και τους εσωσα το σπιτι απο φωτια.
Οποτε μην μπερδευετε αυτους τους ανθρωπους με δημοσιογραφους και πολιτικους,ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Οι χελωναδες(οπως τους λες)φωναζαν απο πριν(μολις ανακοινωθηκε απο που θα περασει η διαδρομη)αλλα η περιφερεια εκανε τον κουφο επειδη ειχανε δωσει τις αδειες.
Οι χελωναδες(οπως τους λες)τρεχουν ακομα και νυχτιατικα και με προσωπικα τους εξοδα για να προστατευσουν-βοηθησουν στην επιβιωση της αγριας φυσης,τοχω διαπιστωσει προσωπικα οταν επεσα μεσανυχτα σε εξαντλημενη απ τη γεννα χελωνα ,προσπαθησα με τηλ στην αστυνομια-ενδιαφερον μηδεν ,δεν ειναι αρμοδιοι μου ειπαν,βρηκα τηλ της προστασιας αγριας ζωης(εθελοντες ειναι οι ανθρωποι)και αφου τους εξηγησα που ειμαι μου ειπαν οτι συντομα θα ερθουν εξιδεικευμενα ατομα εκει.Μολις 30 λεπτα αργοτερα σκανε οι χελωναδες(οπως τους λετε)στην κυριολεξια με τα σωβρακα και τις πυτζαμες,βοηθησαν και ενυδατωσαν την χελωνα ,βρηκαν την φωλια και εγινε οριοθετηση για να μην τσαλαπατηθει απο περαστικους και με ευχαριστησαν τοσο θερμα λες και τους εσωσα το σπιτι απο φωτια.
Οποτε μην μπερδευετε αυτους τους ανθρωπους με δημοσιογραφους και πολιτικους,ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ
:hlb:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Να πω κάτι για τις χελώνες....
Τα τελευταία 30 χρόνια που έρχομαι στην συγκεκριμένη παραλία οι "χελωναδες" έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά, αλλά και αρκετές λαλακιες.
Στο θέμα ραλλυ τώρα..... Προφανώς φταίει η περιφέρεια, αλλά και οι χελωναδες.
Νομίζω αν γνώριζε το θέμα η διοργάνωση, απλά θα άλλαζε διαδρομή και θα γινόταν διαφήμιση και όχι αυτό το μπάχαλο των ΜΜΕ.



Όλα τα γνώριζε "η οργάνωση"...! Άστο... ;)
Απλώς έκανε πώς δεν ξέρει, πήρε τις άδειες από ΕΛΑΣ (καμιά σχέση με οικολόγους κλπ), δασαρχείο (είμαστε εκτός εποχής πυρασφάλειας και δεν ξέρουμε για χελώνες κλπ) κι όλα καλώς!!!
Οι "χελωνάδες" από την άλλη, σιγά να μην ερωτήθηκαν. Εφόσον δεν απαιτείται σχετική άδεια και από οικολογικές - περιβαλοντικές οργανώσεις/οργανισμούς κλπ, η οργάνωση ενήργησε στο πλαίσιο του νόμου κι ήταν ΟΚ.
Οι άλλοι τώρα που τους την έπεσαν στον αγώνα, εκ των υστέρων σατην ουσία, απλώς πιάστηκαν στον ύπνο!!!! ;)

edit: σαφώς και ΔΕΝ ήθελε επ ουδενί να αλλάξει διαδρομή, αφού η μόνη άμμος που μπορεί να προσφέρει, είναι εκεί! Και το είχε υποσχεθεί στους συμμετέχοντες ... :cool:[/quote]
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οι χελωναδες(οπως τους λες)φωναζαν απο πριν(μολις ανακοινωθηκε απο που θα περασει η διαδρομη)αλλα η περιφερεια εκανε τον κουφο επειδη ειχανε δωσει τις αδειες.
Οι χελωναδες(οπως τους λες)τρεχουν ακομα και νυχτιατικα και με προσωπικα τους εξοδα για να προστατευσουν-βοηθησουν στην επιβιωση της αγριας φυσης,τοχω διαπιστωσει προσωπικα οταν επεσα μεσανυχτα σε εξαντλημενη απ τη γεννα χελωνα ,προσπαθησα με τηλ στην αστυνομια-ενδιαφερον μηδεν ,δεν ειναι αρμοδιοι μου ειπαν,βρηκα τηλ της προστασιας αγριας ζωης(εθελοντες ειναι οι ανθρωποι)και αφου τους εξηγησα που ειμαι μου ειπαν οτι συντομα θα ερθουν εξιδεικευμενα ατομα εκει.Μολις 30 λεπτα αργοτερα σκανε οι χελωναδες(οπως τους λετε)στην κυριολεξια με τα σωβρακα και τις πυτζαμες,βοηθησαν και ενυδατωσαν την χελωνα ,βρηκαν την φωλια και εγινε οριοθετηση για να μην τσαλαπατηθει απο περαστικους και με ευχαριστησαν τοσο θερμα λες και τους εσωσα το σπιτι απο φωτια.
Οποτε μην μπερδευετε αυτους τους ανθρωπους με δημοσιογραφους και πολιτικους,ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ
'ετσι!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ρε όργια.... Δεν τους είπα χελωναδες υποτιμητικά.
Σαν ιδιότητα τους ανάφερα έτσι, για να καταλάβει οποίος δεν ξέρει ποιοι είναι.
Η δουλειά τους είναι εξαιρετική εδώ και πολλά χρόνια.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Το κορίτσι ήθελε ρομαντίδα και εγώ να δω πως πάει το καινούργιο μεκανακι !




Sent from my iPhone using Tapatalk
Έλα για καφέ, Αλλά Ιτάλια..
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ρε όργια.... Δεν τους είπα χελωναδες υποτιμητικά.
Σαν ιδιότητα τους ανάφερα έτσι, για να καταλάβει οποίος δεν ξέρει ποιοι είναι.
Η δουλειά τους είναι εξαιρετική εδώ και πολλά χρόνια.
εγώ δε στάθηκα στην ονομασία "χελωνάδες", κι εγώ έτσι τους λέω. Όχι υποτιμητικά, αλλά έτσι τους λένε γενικώς.
Στο θέμα του "αν γνωριζε η οργάνωση", εκεί στάθηκα ;)
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ρε όργια.... Δεν τους είπα χελωναδες υποτιμητικά.
Σαν ιδιότητα τους ανάφερα έτσι, για να καταλάβει οποίος δεν ξέρει ποιοι είναι.
Η δουλειά τους είναι εξαιρετική εδώ και πολλά χρόνια.
Καλα ρε...δεν σ ειπαμε και καμπουρη.:friendship:

ΥΓ.Εσυ οχι ,αλλα ΜΜΕ και πολιτικες οργανωσεις (κρατικες κ δημοτικες)τους εχουν αποκαλεσει υποτιμητικα ετσι .
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλα ρε...δεν σ ειπαμε και καμπουρη.:friendship:

ΥΓ.Εσυ οχι ,αλλα ΜΜΕ και πολιτικες οργανωσεις (κρατικες κ δημοτικες)τους εχουν αποκαλεσει υποτιμητικα ετσι .
Τωρα που το λες.... Οι ντόπιοι που δεν τους γουστάρουν τους έχουν βγάλει έτσι! :D
 
Top Bottom