Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σήμερα πέρασα μια βόλτα απο μερικά μαγαζιά και έπεσα σε κάτι ενδιαφέρον.
Αυτά θα μπορούσαν να φορεθούν στους τροχούς για εμας που δεν έχουμε τακούνια στα λάστιχα για να μας ξελασπώσουν σε καμία δύσκολη στιγμή? πχ. άμμο, λάσπη ακόμα και χιόνι. Δηλαδή κόλλησα σε κανένα σημείο και είμαι μόνος να τα βάλω και να μπορέσω να φύγω χωρίς μεγάλα δράματα.
Τα εχω δει να χρησιμοποιουνται στο χιόνι σε αυτοκινητο...
Το τελευταιο το βρηκα στα 3 χιλιομετρα μετα την τοποθετηση...
Τωρα στην μοτοσυκλετα δεν ξερω ποσο θα αντεξει...
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ειπαμε μονο Χοντα ρε @@@@ :p μετα το ταξιδι θα πεσει πωλητήριο για τα ματια ενος.........:laugh:
Κλαίω !!! Πουλά το ρε @@ και πάρε ένα transalp αν τολμάς !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Κλαίω !!! Πουλά το ρε @@ και πάρε ένα transalp αν τολμάς !


Sent from my iPhone using Tapatalk
:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh: κατσε και θα δεις ρε μεσα στο καλοκαιρι τι θα ερθει .θα τρίβεται τα ματια σας!!!:p
ΥΓ : παιξτε μας με ανταποκριση απο το νησι γιατι με τρωει το σαρακι
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Σήμερα είχε βόλτα, ξεκινήσαμε απο Ολυμπιάδα, Ουρανούπολη, Πολύγυρο και ενα δεύτερο καφέ στην Γερακινή και πίσω. Ο Τίγρης έδωσε ρέστα στα 300χλμ. έκαψε 16 λίτρα με μέση κατανάλωση στα 5,3 τρέμε nc.

http://

http://

http://

https://www.facebook.com/nikos.patikas/videos/10216360838355469/
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Service στην Γερμανιδα μου στα 55.000χλμ...Σαν καινουρια και παλι...προχωραμε μαζι.
Μεταξυ αλλων της εκανα δωρακι ενα σετ αλυσιδογραναζα χρυσα Afam...τα δικαιουται...
I love my GS


mAthosalas Ride F8-Phone S8 Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Service στην Γερμανιδα μου στα 55.000χλμ...Σαν καινουρια και παλι...προχωραμε μαζι.
Μεταξυ αλλων της εκανα δωρακι ενα σετ αλυσιδογραναζα χρυσα Afam...τα δικαιουται...
I love my GS


mAthosalas Ride F8-Phone S8 Tapatalk
Κουκλί μου το έχεις!!! Μπράβο παιδί μου....

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Service στην Γερμανιδα μου στα 55.000χλμ...Σαν καινουρια και παλι...προχωραμε μαζι.
Μεταξυ αλλων της εκανα δωρακι ενα σετ αλυσιδογραναζα χρυσα Afam...τα δικαιουται...
I love my GS


mAthosalas Ride F8-Phone S8 Tapatalk
Κουκλι Κωστη.
Το πισω λαστιχο το βλεπω ακομα ιδιο? Για τα "Καραφλά"?
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κουκλι Κωστη.
Το πισω λαστιχο το βλεπω ακομα ιδιο? Για τα "Καραφλά"?
Kαραφλο στα Καραφλά...δεν παιζει...θα πεταξω χαχα...:woho:γιαυτο θα το πεταξω και αλλαγη αμεσα :stm:
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Της άλλαξα τα φώτα..
Το λοιπόν, στο (xt660z) Tenere μου την Κυριακή το βράδυ που το άναψα είδα ότι τρεμόπαιζε το φώς, όχι από κραδασμό, σαν να αυξομειώνεται η ένταση του.

Το άνοιξα και είδα ότι το ντουΐ(Η7) είχε λιώσει λίγο από την μια μεριά:




Το είπα σε κολλητό ηλεκτρολόγο(αυτοκινήτων) και μου είπε ότι συμβαίνει, εάν ξεκολλήσει το ένα αυτάκι της λάμπας έχει ως αποτέλεσμα αυτό.
Με έφτιαξε και μου έδωσε σετάκι κομπλέ:



Το πέρασα πριν λίγο, τώρα που δεν έχω τον χώρο μου και έκανα την δουλειά έξω στον δρόμο μου φάνηκε αιώνας..
Τεσπά, τέλος καλό όλα καλά!

Ευχαριστώ Μήτσο!!!

Υγ. Την πάτησα σαν πρωτάρα..
Έκοψα το παλιό φίς, έβαλα το νέο, βάζω και την λάμπα, γυρίζω το κλειδί να δω ότι ανάβει αλλά όχι..
Μετά από τηλεφώνημα στον φίλο και νεύρα θυμάμαι ότι σε αυτό το μηχανάκι δεν ανάβει το φως με το που γυρίζεις το κλειδί στο ΟΝ παρά μόνο όταν πάρει μπρος ο κινητήρας..!
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έβγαλα τα πίσω τακάκια και τα έτριψα με γυαλόχαρτο γιατί έχουν περίεργη φθορά και χάραξαν τους νέους δίσκους. Καινούρια μπήκαν και αυτά. Εν τω μεταξύ το πίσω φρένο το έχω κυρίως διακοσμητικό, συνδράμει ελάχιστα ως καθόλου. Να έβγαλε γρέζι ο δίσκος και κόλλησε στην πάστα τους;




Και το ίδιο με βλέπω να κάνω και μπροστά, πολύ πιο ήπιο το φαινόμενο όμως.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Φρέσκα λαδακια συν φίλτρο λαδιού . Επίσης αγοράστηκαν ρουλεμάν τιμονιού και θα μπουν αύριο . Να είμαστε έτοιμοι για τις βόλτες μας από δω κ πέρα .


Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Έβγαλα τα πίσω τακάκια και τα έτριψα με γυαλόχαρτο γιατί έχουν περίεργη φθορά και χάραξαν τους νέους δίσκους. Καινούρια μπήκαν και αυτά. Εν τω μεταξύ το πίσω φρένο το έχω κυρίως διακοσμητικό, συνδράμει ελάχιστα ως καθόλου. Να έβγαλε γρέζι ο δίσκος και κόλλησε στην πάστα τους;

Και το ίδιο με βλέπω να κάνω και μπροστά, πολύ πιο ήπιο το φαινόμενο όμως.
Αυτό είναι αποτέλεσμα του χαρμανιού της πάστας και στο πως λιώνει κατά την τριβή.
Γενικα οι πιο σκληρες παστες καπως ετσι φθειρονται σε αντιθεση με τα μαλακα οργανικα που ειναι πιο στρωτα.

Ένα πράμα σαν το @malakokarioli & το @sklirokarioli :p
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό είναι αποτέλεσμα του χαρμανιού της πάστας και στο πως λιώνει κατά την τριβή.
Γενικα οι πιο σκληρες παστες καπως ετσι φθειρονται σε αντιθεση με τα μαλακα οργανικα που ειναι πιο στρωτα.

Ένα πράμα σαν το @malakokarioli & το @sklirokarioli :p
Τα οργανικά δεν μου αρέσουν σαν αίσθηση και αποτέλεσμα.

Θα το παρακολουθώ και θα δω.
 
Top Bottom