Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Γιαννης20v

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW R1200GS LC
μεγια μεγια!!!οι ζαντες πολυ ωραιες!!λαστιχα γτ αλλαξες ρε;δε σαρεσαν τα dunlop;;;εγω ταχα στο 800αρι με πολλα χλμ πανω κ μαρεσαν πολυ!ποτε θα δουμε ολοσωμη φωτο του μωρου σου;η μηπως ντρεπετε;;;



θελω κ γω τετοιο νονοοοοοο!!!!!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
μεγια μεγια!!!οι ζαντες πολυ ωραιες!!λαστιχα γτ αλλαξες ρε;δε σαρεσαν τα dunlop;;;εγω ταχα στο 800αρι με πολλα χλμ πανω κ μαρεσαν πολυ!ποτε θα δουμε ολοσωμη φωτο του μωρου σου;η μηπως ντρεπετε;;;



θελω κ γω τετοιο νονοοοοοο!!!!!
Δεν ξερω ειπα να τα δοκιμασω γιατι εχω ακουσει καλα λογια.... Τα τρειλσμαρτ γαμανε οταν ειναι καινουργια απλα δικαβαλο στα 4000χλμ τετραγωνισανε.... Ειπα να δοκιμασω κατι αλλο..... Ειδωμεν!!!!!

#xrv_world_explorer
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πήγα κούτσα κούτσα στο υπόστεγο. Δεν έβρισκα που έχω το 8άρι άλεν για να ξεσφίξω το φρένο εμπρός, μετά από μερικά ευχέλαια θυμήθηκα ότι η ταλαίπωρη εργαλειοθήκη μου έχει ένα ίσιο παπαράκι που μπαίνει σε καρυδάκι και ξέσφιξα. Μετά έψαχνα την πόντα για να βγάλω τον πίρο από το τακάκι που (κλασικά) πιάνει βρώμα και κολλάει και θέλει χτύπημα όσο είναι δεμένη η δαγκάνα ακόμα, δεν. Υπάρχει ένα λεπτό κατσαβίδι για αυτές τις δουλειές καμιά 15αριά σκαλιά μακριά και δεν βολεύει. Ε, κάπου εκεί αποφάσισα ότι θα φτιάξω φασολάκια για μεσημέρι που ξέρω που είναι, οπότε πήρα μιά σανίδα και τον γρύλο του αυτοκινήτου, σήκωσα λίγο τον εμπρός τροχό να είναι έτοιμος για εξαγωγή και τα παράτησα. Αύριο που θα πατάω καλύτερα θα υπάρχει συνέχεια. Βέβαια σκέφτομαι και πόσο ξενέρωτο είναι ότι θα κάνω τόση δουλειά και θα την δω στον δρόμο μετά ένα μήνα... Τέλος πάντων.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Παπουτσακια λογο πασχα!!!!!!


#xrv_world_explorer
Να δω που θα τα «πατήσεις» και εσυ :p!!!
Σαν και εμένα που άλλαξα μπαταρία τρομάρα μου, πριν λίγες μέρες!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μα δω που θα τα «πατήσεις» και εσυ :p!!!
Σαν και εμένα που άλλαξα μπαταρία τρομάρα μου, πριν λίγες μέρες!!!!
Εμπρος στο δρομο που χαραξε ο αλντεμπαραν....

#xrv_world_explorer
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Και βουαλααα τις εκανα excel.... Την κυριακη ποιος ειναι μεσα για καμοια κοντινη;;;;


#xrv_world_explorer
Μη νομίζεις. Οι ζάντες του αφρικα (όπως και του transalp) δεν έχουν και πολλά να ζηλέψουν από τις excel. Είναι σκυλιά μαύρα από αντοχή.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μη νομίζεις. Οι ζάντες του αφρικα (όπως και του transalp) δεν έχουν και πολλά να ζηλέψουν από τις excel. Είναι σκυλιά μαύρα από αντοχή.
Αν καταφερω εστω και να παω μεχρι ρουμανια παλι φετος θα καταλαβουμε αντοχη χαχαχα γιατι με το xt παρεδωσε πνευμα η πισω ζαντα

#xrv_world_explorer
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Μη νομίζεις. Οι ζάντες του αφρικα (όπως και του transalp) δεν έχουν και πολλά να ζηλέψουν από τις excel. Είναι σκυλιά μαύρα από αντοχή.
Η ποιότητα και η αντοχή των μαμά DID των τότε Honda, είναι κατά πολύ ανώτερη των σύγχρονων excel.
Μου το επιβεβαίωσε άνθρωπος που κάνει χρόνια ακτινολογήσεις και πλέκει ζάντες.

Το διαπίστωσα και γω στο Άφρικα, που του είχα πιει το αίμα στο χώμα και δεν έπαθαν τίποτα.

(Παρεμπιπτόντως και το 1150 έχει ζάντες που δεν χαμπαριάζουν τίποτα).
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η ποιότητα και η αντοχή των μαμά DID των τότε Honda, είναι κατά πολύ ανώτερη των σύγχρονων excel.
Μου το επιβεβαίωσε άνθρωπος που κάνει χρόνια ακτινολογήσεις και πλέκει ζάντες.

Το διαπίστωσα και γω στο Άφρικα, που του είχα πιει το αίμα στο χώμα και δεν έπαθαν τίποτα.

(Παρεμπιπτόντως και το 1150 έχει ζάντες που δεν χαμπαριάζουν τίποτα).
Μου το είπαν και στο ροδαμοτο αυτό για τις παλιές did
Πολύ ποιοτικες
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Επαυξανω, και το ΧΤΖ 750 DID φοραει και παρολο που δεν του εχω κανει σκληρή χρηση χωμα σαν εσας, εχει φαει κοπανημα φορτωμενο σε χωμα και 30 χρονια μετα δεν εχει καταλαβει τιποτα.

Ισχυει και για τις ζαντες του 1150, απλα εκει αν στραβωσει εχει περιπετεια μετα...
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Επαυξανω, και το ΧΤΖ 750 DID φοραει και παρολο που δεν του εχω κανει σκληρή χρηση χωμα σαν εσας, εχει φαει κοπανημα φορτωμενο σε χωμα και 30 χρονια μετα δεν εχει καταλαβει τιποτα.

Ισχυει και για τις ζαντες του 1150, απλα εκει αν στραβωσει εχει περιπετεια μετα...

:friendship:

Αν στραβώσω ποτέ τη ζάντα του 1150 έχει στα μεταχειρισμένα πολύ πράμα.

Αλλά αφού δε χάλασε σε ταξίδι δικάβαλο φορτωμένο φουλ σε γύρο της νότιο-κεντρικής Αλβανίας από δεύτερους δρόμους δε το φοβάμαι.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Εγω δεν ξερω πως καταφερε να την στραβωσει ο Αγγλος που την αγορασα στο Ντουμπαι... Αλλα οσο και να προσπαθησα να την ακτινολογησω δεν ερχοταν με τιποτα. Εκ των υστερων εμαθα οτι οι ζαντες των GS εαν στραβωσουν δεν ερχονται απλα με ακτινολογηση οπως οι υπολοιπες ζαντες, πρεπει να βγει το στεφανι και να πρεσαριστει για να ερθει στα ισα του, σχεδον οπως μια μασιφ ζαντα αλουμινιου.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Η ποιότητα και η αντοχή των μαμά DID των τότε Honda, είναι κατά πολύ ανώτερη των σύγχρονων excel.
Μου το επιβεβαίωσε άνθρωπος που κάνει χρόνια ακτινολογήσεις και πλέκει ζάντες.

Το διαπίστωσα και γω στο Άφρικα, που του είχα πιει το αίμα στο χώμα και δεν έπαθαν τίποτα.

(Παρεμπιπτόντως και το 1150 έχει ζάντες που δεν χαμπαριάζουν τίποτα).
Μου το είπαν και στο ροδαμοτο αυτό για τις παλιές did
Πολύ ποιοτικες
Επαυξανω, και το ΧΤΖ 750 DID φοραει και παρολο που δεν του εχω κανει σκληρή χρηση χωμα σαν εσας, εχει φαει κοπανημα φορτωμενο σε χωμα και 30 χρονια μετα δεν εχει καταλαβει τιποτα.

Ισχυει και για τις ζαντες του 1150, απλα εκει αν στραβωσει εχει περιπετεια μετα...
Ειπαμε, οσο πιο πισω στο χρονο παμε, τοσο πιο ¨χοντροκομμενες¨κατασκευες γινοντουσαν και τοσο πιο πολλες αντοχες ειχαν!!!
Σημεια των καιρων..........
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Φταιει λιγο και το κυνηγι των Μονοκερων με τις πολλες ικανοτητες αλλα χαμηλο βαρος.
 
Top Bottom