Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πήρες ΚΤΜ


Πήρες μπλούζες για την μικρή και για εσένα. Πήρες κούπα καφέ.



Το μπατ πλαγκ ΚΤΜ μήπως είναι υπερβολή;


 

MrAdventure

Live to Ride,Ride to Live
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
George
Μοτό
KTM Adventure 1190R
Σημερα παρελαβα ψηλη σελα,τελικο Akrapovic,τανκ μπαγκ κτμ,ψηλη ζελατινα,χαμηλωτερα μαρσπιε,προστασιες πλαισιου και προστασιες τεποζιτου για το 1290SAR του '22 που εχω παραγγειλει και ΚΑΝΕΙΣ δεν ξερει ποτε θα ερθει :mad::eek::rolleyes:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πήρα ένα κοκοψίνι για να αλλάζω το φίλτρο λαδιού στο 1150. (Κάλλιο αργά παρά ποτέ)

Έβαλα τις ΟΕΜ-γνησιες ροδελες στο μοχλικο του GasGas και το ετοίμασα για Δερβένι (που μάλλον θα ακυρωθεί)

Και ξε-αράχνιασα κυριολεκτικά το CCM
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Σήμερα πέρασα κτεο το σκληρό Japan και έκανα δώρο την σέλα από τα power parts την ψηλή στο αυστριακό! Είναι αρκετά πιο εντουρο η σέλα και είναι και αρκετά πιο ψηλή κάτι που εμένα με βολεύει λόγο ύψους.


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βασικά είναι "Η" σέλα για αυτό το μηχανάκι (και για το Τ7 η αντίστοιχη ράλι). Η στοκ σέλα του 790/890 έπρεπε να έρχεται με χρέωση στον αυθάδη ταπολέιρο που θέλει ψηλό μηχανάκι. Και γιατί το κάνει άσχημο.
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Μιας και έχει ψύχος, ακρίβεια και λοιπά γνωστά σκ@τα, αποφάσισα να τοποθετήσω μερικά Updates που όφειλα εδώ και καιρό.
-Νέο ψηλό φτερό στα χρώματα της μοτο.
-Φαρδύτερα μασπιέ
-Λεβιές ταχυτήτων cnc αναδιπλούμενος
-Λεβιές φρένου αναδιπλούμενος
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Λοιπόν. Σήμερα κάθισα και λιπανα την αλυσίδα, άλλαξα λάδια και φίλτρο λαδιού. Το θέμα είναι τι βρήκα μέσα στα παλιά λάδια. Εκτός από κάτι ρινισματα που ήλπιζα πως δεν θα δω, αλλά το περίμενα, είδα και διάφορα σκουπιδακια. Είδα και κάτι σαν πευκοβελόνες. Που διάολο βρέθηκαν αυτά εκεί μεσα; από που πέρασαν; έχει ξαναδεί κάποιος κάτι τετοιο; εγω παντως πρώτη φορά το είδα και ούτε έτυχε να ξανακούσω για κάτι παρόμοιο.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Στο δοχείο σίγουρα δεν είχε τίποτα. Τώρα ίσως να πήρε από το κάτω μέρος τίποτα. Θα περιμένω να δω αν θα κάνει περίεργους θορύβους. Κανένα κρακ αν θα φτύσει το πιστονι από την εξάτμιση. Τέτοια πράματα. Ούτως η άλλως το καλοκαίρι ελπίζω να καταφερω να το μαζέψω.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Καλά μιλάει ο άλλος...για τίμια ξύλα.
Στην επόμενη αλλαγή θα μαζεύεις πριονίδια και ροκανιδια με φαινεται
Είναι τίμιο ξύλο. Τώρα εκεί που έφτασε η μπιτζινα, μόνο ΤΑ θα κυκλοφορούν. Θα ανοίγουμε την ταπα στο τεποζιτο και θα πετάμε μέσα ότι βρίσκουμε. Όλα τα καίει.
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Την επόμενη και την μεθεπόμενη που θα πας στο πρατήριο καυσίμων θα δεις ότι ισχύει και με το παραπάνω.
Εσύ θα μας σπρώξεις όλους στα..... ηλεκτρικά σιγά σιγά!!!! :laugh:
Ότι δεν κατάφερε η Γκρέτα, το καταφεραν οι Αμερικάνοι :muted:!!!

Προχτές έβαλα απ'το "μπετζιναδικο" της γειτονιάς μου (BP) με 2,24/lt o_O.....
 
Reactions: STF

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εσύ θα μας σπρώξεις όλους στα..... ηλεκτρικά σιγά σιγά!!!! :laugh:
Ότι δεν κατάφερε η Γκρέτα, το καταφεραν οι Αμερικάνοι :muted:!!!

Προχτές έβαλα απ'το "μπετζιναδικο" της γειτονιάς μου (BP) με 2,24/lt o_O.....
Τώρα που πέφτουν οι τιμές στο βαρέλι φαντάζεσαι να κατέβει γύρω στα 30 λεπτά το λίτρο η τιμή και θα λέμε τι ωραία που είναι...
Όμως θα είναι 30 λεπτά πάνω από αυτό που πληρώναμε πριν από αυτές τις ιστορίες...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τώρα που πέφτουν οι τιμές στο βαρέλι φαντάζεσαι να κατέβει γύρω στα 30 λεπτά το λίτρο η τιμή και θα λέμε τι ωραία που είναι...
Όμως θα είναι 30 λεπτά πάνω από αυτό που πληρώναμε πριν από αυτές τις ιστορίες...
Μεγάλη αλήθεια, το σκεφτόμουν σήμερα αυτό.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έτσι είναι. Θα κλέψουν όλοι μαζί τώρα, μετά θα πάει πίσω στο 1.9 και χάρη θα μας έχουν κάνει και όλοι μαζί θα ξεχάσουν ότι πήρε μισό ευρώ σε σχέση με πέρσι
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Την επόμενη και την μεθεπόμενη που θα πας στο πρατήριο καυσίμων θα δεις ότι ισχύει και με το παραπάνω.
To 2καβαλο....δεν....
 
Reactions: STF
Top Bottom