Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Βγήκαν και μιζάτα κάποια στιγμή Κώστα. Δεν ξέρω αν έχει του Γιώργη. Ρώτηξα παραπαν' αλλά δεν το είδε μάλλον.
Αμα έχει, είναι super ;)
Το XR- 650L είναι υδρόψυκτο και με μίζα...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εχει τον Λευκαδιο αναβατη ρε Στεργιο,που ειναι κορυφη σε ψυχη και αγαπη για το χωμα(εσυ ασφαλτοφερνεις λιγο).:friend:
Καλοριζικο Γιωργο,τα XR ειναι παιδικες αγαπες ,δεν ξεθωριαζουνε ποτε;)
δεν ασφαλτοφερνω μονο ............:ll:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το XR- 650L είναι υδρόψυκτο και με μίζα...
Ναι αλλά αυτό είναι R όχι L.
Δεν κατέω και πολλά με μοδέλα της Χόνδα πλέον, πάντως το θέμα να "πάρει μπρος" ζεστό το μανιβελάτο, το ξέρω καλά. Ήταν όμως αερόψυκτο τότες, αλλά τούτο στη φώτο έχει ψυγείο. Άρα μάλλον και μίζα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι αλλά αυτό είναι R όχι L.
Δεν κατέω και πολλά με μοδέλα της Χόνδα πλέον, πάντως το θέμα να "πάρει μπρος" ζεστό το μανιβελάτο, το ξέρω καλά. Ήταν όμως αερόψυκτο τότες, αλλά τούτο στη φώτο έχει ψυγείο. Άρα μάλλον και μίζα.
Νομίζω ότι το XR-600 ήτανε το R...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το XR- 650L είναι υδρόψυκτο και με μίζα...

Tο διάβασμα κι η επαναληψη, κάνουν καλό....:yew:
Ανάποδα τα είπα κι εγώ κι ο Θάνος.

Ναι αλλά αυτό είναι R όχι L.
Δεν κατέω και πολλά με μοδέλα της Χόνδα πλέον, πάντως το θέμα να "πάρει μπρος" ζεστό το μανιβελάτο, το ξέρω καλά. Ήταν όμως αερόψυκτο τότες, αλλά τούτο στη φώτο έχει ψυγείο. Άρα μάλλον και μίζα.
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_xr650l 02.htm μιζάτο κι αερόψυκτο με 40 ίππους πάν'-κατ

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_xr650r 05.htm με μανιβέλα κι υδρόψυκτο το R και με +20 άλογα ;)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Tο διάβασμα κι η επαναληψη, κάνουν καλό....:yew:
Ανάποδα τα είπα κι εγώ κι ο Θάνος.

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_xr650l 02.htm μιζάτο κι αερόψυκτο με 40 ίππους πάν'-κατ

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_xr650r 05.htm με μανιβέλα κι υδρόψυκτο το R και με +20 άλογα ;)
Θα μας βάλει τιμωρία ο Γιώργης...:sorry:
20 φορές τα Κοκάλια παν' κατ' μετά από βροχή...:):D:roflmao:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Το XR- 650L είναι υδρόψυκτο και με μίζα...
Λάθος.
Το XR650L είναι με το μοτέρ του Dominator, δηλαδή αερόψυκτο και με μοτέρ από το κάποτε.
Το XR650R που πήρε ο Γιώργος, είναι υδρόψυκτο, ζυγίζει περί τα 130 κιλάκια (στεγνό), φοράει ένα από τα καλύτερα καρμπυρατέρ της εποχής του, βγάζει περί τα 45 άλογα τροχό και μακραίνει χέρια για πλάκα!:stm:

Έντιτ: όλοι μαζί γράφαμε!! χαχαχα!!!
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
τπτ ρε!
Πιο γλήγορο και καλύτερο γενικώς το 640 σου ;)
Απλώς αυτό είναι Χόνδα, παλιά - μη εκπληρωμένη επιθυμία πολλών μας....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Είναι και μανιβελάτο κι άμα σβήσει ζεστό γμστ:wacky::wacky::wacky::wacky:, είναι "σουμιές" και καταπίνει τα πάντα χωρίς να κοπανάει τον αναβάτη (πάει μια χαρά και σε μέτριους ρυθμούς δηλαδή) και δε μακραίνει χέρια, ενώ έχει τη ροπάκλα του μονοκύλινδρου 650 ;)
Απ την άλλη το 640 τα κάνει όλα καλύτερα, αλλά έχει κι απαιτήσεις από τον αναβάτη (κι ανταμοίβει ανάλογα, ή τιμωρεί.... ;) )
Με λίγα λόγια είναι κ@ύλα κι ας είναι πιο κάτω σε όλα από το βρόντακά σου:roflmao::laugh:



EDIT: Πάλι μαζί έγραφα με Μήτσο @KORAX :laugh: Είναι φοβερή η ταύτηση απόψεων Δημήτρη.... Να το κοιτάξουμε...:inlove::inlove::roflmao::laugh::p

Εχεις οδηγησει καποιο απο τα δυο;;;
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Οταν λεμε XR650 εννοουμε το υγροψυκτο R το οποιο εχει 60+ αλογα στο στροφαλο, 45+ τροχο, και ειναι φοβερα καλοστημενο απο αναρτησεις σε σχεση με τα παλια XR600, στην ιδια κατηγορια με το τελευταιο υπαρχει η ειδικη αμερικανικη εκδοση XR650L η οποια εχει και μιζα. Εχει ενας φιλος στο Βολο το XR650R και τοχω οδηγησει κανα δυο φορες, τη μια στο χωμα, και το μηχανακι σκοτωνει! Νομιζω οτι αυτη την εκδοση πηρε ο Λευκαδιος αλλα με μεγαλυτερο ρεζερβουαρ - και να μην τοχε, τοχει το χουϊ να τα χοντραινει τα μηχανακια του :D

Οπως εγραψα και πιο πανω, το XR650R παραειναι ακαμπτο για τον χομπιστα, αλλα ο Γιωργος ειναι focused εντουρο-χωματερος! Αν το μηχανακι αυτο ειχε μιζα, θα ητανε best seller και θαχανε βγει περισοτερα αφτερμαρκετ καλουδια για να γινει πιο adventure κλπ κλπ.


EDIT: ναι ολοι μαζι γραψαμε, κατεμο-μπεμβεδακηδες αφηστε τους "γιαπωνεζους" να πουν σχετικα :p :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Λάθος.
Το XR650L είναι με το μοτέρ του Dominator, δηλαδή αερόψυκτο και με μοτέρ από το κάποτε.
Το XR650R που πήρε ο Γιώργος, είναι υδρόψυκτο, ζυγίζει περί τα 130 κιλάκια (στεγνό), φοράει ένα από τα καλύτερα καρμπυρατέρ της εποχής του, βγάζει περί τα 45 άλογα τροχό και μακραίνει χέρια για πλάκα!:stm:

Έντιτ: όλοι μαζί γράφαμε!! χαχαχα!!!
Αυτο.......
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ευχαριστώ σας παίδες(και κορίτσι) για τις ευχές σας,να'μαστε όλοι καλά να γυρνάμε στα βουνά :friendship:.
Το μεγάλο κόκκινο γουρούνι μου (Big Red Pig),είναι ακόμα ντροπαλό αλλά που θα πάει θα συνηθίσει την δημοσιότητα:p.






Πήραμε και τον καθαρό αέρα μας :D




Στάλθηκε από το SM-J320F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ρε 'συ @Λευκάδιος μου έχει περισσέψει το πανέμορφο μπροστινό ψηλό φτερό από το Tenere (αυτό που έχεις είναι χάλια). Αν θέλεις στο δίνω, αν και είναι μπλε χρώμα καλύτερο θα είναι :p
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ρε 'συ @Λευκάδιος μου έχει περισσέψει το πανέμορφο μπροστινό ψηλό φτερό από το Tenere (αυτό που έχεις είναι χάλια). Αν θέλεις στο δίνω, αν και είναι μπλε χρώμα καλύτερο θα είναι :p
Αμ εσυ μου φαινεται ψαχνεις ευκαιρια να ανταποδωσεις την καζουρα που σου καναμε καποτε :roflmao:
Οχι δηλαδη πως εχεις αδικο Μα ειναι πραγμα ρε Γιωργο αυτο το κοκκινο φτυαρι που εχει για φτερο το ΧR;:p
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
ρε πλακα μΕ κανετε? Αυτο σας πηραξε. Το βυτιο να αφαιρεσει αμεσα και θα ειναι κουκλα το μοτορι
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σας :).
Δεν ήθελα να γράψω περισσότερα για το 650 στο παρόν νήμα για να μην καταχραστώ τον χώρο αλλά λόγο διαφόρων σχολίων παραπάνω(σωστών και μη σωστών) δράττομαι της ευκαιρίας να γράψω 2-3 πράγματα.
Το συγκεκριμένο xr είναι μανιβελάτο και μόνο,τα μιζάτα μοντέλα όσο θελκτικά ακούγονται για τους μη γνωρίζοντες άλλο τόσο αποφεύγονται απο τους έχοντας γνώση γύρω απο αυτό το μοντέλο.
Το 650 είναι μια κατηγορία απο μόνο του,δεν είναι εντούρο με την
Ευρωπαϊκή έννοια του εντούρο(hard core μονοπάτια) αλλά δεν είναι ούτε on/OFF.Είναι ένα Σπαρτιάτικο off-road μηχάνημα που σχεδιάστηκε για αγώνες Rally όπως το Baja1000/500(όπου κυριάρχησε για χρόνια),Rally Safari κλπ.Η αξιοπιστία του όμως έκανε πολλούς ανα τον κόσμο να το χρησιμοποιούν επίσης σαν commuter,dualsport,supermoto αλλά και για ταξίδια RTW με τις ανάλογες παρεμβάσεις για την εκάστοτε χρήση.
Η μανιβέλα εφόσον είναι καλοσυντηρημένο δεν είναι πρόβλημα τουλάχιστον για τους μαζόχες σαν και μένα.Θα μπουκώσει μόνο σε πτώση όπου θέλει συγκεκριμένο τρόπο για να πάρει μπροστά που είναι αρνητικό για αγωνιζόμενους που κυνηγάνε τα δευτερόλεπτα αλλά όχι για μένα,πέφτω συχνά μεν έχω υπομονετικούς φίλους δε :D.
Όπως και να'χει εγώ σκοπεύω να κάνω με δαύτο ότι έκανα με το ντομί δηλαδή σχεδόν τα πάντα,σίγουρα κάπου θα χάνω αλλά και κάπου θα κερδίζω :stm:.

Καλές βόλτες σε όλους :friendship:

 
Τελευταία επεξεργασία:

surikenjim

Μέλος
Περιοχή
Ν.ΚΟΣΜΟΣ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
kawasaki KLX250S
Λευκάδιε καλολάσπωτο το θηριάκι.:friendship: Να σου προσφέρει στιγμές ευτυχίας παντού. Τώρα που αρκετοί πήρατε καινούργια μασίνια, κανονίστε να πάμε καμιά βόλτα να γουστάρουμε!:yew::yew:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Γιώργο παίρνει εύκολα μπροστά.

Ένας γνωστός παλιά, με κάποιες ψιλο- μετατροπές, ταξίδεψε στην Σκωτία από Ελλαδα. Μία χαρά παίζει και στην άσφαλτο.

Και πάλι καλοσκονιστο και πάντα όρθιος εσύ.
 
Top Bottom