Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

flash

Μέλος
Όνομα
panagiotis
Μοτό
transalp xlv650
Suzuki drz 400
Διαφορα πραγματα ρε. Το συμαζευω. Και ευχομαι να τελειωσω καποτε. Αλλα απο οτι εχω καταλαβει δε θα τελειωσω ποτε.:p:p
Τζαπαν παουερ........:stm::stm:
Πάρε ένα κτμ να μην έχεις προβλήματα :roflmao::roflmao:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Πάρε ένα κτμ να μην έχεις προβλήματα :roflmao::roflmao:
Tωρα με χτυπας εκει που ποναω. Αν ηξερα οτι θα ασχολουμε τοσο πολυ με το να φτιαχνω το μηχανακι μου θα επερνα κατεμ να γουσταρα κιολας και οταν χαλαγε θα ελεγε, "ε ενταξι, κατεμ ειναι" τωρα μου σπανε τα νευρα.

Τσπ νταξι ειναι λιγο υπερβολικα αυτα που εχω πει κατα καιρους για τα τζαπανια.

Ετυχα στην περιπτωση, το πηγα σε ανεκδιήγητο μαστορα να το τσεκαρει πριν την αγορα και να του κανει φουλ σερβις αμεσως μετα την αγορα για να το βαλουμε σε σειρα (αυτο το λεω γιατι πολλοι μου εχουν πει οτι ρε φιλε αγορασες μηχανακι και καθε σουκου εισαι βολτα, βαλτω σε μια σειρα πρωτα) και του εχω πιει το αιμα 6 μηνες τωρα
 

yotis

Μέλος
Όνομα
Γιώτης
Μοτό
Pegaso 650 (η σύζυγος)
DRZ400S (η γκόμενα)
Anyone????
Βασιλη το μηχανακι μου εχει περιοδο. Απο την επομενη βδομαδα ελπιζω να ειμαι ετοιμος για την νεα σεζον που ξεκηνησε.
Να ξέρεις ότι ο @mitch είναι πάντα διαθέσιμος αν το μηχανάκι του δεν έχει πονοκέφαλο, πόνους περιόδου, ημικρανίες, κλπ. Είναι το σιγουράκι για εντουρόβολτα στα πέριξ κάθε ΣΚ, ον ένυ σάντεϊ ένα πράμα...
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Λευκάδιε καλολάσπωτο :drt:

Είμαι σε αναζήτηση παρέας για κοντινές χωμάτινες αυτές τις μέρες (μέχρι και το Σάββατο). Η εμβέλεια μου είναι Πεντέλη και Πάρνηθα.. Υπάρχει κανένας διαθέσιμος;
Εγω,αμα περασεις απ το σπιτι να με παρεις...:laugh:
 

flash

Μέλος
Όνομα
panagiotis
Μοτό
transalp xlv650
Suzuki drz 400
Είσαι ο δεύτερος με DRZ που ξεστομίζει αυτή τη φράση :roflmao:
Είναι μονόδρομος το κτμ:roflmao:
Tωρα με χτυπας εκει που ποναω. Αν ηξερα οτι θα ασχολουμε τοσο πολυ με το να φτιαχνω το μηχανακι μου θα επερνα κατεμ να γουσταρα κιολας και οταν χαλαγε θα ελεγε, "ε ενταξι, κατεμ ειναι" τωρα μου σπανε τα νευρα.

Τσπ νταξι ειναι λιγο υπερβολικα αυτα που εχω πει κατα καιρους για τα τζαπανια.

Ετυχα στην περιπτωση, το πηγα σε ανεκδιήγητο μαστορα να το τσεκαρει πριν την αγορα και να του κανει φουλ σερβις αμεσως μετα την αγορα για να το βαλουμε σε σειρα (αυτο το λεω γιατι πολλοι μου εχουν πει οτι ρε φιλε αγορασες μηχανακι και καθε σουκου εισαι βολτα, βαλτω σε μια σειρα πρωτα) και του εχω πιει το αιμα 6 μηνες τωρα
Δεν το είπα τυχαία,και εγώ από τότε που το πήρα του χώνω συνέχεια μέχρι να το συνεφερω και ακόμα ζητάει. Φίλε το μεταχειρισμένο ετσι ειναι. Japan λεμε:roflmao::roflmao::roflmao:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Είναι μονόδρομος το κτμ:roflmao:
Φίλε το μεταχειρισμένο ετσι ειναι. Japan λεμε:roflmao::roflmao::roflmao:
Ειναι και δεν ειναι ετσι!!!

Απο τα 17 μου που αρχησα να δουλευω εχω παρει 2 αυτοκίνητα και 4 μηχανάκια.

Δεν ειχα παει ΚΑΝΕΝΑ να το δει μαστορας και ΚΑΝΕΝΑ για φουλ σερβις αμεσως μετα την αγορα.

ΟΛΑ μου βγηκαν διαμάντια.

Το drz το πηγα σε "μαστορα" ( μη χεσω) να το εγκρίνει και να το κανει φουλ σέρβις για να το βαλουμε σε σειρα. Το μονο που δεν εχω αλλαξει ακομα ειναι το πλαισιο :p:p:p

Νταξι υπερβαλω λιγο αλλα οκ
 

flash

Μέλος
Όνομα
panagiotis
Μοτό
transalp xlv650
Suzuki drz 400
Ειναι και δεν ειναι ετσι!!!

Απο τα 17 μου που αρχησα να δουλευω εχω παρει 2 αυτοκίνητα και 4 μηχανάκια.

Δεν ειχα παει ΚΑΝΕΝΑ να το δει μαστορας και ΚΑΝΕΝΑ για φουλ σερβις αμεσως μετα την αγορα.

ΟΛΑ μου βγηκαν διαμάντια.

Το drz το πηγα σε "μαστορα" ( μη χεσω) να το εγκρίνει και να το κανει φουλ σέρβις για να το βαλουμε σε σειρα. Το μονο που δεν εχω αλλαξει ακομα ειναι το πλαισιο :p:p:p

Νταξι υπερβαλω λιγο αλλα οκ
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να χεσεις το μάστορα :laugh::laugh:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
ΣΚ εν όψη!! Είναι κανείς για έξοδο σε Σχιστό?

Ε τι........?????


Να μην το καλωσορισουμε το παιδι οπως πρεπει??? Αγενεια :D:D:D





 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Ζγα ζγα ρε. Μη τρομάξει το παιδί και φύγει :p

Οχι νταξι. Το περασα για παιδι αλλα ειναι παλια π@υτανα. Αμα τον δεις, δε του φενεται. Τρυφερουδι μιαζει (πλι μακρια εσυ) :D:D:D
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σας :).
Δεν ήθελα να γράψω περισσότερα για το 650 στο παρόν νήμα για να μην καταχραστώ τον χώρο αλλά λόγο διαφόρων σχολίων παραπάνω(σωστών και μη σωστών) δράττομαι της ευκαιρίας να γράψω 2-3 πράγματα.
Το συγκεκριμένο xr είναι μανιβελάτο και μόνο,τα μιζάτα μοντέλα όσο θελκτικά ακούγονται για τους μη γνωρίζοντες άλλο τόσο αποφεύγονται απο τους έχοντας γνώση γύρω απο αυτό το μοντέλο.
Το 650 είναι μια κατηγορία απο μόνο του,δεν είναι εντούρο με την Ευρωπαική έννοια του εντούρο(hard core μονοπάτια) αλλά δεν είναι ούτε on/OFF.Είναι ένα Σπαρτιάτικο off-road μηχάνημα που σχεδιάστηκε για αγώνες Rally όπως το Baja1000/500(όπου κυριάρχησε για χρόνια),Safari κλπ.Η αξιοπιστία του όμως έκανε πολλούς ανα τον κόσμο να το χρησιμοποιούν επίσης σαν commuter,dualsport,supermoto αλλά και για ταξίδια RTW με τις ανάλογες παρεμβάσεις για την εκάστοτε χρήση.
Η μανιβέλα εφόσον είναι καλοσυντηρημένο δεν είναι πρόβλημα τουλάχιστον για τους μαζόχες σαν και μένα.Θα μπουκώσει μόνο σε πτώση όπου θέλει συγκεκριμένο τρόπο για να πάρει μπροστά που είναι αρνητικό για αγωνιζόμενους που κυνηγάνε τα δευτερόλεπτα αλλά όχι για μένα,πέφτω συχνά μεν έχω υπομονετικούς φίλους δε :D.
Όπως και να'χει εγώ σκοπεύω να κάνω με δαύτο ότι έκανα με το ντομί δηλαδή σχεδόν τα πάντα,σίγουρα κάπου θα χάνω αλλά και κάπου θα κερδίζω :stm:.

Καλές βόλτες σε όλους :friendship:

Πολλά και ασφαλή χλμ.σου εύχομαι με το καινούργιο σου εργαλείο.:drt:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Για λίγες μόνο εμφανίσεις στην χώρα μας,όποιος προλάβει.
Υγ.Πήρα αυτόγραφο :D
Τα μεσάνυχτα έδεσα την εργαλειοθήκη στην ουρά της μηχανής και έβαλα ξυπνητήρι στις 07:15. Δες σας είπα τίποτα γιατί είχα δύσκολη μέρα χθες και φανταζόμουν -όπως και έγινε- πως μπορεί να μη σηκωθώ. Κρίμα. Πρέπει να περάσατε ωραία!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Το κάνει ο Jarvis αφού :p (clopyright by est)










Πολύ γρήγορος για να χωρέσει στο καρέ :p








Στάλθηκε από το SM-J320F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Bρωμοπαιδα
Zηλεψα...!
...
...
...
...
...
...
...
...
...τον jarvis
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Τα μεσάνυχτα έδεσα την εργαλειοθήκη στην ουρά της μηχανής και έβαλα ξυπνητήρι στις 07:15. Δες σας είπα τίποτα γιατί είχα δύσκολη μέρα χθες και φανταζόμουν -όπως και έγινε- πως μπορεί να μη σηκωθώ. Κρίμα. Πρέπει να περάσατε ωραία!
Ξεκούραση άκρως απαραίτητη στις μέρες μας.
Πολυ ωραία ήταν αν εξαιρέσω τα ρεμάλια που δεν σεβάστηκαν την απροπονησιά μου και το ότι έχω καινούργιο μηχανάκι.Με λίγα λόγια με βρήκαν μικρό και με εκμεταλλεύτηκαν :(.
:laugh::laugh:
Γράψαμε μπόλικα χιλιόμετρα,κάτι πήρε το αυτί μου(το ένα εκ των δυο) για 130+χιλιόμέτρα.
 
Top Bottom