Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Αμφισφύριο: έσω και έξω σφυρό, οι δύο "στρογγυλές προεξοχες" που έχουμε στον αστραγαλο, μία από τη μέσα κ μία από την έξω πλευρά. Επαθε κάταγμα κ στις δύο πλευρές. Θυμάμαι που έλεγε ότι αισθάνεται ότι έχει πληγή στην εσωτερική πλευρά κ έδειχνε ακριβώς εκεί. Πώς την έπαθε με τέτοια μπότα εκεί κ από τη μέσα κ από την έξω πλευρά...μεγάλη γκαντεμιά. Προφανώς η σύγκρουση με τη μηχανή ήταν μεγάλη απλώς επειδή ήταν κλασματα δευτερολέπτου δεν θυμόταν κ δεν είδαμε που κ πως ακριβώς έγινε η επαφή.

Περαστικά κ αγύριστα!
 

bmx

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
DR650
Σιδερένιος φίλε Πάνο! Τα βουνά πάντα θα μας περιμένουν...
Όταν με το καλό θεριέψεις και θα 'χει μπει και η άνοιξη,
κανονιζουμε ένα 2ήμερο-3ήμερο-4ήμερο-5ήμερο....και βάλε!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Πρίν λίγο άνοιξα pc...μπηκα να χαζέψω φωτό κ να χαρώ με περιγραφές...κ βλέπω αυτό...:(
Πολύ στεναχωρήθηκα ρε φίλε...:(:(:(

Πάνο...ΚΟΥΡΑΓΙΟ...Υπομονή...Καλή αποκατάσταση...Περαστικά....κ Ποτέ Ξανά !!!

Αυτή η νύχτα θα'ναι δύσκολη ...όπως κι όλο το 1ο 24άωρο ...κράτα γερά ...κ θα βοηθάμε κι εμείς απ'εδώ ,βομβαρδίζοντάς σε με Θετική Ενέργεια.:pc:
 
Τελευταία επεξεργασία:

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Αμφισφύριο: έσω και έξω σφυρό, οι δύο "στρογγυλές προεξοχες" που έχουμε στον αστραγαλο, μία από τη μέσα κ μία από την έξω πλευρά. Επαθε κάταγμα κ στις δύο πλευρές. Θυμάμαι που έλεγε ότι αισθάνεται ότι έχει πληγή στην εσωτερική πλευρά κ έδειχνε ακριβώς εκεί. Πώς την έπαθε με τέτοια μπότα εκεί κ από τη μέσα κ από την έξω πλευρά...μεγάλη γκαντεμιά. Προφανώς η σύγκρουση με τη μηχανή ήταν μεγάλη απλώς επειδή ήταν κλασματα δευτερολέπτου δεν θυμόταν κ δεν είδαμε που κ πως ακριβώς έγινε η επαφή.

Περαστικά κ αγύριστα!
Α ησουν εκει?Πηγαινε μαλια η εγινε με μικρη ταχυτητα?
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Πριν λίγο έφτασα σπίτι.Είδαμε με τον mitch(ήρθε και Padis) για λίγο τον Πάνο ο οποίος έχει συνέλθει απ'την νάρκωση και είναι πια στον θάλαμο ασθενών.
Απ'τα λεγόμενα του μάλλον η ζημιά έγινε όταν έβαλε το πόδι κάτω για να το σώσει από πέσιμο.Οδηγούσε όρθιος τον τίναξε προς τα πάνω το μπροστινό και προς το πέσιμο έβαλε το πόδι κάτω.
Όπως και να έγινε αυτή την στιγμή σημασία έχει να έχει όσο δυνατόν ταχύτατη και ανώδυνη ανάρρωση.
Πάνο σιδερένιος και απο εδω και γρήγορα όρθιος,όλο αυτό που περνάς τώρα θα γίνει απλώς μια κακή παρένθεση στην ζωή σου και τίποτα παραπάνω .
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Μπραβο ρε παιδια, η αρχη της ανακαμψης μετα το ατυχες συμβαν. Πανο, σιδερενιος και παλι ρε φιλαρακι :ok:


Δε θελει παντως και πολυ παιδες, θυμαμαι τον παρομοιο τραυματισμο του @Λευκάδιος τον Ιουνη του 2014 στην κεντρικη Πινδο απο ενα πεσιμο της πλακας που και ομως ειχε παρομοια καταληξη. Και εκει ειχα κανει εγω το νοσοκομειακο, κατεβαινοντας πρωτα κατι ασχημα σαθρα με το Γιωργο πισω και μετα κανοντας 30 περιπου χιλιομετρα μεχρι το νοσοκομειο Τρικαλων. Κατι τετοια ειναι που μας θυμιζουν οτι ο κινδυνος παραμονευει παντα στο χωμα και οτι ειμαστε τρωτοι..

Σήμερα το ασθενοφόρο το έκανε ο Παντελής. Τον φόρτωσαμε τέσσερις πάνω στο τρανσαλπ. Όταν βγήκαμε άσφαλτο τον πήρε αγκαλίτσα μονος του σα μωρό παιδί και τον κατέβασε. Δε προλάβαμε με την Ελένη να κάνουμε κάτι.
Θηρίο :friendship:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά. Από εδώ και πέρα αρχίζει η ανάκαμψη!
ΥΓ. Παίδες πολλά μπράβο που πήγατε και τον είδατε. :ok:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Περαστικά Πάνο. Γρήγορη επιστροφή στη σέλα! Και υπομονή αυτές τις εβδομάδες...

Σεντ φρομ Ténéré phone
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Το βλεπω και το παραβλεπω...δεν με αφηνουν να κανω τιποτα...ειμαι χειροτερα απο αγριμι σε κλουβι,εχω ξενερωσει...τον πονο τον αντεχω την ακινησια οχι.Το ποδαρι εσπασε στην ποδοκνημικη θα χρειαστουν λαμες και θα μπω χειρουργειο το βραδυ μαλλον...ειπαμε οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο υγεια σε ολου και ευχαριστω ολη την παρεα.
γυρισα απο 450 ζουμερα ευχαριστα χλμ....
μπαινω στο φορουμ για να μοιραστω την ευχαριστηση που πηρα σημερα με το κοριτσι μου...
να δω και την δικη σας χαρα απο τις βολτες σας...
και βλεπω και αυτοοοοο !!!!!!!!:(:(:(

πανο....
περαστικα και αγυριστα ....καλη αναρρωση ...
ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ !!!!

:(:(:(:(:(:(:(:(:(
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Το βλεπω και το παραβλεπω...δεν με αφηνουν να κανω τιποτα...ειμαι χειροτερα απο αγριμι σε κλουβι,εχω ξενερωσει...τον πονο τον αντεχω την ακινησια οχι.Το ποδαρι εσπασε στην ποδοκνημικη θα χρειαστουν λαμες και θα μπω χειρουργειο το βραδυ μαλλον...ειπαμε οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο υγεια σε ολου και ευχαριστω ολη την παρεα

Το ειδα και το παραειδα...δεν εχω να κανω κατι αλλο εδω,χειροτερα απο αγριμι σε κλουβι ειμαι,τον πονο τον αντεχω ,την ακινησια οχι,το ποδαρ εσπασε στην ποδοκνημικη θα χρειαστουν λαμες κτλ. αλλα ειπαμε οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο,υγεια σε ολους
και ευχαριστω την παρεα για ολα.
Περαστικά ρε φιλε κ να γινεις γρηγορα καλά:l2:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα με την εγχειρηση Ολα καλα θα πανε απο δω και περα Μονο υπομονη χρειαζεται και σε λιγο καιρο θα βολταρουμε παλι παρεα
Πανο η σκεψη μου ειναι μαζι σου και συντομα θα περασω να σε δω
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Να ευχηθώ και εγώ καλή ανάρρωση στον Πανο και το συντομότερο δυνατό όρθιος πάλι.Κριμα γιατί μια τόσο ωραία βολτα με τόσο καλή παρέα είχε αυτή την κατάληξη.Ευτυχως οι περισσότεροι είμαστε πλέον αρκετά φίλοι και χαρην και την αξιοθαύμαστη ψυχραιμία το Πάνου καταφέραμε και βοηθήσαμε ώστε να βγει ο άνθρωπος στον πολιτισμό και να τον παραλάβει το ΕΚΑΒ.Δεν θέλω καν να σκεφτώ κάποιον στην θέση του Πάνου να βολτάρει μόνος του στο βουνό και να του συμβεί κάτι τέτοιο...
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Πανο αλλη μια ευχη μαζι σου με καλη αναρωση. Θα κατεβω τωρα το πρωι να σε δω. Μας στεναχωρησες αδερφε .
Το ηξερα οτι ο padis επειδη ειναι τα μερη του ειχε φυτεψει παγιδες ... αλλα πιστευα οτι θα τις δεις ρε φιλε...
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Το βλεπω και το παραβλεπω...δεν με αφηνουν να κανω τιποτα...ειμαι χειροτερα απο αγριμι σε κλουβι,εχω ξενερωσει...τον πονο τον αντεχω την ακινησια οχι.Το ποδαρι εσπασε στην ποδοκνημικη θα χρειαστουν λαμες και θα μπω χειρουργειο το βραδυ μαλλον...ειπαμε οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο υγεια σε ολου και ευχαριστω ολη την παρεα

Το ειδα και το παραειδα...δεν εχω να κανω κατι αλλο εδω,χειροτερα απο αγριμι σε κλουβι ειμαι,τον πονο τον αντεχω ,την ακινησια οχι,το ποδαρ εσπασε στην ποδοκνημικη θα χρειαστουν λαμες κτλ. αλλα ειπαμε οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο,υγεια σε ολους
και ευχαριστω την παρεα για ολα.
Πανο παλικαρι μου σου ευχομαι γρηγορη αναρρωση και να ειναι το τελευταιο. Αν και δεν σε γνωριζω προσωπικα συμπασχω γιατι ειχα κατι παρομοιο το 2007 με συνθλιπτικο εσω σφυρου και απογαντοποιηση φτερνας .Το καταγμα το ειχα σε δευτερη μοιρα γιατι η φτερνα ηταν σε πολυ χειροτερη κατασταση. Προφανως εβαλες λαμες. Συμβουλευτικα σου λεω να δωσεις ιδιαιτερη προσοχη στην αποκατασταση ως αναφορα την φυσιοθεραπια για να επανελθει η εκταση και η καμψη πληρως. Θελει μεγαλη υπομονη αλλα να θυμασαι οτι επανερχεται πληρως .Και παλι περαστικα.
 
Top Bottom