ADVtrOFFy 2018 The ADV story!!

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Και δυο ακόμα που βρήκα στο κινητό...
Διπλός ελληνικός ποταμίσιος!:happy:


Η αλήθεια είναι οτι στο ποτάμι είχα ενα θέμα με το σήμα του κινητού...o_O
Έλα όμως που δεν ρώτησα τον Απόστολο...:thumbsdown: :happy::D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Λοιπόν για εμένα το "ΚΑΚΟ" τρίτωσε και όχι μόνο τρίτωσε, αλλά τρίτωσε εις Διπλούν....

Κατά πρώτον, συμμετείχα σε τρία AdvtrOFFy in a row :yew: και
κατά δεύτερον, εκπλήρωσα τον αρχικό στόχο για το 2018 δηλαδή συμμετοχή σε ΤΡΑΒΕΛΙ ΕΝΤΟΥΡΟ, ΧΩΜ(Α) SWEET ΗΟΜΕ 2 και AdvtrOFFy 2018.
Μέσα από αυτές τις βόλτες, πέραν της οδηγικής ευχαρίστησης, που ήταν και το αρχικό ζητούμενο, είμαι ιδιαιτέρως χαρούμενος που γνώρισα ανθρώπους με το ίδιο πάθος και την ίδια μοτοσυκλετιστική αντίληψη.

Πάμε όμως να πάρουμε τα πράγματα με τη σειρά, για την "βόλτα" που πέρασε...

Παρασκευή μεσημέρι, και από Πάτρα ξεκινάμε παρεάκι δυνατό, που αποτελείται από τον γράφοντα, τον @lef99 ,τον @maikmartse και τον @black sheep.
Νοητά μαζί μας και ο @mAthosalas....
Επιλέγουμε να κινηθούμε μετά την Ιτέα προς Δεσφίνα και Δίστομο.

Εδώ στάση στη Δαύλεια για ανεφοδιασμό...


Άφιξη στον "καταυλισμό" εξω από το Ζέλι,από την μπλέ διαδρομή, γιατί κάτι άλλοι ήρωες από τον ίδιο Νομό που ήρθαν βράδυ επέλεξαν καταλάθως εξεπίτηδες την κόκκινη....:rolleyes::wacky:

Στήνουμε το τσαρδάκι μας,και βουρ για το χωριό, για ντερλίκωμα μετά συνοδείας μπύρας. Χαιρετούρες με τους λοιπούς γνωστούς-αγνώστους και αναμονή για το υπόλοιπο Αχαικό group.
Και αφού έχει πέσει το σκοτάδι και το στομάχι δουλεύει υπερωρίες και στα κόκκινα,τσουπ εμφανίζονται ο @#malakos_kariolis (rigas) , o @John-Aigio και ο Βασίλης με το κίτρινο drz, άρτια αφιχθέντες από Αίγιο.
- Λοιπόν πληρώνουμε και τα λέμε επάνω,τους λέω.
Φτάνω στον καταυλισμό και δεν τους βλέπω, και πως να τους δω αφού έκαναν νυχτερινή την κόκκινη διαδρομή....:eek::roflmao:
Το βράδυ βέβαια είχαμε και επισκέψεις στον μαχαλά μας,μας επισκέφθηκε ο godfather kariolis @#skliros_kariolis (geez996) για να δει τα βαφτιστήρια.


Σάββατο πρωί και ο ήλιος ξεκινά να χάσκει πάνω από τις σκηνές...





Καφές,τσιγάρο,πρωινό και ο @gsmaniac να μοιράζει αυτοκόλλητα για την δημιουργία ομάδων.

- Λοιπόν,μας λέει, επειδή η Αχαια είναι Πασοκομάνα, παίρνετε τον Πράσινο χρώμα....:D:wacky::alien::roflmao:.
Με την προσθήκη των δύο κοπελιών από την Κρήτη και του Λάμπρου που ήρθε το Σάββατο το πρωί,
Ladies and Gentlemen, I present you the Green Team, ή αλλιώς "ΜΗΝΑΡΟΚΡΗΤΕΣ"
Η σειρά και τα ονόματα είναι τυχαία και ουδεμία σχέση έχουν με την πραγματικότητα....:rolleyes:
1) @#melatos_kariolis (MisThe)
2) @#malakos_kariolis (rigas)
3) @maikmartse
4) @lef99
5) @black sheep
6) @John-Aigio
7) @Miltiadis
8) @Miouos
9) @labros
10) Βασίλης- Μάστορας- drz

Πλοηγός με το μπλιμπλίκι o @lef99 και σκούπες ο @John-Aigio (είμαι γεννημένος γι'αυτό) και ο @Miouos .
Official φωτογράφος του group αλλα και master chef της κουζίνας μας, o -ζουμάρω και κλικάρω πιο γρήγορα και από την σκιά μου- @#malakos_kariolis (rigas)
Προφανώς φωτό από όλα τα σημεία και σε πολύ καλύτερη ποιότητα θα δημοσιευθούν από τον Σπύρο.

Γκάζι, άφεση συμπλέκτη και το advtroFFy 2018 ξεκινάει για εμάς..
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@#melatos_kariolis (MisThe) Θέμη επιτέλους ένα review της προκοπής!!!
Με δυο λόγια ρε αδερφέ, με αναφορά τοποθεσίας στις φώτο και φώτο με τη σειρά!!!:ok::ok::ok:
Εύγε φίλος!
Καλά κάνω και βασίζομαι πάνω σου :)

Αλλά ξέχασες τη συμμετοχή στον Πάρνωνα 2018!!! Δε θέλω τέτοια, ΔΕ θέλω τέτοιαααα:D:D:D
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
@#melatos_kariolis (MisThe) Θέμη επιτέλους ένα review της προκοπής!!!
Με δυο λόγια ρε αδερφέ, με αναφορά τοποθεσίας στις φώτο και φώτο με τη σειρά!!!:ok::ok::ok:
Εύγε φίλος!
Καλά κάνω και βασίζομαι πάνω σου :)

Αλλά ξέχασες τη συμμετοχή στον Πάρνωνα 2018!!! Δε θέλω τέτοια, ΔΕ θέλω τέτοιαααα:D:D:D
To διαβασες γλήγορα μάλλον έγραψα για το τραβελι εντουρο....;)
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Πρώτο καλό πέρασμα για την ομάδα η "Μαδαγασκάρη" (Αλήθεια πως και η ονομασία αυτή??)
Φώτο από εδώ δεν υπάρχουν, η ομάδα ανταπεξήλθε της σχετικής δυσκολίας και συνεχίζουμε.
Συνεχίζουμε για Καλλίδρομο, όπου γίνεται το πρώτο "χάσιμο" της διαδρομής, στο γνωστό πλέον αμπελοχώραφο..
Αφού γίνονται κάποιες αναγνωριστικές-δοκιμαστικές από τα ελαφριά της παρέας και έχοντας φάει κανα μισαωράκι αποφασίζουμε να γυρίσουμε πίσω και να κυκλώσουμε το σημείο από άσφαλτο, αφού εκτός απο off είμαστε και on...
Συνεχίζουμε Off, κόβουμε κλάρες από πεσμένο έλατο για να χωρέσουνε τα μηχανάκια, και η ομάδα προχωρά.
Την ανάβασή μας "κόβει" η κατάβαση ενός subaru impreza sw που προσπαθούσε να πάρει λίγο από τη δόξα των Θεων του WRC και που για να σταματήσει ριχνει άγκυρες και διπλώνει, άλλος ένας εραστής του χώματος....

@lef99

@Miltiadis

@maikmartse

@black sheep

@John-Aigio

@labros

@#malakos_kariolis (rigas)

Βασίλης - Μάστορας

@Miouos

@lef99 @#malakos_kariolis (rigas) @maikmartse
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Ανεβαίνοντας και βλέποντας αυτή τη μαγεία δε γίνεται να μη σταματήσεις,κόρνες-φωνές και νεύμα για στάση, το τσιγάρο εδώ έχει άλλη νοστιμιά...


Χώρος μαζικού ανασκαλοπισμού ή απλά ένας φράχτης, τέσπα ότι και αν είναι γράφει ωραία στο φακό....


Οι Πράσινοι στο Πράσινο:alien::alien::alien::alien::alien:



 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Δώσε ομαδάρα και όπως λεγαμε το "κύπελλο" στην πράσινη ομάδα ΤΩΡΑ
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Ξεκινάει η κάθοδος για Μπράλο, κια στο δρόμο βρίσκουμε γκρέιντερ που στρώνει το χωμάτινο χαλί αλλά και βοσκό με γίδια που μας ρίχνει τα γνωστά καντήλια επειδή τρομάξαμε τα ζωντανά,κλασσικές καταστάσεις βουνού...
Εντύπωση και έντονο προβληματισμό μου προκάλεσε το γεγονός ότι κατά την διέλευση μας από το χωριό Παλαιοχώρι όλοι μα όλοι όμως παρατήρησαν νεαρά κορασίδα έντονης εξωτερικής ομορφιάς να προαυλίζεται κάτω από τον Μαγιάτικο ήλιο,εγώ δεν την είδα αντ'αυτού εντόπισα ταμπέλα που ανέγραφε ότι στο χωριό
λειτουργεί Δανειστική Βιβλιοθήκη με δωρεάν WiFi
Eίναι πρόβλημα αυτό γιατρέ μου???????
Αφιξη στο Μπράλο και στάση για ανεφοδιασμό των Μουλαριών...
Και να μετά από αρκετή ώρα βλέπουμε και κάποιον γνωστό,έρχεται η Αντρική ομάδα, ναι ντε αυτοί με τα ΡΟΖ...
Αφού ξεδιψάσαμε τις χοντρές αλλά και κάποιες αδύνατες που είχαμε μαζί συνεχίζουμε προσηλωμένοι στη διαδρομή...
Το πρώτο τσιμπούκι έρχεται μετά την παλιά σιδερογέφυρα του ΟΣΕ.


Να εδώ με τους Πασόκους,εεεε τους Πράσινους....




@Miouos

@labros

@#malakos_kariolis (rigas)

@John-Aigio


Μιας που είπαμε για τσιμπούκι εδώ ο @lef99 και ο @#malakos_kariolis (rigas) χαρούμενοι που το φάγανε...


Για τι πράγμα επρόκειτο λοιπόν???????????????
Μα φυσικά για ένα ανηφόρι του οποίου τα λούκια είχαν σκαφτεί από τετρακίνητα θηρία με μια διόλου ευκαταφρόνητη κλίση...
Πρώτος ανεβαίνει ο @lef99 με το κατσίκι,ακολουθεί ο @#malakos_kariolis (rigas) ,μετά η αφεντιά μου, μετά ο @maikmartse κάνοντας όλοι την ίδια μαλακία να ακολουθήσουμε τις ροδεσιές...και κάπως έτσι ενισχύσαμε το φαινόμενο του θερμοκηπίου εκλύοντας στην ατμόσφαιρα τόνους καμμένου δίσκου...
Το κουζουλό κοπέλι @Miltiadis παραμόνευε και πέρασε πολύ σοφά από τη μέση...

@maikmartse

@Miltiadis
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...σκούπες ο @John-Aigio (είμαι γεννημένος γι'αυτό) ..
Ετοιμαζω Tshirt ειδικο για τον κυριο...σε καθε ADVtrOFFy και οχι μονο με αυτο θα εμφανιζεται σε αλλο χρωμα...:D:)


και επειδη το χρωσταω...περα απο καθε τι αλλο...να πω οτι ειναι ενας ανθρωπος που ΑΞΙΖΕΙ ΠΟΛΛΑ...τοσο σε οργανωση,τρεξιμο,γ@μησι που τρωει,κουραση,σκονη,κοβονται χερια με τον ελεφαντα αλλά αυτος εκει...παντου και παντα οταν τον χρειαστουμε το team εδω και να τρεξει με το χαμογελο στα χειλη....ενα ΡΕΣΠΕΚΤ ειναι ελαχιστο και τιποτα μπροστα σε αυτα που δινει με την ψυχη του...για μενα,για μας ολους εδω στο ΜηναροΑιγιωτικο team αλλά και για σας ολους εδω...:thanx:

ΥΓ.ενα ενδεχομενο επαιξε εδω χαμου με τα παιδια να του αλλαξουμε το nickname σε #zochadas_kariolis...μελετάται διακαως :D:cool:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@#melatos_kariolis (MisThe) Αλλά ξέχασες τη συμμετοχή στον Πάρνωνα 2018!!! Δε θέλω τέτοια, ΔΕ θέλω τέτοιαααα:D:D:D
To διαβασες γλήγορα μάλλον έγραψα για το τραβελι εντουρο....;)
Φοραγε μαλλον τα γυαλια για κοντα...:Dκαι δεν το προσεξε...μην γινεσαι #kakos_kariolis τωρα...:p
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εντύπωση και έντονο προβληματισμό μου προκάλεσε το γεγονός ότι κατά την διέλευση μας από το χωριό Παλαιοχώρι όλοι μα όλοι όμως παρατήρησαν νεαρά κορασίδα έντονης εξωτερικής ομορφιάς να προαυλίζεται κάτω από τον Μαγιάτικο ήλιο,εγώ δεν την είδα αντ'αυτού εντόπισα ταμπέλα που ανέγραφε ότι στο χωριό λειτουργεί Δανειστική Βιβλιοθήκη με δωρεάν WiFi Eίναι πρόβλημα αυτό γιατρέ μου???????
:pointu:
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
ΥΓ.ενα ενδεχομενο επαιξε εδω χαμου με τα παιδια να του αλλαξουμε το nickname σε #zochadas_kariolis...μελετάται διακαως :D:cool:


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
To διαβασες γλήγορα μάλλον έγραψα για το τραβελι εντουρο....;)
Ωπ ναι!
Το διαβασα αλλα το μπερδεψα με το Καντηλι:D
Οκ εκει ελειπες...:laugh:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@#melatos_kariolis (MisThe) Θεμη το γκρειντερ και το Ιμπρεζα, δεν ηταν τυχαια περιστατικα φιλος.
Το ερχομενο σκ εχει Ακροπολις ;)
Στις Ακροπολικες κινηθηκατε :)
Δοκιμες εκανε ο τυπος και γι αυτο σταματησε. Το ειχε, δεν ηταν τυχαιος!!!!
Το γκειντερ εφτιαχνε την ακροπολικη που ειναι αναποδα, ανηφορι μεχρι τις λιμνες και παει Μενδενιτσα! Οπως ηρθατε δηλαδη.
Δεν εβαλα κανενα κοματι τυχαια φιλος ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αληθεια, οι λιμνες στο Καλλιδρομο, ηταν λιμνες ή ηταν θεόξερες;;;;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τωρα που το σκεφτομαι..., παιζει η κορασις στο Παλαιχωρι να ηταν η γκομενιτσα του ιμπρεζα-μαν ;)
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Οπως είναι αυτονόητο οι συμπλέκτες για τα africa δουλευαν μετα σε δύο θέσεις on kai off και αντε να βγάλεις το υπόλοιπο.....Γι'αυτό Γκαααααααααάζι και μόνο γκάζι. Το υπόλοιπο group κατοπιν συνεννόησης και αφου άκουγαν τα αχ βαχ από τις πάνω ραχούλες κύκλωσε το σημείο και συναντηθήκαμε ούλοι μαζί στην Παύλιανη. Στάση για απαραίτητη για λήψη καφείνης που το βέλτιστο θα ήταν να γινόταν σε ενδοφλέβια μορφή.
Στην Παύλιανη έγιναν και οι απαραίτητες επεμβάσεις στις africanes από τον Βασίλη - Μάστορα για να μπορέσουμε να ξαναοδηγήσουμε ανθρώπινα καθώς μέχρι εκείνη τη στιγμή το πατινάρισμα πήγαινε γόνα. Βασίλη σ'έυχαριστώ πολύ και από εδώ...
Βούρ για Οίτη...
@Miltiadis

@lef99




Και εδώ η απόδειξη ότι τα περάσματα ήταν εύκολα....τουριστική-εκδρομική-διάσχιση από αλλοδαπό φυσιολάτρη....


Αφήνοντας την Οίτη τα Βαρδούσια έρχονται ολοένα και πιο κοντά, τα χιλιόμετρα αυξάνονται, μαζί και η κούραση αλλά όταν τα μάτια πλημμυρίζουν από το πράσινο και το μυαλό υπεροξυγονώνεται, θέλεις να μείνεις εκεί πάνω και να συνεχίζεις να οδηγάς....Αυτή η φρεσκάδα των φρέσκων κλωναριών του έλατου εχει μείνει ποτισμένη στα ρουθούνια μου....



Κάπου εκεί στο βάθος διακρίνεται ένα από αυτά τα περτικαλί,αυτά μωρε τα μπραααάπ μπραααάπ. @Miouos



Από το γνωστό ποτάμι δεν έχω φωτό καθώς έκανα τον Βαρκάρη του Αχέροντα,περνόντας τις ψυχές εεεε τις μηχανές απέναντι, τώρα που το συζητάμε κάτσε να δω πόσα χρυσά νομίσματα μάζεψα....

Ανασύνταξη και χάζεμα κάτω από το καταφύγιο στα Βαρδούσια....



 
Top Bottom