ADVtrOFFy 2018 The ADV story!!

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Πρώτα απ'όλα ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στους ανθρώπους που κόπιασαν για να περάσω αυτό το καταπληκτικό τριήμερο !
Πρώτη μου φορά συμμετοχή και μπορώ να πω με σιγουριά ''ρε τι έχανα, ρε'' !!! Καταπληκτικά μέρη που μόνος σου δύσκολα θα πας, καταπληκτική παρέα, οι δυσκολίες να είναι το αλατοπίπερο στην όλη κατάσταση και ο χαβαλές δεδομένος...
Με υγεία και στο επόμενο παλικάρια !
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν τις έλεγες και τίγκα αλλά κάτι είχαν...
Tέτοια εποχή θα έπρεπε να είχαν κάμποσο...
Που σημαίνει ότι 15-20 μέρες αργότερα θα είναι εντελώς ξερές.... :(
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγώ έχω να πω μόνο τρεις λέξεις ...









Κάποιος ........





















Έφυγε ......


































Ξεβράκωτος .......














Sent from my iPhone using Tapatalk
:ll:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Εγώ έχω να πω μόνο τρεις λέξεις ...









Κάποιος ........





















Έφυγε ......


































Ξεβράκωτος .......














Sent from my iPhone using Tapatalk
:pointu:
Το ατύχημα θα ήταν αν αντί για σώβρακο ήταν κανα στρινγκακι
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Καθησυχασμός... το βρακί δεν είναι δικό μου....
Που είχαμε μείνει, αααα ναι στα Βαρδούσια!
Ωραία τα Βαρδούσια, άγρια και επιβλητικά...
Και ακόμα πιο ωραία ήταν η κάθοδος απο αυτά, αφού μετά τις στενωπούς που είχαν δημιουργήσει η πτώσεις βράχων, ξεκίνησε το παιχνίδι,ποίο παιχνίδι,έλα τώρα μεγάλα παιδιά είμαστε ξέρετε από αυτά.....
Φτάνουμε στον τελικό προορισμό για σήμερα που αποτελεί και το σημείο διανυκτέρευσης.

Εδώ λίγο έξω από το χωριό κάποιος μας προειδοποιεί......


Στιγμές χαλάρωσης για τον Βασίλη - Μάστορα


Και εδώ κάποιοι από το υπόλοιπο παρεάκι,έιπαμε Green Power


Φτάνουμε στο ΟΑΚΑ της Αρτοτίνας όπου και στρατοπεδεύουμε.. Γρήγορο στήσιμο σκηνώνκαι χαλαρωτικό παγωμένο μπανάκι με το λάστιχο στο νεκροταφείο...
Ε ρε και να ερχότανε καμια χήρα να ανάψει το καντήλι, από τις καλές όμως αυτές που είναι στις ταινίες, όχι τις σιτεμένες.....
Φρέσκοι και καθαροί πάμε για "τσιμπολόι" στην πλατεία του χωριού...

The real Twins....


Mαθαίνουμε ότι οι περτικαλί ομάδα είχε μπλεξίματα και ότι θα διανυκτερεύσει αλλού. Το βράδυ το φεγγάρι φωταγωγεί το στάδιο και η αρένα γίνεται τόπος συζητήσεων και γενικά to know us better να ούμε...
Ξημερώνει, ο ήλιος ξεπροβάλει από τις κορυφές των Βαρδουσίων και ενσωματώνεται στην Πράσινη ομάδα,μέρος από την Μπλέ,οπότε οποιος εχει ασχοληθεί με χρώματα μάλλον βαδίζουμε προς το Μωβ... Έτσι τούδε και στο εξής βολτάρανε μαζί μας ο @manosxlv , o @desert fox ,o @Alex 660z ,o @North_explorer , o @nick_VFR και ο @δημήτρης . Άντε όσο πάμε γινόμαστε όλο και πιο πολλές.....:ll:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Αφήνουμε πίσω μας την Άρτα και την Τίνα μέσω Γραμμένης Οξιάς με κατεύθυνση το Γαρδίκι όπου και θα πιάναμε χώμα για Σαράνταινα και Κοκκάλια.
Το θρόισμα των φύλλων της οξιάς διακοπτόταν από κάτι,πατητήρια,σαμάρια,ποδιές που ξύναν την γυαλοχαρταρισμένη άσφαλτο. Είπαμε και Off αλλά και On αφού...

@black sheep

@manosxlv

@North_explorer

@John-Aigio

@labros

@desert fox

@nick_VFR

@Alex 660z

@δημήτρης



Ανασύνταξη στο Γαρδίκιον και έναρξη χωμάτινης ανάβασης για τα Κοκκάλια 'η αλλιώς όπως είπε κάποιος στο Πάντα Πέφτει....


Στο βάθος η κορυφογραμμή της Σαράνταινας...



Κάποιος ξέρει τι θα ακολουθήσει και κάνει το γνωστό #Karioloduckface μέσα από το κράνος.....
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Μαγεία,Ηδονή,Δεος

Κ Ο Κ Κ Α Λ Ι Α

Λίγο πριν ξεκινήσουν τα ορολίβαδα φεύγουμε καταδρομική με τον @#malakos_kariolis (rigas) για να δούμε αν "περνάει" και να στηθούμε για photos...
Λίγο πριν καταφθάσει το μηχανοκίνητο τσούρμο,προλαβαίνω να βγάλω κράνος και απλά αναπνέω, ερχόμενος ταχύτατατα σε εγκεφαλικούς οργασμούς..
Εαν αυτό δεν είναι Παράδεισος , τότε τι????












 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Μαγεία,Ηδονή,Δεος

Κ Ο Κ Κ Α Λ Ι Α

Λίγο πριν ξεκινήσουν τα ορολίβαδα φεύγουμε καταδρομική με τον @#malakos_kariolis (rigas) για να δούμε αν "περνάει" και να στηθούμε για photos...
Λίγο πριν καταφθάσει το μηχανοκίνητο τσούρμο,προλαβαίνω να βγάλω κράνος και απλά αναπνέω, ερχόμενος ταχύτατατα σε εγκεφαλικούς οργασμούς..
Εαν αυτό δεν είναι Παράδεισος , τότε τι????












Εδω εγώ παθαίνω επαναλαμβανόμενους οργασμούς που βλέπω απλά τις απίστευτες εικόνες ...
Φαντάζομαι τι πάθατε εσείς που το ζήσατε!!!:ok::ok::ok::ok:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ω! ρε φίλε!!!!!

:woot::woot::woot::woot::woot:


Μαγικά ! Και τα μεταφέρετε τόσο όμορφα!!!! @Miouos & @melatos_kariolis βίντεο και φώτο ΣΟΥΠΕΕΕΕΕΡΡΡΡΡΡ!!!!



Βαράτε αλύπητα! Θέλω κι άλλα :inlove::inlove::inlove::inlove:
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Ξεκινάω αυτό το ποστ με βίντεο από τις αναβάσεις
@John-Aigio
@North_explorer

Και πάμε τώρα φωτό γιατί ξεσπαλιαστήκαμαν κει πάνου από το σπρώξιμο...










@manosxlv και @desert fox τα κουμπαράκια αλληλοσελφάρουν

και ο @#malakos_kariolis (rigas) ακάθεκτος επί το έργον.












Και στην τελευταία φωτό o @#malakos_kariolis (rigas) προτείνει ένα φοβερό γκρεμό που βγάζει κατευθείαν Δομνίστα....ναιιιιιιι κάποια άλλη φορά
 

African

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
africa twin crf1000
Ιδανικός καιρός, μοναδικά τοπία, άριστη οργάνωση, αλληλεγγύη ομαδικότητα και χαβαλές απ όλα τα παιδιά.
Καταπληκτική βόλτα.
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Κάποιοι τόλμησαν να με περάσουν στα Κοκκάλια,αλλά στο κατέβα πήρα εκδίκηση και τους έριξα,ναι δεν είναι μεταφορικό το έριξα.Και εξάλλου τι kariolides είμαστε εαν δεν κάνουμε kariolikia. Απαντήσεις και ντοκουμέντα θα δοθούν μέσω video από τον @#malakos_kariolis (rigas) .
Αφήνουμε τα χώματα και πιάνουμε άσφαλτο για Δομνίστα έτσι για να ζεστάνουμε λίγο τα τακούνια που έιχαν κρυώσει από την χλόη των Κοκκαλίων...
Στο σημείο αυτό αποχώρησαν για τις βάσεις τους ο @δημήτρης ,ο @desert fox ,o @manosxlv και ο @Alex 660z .
Στάση για καφέ και προμήθεια εφοδίων για το νυχτερινό τσιμπούσι στο AlwaysRaining...
Σειρά για αποχώρηση στο σημείο αυτό έχει ο @black sheep .
Την ακουστική μέθεξη της ησυχίας των Κοκκαλίων διακόπτει βίαια η αναπαραγωγή λαικοδημοτικών ακουσμάτων στην πλατεία του χωριού ένεκα κοινωνικού γεγονότος.
Ώρα για μπράφ. Μπράφ είπα, όχι μπραααπ μη μπερδέυεστε....
Για τους αποχωρήσαντες, ραντεβού στην επόμενη αλάνια....
Καθώς εισερχόμαστε στο φαράγγι.....











Και αφού φτάνουμε στη Ροσκά, ο Βασίλης - Μάστορας, κάθεται στην είσοδο του χωριού για να υποδεικνύει την διαδρομή, κάθομαι και εγώ για παρέα καθώς το υπόλοιπο team είναι πιο πίσω. Πιο μπροστά έιναι ο @lef99 , o @Miltiadis kai o @maikmartse .
Αξαφνα ο @maikmartse έρχεται φουνταριστός και ιδρωμένος και μου φωνάζει να πάω κατω για βοήθεια
-Ελα κατω να βγάλουμε το μηχανάκι του Λευτέρη...
-Να το βγάλουμε από που?Να πάρω σκοινί, να καλέσω Super Puma,τιιιιιι????
Μια μπλέ γραμμούλα από το στιγμα σε έβαζε σε ένα υπέροχο στενο τσιμεντένιο και υγρό απο τη γλίτσα μονοπατάκι που η αλήθεια ήταν ότι ήθελα να το περάσω αλλά δεν είχα Εντουράκι μαζί, κάποια άλλη φορά....






Με αυτά και αυτά φτάνουμε στο ΠάνταΒρέχει γλιτώνοντας το ΠάνταΠέφτει....
 
Top Bottom