New Africa, prototype...and true adventure...As Honda says...

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Η ατακα για το ''smooth'' οχι,μου θυμιζει μια Honda που θελω να ξεχασω.
Μα έτσι έχει την κατανάλωση που έχει... ;) Αν δεν ήταν "smooth" θα έκαιγε κατιτίς παραπάνω και θα είχε και λίγο "χαρακτήρα". Τώρα είναι απλά μια (απ'ότι φαίνεται τουλάχιστον) πανέμορφη μοτοσυκλέτα που πραγματικά πάει παντού.

Πάντως έχω την εντύπωση πως αν η Honda καταφέρει να κλέψει κοινό από τους Γερμανούς, θα παρουσιάσουν επιτέλους τον άσσο που κρατάνε στο μανίκι που δεν είναι άλλος από ένα F900 GS με κινητήρα Nuda και πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις... Και τότε θα αλλάξουν πολλά πράγματα στην κατηγορία...

_________________
Ντακάρετε-φον
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μα έτσι έχει την κατανάλωση που έχει... ;) Αν δεν ήταν "smooth" θα έκαιγε κατιτίς παραπάνω και θα είχε και λίγο "χαρακτήρα". Τώρα είναι απλά μια (απ'ότι φαίνεται τουλάχιστον) πανέμορφη μοτοσυκλέτα που πραγματικά πάει παντού.

Πάντως έχω την εντύπωση πως αν η Honda καταφέρει να κλέψει κοινό από τους Γερμανούς, θα παρουσιάσουν επιτέλους τον άσσο που κρατάνε στο μανίκι που δεν είναι άλλος από ένα F900 GS με κινητήρα Nuda και πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις... Και τότε θα αλλάξουν πολλά πράγματα στην κατηγορία...

_________________
Ντακάρετε-φον
Το εχω γράψει παραπανω,ήδη !!!εχουν ετοιμο και το δοκιμάζουν το καινούργιο 800
(Απο την αρχη αλλο μηχανακι)
Εχω πληροφοριες γερές !!!
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Καλά, η εξάτμιση είναι σκέτος θερμοσίφωνας (αν και το λοξό νεύρο που έχει, κόβει λίγο όγκο). Έτοιμο για καμιά Boss τιτανίου είναι, να κόψει και 5-6 κιλάκια.
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Πάντως, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, δεν με εξιτάρει, δεν με ξεσηκώνει, εμφανισιακά... :UH:
ΓΙΑ ΜΕΝΑ το κυριότερο κριτήριο, πέραν του χρηματικού...

...μόνο τα όργανα χαζεύω!o_O

Περί ορέξεως που λένε...!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑυτό !!! :)

Δεν εκανε ομως με ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΥΤΟ τετοιο ηχο :D

Στο video φοραει termignoni full racing exhaust system (και λαιμους δλδ)

Αν το παγωσετε θα δειτε και τους racing λαιμους ;)
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑυτό !!! :)

Πολυ ωραιο, αυτο το χρωμα μαλλον θα ειναι τελικα η επιλογη μου αν το παρω. Αλλα η Termignoni δειχνει πολυ μακρυα πανω στο μηχανακι, σαν κανονι ενα πραμα. Θα βγουνε βεβαια πολλες αφτερμαρκετ εξατμισεις.


Κατι αλλο: η τιμη στη Γαλλια ειναι εκει που θαπρεπε ναναι και στην Ελλαδα, €13000 το μοντελο με το ABS (χωρις ABS δεν πουλιεται εκει) και €13300 το τρικολορ και το κοκκινο, €14000 το μονοχρωμο DCT και €14300 το τρικολορ και το κοκκινο DCT. Εδω ο μακακας ο σαραβαλακης εχει βαλει €15000 το μονοχρωμο ABS, δηλ. €2000 περισοτερο απο τη Γαλλια! :rage:
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Πολυ ωραιο, αυτο το χρωμα μαλλον θα ειναι τελικα η επιλογη μου αν το παρω. Αλλα η Termignoni δειχνει πολυ μακρυα πανω στο μηχανακι, σαν κανονι ενα πραμα.


Κατι αλλο: η τιμη στη Γαλλια ειναι εκει που θαπρεπε ναναι και στην Ελλαδα, €13000 το μοντελο με το ABS (χωρις ABS δεν πουλιεται εκει) και €13300 το τρικολορ και το κοκκινο, €14000 το μονοχρωμο DCT και €14300 το τρικολορ και το κοκκινο DCT. Εδω ο μακακας ο σαραβαλακης εχει βαλει €15000 το μονοχρωμο ABS, δηλ. €2000 περισοτερο απο τη Γαλλια! :rage:

Ναι εμας εβαλε τιμες Αυστριας!! :muted: Οτι να ναι...:banghead:

Κριμα γιατι στα 13 θα χτυπουσε ανετα τα μικρα 800αρια και θα επαιρνε και μερισμα κι απ τα μεγαλα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Καλημέρα φίλε είναι αλήθεια !! είναι κάτι παλιό θα έγραφα:pc:.... τελικά δεν είναι ιδέα μου !!
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Και καποια τεστ σε Κορσικη και νοτια Γαλλια, στα γαλλικα αλλα και ενα στα αγγλικα:

http://africatwin1000.blogspot.ch/

Λεει παντως ενας σπο τους τεστερ οτι 1190R δεν ειναι με τιποτα, του λειπει γκαζι και σχετικο εξιταρισμα. Εγω αυτο το φανταζομουνα καθως Χονδα ειναι αλλα το γραφω γι'αυτους που περιμενανε πιθανα κατι αλλο.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Ρε παιδιά, έλεος με τις άτοπες συγκρίσεις που κάνει ο κάθε "ειδικός" (και αναφέρομαι στον τέστερ, όχι στον Γιώργο που το ποστάρισε). Τί σχέση έχει το ένα μηχανάκι με το άλλο;
"Μάγκα, καλό το Βιτάρα, αλλά Range-Rover δεν είναι".......... Χαίρω πολύ, Ονούφριος.

Χωρίς να έχω τις χωμάτινες ανησυχίες και περγαμηνές, νομίζω πως η μόνη σύγκριση που στέκεται είναι με το ΚΤΜ 1050. Σκέφτεστε κάποιο άλλο;
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ρε παιδιά, έλεος με τις άτοπες συγκρίσεις που κάνει ο κάθε "ειδικός" (και αναφέρομαι στον τέστερ, όχι στον Γιώργο που το ποστάρισε). Τί σχέση έχει το ένα μηχανάκι με το άλλο;
"Μάγκα, καλό το Βιτάρα, αλλά Range-Rover δεν είναι".......... Χαίρω πολύ, Ονούφριος.

Χωρίς να έχω τις χωμάτινες ανησυχίες και περγαμηνές, νομίζω πως η μόνη σύγκριση που στέκεται είναι με το ΚΤΜ 1050. Σκέφτεστε κάποιο άλλο;
το 1050 εχει μπροστα 19αρι τροχο!!!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ρε παιδιά, έλεος με τις άτοπες συγκρίσεις που κάνει ο κάθε "ειδικός" (και αναφέρομαι στον τέστερ, όχι στον Γιώργο που το ποστάρισε). Τί σχέση έχει το ένα μηχανάκι με το άλλο;
"Μάγκα, καλό το Βιτάρα, αλλά Range-Rover δεν είναι".......... Χαίρω πολύ, Ονούφριος.

Χωρίς να έχω τις χωμάτινες ανησυχίες και περγαμηνές, νομίζω πως η μόνη σύγκριση που στέκεται είναι με το ΚΤΜ 1050. Σκέφτεστε κάποιο άλλο;
Ναι το gs 800, και κυριως το νεο εξελιγμενο που ερχεται με 100 κυβικα παραπανω.Με βιντεακια και ηλιοβασιλεματα γεματα αναμνησεις δεν παιρνεις πλεον τη δουλεια απο αυτον που την εχει πανω απο 10 χρονια.

adv phone
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Έρχεται Πασχάλη και καλώς να ορίσει, όταν έρθει τότε θα είναι πιθανόν ανταγωνιστής.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Έρχεται Πασχάλη και καλώς να ορίσει, όταν έρθει τότε θα είναι πιθανόν ανταγωνιστής.
Το υπαρχων παιζει στα ισια και με 45αρι πηρουνι εναντι 43 της CRF.
Δεν ξερω γιατι αλλα μου ερχεται στο μυαλο η διαφημιση απο το ουισκι
αυτη που ελεγε ''can't teach an old dog new tricks''.....
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
45άρι cartidge έχει Πασχάλη (σύμφωνα με τον πίνακα στην προ-προηγούμενη σελίδα)
Εγω το εγραψα επειδη μου το ειπε αυτος ο ασχετος ο Ηλιας.Αυτον να βαρεσετε και μαλιστα αλυπητα γιατι ειναι και χοντακιας!
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Εγω το εγραψα επειδη μου το ειπε αυτος ο ασχετος ο Ηλιας.Αυτον να βαρεσετε και μαλιστα αλυπητα γιατι ειναι και χοντακιας!
Εκατό μετάνοιες και 100 Πατερημά θα του βάλω τιμωρία........... :p
 
Top Bottom