New Africa, prototype...and true adventure...As Honda says...

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Ρε σεις, μετά από τόσα βιντεάκια που έχω δεί,μετά από τόσες φωτογραφίες, τόσες περιγρφές, τόσες συζητήσεις παντού, νομίζω εθίστηκα και το θέλω σα π@ύστης...

:woot::woot::woot:
.........παλι καλά αλλοι κανουν σαν π@υτ@νες:p:p:D:D
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Για εμας ρε παιδια λίγο κοκαλάκι να γλειψουμε ........δεν έχει έτσι για τη γεύση που λέμε γμτ τη honda μου.....
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Λοιπον, το φιλαρακι μου ο Μανος (nick: manolo, βλεπει το φορουμ σα μελος αλλα δε γραφει) μουστειλε το επομενο review απο εναν σκωτσεζο κατοχο GSA για 10 χρονια ο οποιος τοβγαλε για πουλημα μετα το τεστ και περιμενει το Αφρικα 1000: :woot:

http://yodagoat.blogspot.co.uk/2016/02/the-crf1000l-hondas-new-africa-twin.html?m=1

Μην το παιρνετε για τεστ! :D :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λοιπον, το φιλαρακι μου ο Μανος (nick: manolo, βλεπει το φορουμ σα μελος αλλα δε γραφει) μουστειλε το επομενο review απο εναν σκωτσεζο κατοχο GSA για 10 χρονια ο οποιος τοβγαλε για πουλημα μετα το τεστ και περιμενει το Αφρικα 1000: :woot:

http://yodagoat.blogspot.co.uk/2016/02/the-crf1000l-hondas-new-africa-twin.html?m=1

Μην το παιρνετε για τεστ! :D :p
Μονο που είναι σκωτσεζος. ....δεν μετραει:p
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
@XLGeorge σε τσάκωσα! :friendship:

Αποκλειστικότητα!!! Βίντεο που δεν είχε βγει στο φως της δημοσιότητας από τις δοκιμές του XLGeorge στο νέο Africa Twin στη Βρεττανία.
Αυτή τη φορά εξαντλεί το φαινόμενο "λάσπη" καθώς είναι αυτό που τον προβληματίζει περισσότερο στις PouroDur-άδες!!!

Στο 3.10 βεβαιώθηκα πως είναι ο XLGeorge από την αγωνία του για πειραματισμούς...

Γιώργη περιμένουμε εδώ μέσα τη νέα ανασκόπηση σου καθώς στο σχετικό βίντεο είσαι βουβός....

 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
το μηχανακι ειναι πυροβολο μεγαλου διαμετρηματος σας λεω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μην κουραζεστε τζαμπα !!!!
ψαχτε για τον δευτερο πλεον!!!!!!
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
το μηχανακι ειναι πυροβολο μεγαλου διαμετρηματος σας λεω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μην κουραζεστε τζαμπα !!!!
ψαχτε για τον δευτερο πλεον!!!!!!
για τους αντβετσουραδες που ονειρευονται σαχαρες,στεπες,βουνα,λαγκαδια,μακρινα και κοντινα περιπετειωδη ταξιδια.....βρεθηκε ο ηγετης,ο βασιλιας το
crf1000 africa
για αυτους που θελουν ενα ον-οφφ για την ξεκουραστη ορθια οδηγηση και για 90% ασφαλτο,υπαρχουν καλυτερες προτασεις
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
@XLGeorge σε τσάκωσα! :friendship:

Αποκλειστικότητα!!! Βίντεο που δεν είχε βγει στο φως της δημοσιότητας από τις δοκιμές του XLGeorge στο νέο Africa Twin στη Βρεττανία.
Αυτή τη φορά εξαντλεί το φαινόμενο "λάσπη" καθώς είναι αυτό που τον προβληματίζει περισσότερο στις PouroDur-άδες!!!

Στο 3.10 βεβαιώθηκα πως είναι ο XLGeorge από την αγωνία του για πειραματισμούς...

Γιώργη περιμένουμε εδώ μέσα τη νέα ανασκόπηση σου καθώς στο σχετικό βίντεο είσαι βουβός....
Στεφανε, αυτα που κανει ο τυπος "στις λασπες" εγω τα θεωρω ασφαλτο.. :UH:

Αν ητανε να το τεσταρω στις λασπες, θα τοπαιρνα τελος Μαρτη στη Ζηρεια:




Οπου ο μπροστινος τροχος του Τρανσαλπ εγινε καπως ετσι (φτερο βγηκε αναγκαστικα):




Τα φλωρικα των Αγγλων (στο χωμα, γιατι στην ασφαλτο μονο φλωροι δεν ειναι) τα προσπερναμε/αγνοουμε ;)
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Κατι αλλο: η Χονδα δινει ισχυ 70kW/7500rpm και ροπη 98Nm/6000rpm, τα 70kW ισχυς ειναι 95 (οχι 94) αλογα (kWx1.36). Αλλα κυκλοφορουν δυναμομετρησεις στο διαδικτυο που δινουν 103 αλογα στο στροφαλο και 94 στον τροχο! Τετοια αποδοση ειναι παρομοια με των 950/990 αλλα με φοβερα ελαστικο, δυνατο χαμηλα και οικονομικο κινητηρα που δε θελει πολυ "νταντεμα". Το γεγονος οτι δεν εχει την "λυσσα" των 950/990 ψηλα εχει μαλλον να κανει οτι ειναι πολυ πιο υποτετραγωνος για ροπη. Τα νεα μεχρι στιγμης φαινονται καλα, απομενει να το δουμε και πιο εκτεταμενα στην πραξη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Αν αφήσουν οι αγρότες την άλλη βδομάδα θα το κάνω τεστ στη λάρισα!
Πάντως εγώ το ξαναλέω, το μεγάλο + στο μηχανάκι αυτό είναι ο οικονομικός κινητήρας του σε σχέση με τις επιδόσεις του αλλά και το dct. Ο αδερφός μου έχει το integra, η πρώτη απόπειρα της honda σε αυτόματο κιβώτιο.
Όλοι έχουμε-τε οδηγήσει σκούτερ... Καμία σχέση!
Τις αλλαγές τις καταλαβαίνεις ή ακομα τις κάνεις εσύ με το manual mode και είναι οι ιδανικές για τον κινητήρα. Φανταστείτε τώρα στο africa με παραπάνω επιλογές και πιο εξελιγμένο dct! Ούτε εγώ θα έπαιρνα αυτόματο αλλά μόλις οδήγησα άλλαξα γνώμη. Πιστεύω το κάτι τις παραπάνω θα αξίζει!
Τώρα λεπτομέρειες για το χώμα αλλα και για την άσφαλτο ας μιλήσουν οι πιο ειδικοί!:)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
για τους αντβετσουραδες που ονειρευονται σαχαρες,στεπες,βουνα,λαγκαδια,μακρινα και κοντινα περιπετειωδη ταξιδια.....βρεθηκε ο ηγετης,ο βασιλιας ...
Καλό ταξίδι φίλε...κ πρόσεξε μη σκίσεις κανα καλσόννννννν. :friend:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στεφανε, αυτα που κανει ο τυπος "στις λασπες" εγω τα θεωρω ασφαλτο.. :UH:

Αν ητανε να το τεσταρω στις λασπες, θα τοπαιρνα τελος Μαρτη στη Ζηρεια:




Οπου ο μπροστινος τροχος του Τρανσαλπ εγινε καπως ετσι (φτερο βγηκε αναγκαστικα):




Τα φλωρικα των Αγγλων (στο χωμα, γιατι στην ασφαλτο μονο φλωροι δεν ειναι) τα προσπερναμε/αγνοουμε ;)
Γιώργο μου, δεν είναι φλώρος ο άνθρωπος απλά ΑΥΤΗ η μηχανή δεν πιάνει λάσπη ;) Το προσπάθησε πολύ αλλά...
 
Top Bottom