Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
130 κιλά γεμάτο είναι το δικό μου με 33 άλογα.τα 160 κιλά είναι νούμερο για 600 μονοκυλινδρο.αυτο δεν αναιρεί ότι είναι πιο εύκολο σε δύσκολα κομμάτια από τα 200+ κιλά των δικυλινδρων.καλως η κακώς οι εταιρίες τέτοια κιλά βγάζουν σ αυτά τα κυβικά,οπότε όποιος θέλει καινούργιο είναι μονοδρομος
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Πάντως για 300cc τα 160 γεμάτα κιλά είναι πολλά. Μία δεκαετία πίσω θα το θεωρούσαμε ΒΑΡΥΔΙ κανονικό. Όμως πλέον απ' ότι κατάλαβα θεωρείται ελαφρύ και μου φαίνεται περίεργο.

Το 640 με το 12λιτρο ρεζερβουάρ είναι 158 κιλά γεματο και το 64Οadv με το τεράστιο ρεζερβουάρ είναι λιγο πιο βαρύ από το 300ρι. Το KLR 650 του 03 που θεωρείται σαν το πιο βαρύ ψηλόφτερο 650 είναι 187 κιλά ΓΕΜΑΤΟ και 168 άδειο.

Πέρα από το βάρος όμως, είναι πολύ όμορφο το 300ρι και πολύ ικανό ον ΟΦ και μου αρέσει και μένα πολύ.
Kαλα τα λες αλλα θα διαφωνίσω στο οτι είναι καλο ON.

Είναι ενα μηχανάκι που βολεύει ανθρώπους που έχουν βουνα τριγύρω και σαν δεύτερο μηχανάκι. Εγω θα το έπαιρνα πχ με βολεύει εδω που βρίσκομαι. Απτην άλλη δεν θα του έριχνα φράγκο.

Ουτε εξατμίσεις ούτε γκλιτερ ουτε πυργους ουτε κάγκελα. Τίποτα 0 έξτρα.

Οπως είναι 4Κ θα σας πιω το αίμα και μην βγάλετε κιχ.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πάντως τα 158 γεμάτο δν είναι και τόσο ελαφρύ. Σε σχέση με άλλα παλιότερα της ίδιας κατηγορίας. Αερόψυκτα σίγουρα πολύ πιο ελαφριά τύπου ttr250 κτλπ, αλλά και drz400 γύρω στα 15 κιλά ελαφρύτερο. Βέβαια αν βγάλεις σχάρα, κάγκελα, ποδιά, και υποτιθέμενα αλλάξεις όλο το fairing με μια εντουραδικη μάσκα μάλλον φτάνεις στα 145

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σε αυτά που είπες να προσθέσεις και την μονάδα abs,εξατμίσεις πιο βαριές με καταλύτες ρύπους κλπ και ότι γενικά είναι φτηνό και το αλουμίνιο δεν ήταν η πρώτη τους επιλογή.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
130 κιλά γεμάτο είναι το δικό μου με 33 άλογα.τα 160 κιλά είναι νούμερο για 600 μονοκυλινδρο.αυτο δεν αναιρεί ότι είναι πιο εύκολο σε δύσκολα κομμάτια από τα 200+ κιλά των δικυλινδρων.καλως η κακώς οι εταιρίες τέτοια κιλά βγάζουν σ αυτά τα κυβικά,οπότε όποιος θέλει καινούργιο είναι μονοδρομος
Είναι σίγουρο ότι το suzuki dr 350s είναι 130 κιλά γεμάτο;

Γιατί ψάχνω να βρω κάτι που να είναι όσο γίνεται ελαφρύ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
130 κιλά γεμάτο είναι το δικό μου με 33 άλογα.τα 160 κιλά είναι νούμερο για 600 μονοκυλινδρο.αυτο δεν αναιρεί ότι είναι πιο εύκολο σε δύσκολα κομμάτια από τα 200+ κιλά των δικυλινδρων.καλως η κακώς οι εταιρίες τέτοια κιλά βγάζουν σ αυτά τα κυβικά,οπότε όποιος θέλει καινούργιο είναι μονοδρομος
Πριν 20-30 χρόνια είχαν λιγότερα κοκομπλικια και τσιτσιμπλονια τα μηχανάκια
Ισχύει για όλες τις κατηγορίες, που βλέπουμε να βαραίνουν συνεχως
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Εντωμεταξυ... Το loncin sx3 έβγαινε χωρίς fairing. Έχω ψάξει να βρω τα πλαστικά του αλλά χωρίς επιτυχία. Ακριβώς ίδια μηχανάκια πέρα της πλαστικουρας μπροστά.


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εντωμεταξυ... Το loncin sx3 έβγαινε χωρίς fairing. Έχω ψάξει να βρω τα πλαστικά του αλλά χωρίς επιτυχία. Ακριβώς ίδια μηχανάκια πέρα της πλαστικουρας μπροστά.


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ρε τους μπαγάσηδες έτοιμο το είχαν!
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Είναι σίγουρο ότι το suzuki dr 350s είναι 130 κιλά γεμάτο;

Γιατί ψάχνω να βρω κάτι που να είναι όσο γίνεται ελαφρύ.
Ναι είναι 130 γεμάτο.τα 250 της εποχής είναι ακόμα πιο ελαφριά, αλλά εχουν Αισθητή διαφορά στη ροπή .βέβαια τα 350 δεν τα βρίσκεις ευκολα
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Πριν 20-30 χρόνια είχαν λιγότερα κοκομπλικια και τσιτσιμπλονια τα μηχανάκια
Ισχύει για όλες τις κατηγορίες, που βλέπουμε να βαραίνουν συνεχως
Σε σχέση με την ίδια κατηγορία μόνο μια μονάδα αβς είναι η διαφορά.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
E="Γιώργος 1, post: 515667, member: 4217"]
Είναι σίγουρο ότι το suzuki dr 350s είναι 130 κιλά γεμάτο;

Γιατί ψάχνω να βρω κάτι που να είναι όσο γίνεται ελαφρύ.
[/QUOTE]


Μη μπλέξεις εκτός και αν βρεθεί κάτι πραγματικά καθαρό από.μοτερ.
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Το ερωτεύτηκα αυτό το εργαλειακι , τι να μας πουν τα τενερε ... Ότι καλύτερο και καθόλου φοβηστικο στο ανεπαληλο κυνήγι!!!

Και ζυγισαμε , όπως είναι χωρίς λάσπες 160kg


Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο πύργος με ενδιαφέρει, έχουμε πληροφορίες?
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Ναι είναι 130 γεμάτο.τα 250 της εποχής είναι ακόμα πιο ελαφριά, αλλά εχουν Αισθητή διαφορά στη ροπή .βέβαια τα 350 δεν τα βρίσκεις ευκολα
Το s 91-93 είναι 133 περίπου γεμάτο, τα se 94-96 περίπου 137, και τα se 97 - 99+ περίπου 145. Το σκέτο ήταν περίπου 128 γεμάτο όλες τις χρονιες.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Εγώ έχω το 350s 1992. 130 γεματο το δίνει.τα se είναι αλλά 10 κιλά λόγω μίζας.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Προφανώς δεν τον άφηναν οι γονείς του, μη μπλέξει με κακές παρέες.
μπορεί να παραπονέθηκε η γιαγιά του να προσέχει να μην στεναχωρήσει τη προγιαγιά του!
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Προφανώς δεν τον άφηναν οι γονείς του, μη μπλέξει με κακές παρέες.
Το πιθανότερο, η γυναίκα του.:D


Παρεμπιπτόντως αν δείτε τα βιντεάκια του στους χωμάτινους δρόμους της Πορτογαλίας, νομίζεις ότι είναι στην Ελλάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom