Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
και αμα μας τσιμπησουν οι τροχαίοι τι λέμε οεο? γιατι με μετρησαν 2 φορες με τη μαμα και ειναι εκτός.. αλλα τη γλίτωσα αφου ειναι μαμα...
δν ξερω... το παιρνεις αυτο το ρισκο αν βαλεις αφτερμαρκετ καλυτερη εξατμιση. Δεν τηρουν προδιαγραφες ντεσιμπελ
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Πάνω απ' όλα η ασφάλεια :wacky:
Ούτε φώτα ούτε κόρνα ....μόνο με το θόρυβο σε παίρνουν χαμπάρι :ha
Μπα εχουν τιγκα τη μουσικουλα και δεν ακουν ουτε τανκ να παιρναει απο διπλα... απο την αλλη στα χωριουδακια - σηκωνει τα σκυλακια απο μακρια και στηνουν ενεδρα οποτε ξανασκεφτειτε το :ha!
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Καλησπερα. Μετα απο πολυωρη βολτα στα βουνα, εβγαλε ενδειξη engine malfunction. Εβαλα διαγνωστικο οταν εφτασα σπιτι, και εβγαλε τον κωδικο P0100(MAF SENSOR) failure/ volume air flow malfuntion. Eσβησα τη βλαβη, τσεκαρα φιλτροκουτι και φιλτρο, τα καθαρισα κτλπ ολα κομπλε. Μετα απο 5 μερες εβγαλε το ιδιο. Εχει κανεις καμια ιδεα?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλησπερα. Μετα απο πολυωρη βολτα στα βουνα, εβγαλε ενδειξη engine malfunction. Εβαλα διαγνωστικο οταν εφτασα σπιτι, και εβγαλε τον κωδικο P0100(MAF SENSOR) failure/ volume air flow malfuntion. Eσβησα τη βλαβη, τσεκαρα φιλτροκουτι και φιλτρο, τα καθαρισα κτλπ ολα κομπλε. Μετα απο 5 μερες εβγαλε το ιδιο. Εχει κανεις καμια ιδεα?
Ο maf sensor μάλλον βγήκε εκτός ή ετοιμάζεται.
Είναι στην εισαγωγή του αέρα ή πάνω στο φιλτροκούτι.
Εάν έχεις φίλτρο ελευθέρας δοκίμασε να τον καθαρίσεις με κάποιο spray για αυτή τη δουλειά πριν τον πετάξεις.
Εαν βγαίνει εύκολα ψάξε με τον κωδικό του εάν μπορείς να το βρεις διαδικτυακά.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Ο maf sensor μάλλον βγήκε εκτός ή ετοιμάζεται.
Είναι στην εισαγωγή του αέρα ή πάνω στο φιλτροκούτι.
Εάν έχεις φίλτρο ελευθέρας δοκίμασε να τον καθαρίσεις με κάποιο spray για αυτή τη δουλειά πριν τον πετάξεις.
Εαν βγαίνει εύκολα ψάξε με τον κωδικό του εάν μπορείς να το βρεις διαδικτυακά.
το μαμα φιλτρο εχω παντως
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Καλημέρα δε θα απαντήσω το προφανες - εχει εγγύηση οπότε μη τρως χρόνο να το παλεύεις. Πόσα χιλιόμετρα έχεις;
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Καλημέρα δε θα απαντήσω το προφανες - εχει εγγύηση οπότε μη τρως χρόνο να το παλεύεις. Πόσα χιλιόμετρα έχεις;
7000km. Ξέρω ότι έχει εγγύηση απλώς δν γουστάρω τους μάστορες που έχει στα εξουσιοδοτημένα. Δεν με καλύπτουν. Ο άλλος μου απάντησε ακριβώς έτσι όπως στο λέω "Αν είχε θέμα δν θα δουλευε". Όποτε.. το ψάχνω λίγο μόνος και αν δν βγάλω άκρη θα πάει συνεργείο. Πάντως πιστεύω πως απλά χάλασε ο σενσορας απλώς δν τον έχω βγάλει ακόμα λόγω χρονου
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
7000km. Ξέρω ότι έχει εγγύηση απλώς δν γουστάρω τους μάστορες που έχει στα εξουσιοδοτημένα. Δεν με καλύπτουν. Ο άλλος μου απάντησε ακριβώς έτσι όπως στο λέω "Αν είχε θέμα δν θα δουλευε". Όποτε.. το ψάχνω λίγο μόνος και αν δν βγάλω άκρη θα πάει συνεργείο. Πάντως πιστεύω πως απλά χάλασε ο σενσορας απλώς δν τον έχω βγάλει ακόμα λόγω χρονου
Έπρεπε να του απαντησεις οτι "αν ηξερες τι σου γινοταν και ειχες τη παραμικρη ιδεα δε θα τολμαγες να περναγες εξω απο συνεργείο - οχι να εχεις συνεργειο" .. με καλυψες ομως - αν δεν εχεις θεμα στειλε μου σε μνμ ποιος ειναι μη κανω το λαθος και παω γιατι και μενα στο πρωτο service παρομοια ασχημη εμπειρια και ειμαι σε αναζητηση αλλου εξουσιοδοτημενου για το 2ο service που κοντοζυγώνει.
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Καλησπερα. Μετα απο πολυωρη βολτα στα βουνα, εβγαλε ενδειξη engine malfunction. Εβαλα διαγνωστικο οταν εφτασα σπιτι, και εβγαλε τον κωδικο P0100(MAF SENSOR) failure/ volume air flow malfuntion. Eσβησα τη βλαβη, τσεκαρα φιλτροκουτι και φιλτρο, τα καθαρισα κτλπ ολα κομπλε. Μετα απο 5 μερες εβγαλε το ιδιο. Εχει κανεις καμια ιδεα?
ΑΝ δεν σου δημιουργει αισθητη δυσλειτουργια στην μοτο,σβηστο,με το διαγνωστικο και μην δινεις σημασια.Μου το εκανε στο VOGE DS500 με ελαφρα δυσλειτουργια(πολυ ελαφρα σκασιματα στο κλεισιμο του γκαζιου,και ελαφρα αυξημενη καταναλωση)αλλα θεραπευτηκε μονο του.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
ΑΝ δεν σου δημιουργει αισθητη δυσλειτουργια στην μοτο,σβηστο,με το διαγνωστικο και μην δινεις σημασια.Μου το εκανε στο VOGE DS500 με ελαφρα δυσλειτουργια(πολυ ελαφρα σκασιματα στο κλεισιμο του γκαζιου,και ελαφρα αυξημενη καταναλωση)αλλα θεραπευτηκε μονο του.
καλα ουτε και αυτο ειναι σωστη αντιμετωπιση πιστευω ειδικα αν σου δημιουργει εστω και το ελαχιστο θεμα. Εμενα δεν εχει καμια επιπτωση πανω στο μηχανακι ... Αν ειχε εστω και τη παραμικρη επιπτωση θα το χα λυσει με τα συνεργεια...
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
καλα ουτε και αυτο ειναι σωστη αντιμετωπιση πιστευω ειδικα αν σου δημιουργει εστω και το ελαχιστο θεμα. Εμενα δεν εχει καμια επιπτωση πανω στο μηχανακι ... Αν ειχε εστω και τη παραμικρη επιπτωση θα το χα λυσει με τα συνεργεια...
Αυτο ειπα.Και το ειπα γιατι πολλες φορες ο αισθητηρας του εγκεφαλου επηρρεαζεται,λογω καυσωνα,λογω προσκαιρα κακης βενζινης,και απο αλλους παραγοντες,και συνηθως επανερχεται μονος του.Αν ομως εχει αισθητη-αντιληπτη δυσλειτουργια το πας για ελεγχο.

διαβασε την εμπειρια μου.

 
Τελευταία επεξεργασία:

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Βάσεις για πλαϊνές βαλίτσες από την shad
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Πάρτε και μερικές close up detail foto από το ψυγειακι λαδιού του θείου Wang



Αυτό γτ χρειάζεται στο voge? Έχει παρουσιάσει θέμα με θερμοκρασίες? Και αρκετά εκτεθειμένο μου φαίνεται εκεί...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό γτ χρειάζεται στο voge? Έχει παρουσιάσει θέμα με θερμοκρασίες? Και αρκετά εκτεθειμένο μου φαίνεται εκεί...
Το ψυγείο λαδιού γενικά κάνει καλό.
Αυξάνει και την ποσότητα λαδιου
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αυτό γτ χρειάζεται στο voge? Έχει παρουσιάσει θέμα με θερμοκρασίες? Και αρκετά εκτεθειμένο μου φαίνεται εκεί...
Άμα δεις παραπάνω μηνύματα οι Κινέζοι που τα δουλεύουν καιρό και είναι τελικά ψαγμενοι σε πολλά διαπίστωσαν πως σε καταστάσεις υψηλού στρες του μοτέρ και θερμοκρασίες επειδή αυτό το μοτέρ ξέρουμε πως είναι παλιάς κοπής σχεδίασης δεν είχε προβλεφθεί να δουλεύει με καταλύτη. Αυτό σημαίνει σε περιπτωσεις απ' ότι κατάλαβα πως μπορεί να γίνει ζημιά να κάψει βαλβίδα. Θα μου πεις από το εργοστάσιο όταν το προσάρμοσαν για euro προδιαγραφές δεν το είδαν?

Η λύση που προτείνουν είναι κατάργηση του καταλύτη η τοποθέτηση αυτού του ψυγείου λαδιού που κρατάει χαμηλά τις θερμοκρασίες. Υποθέτω επειδή δεν έχει ακουστεί κάτι παρόμοιο όσο ξέρω στο πολυ καλοπουλημενο ds300 με το ίδιο μοτέρ θα πρέπει να είναι πιο ακραίες οι συνθήκες να γίνει αυτό όπως σε βράσιμο καλό σε μονοπαταδες.προσωπικα αν είσαι το rally επειδή είναι φτηνό το Κιτ και φαίνεται καλοφτιαγμένο θα το έβαζα αυτό το ψυγειακι και γενικά καλό θα του κάνει.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Πάρτε και μερικές close up detail foto από το ψυγειακι λαδιού του θείου Wang



Βάγγο δεν χρειάζετε να κολλάς στο ψυγείο το είπε και ο Κινέζος αν καταργήσεις τον κατάληψη είναι άχρηστο..... Klx 300 είναι το όραμα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom