Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Είπα πλέον να πάω σε κάτι ελαφρύ, και από την άλλη και το 650mt που διαβάζω έβγαλε το κατι τις ,δεν δικάζω το καινούργιο 450 αλλά.... , από την άλλη αν πάω πάλι στα 192+ κιλά τότε θα κοιτούσα το RE 450. Του πουστη, εξέλιξη από το 2016 είχε...αλλά κοιτάω το βάρος τώρα , δεν ξέρω αν κάνω καλά...
Όχι δε κάνεις καλα. Δε ξέρω τι έχετε πάθει όλοι με τα κιλά!! Είχα καβαλήσει το himalayan του Νικόλα του Βολιωτη σε μια χωματινη. Πανευκολο,ζυγισμένο και οδοστρωτήρας στο χώμα. Αν έχουν κάνει και τόσο βελτίωση όπως λένε στο καινούργιο θα είναι άψογο. Έχει σαν μοτοσυκλέτα χαμηλά το κέντρο βάρους του και από κιλά δεν θα σε προβληματίσει πουθενά.

Συμπαθώ πολύ το 300 rally για αυτό που είναι αλλά εσύ θες himalayan.
 
Reactions: kaf

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Οποιος θελει ελαφρυ μηχανακι και ιπποδυναμεις κτλ πρεπει να πληρωσει...εκτός αν ειναι διατεθειμενος να κανει πειραματισμους βλ. kove...
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Σε γενικές γραμμές από ότι βλέπω μάλλον πάσχει λίγο στα ηλεκτρολογικά του το ραλακι.
Κάτι check engine που εμφανίζονται, δυναμό, ρελέ εκκίνησης , καλώδια φυσσες που σχετίζονται με τον ανορθωτη , ανορθωτης, τα ρουλεμάν δεν τα κατατάσσω στα σοβαρά. Ούτε και τα πάνω είναι σοβαρά αλλά αρκούν να σου χαλάσουν από το πουθενά μια εξόρμηση . Είναι και λίγο ψυχοφθόρο το να πηγαίνεις στην αντιπροσωπεία με καινούργιο μηχανάκι.
Και για κάποιον σαν εμένα που εξορμει σόλο με βάζει σε αρνητικές σκέψεις. Καλομαθα και με το 650gs που δέκα χρόνια δεν έβγαλε τίποτα πλην μιας αντλίας βενζίνης κοντά στα 90000χλμ.... Α και μια τρυπουλα στο ψυγείο λόγω έδρασης του βεντιλατερ....αυτά.
Μου την δίνει να κοιτάω προς το crf που ςδει +2000 με τα συν για να γίνει καθώς πρέπει.
εγω παντως το check engine ακομα αναμμενο το εχω, και τα βουνα τα καταπινει το ραλακι :ha:ha:ha
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Οι περισσότεροι που το εχουν, το έχουν για δεύτερο ή και τρίτο, και επίσης πολλοί έχουν την νοοτροπία της πώλησης μετά από λίγο, προσωπικά θα είναι μια και κύρια μοτό και θα είναι για τα επόμενα 10 χρόνια(υγεία να έχουμε). Οπότε δεν κοιτάω να αγοράσω με γνώμονα διετίας τριετιας
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Απο χθες το βράδυ που το χ.ω παρει δύο φορές αναβει το βιντιλατερ σχεδόν απο όταν το βάζω μπροστά.λες και εχει κολλήσει ο θερμοστάτης.λογικα απο Δευτέρα συνεργείο.

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τι έγινε με το βεντιλατερ;, διορθώθηκε;
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Τι έγινε με το βεντιλατερ;, διορθώθηκε;
Ναι ναι απο το επόμενο πρωι δεν ξαναεμφανίστηκε θεμα.και απο τότε ολα καλα.σημερα το ραλακι τσαμπουκαλευτηκε με εναν ταξιτζη κεντρο Πάτρας.αυτος έφυγε με σπασμένο φαναρι και προφυλακτήρα,εγω ευτυχώς ορθιος και ευτυχισμένος για τα εξτρα καγκελα του rally.δεν ακουμπησε τιποτα αλλο και κυρίως το γόνατο μου σκεφτομαι.

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Ναι ναι απο το επόμενο πρωι δεν ξαναεμφανίστηκε θεμα.και απο τότε ολα καλα.σημερα το ραλακι τσαμπουκαλευτηκε με εναν ταξιτζη κεντρο Πάτρας.αυτος έφυγε με σπασμένο φαναρι και προφυλακτήρα,εγω ευτυχώς ορθιος και ευτυχισμένος για τα εξτρα καγκελα του rally.δεν ακουμπησε τιποτα αλλο και κυρίως το γόνατο μου σκεφτομαι.

Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τσεκαρε το το γονατο να είσαι σίγουρος... Αν αυτοθεραπεύεται το ραλακι καλό ειναι
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Οι περισσότεροι που το εχουν, το έχουν για δεύτερο ή και τρίτο, και επίσης πολλοί έχουν την νοοτροπία της πώλησης μετά από λίγο, προσωπικά θα είναι μια και κύρια μοτό και θα είναι για τα επόμενα 10 χρόνια(υγεία να έχουμε). Οπότε δεν κοιτάω να αγοράσω με γνώμονα διετίας τριετιας
Αυτο με τα ηλεκτρολογικά προβλήματα -
Οι περισσότεροι που το εχουν, το έχουν για δεύτερο ή και τρίτο, και επίσης πολλοί έχουν την νοοτροπία της πώλησης μετά από λίγο, προσωπικά θα είναι μια και κύρια μοτό και θα είναι για τα επόμενα 10 χρόνια(υγεία να έχουμε). Οπότε δεν κοιτάω να αγοράσω με γνώμονα διετίας τριετιας
Απολυτο σε κόβω, ειδικα οταν επιμενεις οτι εχουν τοσα θεματα τα ραλακια.. τπτ παραπανω απο τις υπολοιπες μοτο που τις σκιζουν λιγακι. Πρωην κατοχος 1100gs και 1200gs (κοντα 20 χρονια) - τις εχω χρυσοπληρωσει οποτε μην ανοιγεστε πολλοι για βλαβες..
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Αυτο με τα ηλεκτρολογικά προβλήματα -

Απολυτο σε κόβω, ειδικα οταν επιμενεις οτι εχουν τοσα θεματα τα ραλακια.. τπτ παραπανω απο τις υπολοιπες μοτο που τις σκιζουν λιγακι. Πρωην κατοχος 1100gs και 1200gs (κοντα 20 χρονια) - τις εχω χρυσοπληρωσει οποτε μην ανοιγεστε πολλοι για βλαβες..
Είναι προσωπικές απόψεις που έχουν βασιστεί σε αναζητήσεις στο διαδίκτυο, στο σωληνα και σε ότι έχει γραφτεί εδω μέσα.
Αν μου έχει αφήσει αυτήν την εντύπωση δεν φταίω μάλλον εγώ.Πούλησα το Dakar μου που δεν έβγαζε τίποτα, για ένα καινούργιο και ελαφρύ το οποίο θέλω να το κρατήσω για άλλα δέκα χρόνια .και μέχρι πρότινος πήγαινα τυφλά για voge rally.απλα έχω ξενερωσει με κάποια χαζό θεματακια που ανακύπτουν.Σε πέντε χρόνια θα είναι καλύτερα τα πράγματα για το voge rally είτε σαν μεταχειρισμένο.Οι παιδικές του ασθένειες θα είναι γνωστές και λυμένες ή έτοιμες οι λύσεις. Απλά τώρα που είναι φρέσκο προσωπικά μιλώντας θα ήθελα περισσότερο peace of mind ειδικά μιας και εκδραμω 99% σόλο. Αν έβγαινα βουνό με παρέα τότε ζμπουτσ, το επαιρνα χτες, Και δυστυχώς ο μόνος ανταγωνισμός είναι το crf 300
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aetos

aetos
Περιοχή
Λαγονησι
Όνομα
Μενιος
Μοτό
Voge 300 Rally
Νομίζω είναι μιά όμορφη-τίμια επιλογή για όλα αυτά που προσφέρει και αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ, όταν δεν είναι επιπόλαιη αλλά συνηδειτοποιημενη η επιλογή αγοράς της.
Αν βέβαια λίγο την προσεξεις, σίγουρα θα σου χαρίσει ατέλειωτες και απροβληματιστες εντουροδιαδρομές στους ευτυχισμένους κατόχους της.


Υ.Γ. Πιστεύω μέχρι τα μέσα Γενάρη να την παραλάβω κι εγώ και να αρχίσω το… όργωμα και όχι μόνο!!!
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Δεν ξέρω τι έπαιξε εδώ με την καδένα αλλά ως πρώην κάτοχος klx 250 να θυμίσω πως σε ένα σημείο ποναγαν πάντα αυτά τα μοτεράκια της kawasaki και αυτό ήταν η καδένα. Ήθελε συχνά αλλαγή. Το νούμερο που θυμάμαι όμως ήταν κάπου στα 40Κ χλμ. Προφανώς είναι θέμα σχεδιασμού του μοτέρ το οποίο και έχει αντιγράψει η αγοράσει τα δικαιώματα η voge και ίσως έχει κληρονομήσει και αυτό το θεματακι.
Επιβεβαιώνω, από όσα έχω διαβάσει τουλάχιστον για το που πονάνε αυτά τα μοτέρ.
Φρέσκος κάτοχος KLX250S και εγώ (αγορά τον Αύγουστο μεταχείρω με 29Κ χλμ, χρήση 500 χλμ τον χρόνο max, την έχω στο χωριό κι εκεί θα παραμείνει).
Η καδένα σε αυτά τα μοτέρ πάντα ακούγεται, ίσως όταν δυναμώσει η φασαρία πας για καδένα, οδηγούς και αυτόματο τεντωτήρα μαμά ή manual aftermarket που τον ρυθμίζεις με το αυτί.
Κατά τα άλλα είναι πολύ καλά μοτεράκια.
Αν του VOGE είναι αντιγραφή του προαναφερόμενου μια χαρά θα πάει, αρκεί να μην το αφήσεις να πηδήξει δόντι και καρφώσει βαλβίδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Επιβεβαιώνω, από όσα έχω διαβάσει τουλάχιστον για το που πονάνε αυτά τα μοτέρ.
Φρέσκος κάτοχος KLX250S και εγώ (αγορά τον Αύγουστο μεταχείρω με 29Κ χλμ, χρήση 500 χλμ τον χρόνο max, την έχω στο χωριό κι εκεί θα παραμείνει).
Η καδένα σε αυτά τα μοτέρ πάντα ακούγεται, ίσως όταν δυναμώσει η φασαρία πας για καδένα, οδηγούς και αυτόματο τεντωτήρα μαμά ή manual aftermarket που τον ρυθμίζεις με το αυτί.
Κατά τα άλλα είναι πολύ καλά μοτεράκια.
Αν του VOGE είναι αντιγραφή του προαναφερόμενου μια χαρά θα πάει, αρκεί να μην το αφήσεις να πηδήξει δόντι και καρφώσει βαλβίδα.
Άραγε να ταιριάζουν κάτι αφτερ που υπάρχουν για το klx? Αν έχει ψαχτει και τοποθετήσει κανείς κάτοχος rally ας πει κατι
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Το δίλημμα ξεκαθάρισε.... Ξαναέκανα τεστ ραιντ το crf....δεν μπορώ να πείσω τον εαυτό μου να το πάρει . Μέτριο σε όλα είναι επιεικής όρος μάλλον, πόσο μάλλον όταν πρέπει να σκάσεις και λεφτά για να το κάνεις σαν το voge rally!!:D
Δηλαδή έλεος....με τα παραπάνω 2000€ παίρνω έξτρα 1 μη πω 2 μοτέρ εφεδρικά και τρέιλερ να το κουβαλάω....
Αυτά...
Το μόνο δίλημμα που μένει είναι...
Γκρίζο μαύρο ή κιτρινογκριζο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το δίλημμα ξεκαθάρισε.... Ξαναέκανα τεστ ραιντ το crf....δεν μπορώ να πείσω τον εαυτό μου να το πάρει . Μέτριο σε όλα είναι επιεικής όρος μάλλον, πόσο μάλλον όταν πρέπει να σκάσεις και λεφτά για να το κάνεις σαν το voge rally!!:D
Δηλαδή έλεος....με τα παραπάνω 2000€ παίρνω έξτρα 1 μη πω 2 μοτέρ εφεδρικά και τρέιλερ να το κουβαλάω....
Αυτά...
Το μόνο δίλημμα που μένει είναι...
Γκρίζο μαύρο ή κιτρινογκριζο
Κίτρινο....να συνεχίσεις εκεί που σταματησες
 
Reactions: kaf

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Το δίλημμα ξεκαθάρισε.... Ξαναέκανα τεστ ραιντ το crf....δεν μπορώ να πείσω τον εαυτό μου να το πάρει . Μέτριο σε όλα είναι επιεικής όρος μάλλον, πόσο μάλλον όταν πρέπει να σκάσεις και λεφτά για να το κάνεις σαν το voge rally!!:D
Δηλαδή έλεος....με τα παραπάνω 2000€ παίρνω έξτρα 1 μη πω 2 μοτέρ εφεδρικά και τρέιλερ να το κουβαλάω....
Αυτά...
Το μόνο δίλημμα που μένει είναι...
Γκρίζο μαύρο ή κιτρινογκριζο
Μπλεασπρο
 
Top Bottom