Έκθεση Μοτοσυκλέτας 2024 - 10 έως 14 Απριλίου, Εκθεσιακό Κέντρο METROPOLITAN Expo (Αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος)

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Δεν ειναι γωνια καστερ, αλλα ιχνος αυτο που αναφερεις,και εφ οσον εχει μικροτερο ιχνος η RS ,τοτε αυτη θα ειναι πιο μανιτζεβελλη και γρηγορη στο στριψιμο.Μικροτερο ιχνος σημαινει συνηθως και μικροτερη γωνια καστερ.

 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Οι 17αρες ζάντες κάνουν καλύτερο ταξίδι από 17 και 19 ....
Είναι μια προκλητική άποψη θα έλεγα και ίσως σηκώνει συζήτηση
 

rantanplan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Μαλκότσι
Στις φωτογραφίες δεν βλέπω να έχει "νύχι" το καλάμι του RS, μάλλον άλλες τιμονοπλακες έχει
Τιμονόπλακες είναι ίδιες, η μπότα της μπουκάλας διαφέρει, αλλάζει το σημείο του άξονα του τροχού.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τιμονόπλακες είναι ίδιες, η μπότα της μπουκάλας διαφέρει, αλλάζει το σημείο του άξονα του τροχού.
Σωστός, τώρα έκανα σούπερ ζουμ και πρόσεξα ότι το τελευταίο κομμάτι "βγαίνει" προς τα μπρος πιο διακριτικά από ότι το κάνουν οι Ιάπωνες. Sneaky.
 
Reactions: STF

rantanplan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Μαλκότσι
Στις φωτογραφίες δεν βλέπω να έχει "νύχι" το καλάμι του RS, μάλλον άλλες τιμονοπλακες έχει
αυτο πως γκενεν?o_O
Το σημείο έδρασης του εμπρόσθιου τροχού στο RS είναι πιό μπροστά και σε άλλη γωνία από του R πού είναι στην ευθεία της μπότας.
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Σέ ερώτηση στην γιαμαχα αν το extreme και το explorer έχουν ίδιες αναρτήσεις απλά με διαφορετικές διαδρομές?
Ο ένας δεν ήξερε και ό άλλος που με έστειλε ο πρώτος και θά ήξερε... ούτε και αυτός ήξερε...
Μου είπε ότι έχουν τίς ίδιες αλλά τελικά δεν έχουν...
Το extreme έχει τίς καλές από το World ενώ το explorer έχει μπροστά τίς ίδιες με το απλό αλλά με διαφορετικά ελατήρια και ίδιες ρυθμίσεις
Και πίσω ένα λίγο καλύτερο από το απλό...
Εμενα απο ερώτηση σε αντιπρόσωπο (οχι στην έκθεση) για το extreme μου είπαν οτι δεν θα φέρουν αλλα extreme και explore για το 24 και οτι δεν συμφέρει η αγορα τους γιατι δίνουν το απλό με 700 ευρω δώρα απο αξεσουάρ γιαμαχα. Τωρα αν ισχύει γενικά ή στον συγκεκριμένο μονο δεν ξερω. Ειναι δυνατόν να λενε οτι να ναι;
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Εμενα απο ερώτηση σε αντιπρόσωπο (οχι στην έκθεση) για το extreme μου είπαν οτι δεν θα φέρουν αλλα extreme και explore για το 24 και οτι δεν συμφέρει η αγορα τους γιατι δίνουν το απλό με 700 ευρω δώρα απο αξεσουάρ γιαμαχα. Τωρα αν ισχύει γενικά ή στον συγκεκριμένο μονο δεν ξερω. Ειναι δυνατόν να λενε οτι να ναι;
οτι νανε...
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Το σημείο έδρασης του εμπρόσθιου τροχού στο RS είναι πιό μπροστά και σε άλλη γωνία από του R πού είναι στην ευθεία της μπότας.
Συντροχε ,το 129 και 114 καστερ εξηγησε μου, οταν ενα sportbike παιζει γυρω στα 25 και ενα τσοπερ γυρω στα 45!
 

rantanplan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Μαλκότσι
Δεν ειναι γωνια καστερ, αλλα ιχνος αυτο που αναφερεις,και εφ οσον εχει μικροτερο ιχνος η RS ,τοτε αυτη θα ειναι πιο μανιτζεβελλη και γρηγορη στο στριψιμο.Μικροτερο ιχνος σημαινει συνηθως και μικροτερη γωνια καστερ.

Έχεις δίκιο λάθος μου, στο ίχνος αναφερόμουν,

Συντροχε ,το 129 και 114 καστερ εξηγησε μου, οταν ενα sportbike παιζει γυρω στα 25 και ενα τσοπερ γυρω στα 45!
Λάθος όρος στο ίχνος αναφερόμουν όπως σωστά έγραψε ο panavouris,
 
Top Bottom