Έκθεση Μοτοσυκλέτας 2024 - 10 έως 14 Απριλίου, Εκθεσιακό Κέντρο METROPOLITAN Expo (Αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος)

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ερώτηξις... Θυμάστε (από προηγούμενες εκθέσεις), αν γίνονται σοβαρές εκπτώσεις σε εξοπλισμό κατά τη διάρκεια της έκθεσης;
Ένας φίλος, αλλά κι εγώ, ενδιαφερόμαστε για ανανέωση του εξοπλισμού αναβάτη και σκέφτομαι αν έχει νόημα να περιμένουμε την έκθεση ή να γυρίσουμε με την ησυχία μας στα μαγαζιά τώρα και να αρκεστούμε(; ) στην όποια έκπτωση μας γίνει εκεί....
Συνήθως ναι βάζουν προσφορές...
Έχω ψωνίσει 2 φορές σε έκθεση με 50% έκπτωση..
Σε 10 μέρες περίπου είναι... αξίζει να περιμένετε...αν δεν βρείτε κάτι καλό.. μετά πάτε με την ησυχία σας..στα μαγαζιά..
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Αστειεύεσαι,τσάμπα τα δίνουνε!

Βασικά επι πολλά χρόνια τώρα σε εκθέσεις ήταν σχεδόν ανύπαρκτο το αξεσουάρ εξοπλισμός. Αν φέτος έχουν κατέβει οι δυνατοί και ορεξατοι θα δείξει.
Νομίζω ότι είδα κανονικά και εκθέτες εξοπλισμού στην περσινή έκθεση...
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Ενα ποστ απο τον πανικό που γίνεται (νομίζω ούτε η φαντασία δεν φτάνει για να καταλάβει κανείς τι γίνεται εδω μέσα...), απλά για ενημέρωση του φίλαθλου κοινού. Δεν θα είμαστε στην έκθεση σαν Aurora, όμως θα μπορείτε να δείτε τις μοτοσυκλέτες που έχουμε φτιάξει για το Hellas Rally που έχουν μεταμορφωθεί τελείως στα παρακάτω περίπτερα. Husqvarna, ένα τελείως διαφορετικό 901, σχεδιασμένο απο την αρχή και μεταποιημένο ειδικά για το Hellas Rally. Έχει βελτιωθεί σε όλα τα σημεία, έχει αλλάξει εμφάνιση, αλλά έχει κρατήσει τον χαρακτήρα του Norden.
Suzuki. ¨Ενα DE800 το οποίο έχει βελτιωθεί σε όλα τα σημεία, έχει αλλάξει μπροστά τελείως, έχει χάσει βάρος και έχει και αυτό προετοιμαστεί για το Hellas Rally με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.
Θα δείτε το Ducati μας, το οποίο θα είναι στο περίπτερο της Makan, όλο Carbon, το πρώτο με το φίλτρο σε κοινή θέα για να μπορεί ο αναβάτης/ομάδα να το αλλάζει γρήγορα. Και αυτή η μοτοσυκλέτα θα μπει στο Hellas Rally φέτος, οπότε είναι και αυτή προετοιμασμένη, ακόμα καλύτερα απο πέρισυ.
Στο περίπτερο της ΤΜ, θα δείτε ενα μοναδικό 450, που είναι long term project για εμάς, σκοπός να βγει μια μοναδική rally μοτοσυκλέτα απο Ελληνικά χέρια, απο την σχεδίαση του κουστουμιού, τεπόζιτων, πύργου, τα πάντα. Τελικός σκοπός να τρέξει εδώ, αλλά και έξω αν τα καταφέρουμε. Αυτά για την έκθεση της μοτοσυκλέτας εδώ, γιατί για έξω θα τα δείτε σύντομα :secret:

Θα είμαστε εκεί γύρω γύρω όλες τις μέρες, οπότε θα σας δούμε εκεί. Μην διστάσετε να μιλήσετε στην ομάδα!

υ.γ. Δεν έχουμε ξεχάσει την υπόσχεση να σας δείξουμε πως γίνεται, ελπίζω μετά την έκθεση, που θα έχουμε και όλο το υλικό απο τις κατασκευές, να ξεκινήσει κάτι το συντομότερο δυνατό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Για 990 SMT συμφωνώ και επαυξάνω. Κατά τη γνώμη μου συνεχίζει να είναι η ομορφότερη μοτοσυκλέτα που κατασκεύασε η ΚΤΜ μέχρι σήμερα (εκείνο το τρίμηνο πρέπει να έλειπε ο βασικός σχεδιαστής της εταιρείας με άδεια ασθένειας).
Επίσης πάντα μου άρεσαν τα 950/990 ADV.
Μου αρέσει επίσης το σύγχρονο 690 σε enduro και SM. Με αυτά τέλος, εννοώ από άποψη προσωπικών προτιμήσεων (όχι ότι δεν υπάρχουν και άλλα εύπεπτα μοντέλα για τα γούστα μου).
Για εκείνο το 690 με τη μύτη γερανού (πουλιού) και τις εξατμίσεις σε ρόλο ακριδοπόδαρων υπάρχουν δύο εκδοχές. Η πρώτη λέει πως πρέπει να βρεθεί ο υπεύθυνος που δεν καθάρισε το τζάμι στο φωτοτυπικό του σχεδιαστηρίου και βγήκε το αντίγραφο μαζί με το ψόφιο έντομο που κοσμούσε το τζάμι. Η δεύτερη λέει πως Ιταλοί σχεδιαστές το έχουν τοποθετήσει σε βάση στο τμήμα καλών τεχνών και προσπαθούν με τη βοήθεια ψυχιάτρων να αναλύσουν τι πήγε στραβά στις συνάψεις των νευρώνων του εγκεφάλου του σχεδιαστή.
H KTM δεν μπορεί να σχεδιάσει μηχανάκια όπως δεν μπορεί και η BMW
Είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας αν μ εννοείς
Τώρα αν μερικοί (αυτομαστιγώνονται) και λένε ότι τους αρέσουν....
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Τελευταία έχουν πάθει το ίδιο και αρκετοί γιαπωνέζοι που φτιάχνουν μηχανάκια
βγαλμένα από γιαπωνέζικα καρτούν
υγ
Τα γερμανοειδή πολλά λένε για τον εαυτό τους και ο νεοέλληνας τσιμπάει αλλά άλλος έχει τ όνομα κι άλλος τη χάρη
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Αστειεύεσαι,τσάμπα τα δίνουνε!

Βασικά επι πολλά χρόνια τώρα σε εκθέσεις ήταν σχεδόν ανύπαρκτο το αξεσουάρ εξοπλισμός. Αν φέτος έχουν κατέβει οι δυνατοί και ορεξατοι θα δείξει.
βασικά επί πολλά χρόνια δεν είχαμε καν εκθέσεις αλλά οκ
Πιο παλιά απ το παλιά όμως (που είχαμε) :ha
κάνανε γαμάτες εκπτώσεις
Άσε που πολλοί κάνανε και μπαζάρ (γιαμάχα τράιουμφ)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραίες εκθέσεις τοτε
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τις πρόλαβα, κάπου έχω θαμμένες πολλές φωτό, και από τις εκθέσεις αυτοκινήτων επίσης.
 

mike_4

Μέλος
Όνομα
Μιχαλης
Μοτό
Nc 750x 2014
Λεβέντες, έχετε πάρει γραμμή πουθενά τα μοντέλα και τον τρόπο που θα γίνονται τα test rides? Στη σελίδα της έκθεσης γράφει πως θα γινουν test rides αλλά δεν βλέπω κάπου πιο αναλυτικές πληροφορίες.
 

Niou

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Honda Transalp 650 2001
Λεβέντες, έχετε πάρει γραμμή πουθενά τα μοντέλα και τον τρόπο που θα γίνονται τα test rides? Στη σελίδα της έκθεσης γράφει πως θα γινουν test rides αλλά δεν βλέπω κάπου πιο αναλυτικές πληροφορίες.
Από Moto
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μυρίζομαι ότι τα test rides θα είναι αποτυχία δεδομένου ότι θα έχει τεράστια ουρά και ουσιαστικά θα οδηγείς το μηχανάκι για λίγο σε ένα απόλυτο ελεγχόμενο περιβάλλον με πολύ χαμηλό όριο ταχύτητας.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μυρίζομαι ότι τα test rides θα είναι αποτυχία δεδομένου ότι θα έχει τεράστια ουρά και ουσιαστικά θα οδηγείς το μηχανάκι για λίγο σε ένα απόλυτο ελεγχόμενο περιβάλλον με πολύ χαμηλό όριο ταχύτητας.
Σε εκθέσεις έχουμε δει κάθε σενάριο. Απο ωραία στημένα test όπως στο Ελληνικό πριν καποια χρόνια αν θυμαμαι καλά που είχαν φτιάξει μια πιστούλα χάρμα μέχρι τον περσυνό τραγέλαφο. Θα δείξει φέτος.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Τι ώρα θα τελειώσει ρε σις ξέρει κανείς ;
Γιατί θα πάμε Κυριακή μεσημέρι προς απόγευμα λογικά .. θα προλάβουμε ή θα μαζέψουν το πανηγύρι
 

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Τι ώρα θα τελειώσει ρε σις ξέρει κανείς ;
Γιατί θα πάμε Κυριακή μεσημέρι προς απόγευμα λογικά .. θα προλάβουμε ή θα μαζέψουν το πανηγύρι
Καθημερινες 14:00 -21:00
ΣΚ 10:00 - 21:00
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Τα test ride θα ειναι
Καθημερινες 15:30 - 19:00
ΣΚ 12:00 - 15:00 και 16:00 - 19:00
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Πέμπτη που έχω ρεπό λέω να κατέβω καμια βόλτα το μεσημεράκι ....την Παρασκευή θα τη χαραμίσω σε καμία βόλτα, να ξεδώσω με αυτά που θα δω και δεν θα μπορώ να πάρω :roflmao::roflmao:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πέμπτη που έχω ρεπό λέω να κατέβω καμια βόλτα το μεσημεράκι ....την Παρασκευή θα τη χαραμίσω σε καμία βόλτα, να ξεδώσω με αυτά που θα δω και δεν θα μπορώ να πάρω :roflmao::roflmao:
Και εγώ Πέμπτη μεσημέρι θεωρώ ότι θα είναι σούπερ.
Πες ωρα
 
Top Bottom