-ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ- Εξοπλισμός αναβάτη για Off-Road/Adventure

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Τέτοια λέτε και η ταρίφες από μεταπτυχιακό που έχουν τελειώσει τώρα θα πάνε σε διδακτορικό.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Τέτοια λέτε και η ταρίφες από μεταπτυχιακό που έχουν τελειώσει τώρα θα πάνε σε διδακτορικό.
Αυτό είναι ένα από τα αποτελέσματα τους στρεβλού συστήματος, δεν είναι το αίτιο.
Το αίτιο είναι ότι δεν υπάρχει καμία αξιολόγηση, κανένας έλεγχος, καμία συνέπεια για όλα τα επαγγέλματα και της δουλειές στην Ελλάδα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Αυτό είναι ένα από τα αποτελέσματα τους στρεβλού συστήματος, δεν είναι το αίτιο.
Το αίτιο είναι ότι δεν υπάρχει καμία αξιολόγηση, κανένας έλεγχος, καμία συνέπεια για όλα τα επαγγέλματα και της δουλειές στην Ελλάδα.
Κάθε φορά που το λες αυτό, ένα μικρό κίτρινο ανθρωπάκι πεθαίνει.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Σημερα πηρα κατι απαραιτητο για τις βολτες μας στο χωμα αφου πουλησα τον προηγουμενο, ανυπομωνω για βολτα

 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σημερα πηρα κατι απαραιτητο για τις βολτες μας στο χωμα αφου πουλησα τον προηγουμενο, ανυπομωνω για βολτα

Και gamo τους θώρακες! Καλοφορετος!
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Τελευταία επεξεργασία:

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Όταν με το καλό γυρίσετε από τα κούλουμα, θέλω να μου προτείνετε επιγονατίδες.

Προς το παρόν φοράω τις Revit Scram. Το κακό που έχουν είναι ότι είναι με λάστιχο στον μηρό και πλέον με σφίγγουν πολύ (γυμναστική γαρ), όποτε θέλω να τις αλλάξω με κάτι πιο άνετο και εννοείται καλύτερο.

Φοράω το Dainese Carve Master 3, που έχει χώρο, και τις Revit Expedition.

Θέλω να προστατεύουν κνήμη, γόνατο και μηρό. Να δένουν με βέλκρο ή κάτι αντίστοιχο, το οποίο είναι στανταρντ από ότι βλέπω στις χωμάτινες. Και να έχουν άρθρωση για street μηχανή, δηλαδή σε μεγάλη κλήση το γόνατο, συν ότι τα μαρσπιέ τα πατάω με το μαξιλαράκι της φτέρνας. Δε με νοιάζει το κόστος.

(Χωμάτινη επιγονατίδα.)
 
Τελευταία επεξεργασία:

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
α εντάξει γιατί με τα 700 τόσα, το έπαθα το σοκ :roflmao:
Γενικά θα πας πανω απο 400 για κατι καλό, τσέκαρε και στο 24mx βγάζει προσφορές, εφόσον έχεις βρει ποιες σου κάθονται καλά, από μάρκες asterisk που ανεφερε ο Kardabix και evs, leatt, pod και alpinestars που βγάζει ενα ακριβό μοντέλο, όλα αυτά είναι kneebraces όχι απλες επιγονατιδες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
[QUOTE="Natassa, post: 536303, member: 2155"
Θέλω να προστατεύουν κνήμη, γόνατο και μηρό. Να δένουν με βέλκρο ή κάτι αντίστοιχο, το οποίο είναι στανταρντ από ότι βλέπω στις χωμάτινες. Και να έχουν άρθρωση για street μηχανή, δηλαδή σε μεγάλη κλήση το γόνατο, συν ότι τα μαρσπιέ τα πατάω με το μαξιλαράκι της φτέρνας. Δε με νοιάζει το κόστος.

(Χωμάτινη επιγονατίδα.)[/QUOTE]
Natassa

Για ποιο οικονομικές δες κ αυτες , δοκίμασμενες απο εμένα , σε πτώση, με ταχυτητα μηχανής γυρω στα 60km/h, απογειώθηκα κ επεσα σε κατι λάσπες … δεν έπαθα απολύτως τπτ σε αυτο το τερέν ,με αυτες τις επιγονατίδες

Επιγονατίδες Troy Lee Designs Triad Hard Shell Black

105,00 €

Σπάστές επιγονατίδες



ΔΡΑΚΟΣ ΙΚΕ
Καλλιρόης 47 Αθήνα 117 43 Ελλάδα
Τηλέφωνο: +30 210 8251640
Fax: +30 210 8813733





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γιατί όμως επιγονατίδα για δρόμο? Να πούμε επίσης ότι οι επιγονατίδες είναι λάθος πάνω από το παντελόνι δεν προστατεύουν
Συμφωνώ....χωμάτινος εξοπλισμός στην άσφαλτο??
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Γιατί δε με καλύπτουν οι επιγονατίδες που υπάρχουν για το δρόμο. Γιατί έχω κάνει 16 χειρουργεία στα πόδια μου και δε θελω άλλα. Γιατί δε θέλω να φορέσω δέρματα πάλι. Επίσης δεν είπα πως θα φορεθούν πάνω από το παντελόνι.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Οκ όλα αυτά αλλά επιμένω ότι δεν κάνουν για δρόμο, το καλύτερο είναι ένα καλό δερμάτινο racing αν όχι τότε μια τελείως racing πίστας μπότα και ένα πολύ καλό παντελόνι με level 2 προστασίες είναι αρκετά , πιστεύω ότι η επιγονατίδα εκτός ότι κουράζει στο δρομο λόγο στάσεις πάνω στην μοτο , σίγουρα θα γυρίσει όταν τα κμ είναι παραπάνω από ότι στο χώμα, πάντα παίζει ρόλο και που θα πέσουμε, έχω συρθεί πχ με 150 στην Επιδαύρου και απλά όταν σταμάτησα έτρεξα στο μοτο , έχω πέσει με 50 σε πέτρες και με πήγαν στο κατ . Το πιο σημαντικό είναι η μπότα για το κατω μερος και να αφήνουμε το μηχανάκι όταν πάμε να πέσουμε, τεσπα αν ίσως κάτι βολέψει στο δρόμο είναι μόνο brace και όχι απλή επιγονατίδα
 

petrouil

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
CB500X '19
CRF300L '22
Εγώ έχω πάρει αυτές ( Zandona X-Treme Kneeguard ) από το motoraid. Έψαχνα επιγονατίδες να είναι level 2 σε προστασία και ήταν από τις πρώτες που βρήκα. Το πάνω βέλκρο με δυσκόλεψε και στο πως κάθονται αλλά είναι οι πρώτες μου και δεν έχω ακόμα συνηθίσει το πως κάθονται. Ρϊξτους μια ματιά γιατί στις Rev'it Discovery που φοράω ( το αμέσως μικρότερο από τις Expedition ) δεν είναι θέμα χώραγαν μια χαρά απλά ήθελε λίγο παραπάνω σφίξιμο το BOA
 
Top Bottom